Wyniki wyszukiwania dla:

roman giertych

Liczba wyników: 144

Doda odpowiada Romanowi Giertychowi:

Doda odpowiada Romanowi Giertychowi: "Poniosło go na Twitterze. PAN WIE, ŻE JA WIEM"

Gwiazdy
Dyskusję wokół burzliwego sporu Doda kontra Emil Haidar kilka godzin temu na nowo rozognił Roman Giertych. Prawnik opublikował w piątek wpis na Twitterze, w którym ogłosił zwycięstwo swojego klienta, który rzekomo padł ofiarą "gróźb karalnych" ze strony piosenkarki. Doda odpowiedziała na tę informację na instagramowym nagraniu, w którym podkreśla, że oświadczenie Giertycha jest mocno przekoloryzowane. "Siema kochani, dziś pan Roman Giertych ochoczo przeznaczył na swoim Twitterze przestrzeń dla mnie, jak zwykle manipulując mediami i wami następującą treścią. A te groźby karalne, według pana Giertycha, Jezu jak dobrze, że już to za mną, to nic innego jak zmuszanie Haidara do tego, żeby przyznał się przed rodzicami że jest alkoholikiem i ma problemy z alkoholem. W innym przypadku to ja będę zobowiązana pokazać im patologiczne nagrania, gdzie chodzi w majtkach w restauracji, zasypia przy stoliku, bełkocze, bierze narkotyki w miejscach publicznych, jeździ pijany za kierownicą, ucieka w tłum i wszystko to, co działo się w miejscach publicznych, jak pił" - wylicza piosenkarka. Gwiazda skorzystała też z okazji, aby przestrzec swoje fanki przed mężczyznami uzależnionymi od środków wyskokowych. "Także dziewczyny, uciekajcie od takich związków, bo ciągną się jak smród po gaciach. I nie, nie żałuję, zrobiłabym to samo. 5 tysięcy grzywny to okej kwota, żeby przejrzeć szybko na oczy. I panie Romanie, faktycznie we wrześniu zacznie się nowy rozdział nie tylko w moim życiu, ale też pana. I pan wie, że ja wiem" - zakończyła tajemniczo. Na potwierdzenie swojej wersji wydarzeń Doda opublikowała na Instagramie fragment pisma sporządzonego przez swojego adwokata Adama Gomułkę. Nawet on nie mógł powstrzymać się przed wbiciem Giertychowi szpili. "Najwyraźniej adw. Roman Giertych, w natłoku toczących się wokół jego klientów licznych postępowań, nie znalazł czasu by doczytać dokładnie treść aktu oskarżenia i wyroków obu instancji i zauważyć, iż podstawa prawna wyroku jest zupełnie inna" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Też nie możecie się już doczekać wrześniowego starcia Dody z Giertychem?
Giertych zadrwił z Morawieckiego. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Giertych zadrwił z Morawieckiego. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Polska
"PMM ogłosił, że zasadzi 500000000 drzew w tym roku. Do końca okresu wegetacji zostało ok. 100 dni. Tak więc 5 milionów drzew dziennie. To minimum 250 000 ludzi pracujących non-stop do listopada. No i trzeba sadzonki, transport, teren etc. Nawet kłamać nie potrafią wiarygodnie" - napisał Roman Giertych. Co na to rzecznik prezydenta? - Pierwsza rzecz: gratuluję Giertychowi znajomości matematyki - z tej strony jeszcze go nie poznaliśmy. Druga rzecz: Lasy Państwowe co roku sadzą 500 mln drzew. Trzecia rzecz: Pałac Prezydencki, wspólnie z Lasami Państwowymi, przeprowadził w tym roku akcję "Sadzimy las". Byliśmy z parą prezydencką w Rytlu, zasadziliśmy 100 hektarów lasu. Ta akcja będzie kontynuowana - zapewniał Błażej Spychalski w programie "Tłit".
Giertych snuje wizję ws. Pawłowicz. Lubnauer nie dowierza

Giertych snuje wizję ws. Pawłowicz. Lubnauer nie dowierza

Polska
"Rok 2020. RPO Pawłowicz" - napisał Roman Giertych. - Żart czy ponura przyszłość? - pytał Marek Kacprzak w programie "Tłit". - Myślę, że nawet PiS nie jest aż tak nieodpowiedzialny, by Krystynę Pawłowicz, pierwszego hejtera Polski, co widać na jej Twitterze, mianować rzecznikiem praw obywatelskich. Choć oczywiście po mianowaniu Mikołaja Pawlaka na rzecznika praw dziecka można mieć duże wątpliwości, czy mają jakąkolwiek kompetentną kadrę - komentowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w programie "Tłit".
Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha.

Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha. "Zapytałby przestępcę, czy kupić polarek"

Polska
- Brak humanitaryzmu jest charakterystyczny dla ludów prymitywnych – tak zachowanie policjantów wobec Jakuba A., oskarżonego o morderstwo 10-letniej Kristiny ocenił Roman Giertych. Do jego słów w programie #Newsroom odniósł się Patryk Jaki. – Pewnie gdyby Roman Giertych był minister sprawiedliwości, wysłałby do tego pana orkiestrę. Policjanci by zapytali: „przepraszam, panie przestępco, czy możemy wejść? Czy przypadkiem czegoś pan nie potrzebuje? Może polarek panu kupić, bo będzie panu za zimno” - powiedział europoseł, były wiceminister sprawiedliwości.

"Giertych jak Piłsudski". Marek Sawicki zaskoczył

Polska
Roman Giertych nie wykluczył wystartowania ze wspólnej listy opozycji do Senatu. - Przebył długą drogę, od młodego narodowca, po - można powiedzieć - socjalistę. Zmienił się jak Piłsudski, tylko w odwrotnym kierunku. To nie ten Giertych, którym był 25 lat temu. Nie widzę przeszkód, by startował do Senatu - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit".
Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Polska
Roman Giertych składa wniosek o podjęcie śledztwa ws. podsłuchów, co komentował w programie "Tłit" były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Falenta sam się przejechał na sobie - idzie do więzienia skazany prawomocnym wyrokiem. Jak ktoś szantażuje prezydenta i premiera kraju, to jest to kryzys. Prokuratura powinna wszcząć postępowanie z urzędu. Bezczynność prokuratury pogłębia wrażenie, że Falenta wskazuje prawdziwych mocodawców afery taśmowej, że mieliśmy do czynienia z zamachem stanu. To wygląda jak gangsterski układ, gdzie jednego gangstera zrobiono w konia - republika bananowa. Zamiatanie pod dywan możliwego zamachu stanu - polska wiarygodność nie wyjdzie na tym dobrze - mówił.
Leszek Miller odpowiada Giertychowi ws. Biedronia

Leszek Miller odpowiada Giertychowi ws. Biedronia

Polska
Roman Giertych  stwierdził, że Robert Biedroń "zapewnił większość PiS". - Nie ma co zwalać na Biedronia. Pewnie ma gorzki smak porażki, choć tego nie uzewnętrznia, zachowuje się jakby wygrał, mówiąc, że to sukces. Ale to nieprawda. Palikot też stworzył ugrupowanie z niczego i miał 10 proc. Więcej od Biedronia mieli Petru i Kukiz. Udawanie jest sztuczne. Biedroń ma spory materiał do przemyślenia -  komentował były premier Leszek Miller w programie "Tłit". Odniósł się też do stwierdzenia, że gdyby Biedroń poszedł z KE , to PiS-u by nie było. - To błąd powtarzany przez polityków. W polityce nie zawsze 2+2=4 - wskazał Miller.
Giertych napisał list do Morawieckiego. Bielan odpowiada

Giertych napisał list do Morawieckiego. Bielan odpowiada

Polska
"Nie może Pan jednocześnie deklarować pozywania Wyborczej i oddania przytulonych milionów. To się nie trzyma kupy" - napisał Roman Giertych do Mateusza Morawieckiego. Co na to wicemarszałek Senatu Adam Bielan? - Skandaliczna wypowiedź adwokata rodziny Tusków, Gawłowskiego, Neumanna. W przeciwieństwie do nich Morawiecki jest czysty jak łza. Dorobił się uczciwie, zanim wstąpił do polityki (...) Porzucił bardzo dobrze płatną karierę, by służyć Polsce - komentował w programie "Tłit". - Wielokrotnie wyjaśniał, dlaczego doprowadził do rozdzielności majątkowej. Nie chciał, by działalność żony w jakikolwiek sposób wpływała na jego działalność. To zgodne z prawem - dodał.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Polska
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.

"Klatka po klatce". KSW 48: Szymański - Parnasse. Ceremonia ważenia

Polska
Roman Szymański będzie bronił mistrzowskiego pasa podczas gali KSW 48 w Lublinie. Polak skrzyżuje rękawice z Salahdinem Parnasse.                       
Roman Giertych ma

Roman Giertych ma "radę" dla PiS. Łukasz Schreiber odpowiada

Polska
"Mam radę dla minister Zalewskiej i premier Szydło. Może NBP zgodziłby się pożyczyć dyrektor ds. wizerunku?" - zaproponował Roman Giertych. - Szkoda tracić czas na rozmowę o nie do końca niepoważnych osobach. Zasłynął żartem miesiąca, gdy stwierdził, że to Rostowski jest autorem 13. emerytury. Poczucie humoru go nie opuszcza - komentował minister Schreiber w programie "Tłit". Odniósł się również do słów Lecha Wałęsy, który zapowiedział, że odda świadczenie Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Niech odda na cele społeczne. 13. Emerytura to wyraz wdzięczności. Nie widzę powodu, dla którego miałoby to być źle odebrane - stwierdził Schreiber.

"Śmieszne bon moty". Dworczyk komentuje sprawę awizo Kaczyńskiego

Wiadomości
Jaką twarz w kampanii będzie miał Jarosław Kaczyński? - Zawsze ma jedną twarz i jest to twarz polityka, który zabiega z dużą determinacją o sprawy ważne dla Polski - powiedział Michał Dworczyk w programie "Tłit". - Nic się nie zmieni - dodał. Zapytany, czy prezes PiS nie ma czasu odebrać awizo, wysłane przez Giertycha, stwierdził, że to sprowadzanie sprawy do "śmiesznych bon motów". - Ja nic nie wiem na temat awiza. Giertych jest też politykiem i wypowiada się politycznie - stwierdził.
Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Polska
"Ucieszyło mnie, że Jarosław Kaczyński ogłosił, że rodzina jest najważniejsza. Czy oznacza to, że jutro zwróci w końcu 50 tys. zł?" - napisał Roman Giertych po konwencji PiS w Jasionce. - Ręce opadają, jak trzeba komentować takie głupie wpisy pana mecenasa Giertycha, który nie tylko jest człowiekiem mocno związanym z opozycją, ale również próbuje prezentować bardzo specyficzne poczucie humoru - komentował minister Jacek Sasin w programie "Tłit". - Sprawa nie jest do końca żartobliwa. Pokazuje patologię, z którą od lat mamy do czynienia w warszawskim samorządzie. Do rewelacji mecenasa Giertycha podchodzę z dużą ostrożnością - wskazał.
Tomasz Łapiński o powieści

Tomasz Łapiński o powieści "Szmata": Chciałem odbrązowić piłkarskie środowisko [1/4] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Dlaczego były obrońca reprezentacji Polski w piłce nożnej Tomasz Łapiński zdecydował się napisać powieść? Jaki był jego cel? Czemu nadał jej wyrazisty tytuł "Szmata"? Ile bohater główny Roman Dzwonecki ma w sobie osobowości Tomasza Łapińskiego? Dlaczego napisanie tej książki zajęło autorowi około czterech lat? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 105. odcinka programu "Sektor Gości". Z Tomaszem Łapińskim rozmawia Michał Bugno. 
Włodzimierz Czarzasty o aferze Srebrnej. Zwrócił się do Kaczyńskiego

Włodzimierz Czarzasty o aferze Srebrnej. Zwrócił się do Kaczyńskiego

Polska
"Giertych robi wszystko, by wrócić do wielkiej polityki. Farsa, kabaret" - stwierdził Adam Bielan, komentując aferę Srebrnej. - Nie wiem, czy Giertych chce wrócić do polityki. Jeżeli chodzi o Srebrną, nie uważam, że jest to kabaret. Bez względu, czy wypowiada się w tej sprawie Giertych czy ktokolwiek inny. To uwłaszczenie na majątku państwowym od początku do końca - ripostował szef SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit". - Jak Kaczyński dochodził do władzy, mówił, że wszyscy, którzy się uwłaszczali, są źli. Więc mówię: panie Jarosławie, zrobił pan to samo! Wiarygodność zerowa. Kaczyński sprytnie ucieka przed przesłuchaniem. Państwo go chroni na 100%. Cała ta sprawa na tym polega, na wykorzystywaniu państwa do interesów prywatnych lub partyjnych. Najpierw zmieniamy prezesa banku państwowego, potem on podejmuje telefon: "Potrzeba 400 miliardów euro? Oczywiście, mam!".

"Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne". Zaskoczenie w studiu. Czarzasty w natarciu

Polska
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty komentował w programie "Tłit" pogłoski, jakoby Jarosław Zieliński miał zastąpić Annę Zalewską na stanowisku szefa MEN. - Zieliński głównie specjalizuje się w tym, że policjanci chodzą na obchody religijne, w budowie kapliczek, renowacji ołtarzy… Nie mam nic przeciwko kulturze chrześcijańskiej, ale moim zdaniem bardzo to zideologizuje resort. Znowu będzie daleki od profesjonalizmu - mówił. Po czym dodał: "Mam porównanie. Pierwsza myśl, która mnie naszła - nowy Giertych, czyli kojarzący się z tępą ideologią, z reformowaniem sprowadzającym się do noszenia mundurka. Nie atakuję Giertycha, ale pamiętam go z LPR i jako szefa resortu edukacji, który wtedy uchodził za najbardziej tępy. Zieliński proponuje ten sam tok myślenia. Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne, od korzeni głupoty LPR-owskiej nikt nie ucieknie".

"Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

Polska
Roman Giertych wezwał w imieniu Geralda Birgfellnera Jarosława Kaczyńskiego, by dobrowolnie zwrócił 50 tys. zł. - Farsa, kabaret. Spodziewałem się, że ta akcja polityczna pana mecenasa prędzej czy później w taki kabaret się zamieni. Były bardzo duże kłopoty ze składaniem zeznań przez Birgfellnera, ukrywał się przed prokuraturą, nie chciał przekazać oryginałów nośników, na których nagrał rozmowy. Jeżeli ktoś robi wszystko, by postępowanie trwało jak najdłużej, po to, by nim grać politycznie, to obrońcy Austriaka - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Giertych robi wszystko, by wrócić do wielkiej polityki - podsumował.
Ryszard Czarnecki o Romanie Giertychu. Nie obyło się bez złośliwości

Ryszard Czarnecki o Romanie Giertychu. Nie obyło się bez złośliwości

Polska
Senator PiS Marek Pęk złożył u rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o możliwości naruszenia etyki zawodowej przez adwokatów Geralda Birgfellnera Romana Giertycha i Jacka Dubois. - Roman Giertych jest osobą publiczną, do niedawna niemal nie wychodził ze studia telewizyjnego jednej ze stacji, ma krwiste poglądy, więc to trochę inny adwokat niż zwykle się uważa. Ma żal. Był z nami w rządzie jako wicepremier, potem przestał być nawet posłem. Myślę, że po ludzku ciągnie go do polityki. To widać, słychać i czuć - komentował Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". Dopytywany o możliwość, że Giertych mógłby zostać ministrem sprawiedliwości, odparł: "Nie słyszałem, żeby PiS zaproponowało mu taką funkcję". 
Giertych chce zniszczyć PiS? Dera przypomina pewien obrazek

Giertych chce zniszczyć PiS? Dera przypomina pewien obrazek

Polska
Roman Giertych za cel postawił sobie zniszczyć PiS? - On przecież nie ukrywa tego celu. Zauważyłem, że tam, gdzie się pojawiają taśmy, zawsze się pojawia Roman Giertych - powiedział Andrzej Dera w programie "Tłit". - Jest to jakieś większe przedsięwzięcie. Powoli widać, czy te działania przynoszą korzyści mocodawcom pana Giertycha, czy nie. Niech każdy sobie sam oceni - dodał. - Pamiętam taki obrazek, skaczącego Giertycha, który mówi: "Kto nie skacze, ten za PiS-em" - podsumował Dera.
Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Polityka
- Przesłuchanie zostało przerwane, będzie kontynuowane jeszcze w tym tygodniu. (...) Jest prowadzone z udziałem tłumacza, co znacznie wydłuża tego typu czynności - powiedział po wyjściu z warszawskiej prokuratury pełnomocnik Geralda Birgfellnera Roman Giertych. Mecenas nie chciał jednak ujawnić, jakich kwestii dotyczyły zadawane przez śledczych pytania. Sprawa, w której zeznania składał austriacki biznesmen, dotyczy spółki Srebrna, która miała zlecić mu budowę dwóch wieżowców w centrum Warszawy.
Austriacki biznesmen oskarżający Jarosława Kaczyńskiego zjawił się w warszawskiej prokuraturze

Austriacki biznesmen oskarżający Jarosława Kaczyńskiego zjawił się w warszawskiej prokuraturze

Polityka
W poniedziałkowe południe w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej zjawił się Gerald Birgfellner. Austriacki biznesmen oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna zapłaty ok. 40 milionów złotych. Przy wejściu na przesłuchanie przekazał dziennikarzom wyłącznie wymowne „no comments”.Towarzyszyli mu jego pełnomocnicy - adwokaci Jacek Dubois i Roman Giertych.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne