Wyniki wyszukiwania dla:

roboty

Liczba wyników: 119

Kierwiński o słowach Witek: porażający bełkot

Kierwiński o słowach Witek: porażający bełkot

Polska
Rzecznik Sejmu i szefowa Kancelarii Sejmu zostają na stanowiskach. - Nie okłamywali dziennikarzy, przekazywali informacje, jakie otrzymali od urzędników - tłumaczy marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Co na to Marcin Kierwiński? - Porażający bełkot. Winny nie jest szef CIS, tylko system? Przecież urzędnik za ten system odpowiada. To on gromadzi informacje. Kancelaria nie ma informacji, kiedy Kuchciński latał lotami ze statusem head? Jeśli nie, tym bardziej powinni zostać wyrzuceni z roboty. To coś niesamowitego. Powiedzieć: ludzie byli świetni, tylko system zły - komentował w programie "Tłit". Dlaczego zostają na stanowiskach? - Bo mają zbyt dużo wiedzy, są potrzebni Witek, wiernie kłamali na polecenie partii - odparł poseł.
Burza w Krakowie

Burza w Krakowie

Polska
Nad stolicą woj. małopolskiego przeszła gwałtowna burza. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi strażacy w całym kraju mieli pełne ręce roboty. W nocy z poniedziałku na wtorek straż pożarna interweniowała prawie 180 razy.
Robot na Dzień Dziecka.

Robot na Dzień Dziecka. "Rodzice chcą, by zabawa łączyła się z edukacją"

Polska
Roboty są jednymi z najpopularniejszych prezentów w tym roku na Dzień Dziecka. - Są roboty i dla przedszkolaków i dla starszych dzieci, które np. uczą programowania. Rodzice chcą, by zabawa łączyła się z edukacją - mówiła w programie "Money. To się liczy" Magdalena Kordaszewska z portalu zabawkowicz.pl.
Polskie banki w obawie przed unijnymi przepisami.

Polskie banki w obawie przed unijnymi przepisami. "To może zahamować rozwój"

Finanse
- Regulacje dla europejskiego sektora bankowego idą tak daleko, że mogą zahamować digitalizację usług - mówi money.pl Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.  Przedstawiciel banku twierdzi również, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat pracownicy nie znikną z instytucji finansowych. - Będą wykonywać inne obowiązki niż teraz, ale roboty i algorytmy nie będą w stanie ich zastąpić - stwierdził Bolesławski.
Rewolucji nie będzie.

Rewolucji nie będzie. "Roboty nie zastąpią pracownika"

Polska
- Trudno mi wyobrazić sobie świat bez człowieka, bez pracownika, bez jego umysłu. Niektórych algorytmów nie można po prostu napisać. - odpowiedział Grzegorz Dzik, założyciel i prezes zarządu Impela, firmy zdecydują się na zastąpienie ludzi robotami i maszynami.
Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Wiadomości
Niemieccy archeolodzy zaprezentowali 400 przedmiotów odnalezionych w miejscach masowych egzekucji z 1945 r. Są to rzeczy osobiste należące do Polaków zesłanych do Niemiec na przymusowe roboty i radzieckich jeńców. Wśród artefaktów jest polski modlitewnik, ubrania, sztućce i buty, które skonfiskowano ofiarom przed śmiercią. Wykopaliska przeprowadzono w trzech miejscach egzekucji. Rozkaz wydał generał Waffen SS Hans Kammler, który po wojnie zaginął i nigdy nie został osądzony. W lasach koło Arnsbergu, w Nadrenii Północnej-Westfalii, zastrzelono wtedy 71 osób: 61 kobiet, 10 mężczyzn i 1 dziecko. W okolicy Warstein zabito 57 osób zmuszonych do kopania okopów dla wojska. W trzeciej lokacji, niedaleko Eversbergu, Niemcy zamordowali 80 osób, których zwłoki zakopano w leju po moździerzu. Choć groby ofiar zostały ekshumowane już w 1946 r., badacze liczą, że wykopaliska będą pomocne w rekonstrukcji ostatnich chwil zamordowanych polskich przymusowych robotników. Ze wszystkich 208 ofiar po wojnie zdołano zidentyfikować tylko 14 osób. Badania przeprowadziło stowarzyszenie zrzeszające miasta i gminy z Westfalii (LWL), razem z ochotnikami. Prezes LWL podkreślił w oświadczeniu, że zbrodnie są częścią niemieckiej historii, a badania są formą sprzeciwu wobec prób wybielania tamtego okresu przez niemiecką skrajną prawicę.
Marki własne. Rząd chce je ograniczyć.

Marki własne. Rząd chce je ograniczyć. "Polski rynek dusi się od nadmiaru żywności"

Polska
- Chodzi o to, żeby zachęcić bądź zmusić sieci handlowe, które wpuściliśmy do Polski, aby kupowały więcej produktów spożywczych pochodzących z Polski. Bo polski rynek dusi się od nadmiaru żywności - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Wszystkie resorty nad tym pracują, premier zagonił wszystkich do roboty - dodał. Kiedy pierwszy projekt nowych przepisów? - Wtedy, kiedy będzie opracowany - odpowiedział enigmatycznie minister.
Cezaremu P. grozi osiem lat więzienia i milionowa grzywna

Cezaremu P. grozi osiem lat więzienia i milionowa grzywna

Gwiazdy
 Na nic zdały się zapewnienia, że Cezary P. dostarczał celebrytom obiady domowej roboty i płyty Madonny. Mężczyzna jest oskarżony o sprzedaż kokainy o wartości ponad miliona złotych. W czwartek w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga-Północ odbyła się rozprawa w sprawie dilera gwiazd. Oskarżyciel żądał ośmiu lat pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 32,5 tysiąca oraz 40 tysięcy nawiązki na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii. Diler ma zapłacić również "przepadek mienia oskarżonego" o wartości miliona złotych. Posłuchajcie mowy końcowej oskarżyciela.
MWC 2019. Roboty grające na instrumentach

MWC 2019. Roboty grające na instrumentach

Technologia
Wśród wielu atrakcji na MWC 2019 można nieco odprężyć się przy muzyce. Ale nie grają je ludzie, a... roboty stworzone przez jedną z chińskich firm technologicznych.
Sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku obiektu kosmicznego

Sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku obiektu kosmicznego

Technologia
Kiedy my spaliśmy, Japończycy odwalili kawał solidnej roboty. Ich sonda kosmiczna Hayabusa-2 zbombardowała powierzchnię planetoidy Ryugu. A następnie przeprowadziła solidne badania.
Odwiedziliśmy kawiarnię obsługiwaną przez roboty

Odwiedziliśmy kawiarnię obsługiwaną przez roboty

Technologia
Rozochocony zapowiedziami o robotach obsługujących klientów wszedłem do jednej z kawiarni w Budapeszcie. Miało być wielkie "bum", ale z tego balonika szybko uszło powietrze. 
Robot BB-8 z

Robot BB-8 z "Gwiezdnych wojen". Zrobiła go polska studentka

Technologia
Weronika Muszyńska postanowiła w ramach pracy inżynierskie zbudować robota BB-8 w skali 1:1. To maszyna, która pojawiła się w nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen", a która z miejsca podbiła serca wielu widzów.
Jakie są marzenia Kubicy?

Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"

F1
Robert Kubica podczas wtorkowej konferencji prasowej został zapytany o swoje marzenia na nadchodzący sezon Formuły 1. "Z marzeniami było u mnie zawsze słabo. Zawsze miałem cele" - odpowiedział polski kierowca.  
Ucho Prezesa - Mikołaj Cieślak

Ucho Prezesa - Mikołaj Cieślak

Film
"Zrobiliśmy kawał dobrej roboty" - powiedział w rozmowie Mikołaj Cieślak. Aktor wciela się w rolę Mariusza Błaszczaka, który usługuje tytułowemu Prezesowi.
Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli. Ekspertka z MIT ostrzega

Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli. Ekspertka z MIT ostrzega

Wiadomości
Do czego służy sztuczna inteligencja, póki nam służy? Czy groźniejsze będą super bogate technoelity czy roboty? W jakim kierunku rozwinie się seksrobotyka? - Niektórzy bardzo chcą mieć technoboga, ale będą się modlić do małej ceramicznej figurki, która potrafi podskakiwać, ale nie potrafi pełzać - mówi dr Aleksandra Przegalińska z MIT.
Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli

Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli

Do czego służy sztuczna inteligencja, póki nam służy? Czy groźniejsze będą super bogate technoelity czy roboty? W jakim kierunku rozwinie się seksrobotyka? – Niektórzy bardzo chcą mieć technoboga, ale będą się modlić do małej ceramicznej figurki, która potrafi podskakiwać, ale nie potrafi pełzać – mówi dr Aleksandra Przegalińska z MIT.
Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Styl życia
Związki z maszynami coraz częściej goszczą w naszej kulturze. Prym w tej materii wiodą oczywiście rynki azjatyckie, gdzie posiadanie seks-robota jest na porządku dziennym. Współczesne "lalki do seksu" są realistyczne, mogą mówić, żartować i co najważniejsze – nigdy nie powiedzą "nie". Dlatego korzystają z nich tysiące osób na całym świecie.  Zobacz film.
Błyskawiczny komentarz Jarosława Kaczyńskiego do sondażowych wyników wyborów

Błyskawiczny komentarz Jarosława Kaczyńskiego do sondażowych wyników wyborów

Polska
- Musimy zachować spokój. Będziemy mogli starać się o władzę w wielu sejmikach, a w wielu miastach walczyć w II turze. Będziemy musieli bardzo ciężko pracować w kolejnym roku - tak Jarosław Kaczyński skomentował sondażowe wyniki I tury wyborów samorządowych. - Chciałbym, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze, żeby każdy Polak wiedział, że pod rządami PiS-u Polska poszła do przodu. Przed nami kawał ciężkiej roboty. Damy radę - dodał.
Jan Śpiewak apeluje do Ziobry: do roboty!

Jan Śpiewak apeluje do Ziobry: do roboty!

Wiadomości
- W rządzie siedzą dzieci, które bawią się naszym życiem - tak kandydat na prezydenta Warszawy skomentował doniesienia o tym, że Zbigniew Ziobro zwrócił się do protestujących przed Sądem Najwyższym słowami "wszyscy będziecie siedzieć". - Wolałbym, żeby wyżywał się na mafii reprywatyzacyjnej - stwierdził Jan Śpiewak.
Lądowanie na planetoidzie. Japońskie roboty przesyłają zdjęcia

Lądowanie na planetoidzie. Japońskie roboty przesyłają zdjęcia

Ciekawostki
Dwa niewielkie roboty, które Japońska Agencja Kosmiczna wysłała na planetoidę Ryugu, przesłały pierwsze fotografie. Zdjęcia ukazują moment po oderwaniu się lądowników od sondy kosmicznej i pierwszy skok na powierzchni planetoidy. Dzięki fotografiom wiadomo, że co najmniej jeden z dwóch identycznych robotów wylądował i działa. Już samo lądowanie na powierzchni Ryugu to historyczne wydarzenie. Nigdy wcześniej się to nie udało. Celem misji Hayabusa-2 jest pobranie próbek z planetoidy i przywiezienie ich na Ziemię. Naukowcy są zainteresowani nie tylko tym, co znajduje się na powierzchni. Chcą też pobrać próbki z wnętrza Ryugu. W tym celu z sondy zostanie wystrzelony ładunek wybuchowy, który naruszy powierzchnię. Po dwóch tygodniach podleci do nowo powstałego krateru i pobierze próbki. To niezwykle skomplikowana operacja. Naukowcy mają nadzieję, że próbki z wnętrza planetoidy poszerzą wiedzę o powstawaniu Układu Słonecznego.
Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Technologia
"Zakażmy broni autonomicznej zanim będzie za późno" tak do ONZ apelują działacze Amnesty International. Nie są w tym apelu osamotnieni. Elon Musk, eksperci od sztucznej inteligencji i 116 specjalistów ma podobne zdanie. Czym jest broń autonomiczna? To np. dron, który, wyposażony w algorytm sztucznej inteligencji sam wybierze cel i dokona na nim egzekucji. Podobnie można zaprogramować choćby karabin maszynowy. Roboty nie muszą być wyposażone w śmiercionośne narzędzia, wystarczy gaz pieprzowy, taser czy gumowe kule. W połączeniu z technologią rozpoznawania twarzy i profilowaniem stają się naprawdę groźnym narzędziem. Robot, w przeciwieństwie do człowieka,  nie zawaha się zanim naciśnie spust i wystrzeli pocisk. Nad tego typu technologiami pracuje już kilka krajów, w tym USA, Wielka Brytania, Izrael, Chiny czy Rosja. Nieduży koszt czujników i rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że koszty takiej broni wcale nie są astronomiczne. Eksperci podkreślają, jak ciężko byłoby obronić się przeciwko zmasowanemu atakowi robotów. Innym problemem jest odpowiedzialność. Kto zostałby ukarany jeśli autonomiczna broń zacznie mordować cywilów? Dlatego właśnie organizacje pozarządowe i niektóre państwa chcą by broń nigdy nie stała się w pełni autonomiczna, a kluczowe decyzje, takie jak wybór celu i zabicie lub unieszkodliwienie go.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne