Wyniki wyszukiwania dla:

robak

Liczba wyników: 7

Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kiełbasa z robali. Nowy sposób na wyżywienie ludzkości

Kuchnia
Z roku na rok spożycie mięsa na świecie rośnie. Niestety, produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko. Aby temu zaradzić naukowcy z Uniwersytetu w Queensland sugerują alternatywne źródło białka zwierzęcego. Mógłby być nim larwy lub szarańcza, z których moglibyśmy wytwarzać pożywienie nowego typu.
Mongolski robak śmierci

Mongolski robak śmierci

Nauka
Oto olgoj-chorchoj. W Mongolii i Chinach od lat krążą o nim legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tajemniczego stwora z Pustyni Gobi opisano po raz pierwszy w 1926 roku. Ma mieć ponad pół metra długości i jest silnie jadowity. Chodzą pogłoski, że "umiera każdy, kto go dotknie". Przez większość czasu śpi, zakopany w piasku, więc trudno go spotkać.
Dziwne robaki na podłodze w kuchni. Nagranie wrzucił do sieci

Dziwne robaki na podłodze w kuchni. Nagranie wrzucił do sieci

Ciekawostki
Mężczyzna z Auckland w Nowej Zelandii opublikował na Facebooku film, na którym widać dziwne stworzenia, jakie jego matka znalazła w swojej kuchni. Poprosił internautów o pomoc w identyfikacji tych zwierząt. Odzew był na tyle duży, że wypowiedziały się poważne instytucje. Entomolodzy z rządowej agencji stwierdzili, że mogą być to odnóża ćmy, której resztę mógł zjeść kot. Uniwersytet w Auckland z kolei oświadczył, że filmik to fałszywka. Inny ekspert od owadów sugeruje, że to larwa nieznanego dotąd gatunku muchy z rodziny bzygowatych. Jak na razie, zagadka tajemniczych robali nie została rozwiązana. 
Bojarska-Ferenc o aferze z molami w batonikach Lewandowskiej:

Bojarska-Ferenc o aferze z molami w batonikach Lewandowskiej: "Nie ma robaczków"

Gwiazdy
Kilka dni temu jedna z klientek oskarżyła Annę Lewandowską o produkowanie batonów z... larwami moli spożywczych. W poście na Facebooku dziewczyna załączyła zdjęcie, na którym widać przysmak z Foods by Ann, po którym pełza biały robak. We wpisie oznaczyła też Ewę Chodakowską, pisząc że chyba przerzuci się na jej produkty. Doniesienia wywołały aferę łącznie z oskarżeniami o to, że prowokacja ma na celu pogrążyć Annę i odwrócić od niej klientów na korzyść Ewy. Mariola Bojarska-Ferenc w wywiadzie dla www.przeAmbitni.pl nie kryła swojego zbulwersowania. Oczywiście skorzystała z okazji i dopiekła Chodakowskiej. Ten konflikt nigdy się nie skończy?
Dennis Rodman skończył 55 lat

Dennis Rodman skończył 55 lat

Świat
13 maja były amerykański koszykarz, Dennis Rodman, obchodzi 55. urodziny. Przez prawie dwadzieścia lat kariery zawodniczej (lata 1986-2005) "Robak" występował w NBA w takich zespołach jak: Chicago Bulls, Detroit Pistons, San Antonio Spurs, Los Angeles Lakers oraz Dallas Mavericks. W pamięci kibiców zapisał się jako niezwykle kontrowersyjna postać.
Przełomowe odkrycie kolumbijskich lekarzy

Przełomowe odkrycie kolumbijskich lekarzy

Nauka
Trzy lata temu w klinice w kolumbijskim Medellin umarł człowiek zarażony wirusem HIV. Tuż przed śmiercią okazało się, że rozwinął się u niego dziwny typ nowotworu. Dzięki wspólnym wysiłkom lekarzy z Kolumbii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii udało się dociec, co wywołało raka. Ku ich zdziwieniu okazało się, że był to robak.
Podbrożny o transferze Robaka

Podbrożny o transferze Robaka

Piłka nożna
Lech Poznań poinformował w piątek (12.06), że zakontraktował nowego zawodnika. W barwach Kolejorza będzie w przyszłym roku występował Marcin Robak. - To dobry transfer, jeśli chodzi o Ekstraklasę. Ale chyba już nie tak dobry, jeśli myślimy o Lidze Mistrzów - powiedział w rozmowie z x-news były piłkarz Lecha Jerzy Podbrożny.