Wyniki wyszukiwania dla:

religia

Liczba wyników: 120

#dziejesiewbiznesie: Azja nie uratuje złota?

#dziejesiewbiznesie: Azja nie uratuje złota?

Świat
Mieli się rzucić do kupowania, bo jest najtaniej od 5 lat. Ale nic z tego - Hindusi w tym roku nie uratują cen złota mimo, że są krajem, w którym sprzedaje się go najwięcej na świecie. Na przeszkodzie stoi pogoda i... religia.
#dziejesiewpolsce: Rosjanie pokonali Krzyżaków pod Grunwaldem?

#dziejesiewpolsce: Rosjanie pokonali Krzyżaków pod Grunwaldem?

Wiadomości
Opowiadamy o kontrowersyjnych ustaleniach rosyjskich historyków, którzy twierdzą, że to trzy smoleńskie chorągwie zdecydowały o losach bitwy pod Grunwaldem. Mówimy o zatrzymaniu 29-letniej kobiety, podejrzanej o rozrzucenie w warszawskim meczecie świńskich łbów. Prezentujemy wspomnienia polskich żołnierzy biorących udział w misji stabilizacyjnej KFOR w Kosowie. Informujemy także o powierzeniu niezwykłego zadania... szczurom.
Warszawski meczet obrzucony świńskimi łbami

Warszawski meczet obrzucony świńskimi łbami

Wiadomości
"Właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt" - wpis o takiej treści pojawił się w sobotę wieczorem na fanpage'u "Islam na Polski" na Facebooku. Na zamieszczonych zdjęciach widać kawałki mięsa, które wyglądają jak głowy świni, wrzucone na teren Centrum Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Widać także kobietę w ciemnych okularach, która stoi pod drzwiami budynku.
Warszawski meczet obrzucony świńskimi głowami

Warszawski meczet obrzucony świńskimi głowami

Polska
Kamera monitoringu zarejestrowała, jak niezidentyfikowana dotąd kobieta podrzuca świńskie łby do warszawskiego meczetu oraz na teren parkingu wokół niego. O sprawie poinformowała na Facebooku grupa "Islam Na Polski".
Tajemnica góry Synaj

Tajemnica góry Synaj

Nauka
Biblijna Księga Wyjścia kryje w sobie wiele niedopowiedzeń i niejasności. Synaj uznano za świętą górę już w czwartym wieku i od tamtej pory odwiedzają ją rzesze pielgrzymów. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie nie w tamtym miejscu Mojżesz otrzymał kamienne tablice z wyrytym dekalogiem.
Tajne stowarzyszenia

Tajne stowarzyszenia

Nauka
Narodziny i początki tajnych zgromadzeń i towarzyszeń sięgają czasów starożytnego Egiptu. W średniowieczu ich kontynuacją był zakon templariuszy. Po ich upadku prym wiedli wolnomularze.
Ofiara księdza pedofila: próbowałem popełnić samobójstwo

Ofiara księdza pedofila: próbowałem popełnić samobójstwo

Wiadomości
Na jaw wychodzą kolejna szczegóły historii Marka Mielewczyka, ministranta molestowanego przez księdza Andrzeja S. Mężczyzna po 30 latach wytoczył proces kapłanowi. Oskarża go o wykorzystanie seksualnie i domaga się zadośćuczynienia. Ksiądz, kiedy Mielewczyk był dzieckiem, założył oazę dla młodzieży, a konkretnie młodych chłopców. Tam byli molestowani, jednak do tej pory żaden z nich nie odważył się opowiedzieć o swoim dramacie. Kapłan umiejętnie działał na psychikę młodych chłopców, pod opieka miał ich ponad stu. O sprawie wiedział biskup, który przeniósł Andrzeja S. do innej parafii, gdzie również molestował dzieci. Mielewczyk przyznał, że czuł się wykorzystany przez księdza, ale jako dziecku towarzyszyło mu również uczucie wyobcowania, winy, skażenia. Nie mógł sobie wtedy z tym poradzić. Skończyło się na dwóch próbach samobójczych.
Ekskluzywny Menel: chciałem wyskoczyć przez okno

Ekskluzywny Menel: chciałem wyskoczyć przez okno

Gwiazdy
Wygląda na to, że szafiarz Kamil Pawelski, promowany w TVN-ie pod pseudonimem "Ekskluzywny Menel", polubił obecność w show biznesie. Przejmuje również typowe dla celebrytów nawyki ? zaczyna od dzielenia się osobistymi wyznaniami w telewizji. W rozmowie z Dzień Dobry TVN przyznał, że ma za sobą próbę samobójczą. Chciał wyskoczyć z okna. Wcześniej opowiedział o tym, jakie były przyczyny podjęcia tej próby. Teraz opisuje to, co zdecydowało o tym, że ostatecznie nie skoczył. Okazuje się, że Pawelski doznał nawrócenia.
Oryginalny klip promujący encyklikę

Oryginalny klip promujący encyklikę

Społeczeństwo
Niecodzienne nagranie, które promuje najnowszą encyklikę papieża zatytułowaną "Laudato si" ("Pochwalony bądź") opublikowała organizacja Observatório do Clima z Brazylii zajmująca się zmianami klimatu. Papież Franciszek napisał w encyklice, że Ziemia - "nasza siostra" protestuje "z powodu zła, jakie jej wyrządzamy nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem i rabunkową eksploatacją dóbr".

"Jestem w ciąży z dżihadystą"

Wiadomości
Dramat nigeryjskich kobiet porwanych przez islamistów z Boko Haram wciąż trwa. Nawet po uwolnieniu z rąk porywaczy. Kobiety nawet po powrocie do domów rodzinnych nie mają szans na zaznanie spokoju. - Gdy bojownicy Boko Haram powiedzieli, że mamy ich poślubić, odrzuciłam ich propozycję. Ale widziałam tyle zarzynanych kobiet i mężczyzn, że przestraszyłam się i uległam. Uciekłam, ale jestem w siódmym miesiącu ciąży. Wioska tego nie akceptuje. Chcą aborcji albo mojej śmierci. - powiedziała Um Haleema, jedna z kobiet uwolnionych z rąk islamistów. Starszyzna tłumaczy, że nie mogą zaakceptować potomstwa dżihadystów. Nie pozwala im na to tradycja. - Taka ciąża według naszej tradycji jest nieprawa. I dlatego nie możemy zaakceptować takich dzieci, bo to jakby tolerować małe jadowite węże - uważa jeden z przywódców wioski, w której mieszka Um Haleema.
Andrzej Duda tańczy i śpiewa z Arką Noego

Andrzej Duda tańczy i śpiewa z Arką Noego

Polska
Prezydent elekt Andrzej Duda wziął udział w obchodach Święta Dziękczynienia w świątyni Opatrzności Bożej, a po mszy nie odmówił zespołowi Arka Noego i wystąpił z dziećmi na koncercie. Zaśpiewał z nimi największy przebój zespołu: "Święty uśmiechnięty" ze znanym refrenem: "Taki duży, taki mały może świętym być".
Andrzej Duda: chcę służyć Polakom

Andrzej Duda: chcę służyć Polakom

Polska
Jako prezydent chcę służyć Polakom - powiedział w Częstochowie wybrany na prezydenta Andrzej Duda. Jak dodał, chce, by za pięć lat można było powiedzieć, że był prezydentem wszystkich Polaków. Duda poznał oficjalne wyniki na Jasnej Górze.
Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity

Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity

Nauka
Według Biblii Jezus został ukrzyżowany i zmarł na krzyżu, ale Pismo nie wspomina, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Czy ktoś zdoła odpowiedzieć na to pytanie? Rozwiązania zagadki podjął się jeden z patologów sądowych.
Stephen Hawking o powstaniu wszechświata

Stephen Hawking o powstaniu wszechświata

Nauka
Światowej sławy fizyk, przyznał, że nie posłuchał rady Jana Pawła II, który pozwolił naukowcom badać wszechświat z pominięciem istoty jego powstania, gdyż za jego stworzenie jest odpowiedzialny Bóg. Jak zatem naukowo odpowiedzieć na pytanie, skąd wziął się wszechświat i dlaczego wygląda tak, jakim dziś go oglądamy? Jak się okazuje, to nie aż takie trudne.
Pierwsza komunia - presja dla niewierzących

Pierwsza komunia - presja dla niewierzących

Porady
Pierwsza komunia święta to ogromne wydarzenie dla 9-latków i ich rodzin. I ogromna presja dla dzieci pochodzące z rodzin ateistycznych oraz mniejszościowych wyznań. (kas)
Ile kosztuje wyprawienie pierwszej komunii?

Ile kosztuje wyprawienie pierwszej komunii?

Styl życia
Zbliżająca się pierwsza komunia to nie tylko przeżycie duchowe, ale również duży wysiłek organizacyjny i spore wydatki. Czy lepiej urządzić przyjęcie w restauracji czy w domu?
#nocoty: pastor o nawróceniu Mai i Ani

#nocoty: pastor o nawróceniu Mai i Ani

Gwiazdy
Jeszcze kilka lat temu szokowały na salonach odważnymi kreacjami, kontrowersyjnymi występami i wypowiedziami. Dziś Maja Frykowska i Anna Świątczak-Żeńca również zaskakują, ale z zupełnie innego powodu. Celebrytka znana z programu "Big Brother" oraz była żona Michała Wiśniewskiego twierdzą, że się nawróciły, a do sieci trafiły ich wstrząsające świadectwa wiary. Pastor Kościoła Chwały, do którego obie należą, potwierdza, że dawne gwiazdy odnalazły Boga.

"Co łaska", czyli ile? Ksiądz nagrany z ukrycia

Wiadomości
Duchowny zapytany o wysokość opłaty związanej z udzieleniem np. ślubu lub ochrzczeniem dziecka, zazwyczaj odpowie "co łaska". Ale ile to tak naprawdę jest? W taki sytuacjach padają różne kwoty, co bardzo często przyczynia się do powstania niezręcznej sytuacji. Czy zatem powinno powstać coś takiego jak cennik związany z udzielaniem sakramentów?
Zaskakujący finał kościelnego występu

Zaskakujący finał kościelnego występu

Styl życia
Ten kościelny występ przerósł najśmielsze oczekiwania. Pianista akompaniujący dał się ponieść muzyce. W pewnym momencie wirtuoz przekroczył skalę dźwięków i dosłownie runął na ziemię.
Uwolnić Asię Bibi (2015)

Uwolnić Asię Bibi (2015)

Zwiastun
Wstrząsająca historia, która poruszyła sumienia milionów osób na całym świecie. Historia Asi Bibi, chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa. (ls)
Tajemnice hermetycznego świata scjentologii

Tajemnice hermetycznego świata scjentologii

Kuchnia
Założona w 1951 roku przez pisarza science fiction L. Rona Hubbarda scjentologia miała być początkowo alternatywą dla psychologii. Szybko stała się jednak religijną organizacją. Zagmatwana struktura kościoła, liczne historie jej wyznawców, również tych próbujących opuścić organizację stały się inspiracją do stworzenia filmu "Going Clear: Scientology and the Prison of Belief", opartego na powieści Lawrence'a Wrighta.