Wyniki wyszukiwania dla:

referendum

Liczba wyników: 177

"Kaczyński wrzuca Konstytucję". Nowacka ma teorię

Polska
"Przyjdzie dzień, że zmienimy Konstytucję" - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Co na to Barbara Nowacka? - Potrzebne jest przestrzeganie Konstytucji, czego rządzący - niestety - nie robią. Nieraz ją łamali - widać, że im nie pasuje. Jedyny powód, dla którego chcą ją zmienić to to, by dopasować ją do swoich rządów. Na konstytucję umawialiśmy się w sposób demokratyczny - odbyło się referendum, ona obowiązuje - komentowała w programie "Tłit". - Po co Kaczyński odpala "bombę"? - pytał Marek Kacprzak. - Żeby zmobilizować swoich, pokazać, jaki jest twardy, niczego się nie lęka. Chce, żeby mówiono o nim, a nie o "Kuchciński travel". Typowa wrzutka - podsumowała.
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to dużo mniejszy budżet.

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to dużo mniejszy budżet. "Już mówi się o oszczędnościach"

Finanse
 - Decyzje na temat budżetu UE zapadną po ostatecznym przedłużeniu terminu brexitu dla Wielkiej Brytanii– powiedziała w programie „Money. To się liczy” prof. Danuta Hubner, europosłanka. – Jestem przekonana, że do października kwestia wyjścia UK z UE się wyjaśni. Myślę, że scenariusz z drugim referendum jest mało realny, sądzę że opuszczą Unię. Odejście Wielkiej Brytanii oznacza mniejszy budżet Unii o około 10-12 mld euro rocznie. Już teraz trwają rozmowy na temat zwiększenia budżetu, lepszego wykorzystania funduszy i oszczędności.
Miller wspomina referendum ws. UE.

Miller wspomina referendum ws. UE. "Popełniliśmy błąd”

Polska
 - Bałem się o frekwencję. Dlatego, że aby referendum było wiążące, do urn musiała się udać co najmniej połowa uprawnionych – powiedział w programie "Tłit” Leszek Miller.  Były premier stwierdził, że nie wszystkie kwestie dotyczące referendum ws. przystąpienia Polski do UE poszły gładko. – I tak popełniliśmy błąd. Przyznam się, że nie mogę zrozumieć, jak to się mogło stać – wyznał. Chodziło o przegłosowanie przez Sejm zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę o godz. 20. – A to był piękny weekend czerwcowy i mnóstwo ludzi wyjechało z miast (…) i mieli problem, żeby zdążyć wrócić – powiedział Miller. 
Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Świat
- Popieram koncepcję brexitu, natomiast nie podoba mi się sposób, w jaki Nigel Farage, urosceptycznej Partii Niepodległości, doprowadził do referendum. Bo głównym argumentem były ataki na Polaków - mówił w wywiadzie dla money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Jak tłumaczył, rozumie, dlaczego Brytyjczycy chcą opuścić UE. Przyznał też, że chciałby, aby Farage trafił do więzienia za rasizm. Jest także gotów stanąć z nim do walki na szable. 
Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Świat
- Gdyby nie on, nie byłoby referendum brexitowego. Chcę z nim walczyć na szable i posadzić do więzienia za rasizm na 10 lat - deklaruje w rozmowie z money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Tak mówi o byłym liderze eurosceptycznej Partii Niepodległości. - Powinien przez 10 lat przepraszać wszystkich, z Polakami na czele. Przez niego całe rodziny są skłócone, dzieci nie rozmawiają z rodzicami - dodaje.
Brexit.

Brexit. "Anglia zawdzięcza go Polakom"

Świat
Gdyby nie Polacy, nie byłoby żadnego brexitu. Anglia zawdzięcza brexit Polakom. Jest to nasz kolejny wkład w dzieje tego kraju. Tak jak Polacy wygrali im bitwę o Anglię, tak teraz wygrali im referendum brexitowe w roli kozła ofiarnego - mówił w rozmowie z money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. - Brexitowcom się wydaje, że wyjście z UE to szansa na odbudowę imperium, ale na razie widzimy efekty odwrotne - dodał.
Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Polityka
- 80 proc. nauczycieli wzięło udział w referendum, a 90 proc. z nich powiedziało "tak" dla strajku. Liceum nie jest zamknięte, ale lekcje się w nim nie odbywają. Dyrektor szkoły zapewnił natomiast zajęcie opiekuńcze dla uczniów, którzy zjawią się w placówce - relacjonował sytuację w II LO w Krakowie, w którym uczyła Piewsza Dama Agata Duda, Klaudiusz Michalec, reporter WP.
Warszawskie liceum nie strajkuje. Dyrektorzy mówią stanowczo: to nie jest dobry moment

Warszawskie liceum nie strajkuje. Dyrektorzy mówią stanowczo: to nie jest dobry moment

Polityka
- W LO im. Jacka Kuroniu jest kilkunastu, może 20 uczniów. Władze tej szkoły postanowiły o nieprzystępowaniu do strajku - nie odbyło się tu nawet referendum strajkowe. Dyrektorzy, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli nam, że to po prostu nie jest dobry moment na protest, gdyż ucierpią na tym uczniowie, którzy nie mogliby komfortowo przygotować się do egzaminów - relacjonuje nasz reporter Marcin Łukasik, spod warszawskiego liceum im. Jacka Kuronia.
Brexit.

Brexit. "To jest trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji"

Finanse
- Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania pozostała w UE, ale to jest pobożne życzenie. Fakty są takie, że decyzja brexitowa jest w mocy - przypomina Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Decyzja o wyjściu Brytyjczyków z UE zapadła podczas referendum, dla powtórzenia którego nie ma zgody na Wyspach. Są co prawda protesty, ale znam też sondaże na Wyspach i jest to trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji - te sondaże są bardzo wyrównane – mówi wiceminister Marcin Ociepa.
Trzy możliwe terminy strajku nauczycieli.

Trzy możliwe terminy strajku nauczycieli. "Nie sądzę, byśmy czekali do maja"

Polska
- 5 marca ruszy referendum strajkowe - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzień wcześnie władze Związku zaproponują datę strajku. Jak wyjaśniał, referendum, które potrwa cały marzec, pokaże, ilu nauczycieli faktycznie poprze strajk. W ocenie Broniarza zainteresowanie strajkiem jest większe niż dwa lata temu i deklarują je także nauczyciele, którzy nie należą do związków. - Mamy dość okłamywania, manipulowania nami - mówił. Pytany o możliwą datę, odparł: "nie sądzę, byśmy czekali do maja". - Jeśli Anna Zalewska ma odrobinę instynktu samozachowawczego, to powinna się obudzić - dodał.
Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada

Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada

Polska
- Rosną szanse na drugie referendum w sprawie brexitu, bo jeśli w Izbie Gmin nie zostanie podjęta żadna decyzja, to jedynym wyjściem będzie albo drugie referendum, albo przyspieszone wybory. A te drugie żadnej partii rządzącej nie są na rękę - mówił w programie "Money. To się liczy" Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu. Przyznawał jednak, że na Wyspach jest nadal duża część społeczeństwa, która twardo optuje za brexitem. - To efekt 30 lat szczucia na Unię Europejską - tłumaczył.
Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Brytyjczykom się zmieniło. Zrobiono interesujący sondaż na poziomie okręgów do Izby Gmin. Na 650, w 600 większość jest za pozostaniem w UE. To sygnał dla deputowanych - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - May, jeśli deal nie jest akceptowany, powinna zgodzić się na drugie referendum. Jestem przekonany, że dziś większość ludzi opowiedziałaby się za pozostaniem w UE - dodał.
Solidarność nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce.

Solidarność nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce. "Pracodawca nie spełnia postulatów"

Polska
Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność", nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce. W programie "Money. To się liczy" mówił, że w tej chwili trwa spór zbiorowy. - Pracodawca odmówił nam; powiedział, że nie spełni ani jednego naszego postulatu, a to jest pierwszy od dawna spór, który nie jest oparty na postulacie podwyżki wynagrodzeń, tylko poprawy warunków prac - powiedział. Na pytanie, czy będzie strajk w Biedronce, odparł: najpierw musimy przeprowadzić referendum, to jest bardzo duża sieć, to potrwa kilka dobrych tygodni.
Borys Budka o pomniku Lecha Kaczyńskiego: artysta się nie popisał, prezydentowi zrobiono krzywdę

Borys Budka o pomniku Lecha Kaczyńskiego: artysta się nie popisał, prezydentowi zrobiono krzywdę

Polska
- Estetycznie zrobiono krzywdę prezydentowi. Znów ktoś nie dopracował szczegółów. Nawet internauci zwrócili uwagę, że nie ma obrączki na palcu. I ta marynarka… Artysta się nie popisał - mówił Borys Budka w programie "Tłit". - Żałuję, że zaraz po katastrofie nie udało się np. zrobić pomnika światła - dodał polityk PO. Pytany o pomysł referendum ws. pomnika, powiedział: "Mieszkańcy powinni być pytani o zdanie, ale jestem ostatnim, kto byłby za tym, by burzyć pomniki".
#11 pytań do byłych stewardess LOT-u CAŁOŚĆ

#11 pytań do byłych stewardess LOT-u CAŁOŚĆ

Styl życia
18 października rozpoczął się strajk pracowników PLL LOT. Byłe pracownice w rozmowie z Marianną Fijewską ujawniają, co było dla nich najtrudniejsze. - Od momentu referendum strajkowego, w którym 90 proc. zagłosowało za strajkiem, zaczęto nas źle traktować. Przeszukiwano, odbierano przywileje i zmniejszono zarobki - mówi Krystyna Lewińska, stewardessa z 29-letnim doświadczeniem.
Adam Bielan: w wielu sprawach jesteśmy

Adam Bielan: w wielu sprawach jesteśmy "lepszymi Europejczykami" niż Zachód

Wiadomości
- To Grzegorz Schetyna, jako jedyny polityk w Polsce, zaproponował referendum ws. członkostwa Polski w UE. Rafał Trzaskowski powinien wziąć na dywanik swojego szefa i powiedzieć mu: Grzegorz, nigdy więcej o tym nie mów - stwierdził Adam Bielan w programie Marka Kacprzak "Tłit".
Ryszard Kalisz nie ma wątpliwości. Tak Andrzej Duda powinien zareagować na decyzję ws. referendum

Ryszard Kalisz nie ma wątpliwości. Tak Andrzej Duda powinien zareagować na decyzję ws. referendum

Polska
Senat nie wyraził zgody na przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Co dalej? Czy "na złość PiS-owi" prezydent zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym? - Panie redaktorze! Przestań pan być redaktorem myślącym jak polityk. Trzeba myśleć o obywatelach, państwie, konstytucji, o demokracji! Ta ustawa jest po prostu niezgodna z konstytucją, a prezydent powinien czuwać nad jej przestrzeganiem. Weto byłoby wypełnieniem normy konstytucyjnej - komentował Ryszard Kalisz w programie "Tłit".

"Uchronili Dudę od kompromitacji". Ryszard Kalisz o decyzji ws. referendum

Polska
Senat nie wyraził zgody na przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek oznajmiła, że zwyciężyły "techniczne" argumenty, zapewniła jednak, że partia jest "pełna szacunku" dla inicjatywy prezydenta i "gotowa do rozmowy". - To upokorzenie dla prezydenta? - pytał Marek Kacprzak w programie "Tłit". - Ani upokorzenie, ani zagrywka techniczna. To, co napisała Mazurek, jest dalekie od prawdy, a wręcz idzie równolegle. Termin nie miał znaczenia. PiS się bał. Kaczyński ma doświadczenie. Czuje tembr społeczeństwa. Wiedział, że w referendum weźmie udział może 10 proc. obywateli - komentował Ryszard Kalisz. Ocenił, że "na swój sposób" PiS uchroniło Dudę od kompromitacji. Co dalej? - Zawsze namawiam, wielce szanowny panie prezydencie, niech pan ma świadomość, że jest pan najwyższym przedstawicielem państwa - kontynuował Kalisz. I stwierdził, że Andrzej Duda nie powinien podpisać niekonstytucyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym.

"Cukierek nie pomoże, to będzie kompromitacja". Michał Szczerba bez litości o referendum Andrzeja Dudy

Polska
Prezydenckim wnioskiem o rozpisanie referendum ogólnokrajowego 10 i 11 listopada zajmie się Senat. "Ale numer! Adam Bielan de facto powiedział, że wniosek PAD o referendum zostanie odrzucony. To oznacza, że nie będzie on chyba kandydatem PiS. Trudno bowiem, aby po takim publicznym upokorzeniu prezydenta, jego drogi z PiS się nie rozeszły" - relacjonuje na Twitterze Roman Giertych. Co na to opozycja? - PiS bawi się z prezydentem. Bielan straszy go tweetem, prezydent jest w gotowości z długopisem w ręku, by podpisać skandaliczne ustawy. To jest deal, transakcja wiązana. Andrzej Duda bez chwili refleksji podpisuje ustawy, które likwidują trójpodział władzy, za co dostaje cukierka - dwudniowe referendum, na które i tak nikt nie pójdzie - komentował poseł PO Michał Szczerba w programie "Tłit". Jak dodał, "cukierek mu w niczym jednak nie pomoże - to będzie jedna wielka kompromitacja".
Ryszard Czarnecki zdecydowanie o referendum konstytucyjnym. Diagnoza nie w smak prezydentowi

Ryszard Czarnecki zdecydowanie o referendum konstytucyjnym. Diagnoza nie w smak prezydentowi

Polska
- Nie jestem do końca przekonany, czy referendum w święto narodowe to najlepszy pomysł - stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - Pytania są dobre, ale lepiej by było, gdyby było ich mniej. Najlepiej kilka. Nie wszystkie mi się podobają. To dotyczące UE jest zbędne - dodał. Pytany o doniesienia mediów, jakoby PiS już postanowiło, że nie poprze inicjatywy, Czarnecki powiedział, że "nic nie wie o takich ustaleniach". - Każde referendum to sprawa polityczna - raczej nie jednoczą. Jestem za tym, aby je zrobić, mimo że nie jestem zwolennikiem referendów jako takich, ale nie w święto narodowe, nie w 100-lecie odzyskania niepodległości - kontynuował. W ocenie europosła, słaba frekwencja byłaby porażką - nie tylko PiS czy prezydenta, ale całej klasy politycznej.
Marek Jurek o referendum prezydenckim.

Marek Jurek o referendum prezydenckim. "Quiz"

Polityka
- Wyjęcie jakiegoś punktu konstytucji i "rzucenie" go jako przedmiot quizu, tworzy bardzo niebezpieczny precedens - powiedział Marek Jurek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne