Wyniki wyszukiwania dla:

reżyser

Liczba wyników: 292

Agnieszka Holland z niechęcią o Morawieckim.

Agnieszka Holland z niechęcią o Morawieckim. "Słaba klasa moralna"

Polska
- Premier Morawiecki jest człowiekiem, który pokazuje słabą klasę moralną, począwszy od tego, że nagminnie mija się z prawdą, a skończywszy na tym, że nie jest w stanie zachować się jako premier państwa cywilizowanie wobec ważnego urzędnika samorządowego - powiedziała w rozmowie z reporterem WP Agnieszka Holland. W ocenie reżyser "obecne władze się specjalizują głównie w wykopywaniu rowów". - To jest zabójcze - uznała. I dodała, że obecna władza "nie jest demokratyczna". Zdaniem Holland niektórzy próbują umniejszyć znaczenie wyborów 4 czerwca 1989 r. - Próbują zbudować taką narrację, że to była zdrada, ale że ci najważniejsi nie grali pierwszoplanowej roli. To jest troszeczkę próba przepisania historii przez ludzi, którzy chcą ją zawłaszczyć, albo przez frustratów - uznała.
Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza.

Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza. "Księża tworzyli tam siatkę pedofilską"

Wiadomości
Znany reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz przyznał, że jako 10-letni chłopiec był molestowany przez księdza w jednej z warszawskich parafii. Kiedy był ministrantem, marianin zabierał go i jego kolegów na kolonie do Lichenia. – Księża tam tworzyli siatkę pedofilską – mówi w rozmowie z reporterem WP. Reżyser ma nadzieję na przełom w sprawie pedofilii w Kościele. Puntem zwrotnym może być film „Tylko nie mów nikomu”. O swoich trudnych doświadczeniach, dokumencie braci Sekielskch i reakcji na niego biskupów, polityków i prezydenta Andrzeja Dudy w rozmowie Klaudiusza Michalca.

"Tylko nie mów nikomu". Kustosz sanktuarium w Licheniu miał molestować chłopca

Polska
Jednym z negatywnych bohaterów dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" jest ks. Eugeniusz M., były kustosz sanktuarium w Licheniu i inicjator budowy słynnej bazyliki. W filmie reżyser czyta wstrząsający list dziś dorosłego mężczyzny, który mówi, w jaki sposób był molestowany przez księdza w latach 80. Duchowny, będąc nago, miał przyciskać chłopca do siebie, a także brać go do łóżka.
Pawlikowski radzi Kulig, jakie role powinna teraz przyjmować

Pawlikowski radzi Kulig, jakie role powinna teraz przyjmować

Gwiazdy
Paweł Pawlikowski ma ogromne powody do radości. "Zimna Wojna" zdobyła liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach, a w kraju została nagrodzona m.in. siedmioma Orłami! Rola w filmie Pawlikowskiego otworzyła drzwi do kariery Joannie Kulig. W rozmowie z WP reżyser podzielił się radą dla aktorki.
Lucas Dhont opowiada o filmie

Lucas Dhont opowiada o filmie "Girl"

Zwiastun
"Girl” to historiainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, prawdziwą biografią. "W 2009 roku, gdy miałem 18 lat, przeczytałem w belgijskiej gazecie artykuł o młodej dziewczynie, która chciała zostać baleriną, ale urodziła się jako chłopak.” - wspomina reżyser.
Marcin Dorociński:

Marcin Dorociński: "Jeśli reżyser powie aktorowi, że wierzy w niego, to ten zagra najlepiej"

Gwiazdy
W poniedziałkowy wieczór w Złotych Tarasach odbyła się premiera filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza. Wśród gwiazd obsady znaleźli się m.in. Dawid Ogrodnik, Agata Buzek i Marcin Dorociński.
Paweł Pawlikowski już myśli o kolejnym filmie.

Paweł Pawlikowski już myśli o kolejnym filmie. "Drzemie w nim chęć podboju Hollywood"

Gwiazdy
Choć Zimna wojna nominowana była w aż w trzech kategoriach, żadna statuetka podczas rozdania gali Oscarów nie trafiła w ręce Polaków. Wszyscy liczyli, że reżyser powtórzy sukces sprzed czterech lat. We wszystkich kategoriach, w których nominowano polską produkcje, zwyciężył film Alfonso Cuarona. Pawlikowski po rozdaniu Oscarów nie brzmiał na wybitnie rozczarowanego werdyktem Akademii, co nie spodobało się rodakom, którzy trzymali kciuki za polskich twórców. Reżyser, chcąc podtrzymać entuzjazm, zapewnił, że zaczyna myśleć nad kolejną produkcją.
Oscary 2019. Pawlikowski o Kulig: Nie umiałem sobie wyobrazić, że ona robi rzeczy, które robiła Zula

Oscary 2019. Pawlikowski o Kulig: Nie umiałem sobie wyobrazić, że ona robi rzeczy, które robiła Zula

Wywiady/relacje
Wirtualna Polska jest w Los Angeles, gdzie odbędzie się rozdanie Oscarów. Za nami prezentacja twórców produkcji pretendujących do nagrody za najlepszy film nieanglojęzyczny. Nie zabrakło na niej Pawła Pawlikowskiego, który powiedział, dlaczego w roli Zuli obsadził Joannę Kulig i czemu gwiazda nie była oczywistym wyborem. - Nie umiałem sobie wyobrazić, że ona robi pewne rzeczy, które w scenariuszu robiła Zula - przyznał Pawlikowski, reżyser "Zimnej wojny". 
 Doda miażdży Vegę:

Doda miażdży Vegę: "To kiepski reżyser"

Gwiazdy
Patryk Vega zaangażował Dodę do promocji filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Rabczewska odpowiadała za stronę muzyczną przedsięwzięcia i na potrzeby produkcji stworzyła z zespołem Virgin singiel. Vega zaraz po premierze ujawnił, że od razu bierze się za filmowanie kolejnej części Pitbulla. Jedną z gwiazd produkcji miała zostać... Doda. Piosenkarka chwaliła się w wywiadach, że zagra szefową mafii. Niestety ingerencje Emila Stępnia i piosenkarki rzekomo wytrąciły Patryka z równowagi, który wycofał się z pracy nad produkcją ze względu na "narzucanie pomysłów obsadowych niezgodnych z jego poczuciem poziomu artystycznego". Stosunki między celebrytami nie pozostają najlepsze. Doda w ostatnim wywiadzie zapytana o Patryka stwierdziła, że jest kiepskim reżyserem i z pewnością "gwałcił replay" filmu Pasikowskiego, w którym zagrała.   Vega odpowie?
Vega pokazał nam siłownię w swoim biurze.

Vega pokazał nam siłownię w swoim biurze. "Trener do mnie przyjeżdża"

Gwiazdy
Patryk Vega kręci najbardziej kasowe filmy w Polsce, a już niedługo premiera jego kolejnej produkcji "Kobiety Mafii 2". Reżyser zaprosił nas do swojego gabinetu na warszawskim Wilanowie. Pokazał, w jakich warunkach pracuje i udzielił szczerego wywiadu, opowiadając o zaskakującej metamorfozie. Zobaczcie, czego udało się dowiedzieć reporterowi WP Gwiazdy.
Byliśmy u Patryka Vegi. Luksusy i dzieła sztuki

Byliśmy u Patryka Vegi. Luksusy i dzieła sztuki

Gwiazdy
Patryk Vega nie kryje swojej fascynacji dziełami sztuki. W rozmowie z Michałem Dziedzicem pochwalił się kilkoma eksponatami. Reżyser opowiedział także, jak wygląda proces powstawania jego produkcji i odsłonił kulisy nadchodzącego filmu "Kobiety Mafii 2".
Patryk Vega:

Patryk Vega: "Zacząłem mieć wyrzuty sumienia, że zarabiam za dużo"

Gwiazdy
Patryk Vega kręci najbardziej kasowe filmy w Polsce, a już niedługo premiera jego kolejnej produkcji "Kobiety Mafii 2". Reżyser zaprosił nas do swojego gabinetu na warszawskim Wilanowie. Pokazał w jakich warunkach pracuje i udzielił szczerego wywiadu. Zobaczcie, czego udało się dowiedzieć reporterowi WP Gwiazdy.
Błyszczący Patryk Vega kroczy do auta za ponad 600 tysięcy złoty

Błyszczący Patryk Vega kroczy do auta za ponad 600 tysięcy złoty

Gwiazdy
Na premierze Plag Breslau Patryk Vega poraz pierwszy pokazał się lżejszy o ponad czterdzieści kilogramów. Reżyser przyznał, że po skończeniu czterdziestki nawaga zaczęła mu przeszkadzać. Vega stwierdził, że czuł się więźniem własnego ciała i postanowił zadbać o zdrowie. Ostatecznie w ciągu ośmiu miesięcy udało mu się zrzucić 44 kilogramy, a swoim sukcesem chętnie chwali się w social mediach. Vega rozpoczął niedawno promocję drugiej części filmu Kobietu Mafii. W towarzystwie Patryka Pniewskiego odwiedził studio Pytania na śniadanie, gdzie opowiedział o pracy przy produkcji. Vega nową sylwetkę podkreślił błyszczącą stylizacją z mieniącymi się w słońcu cekinami. Z dumną u boku aktora kroczył do swojego Audi SQ7 wartego 600 tysięcy złotych.
Smarzowski promuje DVD

Smarzowski promuje DVD "Kleru": "Czy księża mają zniżkę na mój film?"

Gwiazdy
W piątek do sprzedaży trafił jeden z najważniejszych filmów, które wyreżyserował Wojciech Smarzowski. Wydanie DVD "Kleru" ma formę 24-stronicowej książki, do którego załączona jest płyta z filmem. Wśród dodatków specjalnych jest making of z produkcji oraz zwiastun filmu. Reżyser pojawił się w Empiku, gdzie promował swoje dzieło. Artysta nie krył niechęci do polskiego kościoła, zauważając, że Polacy - nawet ci, którzy deklarują ateizm - zewsząd są indoktrynowani religią. Przy okazji zażartował, że prosił dystrybutorów o zniżkę dla księży, którzy będą chcieli kupić Kler na DVD.

"Klatka po klatce" #28: Kawulski opowiedział prawdę o scenie walki w "Underdogu"

Inne
Maciej Kawulski odsłonił kulisy powstania filmu "Underdog". Reżyser i jednocześnie współwłaściciel federacji KSW opowiedział między innymi o pracy podczas sceny walki głównych bohaterów filmu, których zagrali Eryk Lubos i Mamed Chalidow. - Mogłem podchodzić i mówić: panowie, nie udajemy, uderz go w wątrobę, to jest Mamed Chalidow, on wytrzyma. Te ciosy wchodziły, padały na planie po wielokroć - wyjaśnił Kawulski.

"Mam świadomość, że chwilami jestem arogancki". Saramonowicz szczerze o sobie

Andrzej Saramonowicz potrafił rozśmieszyć miliony Polaków. Od wielu lat nie zrobił filmu, ale na temat dzisiejszych polskich komedii ma wyrobione zdanie. - Jeśli robisz komedię popularną, to konstruujesz ją jak tort składający się z kilku warstw. Na poziomie podstawowym to ma być smak dla wszystkich, ale są też wisienki smakujące tylko nielicznym. Chodzi o to, żeby umieć tych warstw nałożyć kilka. Dzisiaj problemem niektórych filmów komercyjnych w Polsce jest to, że mają tylko warstwę podstawową - stwierdził Andrzej Saramonowicz w obszernym wywiadzie w programie internetowym "Z tymi co się znają".
Saramonowicz o poziomie polskich komedii i ryzyku w kinie

Saramonowicz o poziomie polskich komedii i ryzyku w kinie

Co reżyser "Testosteronu" i "Lejdis" myśli dziś o rozśmieszaniu ludzi i Netflixie? W dłuższym wywiadzie nie brakuje też wątków osobistych. - Mam świadomość, że chwilami jestem arogancki, ale to nie jest całość historii o mnie - mówi Andrzej Saramonowicz.
Kobiety mafii 2 - zwiastun

Kobiety mafii 2 - zwiastun

Zwiastun
Król polskiego box office powraca z kontynuacją megahitu „Kobiety mafii”, który w kinach w Polsce zgromadził aż 2 002 621 widzów! Patryk Vega zaprezentował wczoraj pierwszy zwiastun swojej najnowszej produkcji. W „Kobietach mafii 2” reżyser zabiera widzów w rozpędzoną podróż przez trzy kontynenty i znów daje nam spory zastrzyk adrenaliny! Przemyt narkotyków, gangi złodziei samochodów, pościgi, strzelaniny i nieoczekiwane zwroty akcji – takich emocji nie dostarcza nikt inny. W filmie powrócą bohaterki znane z pierwszej części filmu: odmieniona Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke), groźna Niania (Agnieszka Dygant) i drapieżna Siekiera (Aleksandra Popławska). Towarzyszyć im będą kolumbijska mega gwiazda Angie Cepeda, a także, pierwszy raz na dużym ekranie, Aleksandra Grabowska. Od wczorajszej premiery na Facebooku, zwiastun filmu został wyświetlony już ponad 1,5 miliona razy. Zapowiada się następny hit! „Kobiety mafii 2” w kinach od 22 lutego 2019.
Łukasz Sikora, odtwórca głównej roli w filmie

Łukasz Sikora, odtwórca głównej roli w filmie "Autsajder" o swoim ojcu reżyserze

Film
"Autsajder", film Adama Sikory, oparty jest na jego własnych przeżyciach. Reżyser zaangażował do głównej roli swojego syna - Łukasza Sikorę. Z młodym aktorem porozmawialiśmy o współpracy z ojcem i o tym, dlaczego dziś warto rozmawiać o stanie wojennym. "Autsajder" to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpada w tryby przerażającej totalitarnej machiny.
Pokazał, jak żyją zakonnice za murami klasztoru. Z kamerami spędził z nimi 9 dni

Pokazał, jak żyją zakonnice za murami klasztoru. Z kamerami spędził z nimi 9 dni

Wywiady
- Zobaczyłem młodą siostrę, piękną, która przywleka się w habit. I tak myślałem sobie: "dlaczego ty to robisz?" - opowiada w rozmowie z WP Film Michał Hytroś, reżyser nagradzanego filmu dokumentalnego "Siostry". W 20 minut pokazuje, jak wygląda życie w klasztorze Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach. Pierwszy film Michała doczekał się 7 nominacji i 4 wygranych na festiwalach filmowych. Nam opowiedział, jak przekonał siostry do filmu, jak wyglądało nagrywanie w klasztorze i jak to się stało, że wyszła mu z tej historii czysta komedia.
Joanna Moro o roli Anny German:

Joanna Moro o roli Anny German: "Ja nie chciałam tego grać!"

Gwiazdy
Joanna Moro stała się znana szerszemu gronu głównie za sprawą roli Anny German. Aktorka wcieliła się w rolę legendarnej artystki w polsko-rosyjskiej produkcji. Choć serial cieszył się ówcześnie ogromną popularnością, dziś Moro zmuszona jest raczej grywać za wschodnią granicą. Podobno swojego czasu gwiazda marzyła o roli u Wojciecha Smarzowskiego, jednak reżyser nie docenił jej "talentu". Ostatnio gwiazda stwierdziła, że nie od razu chciała zagrać w serialu o German: Koleżanka mnie wepchnęła na casting. Ja nie chciałam tego grać, ale zagrałam - wyznała. Myślicie, że Joasi będzie jeszcze dane zagrać w jakiejś polskiej produkcji?
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne