Wyniki wyszukiwania dla:

róża thun

Liczba wyników: 37

Nie potrafili wznieść się ponad podziały. Politycy KE zlekceważyli premiera

Nie potrafili wznieść się ponad podziały. Politycy KE zlekceważyli premiera

Wiadomości
PKW wręczyła w Sejmie zaświadczenia o wyborze nowym posłom do Parlamentu Europejskiego. Gratulacje składał im m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Nie wszyscy chcieli uścisnąć dłoń szefa rządu. Na nagraniu widać, że zrobiła to choćby Ewa Kopacz. Z kolei Bartosz Arłukowicz pominął tę część i wrócił na swoje miejsce. Jego śladami poszły Danuta Huebner i Róża Thun. Więcej w materiale wideo. 
Róża Thun wyzywa Beatę Szydło na pojedynek przed wyborami do PE

Róża Thun wyzywa Beatę Szydło na pojedynek przed wyborami do PE

Polityka
- Zapraszam panią premier do debaty o tym, co jest treścią tych wyborów, o Polsce w UE i jak naszą pracą w PE konkretnie będziemy służyć Polsce. Niech się zmierzy liderka Zjednoczonej Prawicy z liderką listy Koalicji Europejskiej - te słowa skierowała Róża Thun do wicepremier Szydło na konwencji KE. Europosłanka PO żąda debaty ze swoją konkurentką w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.
Róża Thun uderza w Andrzeja Dudę

Róża Thun uderza w Andrzeja Dudę

Polska
- Nie słyszałam jeszcze od pana prezydenta, by powiedział, że było to jedno z najważniejszych historycznych osiągnięć w Polsce, że dało nam początek wolnej Polski po latach komunizmu - mówiła Róża Thun w programie "Tłit" odnosząc się do słów Andrzeja Dudy o Okrągłym Stole. Przyznała, że oczekuje od prezydenta twardszej deklaracji - "prawdziwego uznania wagi i zasług tych, którzy siedzieli przy Okrągłym Stole". Thun oczekuje też, że Duda nakłoni wojewodę do zmiany decyzji ws. Placu Solidarności w Gdańsku. - W końcu wywodzi się z tego samego środowiska. Poza tym, jest prezydentem Polski, powinien mieć jakiś wpływ - podkreśliła. Jak dodała, "nie przypisuje Dudzie wielkich umiejętności decyzyjnych, ale jego funkcja zobowiązuje".
Tłit - Róża Thun

Tłit - Róża Thun

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Róża Thun.
Róża Thun o słowach europosła PiS. Bije na alarm

Róża Thun o słowach europosła PiS. Bije na alarm

Polska
- Permanentne wrzaski Ryszarda Legutki pod adresem instytucji europejskich i rządów krajów członkowskich UE to wyprowadzanie Polski z UE. Deprecjonowanie instytucji wspólnotowych jak KE to krok po kroku wyprowadzanie nas z UE, łamanie prawa. To już się dzieje. Nie można być we wspólnocie, kiedy się jej podstawy - prawo, demokrację, niezawisłość sądów - niszczy - mówiła Róża Thun w programie "Tłit", komentując słowa europosła nt. Fransa Timmermansa.
Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Polska
"Z deklaracji KE wynika tylko puste hasło i puste obietnice" - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Nieraz mijała się z prawdą. Propaganda pisowska to specjalność zakładu. Porównując z 8 latami rządami PO - nie ma skali porównawczej. Jeśli chodzi o rozwój Polski, zabezpieczenie pieniędzy, liczbę zbudowanych dróg... Gdzie się nie dotknie - ripostowała europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit".
Róża Thun oburzona materiałem TVP

Róża Thun oburzona materiałem TVP

Polska
Szerokim echem odbiły się słowa europosłanki o kierowcy taksówki, który miał zawieszony na lusterku różaniec: "od razu myślę, że pisior". - To w obrzydliwy sposób zmanipulowana wypowiedź. Ja się oburzam na wykorzystywanie religijności Polaków przez polityków. Mówię wyraźnie: przecież to szaleństwo, nie możemy tak robić, Kościół jest za blisko tronu - to coś niezdrowego. TVP jątrzy, wycina kawałki wypowiedzi z poważnego kontekstu. To nieprzyzwoite, świństwo. Nie mamy telewizji publicznej, tylko pisowską propagandę - komentowała Thun w programie "Tłit".
Róża Thun ostro o Zalewskiej. Oberwała też Szydło

Róża Thun ostro o Zalewskiej. Oberwała też Szydło

Polska
- Ona nie tylko odchodzi, ona ucieka. Nie wiem, co będzie niszczyła w PE, skoro tu zniszczyła kompletnie system edukacji. Na szczęście na Dolnym Śląsku startuje też Janina Ochojska. Anna Zalewska to będzie kolejny wstyd w PE - mówiła europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit". Pytana o wystawienie Beaty Szydło na "front" negocjacji z nauczycielami, dodała: "Co z tego wynika? Na razie jeździ i robi sobie kampanię. Poważnych propozycji nie widzę". Dopytywana z kolei o wybory, stwierdziła: "Konkurencji pani Szydło się nie obawiam".

"Paryska" Sykut-Jeżyna spaceruje ze smartfonem

Gwiazdy
Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z bardziej lubianych polskich prezenterek. Obecnie dziennikarka umiejętnie łączy życie zawodowe z wychowywaniem córeczki. Choć Róża przyszła na świat w grudniu zeszłego roku, Paulina już po zaledwie trzech miesiącach prezentowała na ściankach swoją idealną figurę.Ostatnio paparazzi przyłapali Sykut spacerującą po ulicach Warszawy ubraną w kraciastą sukienkę i czerwony beret. Początkowo celebrytka najwyraźniej załatwiała jakieś ważne sprawy, ponieważ nie mogła oderwać wzroku od swojego smartfona. Później do spaceru dołączyli jej mąż z córeczką, która niewątpliwie skradła całą uwagę. Jak oceniacie jej stylizację?
Przemyślenia Sykut-Jeżyny:

Przemyślenia Sykut-Jeżyny: "Życie szybko ucieka, dzieci dorastają, my się szybko starzejemy"

Gwiazdy
W grudniu 2016 roku Paulina Sykut-Jeżyna po raz pierwszy została mamą. Na świat przyszła Róża, która - jak zapewnia dziennikarka - wywróciła i przewartościowała cały jej świat. Gwiazda w najnowszym wywiadzie wyznała, że odkąd została mamą zaczęła dostrzegać ulotność życia, dlatego nie chce marnować żadnej z mijających chwil. Dodała, że podobne podejście będzie chciała przekazać córce. Sykut-Jeżyna podkreśla, że od momentu pojawienia się na świecie córeczki, czas płynie jej znacznie szybciej. Zdecyduje się na drugie dziecko?
Jadalne ozdoby. Róża z kapusty pekińskiej

Jadalne ozdoby. Róża z kapusty pekińskiej

Kuchnia
Carving, czyli umijętność rzeźbienia w warzywach i owocach, wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Pokazujemy, jak z kapusty pekińskiej i ogórka wyczarować prawdziwe dzieło sztuki.
Tłit - Róża Thun

Tłit - Róża Thun

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Róża Thun.
Wymijająca odpowiedź Thun na pytanie o Tuska

Wymijająca odpowiedź Thun na pytanie o Tuska

Wiadomości
Europosłanka PO Róża Thun pytana była w programie "Tłit" o kandydowanie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. - Zobaczymy, co zrobi. Nic jeszcze nie zadeklarował - komentowała. Dopytywana, czy chciałaby jego startu, odpowiedziała: "Bardzo bym chciała, by stało się to, o czym mówi jednocząca się opozycja - PO, Nowoczesna, PSL, organizacje pozarządowe i społeczne - żeby wspólnie razem utworzyła dobry program i wygrała wybory". Thun pytana była również o plany wobec programu 500+. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła w rozmowie z WP, że zostanie on zamieniony na 250+. Co innego mówi Thun. - Nikt nie planuje wycofać programu, nie ma na ten temat dyskusji w PO. 500+ się nie zmieni, można je trochę poprawić. Krok po kroku się dogadujemy. Przed wyborami  na pewno się dogadamy - zapewniła.
Róża Thun: Rządzący udają, że nic nie widzą

Róża Thun: Rządzący udają, że nic nie widzą

Polska
- Tu nie chodzi o kwestię zakazów. Tu chodzi o pomoc rodzicom z dziećmi niepełnosprawnymi - tłumaczy Thun. - Bo inaczej kwitnie podziemie a rządzący udają, że tego nie widzą - stwierdziła Róża Thun w programie "Tłit". Reakcja europosłanki PO dotyczy kwestii zgody Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka na całkowity zakaz aborcji. W reakcji na tę decyzję odbędzie się "Czarny Piątek".

"Niewiarygodna pazerność". Thun odpowiada Szydło

Wiadomości
- Nagrody dla siebie i ministrów to niewiarygodna pazerność. Gdyby nie to, że PO o tym informuje, Polacy nawet by nie wiedzieli, ile to państwo kosztuje - stwierdziła europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit". To reakcja na wystąpienie Beaty Szydło w Sejmie. Była premier broniła wypłaconych przez siebie w ubiegłym roku nagród. W ocenie Thun, "koszenie dziesiątek tysięcy złotych" w momencie, gdy zapowiadało się tanie państwo, jest nie w porządku. - Niech ludzie zobaczą, o co chodzi. Cały czas jest mowa o kasie (…) Niech PiS wreszcie zacznie wprowadzać to, o czym mówiło, a nie wydaje pieniądze w ciemno - komentowała.
Głosowanie ws. odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego

Głosowanie ws. odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego

Wiadomości
Parlament Europejski zdecydował: polityk PiS został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Powodem odwołania były słowa Czarneckiego o europoseł Róży Thun. Porównał ją do szmalcowników. Wniosek o odwołanie poparło 447 posłów, 196 było przeciw.
Polityczna zemsta vs. czerwona kartka. Politycy o odwołaniu Czarneckiego

Polityczna zemsta vs. czerwona kartka. Politycy o odwołaniu Czarneckiego

Wiadomości
- To polityczna zemsta - tak Dominik Tarczyński (PiS) ocenił odwołanie przez Parlament Europejski Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceszefa PE. - To jest absolutnie czerwona kartka dla całej partii PiS. Do tej pory nie zdarzyło się, żeby wiceprzewodniczący został odwołany ze swojej funkcji - powiedział z kolei Rafał Trzaskowski (PO). W środę Parlament Europejski zdecydował: polityk PiS został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Powodem odwołania były słowa Czarneckiego o europoseł Róży Thun. Porównał ją do szmalcowników.
Paweł Lisicki

Paweł Lisicki "Czarnecki nie powinien zostać odwołany"

Polska
Jacek Żakowski i Paweł Lisicki dyskutowali o głosowaniu nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego (PiS) z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.  Jego odwołania domaga się większość sił politycznych w PE, a powodem jest  porównanie Róży Thun do "szmalcowników".
Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Polityka
- To jest wypełzanie Polski z Unii. To nie będzie Polexit, ale stopniowe oddalanie się od UE – mówił przed tygodniem Jacek Żakowski komentując spór na linii polski rząd-instytucje UE. – Będzie dużo gadania KE, ale zakończy się to niczym. Morawiecki ma silne atuty w ręku, nowe otwarcie i szansę porozumienia z Unią – tak ripostował mu Paweł Lisicki. Po środowej wizycie premiera na Węgrzech, PiS jest przekonany, że Orban wesprze Polskę. We wtorek Morawiecki ma spotkać się z szefem KE ws. zarzutów o łamanie praworządności przez polski rząd. Czy Mateuszowi Morawieckiemu uda się polepszyć relacje z politykami unijnymi? M.in. o tym dyskutować będą o 9:00 w Bitwie Redaktorów Jacek Żakowski i Paweł Lisicki. Nie zabraknie również kwestii problemów w służbie zdrowia, możliwej rekonstrukcji rządu, a także dyskusji na temat rasizmu w Polsce. Spór komentatorów WP moderować będzie Łukasz Mężyk. Poniedziałek, 9:00. Zapraszamy do oglądania
FEN 19: Gumienna vs Waliczek, zobacz zapowiedź walki

FEN 19: Gumienna vs Waliczek, zobacz zapowiedź walki

Inne
Na ten pojedynek fani K-1 czekali od dawna. 14 października podczas gali FEN 19 Bitwa o Wrocław Róża Gumienna stanie do obrony mistrzowskiego pasa w kat. do 65 kg. Jej rywalką będzie ambitna i waleczna Marta Waliczek. Kto zwycięży? Jedno jest pewne – będzie to starcie, którego nie można przegapić!
Latte art - piękny tulipan na kawie

Latte art - piękny tulipan na kawie

Kuchnia
Róża, lew a może łabędź… Kawa z mlekiem może kusić nie tylko aromatem ale także swoim wyglądem. Bariści potrafią tworzyć na niej prawdziwe arcydzieła. Niektórzy nawet mówią, że granicą jest tylko nasza wyobraźnia. Najlepiej zacząć od czegoś prostego jak tulipan na kawie. Jak go zrobić krok po kroku pokazuje Jan Dworak, barista warszawskich kawiarni CAVA.
poprzednie1 2 następne