Wyniki wyszukiwania dla:

psy

Liczba wyników: 148

Psy 3. W imię zasad: Making of z planu

Psy 3. W imię zasad: Making of z planu

Film
Trwają zdjęcia do filmu "Psy 3. W imię zasad” w reżyserii i według scenariusza Władysława Pasikowskiego. Obraz trafi na ekrany kin 17 stycznia 2020 r. W rolach Franza Maurera i Waldka "Nowego” Morawca ponownie zobaczymy Bogusława Lindę i Cezarego Pazurę.
Ma 8000 lat. Naukowcy zdobyli ostateczny dowód na jego istnienie

Ma 8000 lat. Naukowcy zdobyli ostateczny dowód na jego istnienie

Ciekawostki
Miał długość co najmniej 2000 km i transportowano nim wyjątkowo cenny surowiec – obsydian. Rosyjscy naukowcy, po latach badań, zdobyli dowód na istnienie prehistorycznego szlaku handlowego. Przebiegał przez Czukotkę. Zaczynał się przy jeziorze Krasnoje, gdzie wydobywano minerał a kończył się na wyspie Żohowa położonej w archipelagu Nowosyberyjskim. To jeden z najstarszych znanych szlaków na Ziemi. Jest dwukrotnie starszy od egipskich piramid i czterokrotnie od słynnego Szlaku Jedwabnego. Przemierzano go wczesną wiosną za pomocą sań ciągniętych przez psy. Na wyspie Żohowa znaleziono najstarsze na świecie sanie i czaszkę psa, który mógł przypominać dzisiejszego Husky. Odkryto tam także 79 narzędzi wykonanych z obsydianu, który na pewno pochodził z jeziora Krasnoje. Pomimo że klimat był wtedy łagodniejszy, a wyspa Żohowa połączona była z lądem, dystans 2 tys. kilometrów zapiera dech w piersiach. Międzynarodowa ekipa naukowców, która odkryła istnienie szlaku uważa, że było tam kilka punktów wymiany towarów oddalonych od siebie o około 700 km. Handlowano tam furtami, skórami i minerałami, takimi jak obsydian. Obsydian był świetnym materiałem do wyrobu ostrych narzędzi, np. grotów włóczni i strzał.
Każdy zna tę minę. Oto co naprawdę znaczy

Każdy zna tę minę. Oto co naprawdę znaczy

Ciekawostki
Każdy właściciel psa zna tę minę swojego podopiecznego, kiedy ten coś zbroi. Internet jest pełen zdjęć i wideo. Słychać wtedy, jak człowiek mówi do zwierzęcia: zły pies, a ten lub ta, opuszczają głowę i kładą uszy po sobie. Jednak to zachowanie i cierpiące spojrzenie nie jest wyrazem poczucia winy, ale pierwotnego uczucia: strachu. To kolejny przykład sytuacji, w której człowiek przypisuje zwierzęciu ludzkie emocje. To, że tak robimy, udowodniła już w 2009 r. dr Alexandra Horowitz. Tymczasem kulenie się, kładzenie uszu, ziewanie, "lizanie" powietrza - to wszystko oznaki psiego strachu. Oczywiście, im bardziej będziemy "pouczać" pupila, że zrobił coś źle, tym bardziej winny będzie się wydawał. Czy psy w ogóle miewają coś takiego jak poczucie winy? Raczej nie, choć badania ich zachowań wciąż trwają.
Psy rozprawiły się ze szczurem

Psy rozprawiły się ze szczurem

Styl życia
Te psy nie boją się szczurów i zabiją każdego, który stanie im na drodze. Właściciel pupili postanowił wszystko nagrać i wrzucić do sieci.
Nie jedz owoców prosto z krzaka

Nie jedz owoców prosto z krzaka

Zdrowie
Jagody, maliny, borówki, poziomki - jedzenie tych owoców prosto z krzaka może grozić zakażeniem pasożytami. Jednym z nich jest bąblowiec. Jaja tego pasożyta roznoszą lisy, psy i… owady. Łatwo się zarazić, kiedy zjemy nieumyte leśne owoce zainfekowane jajami larw. Po zakażeniu dochodzi do bąblowicy - larwy mogą przedostać się do płuc, wątroby, nerek, a nawet do mózgu.
Julia Wróblewska przekonuje:

Julia Wróblewska przekonuje: "Bardzo mi przykro z powodu bezdomnych zwierząt"

Gwiazdy
Julia Wróblewska niedawno była gościem uroczystej gali plebiscytu "Serce dla zwierząt". Podczas bankietu wręczono wyróżnienia dla osób, które wykazują się szczególnym zaangażowaniem w ochronę praw zwierząt i poprawę ich losu. Wróblewska zapewnia, że zawsze stara się pomagać bezdomnym zwierzętom. Aktorka twierdzi, że podczas każdego pobytu u dziadków stara się zadbać o bezpańskie psy najlepiej jak potrafi. Zawsze dokarmia je i daje im wodę, podobnie jak dziadek, który regularnie karmi zwierzęta, które przybłąkają się do jego domu. Najwyraźniej dzikie lisy zajmują nieco mniej miejsca w sercu celebrytki.
Iwona Burnat i Reggie wygłupiają się z psami przed paparazzi

Iwona Burnat i Reggie wygłupiają się z psami przed paparazzi

Gwiazdy
Iwona Burnat znana jako Żona Hollywood zdążyła się już pochwalić znajomościami z zagranicznymi gwiazdami i wielką miłością do swoich psów. Zabiera je na zakupy do butiku Louis Vuitton i wozi w wózku, ponieważ jej psy nie lubią chodzić.  Burnat od lat marzyła o... luksusowym miejscu dla zwierząt. Na początku maja udało się zrealizować marzenie i celebrytka razem z mężem, otworzyła salon piękności dla psów w Warszawie. Żona Hollywood promuje biznes na rozmaite sposoby. Kilka dni temu zaprosiła do salonu paparazzi, przed którymi wygłupiała się ze swoimi pupilami.
Bruceloza na czarnej liście CDC

Bruceloza na czarnej liście CDC

Zdrowie
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) umieściła brucelozę na liście chorób odzwierzęcych, które powinny być potraktowane priorytetowo przez różne agendy rządowe. Bruceloza to choroba zakaźna, którą wywołują bakterie z rodzaju Brucella. Występują one na całym świecie. Choruje na nią głównie bydło, dzikie zwierzęta i niekiedy psy. Można zarazić się przez kontakt z chorymi zwierzętami. Dlatego powinni uważać na nią osoby mające kontakt ze zwierzętami hodowlanymi, myśliwi i weterynarze.
Psy pilnują owce. Zabawne nagranie

Psy pilnują owce. Zabawne nagranie

Ciekawostki
Te psy pasterskie bardzo sumiennie wykonują swoją pracę. Nie pozwalają głodnym owcom wyjadać z pola. Są tak czujne, że prawie nic im nie umknie.
Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Ciekawostki
Dobry pies policyjny jest bezcenną pomocą dla stróżów prawa. Dlatego chińscy naukowcy postanowili sklonować jednego z najskuteczniejszych psich funkcjonariuszy. Kunxun ma na razie dopiero 3 miesiące, ale już wkrótce rozpocznie intensywny trening, by zasłużyć na miano "Sherlocka wśród psów policyjnych". Szczeniak jest klonem Huahuangmy, siedmioletniej suki wilczaka chińskiego. Te średniej wielkości psy przypominają nieco owczarki niemieckie. Są bardzo inteligentne i łatwo się szkolą. Huahuangma, dzięki swojemu świetnemu węchowi, rozwiązała wiele zagadek kryminalnych, w tym kilka morderstw. Sklonowany szczeniak Kunxun już teraz ma lepsze osiągnięcia, niż inne szczeniaki tej rasy z tradycyjnej hodowli. Naukowcy liczą na to, że dzięki klonowaniu uda się obniżyć koszt i skrócić czas treningu psów policyjnych. Teraz zajmuje to około 5 lat i kosztuje pół miliona yuanów. To około 280 tys. zł. Chińczycy chcieliby, klonować psy policyjne na większą skalę, jednak koszt klonowania jest jeszcze zbyt wysoki. Pierwszym krokiem będzie więc stworzenie banku komórek szczególnie uzdolnionych psów pracujących. To nie pierwszy taki eksperyment na świecie. Wcześniej psy policyjne sklonowano w Korei Południowej.
Kochali je na zabój. Ponure odkrycie w Hiszpanii

Kochali je na zabój. Ponure odkrycie w Hiszpanii

Ciekawostki
W pobliżu Barcelony archeolodzy odkryli wiele grobów sprzed 6 tys. lat. Zawierały nietypowe szczątki. Otóż leżało w nich co najmniej 26 psów. To oznacza, że z pewnością były one bliskimi towarzyszami ludzi. Po dokładnym przeanalizowaniu psich kości wyszedł na jaw dość ponury obraz rzeczywistości. Wszystkie psy miały nie więcej niż 6 lat w chwili śmierci. Niektóre były nawet jeszcze szczeniętami. Na początku sądzono, że psy mogły być posiłkiem, ale na kościach nie znaleziono żadnych śladów cięcia. Ponadto fakt, że znaleziono kości niespełna rocznych zwierząt, świadczy o tym, że były składane w ofierze. Według naukowców psy jadły podobnie do ludzi i istnieje podejrzenie, że kontrolowano ich rozmnażanie. Wygląda więc na to, że ówczesnym ludziom bardzo zależało na losie swoich pupili. Być może więc kochali je tak bardzo, że gdy umierał właściciel, psa zabijano, by towarzyszył swojemu panu w zaświatach.
Mniejszemu na ratunek

Mniejszemu na ratunek

Ciekawostki
Zima w USA wciąż mocno się trzyma i tak na przykład miasto Durango w stanie Kolorado jest zasypane śniegiem. Białego puchu jest tak dużo, że w jednej z zasp utknął pewien pies. Jego pan nagrał scenkę, kiedy drugi z jego pupili, trochę większy, podbiegł do mniejszego czworonoga. Tym samym utorował ścieżkę, którą oba zwierzaki wróciły do domu.
Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Polska
- My faktom nie zaprzeczamy. Nie jestem typem człowieka, ani PiS, żeby udawać Greka i się wyrzekać, że z kimś byłem, kogoś znałem, o kimś mam dobre zdanie... Znam Glapińskiego. Nikt nie będzie kwestionował, kto kogo proponował, wybierał i zatwierdzał, ale próba wciskania tego dziecka w brzuch, łączenia pępowiną z Glapińskim, cała jazda wokół NBP, skakanie na ludzi zanim sprawa jest zakończona... - mówił poseł PiS Tadeusz Cymański w programie "Tłit", komentując aferę wokół NBP. - 65 tys. zł dla kierowniczki departamentu pana nie oburza? - dopytywał Marek Kacprzak. - Oburza. Bardzo. Ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie, tylko wyjaśnić tę sprawę i zrobić porządek. W tym jesteśmy lepsi - odpowiedział Cymański.
Wizyta u weterynarza. Rozpacz totalna

Wizyta u weterynarza. Rozpacz totalna

Ciekawostki
Wizyty u weterynarza to nie jest to, co psy kochają najbardziej. Dowodem jest nagranie z Chin, na którym widać przejętego pana pewnego psa i jego reakcję na szczepienia. Powiedzieć, że jest rozpaczliwa, to stanowczo za mało.
Jak chronić psie łapki przed solą?

Jak chronić psie łapki przed solą?

Zdrowie
Posiadacze psów wiedzą, że wyjście na spacer z pupilem to jedna z podstawowych czynności w ciągu dnia. W zimie nie jest inaczej. Na chodnikach oprócz piasku leży również sól. Spacer po chodniku posypanym sola nie jest przyjemna dla naszego pieska. Jak go zatem ochronić?
CES 2019 - robot-pies Aibo

CES 2019 - robot-pies Aibo

Technologia
CES 2019. Furorę na stoisku Sony robi… Aibo. To mały, elektroniczny piesek potrafiący szczekać, przynosić piłkę, robić maślane oczy, gdy się go pogłaszcze. – A gdy już nauczy się twojego głosu, potrafi z radością przybiec pod drzwi, kiedy wracasz – tłumaczy Alice Huang z Sony Electronics.
Fajerwerki i pies. Jak pomóc zwierzęciu?

Fajerwerki i pies. Jak pomóc zwierzęciu?

Ciekawostki
Sylwester i Nowy Rok to szczególnie trudny dla zwierząt czas ze względu na odpalane co chwilę fajerwerki. Szczególnie źle wystrzały znoszą psy. Ponieważ trudno będzie uniknąć takich sytuacji, lepiej sprawdzić, jak można pomóc zwierzęciu przetrwać świętowanie nadejścia nowego roku.
Norbi o

Norbi o "Jaka to Melodia?": Psy sczekają, karawana jedzie dalej

Polska
Kilka miesięcy temu Norbi zastąpił Roberta Janowskiego i został gospodarzem programu "Jaka to melodia?". W rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że czuje się zachwycony nową rolą, a słupki oglądalności ciągle rosną.
Rozenek apeluje:

Rozenek apeluje: "Albo kupujmy psy ze sprawdzonych hodowli, albo adoptujmy"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek jest znana z tego, że regularnie wypowiada się na tematy związane z prawami zwierząt, dlatego też nie mogła zostawić bez echa decyzji sądu, jaka jakiś czas temu zapadła w kwestii pseudohodowli w Halinowie. Sąd zadecydował, że hodowla przypominająca fabrykę wytwarzania zwierząt nie narusza standardów i umorzył postępowanie, pomimo wielu opinii niezależnych ekspertów i profesorów weterynarii. Zabrane psy będą musiały wrócić do swoich pierwotnych właścicieli. W związku z tym, celebrytka zamieściła na swoim profilu obszerny wpis, w którym wyraziła swoje ubolewanie.  W ostatnim wywiadzie z Sandrą Hajduk kolejny raz poruszyła kwestię pseudohodowli: Albo kupujmy psy ze sprawdzonych hodowli, albo adoptujmy - stwierdziła stanowczo. Zgadzacie się z Lady Rozenek?  
Najmądrzejsze rasy psów

Najmądrzejsze rasy psów

Zdrowie
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Towarzyszą nam od bardzo dawna. Stanley Coren, badacz psiej psychologii uważa, że ocenianie inteligencji psów tylko na podstawie ich reakcji na polecenia, jest krzywdzące. Póki co nie ma jednak innych zestawień. Coren wraz z innymi ekspertami stworzył listę 199 ras psów, uszeregowaną pod względem psiego posłuszeństwa i szybkości nauki komend. Jak podkreślają psi psycholodzy, w każdej z ras pojawiają się wyjątki i dużo zależy od treningu psa. Jakie rasy znalazły się najwyżej w zestawieniu? Zobacz film.
#dziejesiewsporcie: Uderzył kolegę z... drużyny! Niecodzienna sytuacja

#dziejesiewsporcie: Uderzył kolegę z... drużyny! Niecodzienna sytuacja

Sport
W meczu ligi kolumbijskiej pomiędzy zespołami Atletico Nacional i Deportivo Cali doszło do niecodziennej sytuacji. Dayro Moreno i Jeison Lucumi z drużyny gospodarzy starli się o to, który z nich ma wykonać stały fragment gry. Arbiter nie miał wyjścia i musiał pokazać czerwoną kartkę dla Lucumiego za uderzenie kolegi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.  Czego dowiecie się z pozostałych części dzisiejszego odcinka? Pokażemy jak Artur Szpilka przyprowadził na konferencję promującą jego walką z Mariuszem Wachem swoje... psy. Będzie też film pokazujący Kyliana Mbappe, który odwiedził swoje rodzinne miasto.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne