Wyniki wyszukiwania dla:

przestępstwo

Liczba wyników: 167

Pomoc prawna w Polsce

Pomoc prawna w Polsce

Finanse
Biedni, poszkodowani na skutek klęsk żywiołowych czy ofiary przestępstw - to osoby, które bez wątpienia potrzebują pomocy. Budżet państwa nie jest jednak z gumy. W takich sytuacjach wykorzystuje się tzw. fundusze celowe. Czym one są i jak wygląda zarządzanie nimi tłumaczy dr Marcin Romanowski, dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

"Ludzie byli zdruzgotani". Scheuring-Wielgus o raporcie nt. pedofilii w Kościele

Polska
- Ofiary, które współpracują z fundacją "Nie lękajcie się", poczuły się, jakby ktoś im napluł w twarz. Kościół nie pokazał współczucia, miłosierdzia, tego, że rozumie, co się w Kościele dzieje, tylko że dba tylko o siebie jako instytucję, że zwraca uwagę na sprawców, którym potrzebne jest miłosierdzie. Nie widzi problemu pedofilii u siebie, zwala ten problem, te przestępstwa na to, co się dzieje na świecie. Ludzie byli zdruzgotani tym, co usłyszeli - mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Kościół jest instytucją, korporacją, zakładem pracy. Nauczyli się przez wiele lat używać mechanizmów tuszowania i mówienia nieprawdy. Najbardziej przeraziło mnie kłamanie. Statystyki o 382 sprawcach i 625 ofiar są niemożliwe. Nigdy nie jest tak, że jeden ksiądz to jedna ofiara. Ofiar jest zawsze więcej - dodała.
Sekielski uwiecznił obalenie pomnika ks. Jankowskiego. Niektórzy mówili o ustawce

Sekielski uwiecznił obalenie pomnika ks. Jankowskiego. Niektórzy mówili o ustawce

Polityka
- Wszystko wskazuje na to, że prałat Jankowski popełnił przestępstwa, które zarzucają mu ofiary - powiedział Tomasz Sekielski. Dodał, że księża-pedofile bywali tajnymi współpracownikami SB - służby miały na nich "haka". Twórca filmu o pedofilii w polskim Kościele katolickim stwierdził, że obalenie pomnika ks. Jankowskiego było dobrą decyzją. Dokumentalista uwiecznił to na nagraniu. Niektórzy mówili o ustawce. Prawda jest inna. Tomasz Sekielski był gościem programu "Bierzyński na żywca". Prowadzący, Jakub Sekielski, to doradca Roberta Biedronia.
Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Polska
- Przestępstw w produkcji żywności jest coraz więcej, ona jest bardzo opłacalna i nisko karalna. Należy powołać Europol żywnościowy, potrzebna jest żywnościowa policja na skalę unijną - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.
Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę

Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

Finanse
Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, finansuje utworzenie Kliniki "Budzik" dla dorosłych. Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" otrzymała na ten cel ponad 37 mln zł. Rocznie w Polsce zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw – najczęściej drogowych, ale sporą grupę stanowią również ofiary przemocy. Stąd pomoc Funduszu Sprawiedliwości, do którego głównych zadań należy niesienie pomocy ofiarom przestępstw.
Burza wokół sekretarki Kaczyńskiego. Jarosław Sellin komentuje

Burza wokół sekretarki Kaczyńskiego. Jarosław Sellin komentuje

Polska
Barbara Skrzypek, sekretarka Jarosława Kaczyńskiego przez 9 lat pracowała w Urzędzie Rady Ministrów, na czele którego stał generał Michał Janiszewski, były szef gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Pracowała m.in. w Kancelarii Tajnej, miała dostęp do państwowych tajemnic służbowych. Sprawę komentował w programie "Tłit" wiceminister Jarosław Sellin. - To jakieś przestępstwo, że się pracowało w poważnej instytucji państwowej z dostępem do takich akt? To żadne przestępstwo - to dowód, że mamy do czynienia z poważną osobą, która wie, jak wypełniać obowiązki urzędnika publicznego - wskazał. - To bardzo kompetentna urzędniczka, bardzo mądra kobieta, przy tym bardzo sympatyczna - dodał Sellin.
Minister cyfryzacji zabiera głos ws. Adama Andruszkiewicza

Minister cyfryzacji zabiera głos ws. Adama Andruszkiewicza

Polska
- Rozmawialiśmy z Adamem Andruszkiewiczem na temat podpisów składanych w wyborach samorządowych w 2014 roku. Wiceminister Andruszkiewicz wydał oświadczenie w tej sprawie - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Pytanie, dlaczego prokuratura nie zajmowała się tym w 2014, w 2015 roku. To, dlaczego ten temat teraz wypływa, jest dla mnie interesujące. Jeśli ktoś rzeczywiście popełnił wykroczenie czy przestępstwo, to niezależnie od tego, jaką funkcję pełni i w jakim czasie, powinien zostać poddany normalnym procedurom i procesom - dodał.

"Panie redaktorze, bój się Boga!". Ryszard Kalisz o taśmach Niesiołowskiego

Polska
- To są klasyczne nielegalne przecieki. Każdy z nich, z CBA czy prokuratury, jest przestępstwem - mówił o taśmach ze Stefanem Niesiołowskim jego obrońca Ryszard Kalisz w programie "Tłit". Dopytywany o ich zawartość, stwierdził, że "taśmy najprawdopodobniej istnieją", ale nie wiadomo, co na nich jest. - Frywolna rozmowa świadczy o frywolności, a nie o korupcji. Jeśli nawet Niesiołowski jest "jurny", to jest to przestępstwo? Panie redaktorze, bój się Boga! - dodał Kalisz.

"PiS wyhodował potencjalnego przestępcę". Mocne słowa o Bartłomieju M.

Polska
B. minister sprawiedliwości Borys Budka komentował w programie "Tłit" areszt dla b. rzecznika MON Bartłomieja M. - PiS wyhodował potencjalnego przestępcę. Pomimo licznych sygnałów, specjalnych komisji, Macierewicz, który ponosi polityczną odpowiedzialność za jego wykreowanie, nie zrobił nic, by tego typu praktyki ukrócić. To skandaliczne. Ktoś kazał żołnierzom salutować przed Bartłomiejem M., a teraz okazuje się, że jest podejrzany o ordynarne przestępstwa. Nie wierzę, by działał sam - mówił. Jak dodał, "Macierewicz powinien zniknąć z przestrzeni publicznej". - Nigdy nie było tak nieodpowiedzialnego szefa MON jak on. Narażał bezpieczeństwo wszystkich Polaków przez swoją nieodpowiedzialną politykę - podsumował Budka.
Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA. Joanna Kluzik-Rostkowska ujawnia szczegóły

Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA. Joanna Kluzik-Rostkowska ujawnia szczegóły

Polska
Były rzecznik prasowy MON za czasów Antoniego Macierewicza oraz Mariusz Antoni K. z komisji obrony w poprzedniej kadencji Sejmu zostali zatrzymani przez CBA. - Nie jestem zdziwiona tą informacją. PiS od dłuższego czasu przyzwyczaja nas do tego, że dowiadujemy się o różnych skandalicznych sprawach, w których politycy PiS i ich bliskie otoczenie mają swój udział - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit". Zdradziła, że kilka miesięcy temu na wniosek PO odbyło się specjalne posiedzenie komisji obrony narodowej w tej sprawie. - Zajmowaliśmy się nieprawidłowościami w PGZ. Szacuje się, że wyprowadzono ok. 11 mln zł. Rodzaj przestępstw był różny - zawyżanie kosztów, fikcyjne umowy, by wyprowadzić pieniądze… Sami członkowie PiS-u przyznawali, że sprawa jest w CBA i w prokuraturze, ale nie chcieli mówić o szczegółach - relacjonowała posłanka.
Awantura w domu Przemysława Czarneckiego. Cezary Tomczyk komentuje

Awantura w domu Przemysława Czarneckiego. Cezary Tomczyk komentuje

Polska
- Nie wiem, co się stało w jego domu, ale sprawa wygląda rozwojowo. Jeśli to tylko domowa scena, jest to jego prywatna sprawa. Ale jeśli doszło do przestępstwa, opinia publiczna musi się o tym dowiedzieć. Jeśli w ciągu tygodnia nie będziemy mieć jasnej informacji z prokuratury, można się sprawą interesować. Każdy ma prawo do zwad, ale jeśli pojawia się niebezpieczny przedmiot, jeśli mówimy o pośle, to informacja musi być pełna - mówił poseł PO Cezary Tomczyk w programie "Tłit".
Cybersejf: Chcą twoich pieniędzy. Fałszywe maile od cyberprzestępców

Cybersejf: Chcą twoich pieniędzy. Fałszywe maile od cyberprzestępców

Technologia
Najgłośniejsze ataki dotyczą np. fałszywych maili z ZUS lub zawiadomień o rzekomej paczce od firm kurierskich. Ale wiadomości od przestępców podszywających się pod współpracowników, znajomych czy też oficjalne instytucje lądują w naszych skrzynkach mailowych codziennie. Niemal wszystkie mają na celu pozyskanie naszych danych, dostępu do naszych kont bankowych lub wyłudzenie naszych pieniędzy w inny sposób. Jak działa mechanizm takiego przestępstwa? Jak odróżnić fałszywy mail od prawdziwego? Jak się bronić przed atakami? O tym Zbigniew Urbański opowiada w najnowszym odcinku programu „Cybersejf”.
Polska zaostrzyła kontrole celne na wschodniej granicy. To efekt protestów na Ukrainie

Polska zaostrzyła kontrole celne na wschodniej granicy. To efekt protestów na Ukrainie

Finanse
- Podnieśliśmy poziom kontroli (celnych – red.), by zorganizowane grupy przestępcze nie wykorzystały sytuacji do przemytu czy przestępstw związanych z wyłudzaniem VAT-u – przyznał w rozmowie z money.pl zastępca szefa KAS Piotr Walczak. Odniósł się także do groźby protestu ze strony części celników.
Poznajesz tego mężczyznę? Poszukuje go policja

Poznajesz tego mężczyznę? Poszukuje go policja

Wiadomości
Policjanci z Torunia poszukują mężczyzny, którego nagrał monitoring w miejskim autobusie. Jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa o charakterze seksualnym. Jak informuje policja, ofiarą jest "osoba małoletnia poniżej 15 roku życia". Media piszą o 9-letniej dziewczynce. Do przestępstwa doszło 14 października na Osiedlu Młodych w Toruniu. Wszystkich, którzy byli świadkami przestępstwa lub znają mężczyznę z nagrania proszeni są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu - tel: (56) 641-26-06 i 07 albo z numerem alarmowym 997 i 112.
Sikorski u Hofmana: „Taśmy są pomnikiem tego, jaką uczciwą byliśmy ekipą”

Sikorski u Hofmana: „Taśmy są pomnikiem tego, jaką uczciwą byliśmy ekipą”

Wiadomości
Wiem, że nie lubisz owoców morza, ale przez nagranie z taśm wszyscy kojarzą cię z ośmiorniczkami – kpił przyjaźnie z Radosława Sikorskiego w „Gabinecie Cieni” Adam Hofman. – Lepsze ośmiorniczki, niż miska ryżu – odpalił Sikorski, nawiązując do taśm Mateusza Morawieckiego. Przyznał, że nie przepada za ośmiorniczkami, a te z taśm były darmową przystawką od szefa kuchni.  Hofman drążył temat taśm. Dopytywał, dlaczego rozbiły one władzę PO-PSL, a obecnej władzy PiS nie zaszkodziły nawet kontrowersyjne wypowiedzi Mateusza Morawieckiego z ujawnionego niedawno nagrania.   - Moim zdaniem to, co uruchomiło dynamikę porażki, to przegrane wybory prezydenckie. Taśmy działają, bo pokazują dystans między tym jak się komunikujemy prywatnie, a publicznie. Dziś wiemy, że po nagraniu kilkuset godzin rozmów najważniejszych ludzi w państwie nie wykryto ani jednego przestępstwa. W tym sensie są pomnikiem tego, jak uczciwą byliśmy ekipą. A dziś zła karma wraca – komentował Sikorski.  W dalszej części programu Sikorski i Hofman dyskutowali o roli służb specjalnych w nagraniach. Zdaniem byłego szefa MSZ służbom można czynić zarzut nie z tego, że nie wykryły nagrań, ale z tego, że sami ludzie służb pracowali na rzecz opozycji. – To ma swoją nazwę – mówił. Jaką? – chciał wiedzieć Hofman. - Jeżeli pracownicy służb specjalnych przyczyniają się do próby obalenia rządu, to chyba nie muszę dopowiadać? – odparł Sikorski. Prokuratura nie zbadała wątków zewnętrznych i politycznych całej sprawy. - Potwierdziła się stara rzymska zasada: zrobił ten, kto skorzystał - dodał
„Misiek” sprowadzony do Polski. Odpowie na zarzut zabójstwa i handlu narkotykami

„Misiek” sprowadzony do Polski. Odpowie na zarzut zabójstwa i handlu narkotykami

Polska
Paweł M., pseudonim "Misiek", został zatrzymany przez policję. Poszukiwany ze wiele przestępstw narkotykowych, uważany za lidera małopolskich pseudokibiców wpadł w ręce funkcjonariuszy we Włoszech.
Jak działa karuzela VAT?

Jak działa karuzela VAT?

Finanse
KAruzela VAT to przestępczy proceder, do którego dochodziło na szeroką skalę każdego roku. W latach 2008-2016 unikanie i wyłudzanie zwrotu podatku podatku, stało się najbardziej szkodliwą formą przestępstwa podatkowego, która kosztowała nas 250 mld zł
Firmy poniosą odpowiedzialność za przestępstwa i szkody. Nowy bat na nieuczciwych

Firmy poniosą odpowiedzialność za przestępstwa i szkody. Nowy bat na nieuczciwych

Polska
- Wielkie korporacje nie mogą traktować Polski jak kraju Trzeciego Świata czy republiki bananowej - przekonuje Ministerstwo Sprawiedliwości. I chce mocniej karać firmy za nieuczciwe praktyki. Na ławie oskarżonych siądzie nie tylko pracownik, ale właściwie spółka. I od niej będzie można egzekwować kary.
Ministerstwo Sprawiedliwości chce zachęcić do donoszenia na przestępców

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zachęcić do donoszenia na przestępców

Polska
- Ta ustawa służy wolności gospodarczej. Ta ustawa służy wolności. Własności zagraża przestępstwo, a nie nasze przepisy - mówi w rozmowie z money.pl Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. Resort w nowych przepisach chce zachęcić Polaków do częstszego informowania o nieprawidłowościach w miejscu pracy. - Dbanie o bezpieczeństwo nie jest donoszeniem - mówi Warchoł.
Odnajdę cię [zwiastun]

Odnajdę cię [zwiastun]

Zwiastun
Córka policjantki Justy - Lena zostaje uprowadzona. Kobieta, aby ją uratować decyduje się popełnić przestępstwo.  W rolach głównych zobaczymy: Ewę Kaim i Michała Żurawskiego
Sygnaliści ujawniają patologie w firmach. Wiceminister: Muszą być pod ochroną

Sygnaliści ujawniają patologie w firmach. Wiceminister: Muszą być pod ochroną

Finanse
- Tam, gdzie zaczyna się przestępstwo, tam kończy się zmowa milczenia i sygnalista nie powinien stawać pod pręgierzem tego, że pracodawca go wyrzuci z pracy, jeśli powie o nieprawidłowościach, powie o patologiach - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne