Wyniki wyszukiwania dla:

przemysł 4.0

Liczba wyników: 45

Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa.

Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa. "Postulat branży spirytusowej jest kuriozalny"

Polska
- Postulat podniesienia akcyzy na piwo jest kuriozalny. Przemysł spirytusowy próbuje poprawić swoją konkurencyjność, pogrążając rynek piwa. Cena wódki pozostałaby na niezmienionym, dość niskim poziomie, a cena piwa drastycznie by wzrosła, to zupełnie zmieniłoby strukturę konsumpcji alkoholu - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Morzycki ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie. Jak dodał, w całej UE alkohole mocne są wyżej opodatkowane niż piwo.
Nie tylko transport i przemysł. Krowy również odpowiadają za globalne ocieplenie

Nie tylko transport i przemysł. Krowy również odpowiadają za globalne ocieplenie

Ciekawostki
Zdaniem wielu osób transport, energetyka i przemysł są głównymi źródłami emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Tymczasem hodowla bydła ma bardzo duży wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy oraz na tempo zmian klimatycznych na Ziemi. Obejrzyjcie kolejny odcinek "Nie do końca" z Kubą Jankowskim.
Dlaczego Magda Gessler skończyła z parówkami?

Dlaczego Magda Gessler skończyła z parówkami? "Przemysł mięsny nie jest kobiecy, czułam się zagrożona"

Gwiazdy
Niemal wszystko, czego dotknie się Magda Gessler zamienia się w złoto. Widzowiei po prawie dziecięciu latach Kuchennych Rewolucji wciąż nie są nią zmęczeni. Nie tak dawno 65-latka próbowała swoich sił w dokarmianiu Polaków produktami sygnowanymi jej twarzą. Zaczęło się od Parówek Besos, które mimo silnej promocji, nie sprzedawały się najlepiej. Magda przekonuje, że musiała zrezygnować z tego pomysłu przez "zawodową zazdrość". Restauratorka z żalem przyznała, że przemysł mięsny jest zdominowany przez mężczyzn. Celebrytka dodała, że Polska jest krajem hejtu i w pewnym momencie czuła się zagrożona, dlatego wycofała się z biznesu.
Siemens ma patent na dogonienie zachodniego przemysłu. Firmy do zmian porpowadzą nowi liderzy - inżynierowie

Siemens ma patent na dogonienie zachodniego przemysłu. Firmy do zmian porpowadzą nowi liderzy - inżynierowie

Finanse
Umiejętność analizowania i rozwiązywania problemów, otwartość na zdobywanie wiedzy, liderowanie w zespole i powoływanie zespołów międzywydziałowych. To tylko kilka umiejętności, które czynią z inżyniera lidera zmiany w przedsiębiorstwie.  W ocenie Łukasza Otty to wszystko jest w zasięgu inżynierów, choć często postrzegamy ich jako osoby zamknięte w sieci bajtów i technologii. Wystarczy jednak, by popracowali nad swoimi miękkimi kompetencjami. - Najważniejsza jest jasna komunikacja i umiejętność mówienia tak,  by inni chcieli go słuchać - mówi money.pl Łukasz Otta, Digital Transformation Director w Siemens Polska
Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Wiadomości
Nie żyje samica łosia, którą we worek rano dostrzeżono błąkającą się po ulicach poznańskiego Grunwaldu. Mimo wysiłku weterynarza z zoo w  Poznaniu, straży miejskiej, policji i łowczego z Centrum Zarządzania Kryzysowego dzikiemu zwierzęciu nie udało się pomóc i bezpiecznie odstawić je z powrotem do lasu. Wszystko zaczęło się we wtorek rano. Mieszkańcy powiadomili służby o błąkającym się po ulicach łosiu. Zwierzę było wystraszone. Przeskoczyło przez dwumetrowy płot i znalazło się na prywatnej posesji. Tam zostało uśpione i przewiezione do lasu pod Chodzieżą. Szybko jednak okazało się, że roczna klępa jest wycieńczona i odwodniona. Podano jej kroplówki, ale niestety nie udało się uratować jej życia. Zoo Poznań na swoim profilu na Facebooku ostrzega: "Zabieramy pod urbanizację i przemysł naturalne środowiska, burzymy równowagę ekologiczną i skazujemy zwierzęta na wędrówki do środowisk przekształconych i zniszczonych przez nas. Odbieramy jedyne miejsca do życia licznym gatunkom, dlatego coraz częściej będziemy spotykać takie zwierzęta uwięzione w pułapce miasta." 
Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile.

Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile. "Pytanie czy możemy to odrobić?"

Polska
"Będziemy inwestować w Polsce,  jesteśmy zadowoleni z nowelizacji "podatku miedziowego. Dzięki niej przyśpieszymy nasze inwestycje w kraju. - powiedział w programia "Biznes Mówi" Paweł Gruza, wiceprezes KGHM. W programie również o trendach w tzw. "gospodarce 4.0", za którymi podąża polski gigant. Chodzi o aplikacje zarządzające kopalnią w Chile oraz autonomiczne ciężarówki.  Zapraszamy na rozmowę z wiceprezesem KGHM, Pawłem Gruzą. 
Prezes KGHM.

Prezes KGHM. "Autonomiczne ciężarówki będą wozić nasz urobek"

Polska
- Przez specjalną aplikację mogę zobaczyć i nadzorować ciąg produkcyjny naszej kopalni na drugim końcu świata, w Chile - mówił w programie "Biznes Mówi" Paweł Gruza, wiceprezes KGHM. Pracujemy również nad automatyzacją wielkich ciężarówek, które już niedługo w sposób autonomiczny, będą wozić nasz urobek.
Wejchert o gospodarce 4.0.

Wejchert o gospodarce 4.0. "Musi być fair dla klienta"

Polska
- Firmy bardzo dobrze znają nasze przyzwyczajenia i potrzeby i w ten sposób ułatwiają życie swoich użytkowników - mówił Łukasz Wejchert, założyciel Dirlango. Dodał, że niezwykle ważne jest to, aby wszystkie dane o użytkownikach, były gromadzone sposób transparentny. 

"Mamy potencjał, by tworzyć innowacje". Prezydent Duda w Davos

Polska
- Polska ma potencjał, by tworzyć innowacje, a także otwartość i gotowość, żeby z nich korzystać. Mamy do czynienia z bardzo pozytywnym sprzężeniem pomiędzy twórcami nowych technologicznych rozwiązań a konsumentami. To unikatowe warunki dla innowacji, której mogą nam pozazdrościć inne kraje - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami biznesu w Davos. Jak podkreślał, polskie władze mają świadomość wyzwań oraz wymagań związanych z tzw. czwartą rewolucją gospodarczą - Wiemy, że nie ma alternatywy dla przemysłu 4.0. Kto nie przystosuje się do zmian, zostanie zmarginalizowany i po prostu wypadnie z rynku - mówił prezydent. Według niego w XXI w. miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjność gospodarek, które reprezentują.
Śluz czy jad? Kontrowersyjne nowości w kosmetyce

Śluz czy jad? Kontrowersyjne nowości w kosmetyce

Zdrowie
Przemysł kosmetyczny idzie naprzód. Coraz więcej zaskakujących nowości pojawia się na rynku. Ostatnio furorę robią kosmetyki ze śluzem ślimaka i jadem żmii. Czy rzeczywiście są skuteczne? Zobacz film.
Prezes KGHM: Jestem spokojny o przyszłość miedzi. Popyt będzie coraz większy

Prezes KGHM: Jestem spokojny o przyszłość miedzi. Popyt będzie coraz większy

Polska
- Energotechnika, elektronika, przemysł mechaniczny czy OZE. To tylko niektóre rozwojowe branże, które nie mogą funkcjonować bez miedzi. Dlatego jestem spokojny o ten surowiec. Popyt będzie rósł – powiedział prezes KGHM, Marcin Chludziński, podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. 
Mama Dębskiego:

Mama Dębskiego: "Kiedyś debiutantów oceniało jury wybitnych twórców"

Gwiazdy
O Radzimirze Dębskim zrobiło się głośno kilka lat temu za sprawą konkursu organizowanego przez Beyonce. Dębski pod pseudonimem Jimek stworzył remix singla End of Time i to właśnie jego utwór spodobał się piosenkarce najbardziej. Niewielu jednak wie, że Radzimir od zawsze miał styczność z muzyką. 31-latek pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego ojciec Krzesimir Dębski jest kompozytorem, a matka Anna Jurksztowicz, to piosenkarka i producentka.Ostatnio Jurksztowicz postanowiła porównać polski przemysł muzyczny na przestrzeni lat. Piosenkarka ubolewa, że w ostatnim czasie polska muzyka bardzo się zmieniła. Teksty pisane przez poetów i wybitnych autorów nie mają już dziś takiego znaczenia jak kiedyś: Ogromne zmiany nastąpiły w związku z komercjalizacją rozrywki i piosenki. Kiedyś bardzo ważną rolę stanowili fachowcy, ich zdanie było bardzo cenne. Na festiwalu w Opolu było jury złożone z innych, wybitnych twórców, którzy już coś osiągnęli i oni oceniali. Dzisiaj to się niestety rzadko zdarza, to publiczność decyduje, czy ktoś jest dobry czy zły, przede wszystkim poprzez kupowanie płyt lub plików cyfrowych - żali się artystka. Myślicie, że Radzimirowi zrobi się miło?
Zdumiewające zarzuty ministra PiS pod adresem Tuska. Adam Bielan dolewa oliwy do ognia

Zdumiewające zarzuty ministra PiS pod adresem Tuska. Adam Bielan dolewa oliwy do ognia

Polska
"To Donald Tusk stworzył przemysł pogardy" - przekonuje minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Do jego słów odniósł się w programie "Tłit" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Tusk miał w tym przemyśle pogardy olbrzymi udział. Miał powiedzenie, że trzeba raz na jakiś czas przejechać kijem po klatce, w której siedzi małpa. Lubił prowokować Kaczyńskich, sztucznie wywoływał emocje. Dzięki nim się utrzymywał. A nie miał szczególnych osiągnięć. To nie był pracowity premier - przekonywał.
Agnieszka Woźniak-Starak chałturzy na targach kosmetycznych

Agnieszka Woźniak-Starak chałturzy na targach kosmetycznych

Gwiazdy
Przemysł kosmetyczny od zawsze był dla gwiazd prawdziwą żyłą złota. Nadejście Instagrama oraz wzrost popularności  "beauty gurus" z YouTube'a wpompowało jednak do makijażowego biznesu ogromne pieniądze, które dały początek tysiącom nowych marek na całym świecie. Nic więc dziwnego, że również rodzime celebrytki chętnie dorabiają, ujeżdżając falę kompleksów wywoływanych wymuskanymi zdjęciami  z Internetu. Agnieszka Woźniak-Starak wystąpiła nawet na okładce Gali promując lakiery do paznokci. Ambitna celebrytka nie poprzestała jednak na kolorowych pismach i podążając za rozwojem sponsorującej ją marki, pojawiła się na evencie promującym linię szminek swojego pracodawcy. Na tle bogato zdobionej kotary dziennikarka opowiadała o swoich pomadkowych przygodach, a także rozdawała autografy.

"Tradycyjny przemysł stara się spowolnić rozwój elektromobilności”. Gospodarka nie jest gotowa

Finanse
Z jednej strony elektromobilność staje się koniecznością ze względu na wyzwania cywilizacyjne – zanieczyszczenie powietrza czy rosnąca gęstość zaludnienia miast – a z drugiej poważnym zagrożeniem dla całego sektora motoryzacyjnego. W ocenie Kazimierza Rajczyka, dyrektora zarządzającego sektorem energetycznym w ING tradycyjny przemysł próbuje opóźnić masową produkcję aut elektrycznych, by chronić miejsca pracy.
Prezes UKE: Transmisje w 4 i 8K już za dwa lata w Polsce

Prezes UKE: Transmisje w 4 i 8K już za dwa lata w Polsce

Polska
- Do 2020 roku w przynajmniej jednym mieście dużym w każdym kraju UE, do 2025 KE przewidziała, że powinny to być duże aglomeracje miejskie i szlaki transportowe. Mówimy o technologii radiowej bezprzewodowej, to wszystko co będziemy mogli wykorzystać za pomocą urządzeń końcowych, internetu mobilnego, telefonu komórkowego. 5G będzie przede wszystkim po to, żeby móc nadążać za tym co dzieje się w Europie, np. aby korzystać ze świetnego streamingu 4K i 8K. Ostatnia olimpiada zimowa w Pjongczangu, bardzo wysokie transfery. Ale to nie tylko sport, ale też działalność biznesowa i przede wszystkim przemysł - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Rewolucja 4.0.

Rewolucja 4.0. "Dla pracowników oznacza potrzebę permanentnej, nieustającej edukacji"

Polska
- Nowoczesne technologie wnikają we wszystkie obszary naszego życia i w tej chwili nie można bez nich wykonać podstawowych czynności - mówiła w rozmowie z money.pl  Dominika Bettman. Prezeska zarządu spółki Siemens w Polsce podczas kongresu Impact’18 w Krakowie opowiadała o rewolucji 4.0 i rozwoju nowych technologii.
ITM - Międzynarodowe  Targ Poznańskie

ITM - Międzynarodowe Targ Poznańskie

Finanse
Największe targi przemysłowe w Polsce.  Roboty, wycinarki i drukarki 3D.Przemysł 4.0 to nie tylko hasło. Najnowszerozwiązania cyfrowe i firmy, które idą drogą czwartej rewolucji przemysłowej będzie można zobaczyć podczas bloku targów przemysłowych ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz FOCAST.
Google a projekty wojskowe. Pracownicy firmy protestują

Google a projekty wojskowe. Pracownicy firmy protestują

Technologia
"Google nie powinno być zaangażowanew przemysł zbrojeniowy" - piszą pracownicy w otwartym liście do dyrektora firmy. Chodzi o współpracę Google z Ministerstwem Obrony USA nad projektem "Maven". Pozwala on wojsku na wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizy zdjęć lotniczych z dronów . Pod potępiającym te działania listem podpisało się 3,1 tys. pracowników. Przywołują oni motto Google'a: "Don’t be evil" ("Nie czyń zła").

"Kłamać nie wolno, ambasadorowi Izraela tym bardziej". Jan Żaryn w "Kto nami rządzi?" o 9:00

Polityka
- Ewidentnie państwo było zaangażowane w przemysł antysemicki. Pytanie tylko: czy to było państwo polskie? Osobiście nie chciałbym być utożsamiany z ekipą komunistyczną - tak o wydarzeniach Marca '68 mówi historyk prof. Jan Żaryn. Senator PiS wytłumaczył dlaczego mówił o tym, że ambasador Izraela powinna w zasadzie zostać wydalona z Polski. - Kłamać nie wolno, ambasadorowi tym bardziej - podkreślał. Cały odcinek o 9:00 na stronie głównej WP.
Nielegalny alkohol co roku zabija ponad 100 Polaków

Nielegalny alkohol co roku zabija ponad 100 Polaków

Finanse
Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. - Do niedawna, jednym z głównych źródeł zaopatrzenia czarnego rynku alkoholi, był skażony spirytus sprowadzony z Węgier - mówi Andrzej Szumowski, przewodniczący Rady Głównej Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.
poprzednie1 2 3 następne