Wyniki wyszukiwania dla:

przemoc

Liczba wyników: 146

Esmeralda Godlewska wypowiada wojnę nastoletnim hejterom

Esmeralda Godlewska wypowiada wojnę nastoletnim hejterom

Gwiazdy
Nie da się ukryć, że od felernej kraksy z Moniką Godlewską jest coraz gorzej. 25-latka notorycznie udostępnia na Instagramie nagrania, gdy "zawiana" opowiada o kolejnych smutnych faktach ze swojego życia, takich jak liczne konflikty z rodzeństwem czy przemoc domowa. Teraz przyszedł czas, w którym celebrytka rozlicza się z nastoletnimi hejterami, którzy wysyłają do niej obraźliwe wiadomości.
Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Wiadomości
Brytyjski następca tronu odwiedził fundację wspierającą młodzież LGBT+. Zwłaszcza osoby dotknięte bezdomnością, lub żyjące w niebezpiecznym środowisku, np. w domu, gdzie stosuje się przemoc. Książę przyznał w rozmowie z członkami fundacji, że gdyby jedno z jego dzieci okazało się homoseksualistą, dla niego nie byłoby to żaden problem i byłoby to zupełnie w porządku. Podzielił się też jednak swoimi innymi obawami. - Zacząłem o tym myśleć dopiero odkąd mam dzieci. Denerwuję się tym nie dlatego, że się obawiam, że któreś z moich dzieci będzie gejem, martwię się o presję, jaka mogłaby je spotkać z tego powodu i że ich życie byłoby wtedy dużo trudniejsze. Z punktu widzenia rodzica to mnie niepokoi. Chciałbym, żebyśmy żyli w świecie, w którym to zupełnie normalne i w porządku, ale biorąc pod uwagę sytuację mojej rodziny, trochę się o to martwię - powiedział brytyjski następca tronu i ojciec trójki dzieci: pięcioletniego George'a, czteroletnią Charlotte i dwuletniego Louisa.

"W razie potrzeby musimy wezwać policję". Pomagają dzieciom w trudnych sytuacjach

Styl życia
Próbują pomagać dzieciom, gdy są ofiarami przemocy domowej. Jeśli zachodzi taka potrzeba - dzwonią po policję. Lucyna Kicińska to koordynatorka Telefonu Zaufania dla dzieci 116 111. Pawłowi Jaśkowskiemu z WP Kobiety opowiedziała o tym, co robią, gdy dziecko, które dzwoni, staje w obliczu zagrożenia.

"16 proc. nastolatków się okalecza". Szokujące wyniki badań

Psychologia
Lucyna Kicińska to koordynatorka Telefonu Zaufania dla dzieci 116 111. Pawłowi Jaśkowskiemu z WP Kobiety opowiedziała o tym, z czym zmagają się dzieci, które zwracają się do nich o pomoc.
Syndrom sztokholmski może dotyczyć także ciebie

Syndrom sztokholmski może dotyczyć także ciebie

Zdrowie
Syndrom sztokholmski to specyficzny mechanizm przetrwania. Naukowcy tłumaczą, że człowiek ma tak silny instynkt przetrwania, że jest w stanie przystosować się do najgorszych warunków i nauczyć się w nich funkcjonować.  Syndrom sztokholmski dotyka nie tylko zakładników, jeńców i ofiar porwań. Może występować również w relacjach miłosnych, a nawet na linii szef-podwładny. Jak rozpoznać, że padliśmy ofiarą syndromu sztokholmskiego? Zobacz film.
#11pytań do pracownika socjanego cz. 2

#11pytań do pracownika socjanego cz. 2

Styl życia
- Matka porzuciła 2-miesięczne dziecko, zostawiając je pod opieką swoim znajomym. Nie interesowała się nim ani go nie odwiedzała, dlatego wszczęliśmy procedurę odbierania dziecka. To najtrudniejsze momenty w naszej pracy – mówi Majka Kamińska w rozmowie z Marianną Fijewską.
#11Pytań do pracownika socjalnego

#11Pytań do pracownika socjalnego

Styl życia
Majka Kamińska od 11 lat pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu. W rozmowie z Marianną Fijewską opowiada o najtrudniejszych momentach w swojej pracy oraz o tym, co daje jej największą satysfakcję.
#przestańsiędziwić POMÓŻ

#przestańsiędziwić POMÓŻ

Styl życia
16 dni. Tyle dzieli Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet (25.11) od Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12). WP Kobieta wraz z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich przez te 16 dni publikuje materiały, które poruszają problem i naszych czytelników, by przypomnieć, że wolność od przemocy to jedno z podstawowych, a wciąż łamanych praw. Ten materiał jest częścią naszej akcji.
Jak rozpoznać przemoc ekonomiczną i psychiczną. Dzieje się bliżej, niż myślisz

Jak rozpoznać przemoc ekonomiczną i psychiczną. Dzieje się bliżej, niż myślisz

Porady
Jak rozpoznać przemoc ekonomiczną i psychiczną? Takie sytuacje są bliżej niż myślisz. O tym, jak reagować, opowiada dr Sylwia Spurek zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich 16 dni. Tyle dzieli Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet (25.11) od Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12). WP Kobieta wraz z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich przez te 16 dni publikuje materiały, które poruszają problem i naszych czytelników, by przypomnieć, że wolność od przemocy to jedno z podstawowych, a wciąż łamanych praw człowiek. Ten materiał jest częścią naszej akcji.
#11 pytań o przemoc wobec kobiet cz. 3

#11 pytań o przemoc wobec kobiet cz. 3

Styl życia
- Czatowaliśmy w czwórkę: ja, mój mąż, Kasia i jej partner. Padały żarty i głupie docinki. Nagle Kasia napisała do mnie prywatną wiadomość: "Chyba przesadziłam z jednym komentarzem. Teraz boję się wrócić do domu" - opowiada przyjaciółka 26-letniej Kasi, nad którą przez wiele miesięcy znęcał się jej partner.
#11 pytań o przemoc wobec kobiet  cz.1

#11 pytań o przemoc wobec kobiet cz.1

Styl życia
- Wyrzucił mnie za drzwi mieszkania. Nie miałam ze sobą nawet butów. Wstyd mi było zapukać do sąsiadów – wyznaje 26-letnia Kasia. W rozmowie z Marianną Fijewską mówi o tym, jak trudne jest wyjście z roli ofiary i odcięcie się od partnera-oprawcy.
#11 pytań o przemoc wobec kobiet

#11 pytań o przemoc wobec kobiet

Styl życia
- Najgorsze były awantury, które poniżały mnie zarówno psychicznie jak i fizycznie. Tę awanturę zapamiętam do końca życia. Nigdy nikt mnie tak nie poniżył – opowiada Kasia, nad którą przez dwa lata znęcał się jej partner.
#11pytań o cyberprzemoc cz. 1

#11pytań o cyberprzemoc cz. 1

Styl życia
Michał Wroczyński jest lekarzem i twórcą start-upu przeciwdziałającego cyberprzemocy. Pracę nad systemem Samurai Labs rozpoczął od analizowania wpisów na amerykańskim forum internetowym, na którym dzieci wzajemnie się obrażały. W związku z forum udokumentowano aż 9 przypadków samobójstw wśród dzieci – najmłodsze miało 12 lat. – Ich konta na Facebooku były atakowane nawet po śmierci – mówi w rozmowie z Marianną Fijewską.
TOP 5: najbardziej odrażające filmy

TOP 5: najbardziej odrażające filmy

Film
Przemoc, brutalne sceny, odrażające ujęcia. Są filmy, które dzięki kontrowersjom urosły do rangi kultowych. Te najbardziej znane do dziś budzą w widzach skrajne emocje.
Małżeńskie gwałty. Co się dzieje, gdy oprawcą jest najbliższa osoba

Małżeńskie gwałty. Co się dzieje, gdy oprawcą jest najbliższa osoba

Styl życia
Założyciel fundacji Krajowe Centrum Kompetencji, Konrad Wojterkowski mówi o problemie gwałtu małżeńskiego, który w Polsce wciąż jest tematem tabu. „Kobiety boją się, że nikt im nie uwierzy” – mówi w rozmowie z Marianną Fijewską.
Księdzu puściły nerwy. Oburzające nagranie z chrztu

Księdzu puściły nerwy. Oburzające nagranie z chrztu

Wiadomości
W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak ksiądz traci panowanie nad sobą i policzkuje chrzczone przez siebie dziecko. Doszło do tego, gdy chłopiec nie chciał się uspokoić i głośno płakał. Ksiądz przycisnął go do piersi, ale wtedy dziecko próbowało go uderzyć. Duchowny zareagował na to wymierzeniem policzka. Rodzice stali skonsternowani. Ksiądz dalej, w nieudolny sposób, próbował robić swoje. Napiętą sytuację próbowała załagodzić jakaś kobieta, ale sprawę ostatecznie zakończył ojciec, który odciągnął syna od księdza. Nagranie zostało opublikowane w środę. Nie wiadomo dokładnie, gdzie doszło do incydentu, ale wiadomo, że w jakimś kraju, gdzie mówi się po francusku.

"Stosował przemoc w łóżku". Katarzyna Dziedzic o toksycznym związku z trenerem personalnym

Styl życia
Katarzyna Dziedzic ujawnia szczegóły relacji z Miłoszem P.,trenerem personalnym, którego oskarżyła o brutalne pobicie. - Stosował na mnie przemoc w łóżku, myślałam, że tak musi być. Mówił, że to go podnieca - opowiada kobieta. Choć fizycznie dochodzi do siebie, nie ukrywa że wciąż jest w psychicznej rozsypce.
Dzieci w szkole protestują. Chcą

Dzieci w szkole protestują. Chcą "Harrego Pottera"

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie zakazała tzw. "Tygodnia z Harrym Potterem", ponieważ rodzice i katecheta stwierdzili, że bohater książek J. K. Rowling propaguje satanizm, magię i przemoc. Pewna 87-letnia babcia pokazuje, jak trzeba żyć na emeryturze i jakie cuda można zrobić z Paintem. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Harrym Potterem. 
Polska szkoła mówi dość propagandzie satanizmu!

Polska szkoła mówi dość propagandzie satanizmu!

Polska
Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie zakazała tzw. „Tygodnia z Harrym Potterem”, ponieważ rodzice i katecheta stwierdzili, że bohater książek J. K. Rowling propaguje satanizm, magię oraz przemoc. Pewna 87-letnia babcia pokazuje jak trzeba żyć na emeryturze i jakie cuda można zrobić z Paintem. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowski. 
Marcelina Zawisza: PiS daje przyzwolenie na przemoc

Marcelina Zawisza: PiS daje przyzwolenie na przemoc

Polityka
Liderka Razem Marcelina Zawisza w "Kto nami rządzi?" - Nasi członkowie i członkinie zostali pobici po kongresie, tylko dlatego, że rozmawiali o homoseksualizmie - opowiada. - Boję się o tych wszystkich ludzi, którzy aktywnie sprzeciwiają się tej całej nienawiści.
 Konkubent matki poparzył go, bo płakał. Teraz on pomaga ofiarom przemocy

Konkubent matki poparzył go, bo płakał. Teraz on pomaga ofiarom przemocy

Zdrowie
Konkubent matki poparzył go, bo płakał. Teraz on pomaga ofiarom przemocy.Wejdź w wideo i obejrzyj historię Keith'a, który był ofiarą przemocy domowej.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne