Wyniki wyszukiwania dla:

przemówienia

Liczba wyników: 42

Schetyna:

Schetyna: "zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję"

Wiadomości
W sztabie Koalicji Europejskiej również dobra atmosfera. Grzegorz Schetyna podziękował wszystkim koalicjantom oraz wolontariuszom. Szef Platformy Obywatelskiej poprosił też aby wstrzymać się z ostatecznym przesądzaniem o wynikach. - To wszystko jest rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję. Jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy na wyciągnięcie ręki. Chcę powiedzieć, by z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników - podkreślił w trakcie przemówienia. 
Kaczyński:

Kaczyński: "Bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni"

Wiadomości
Wielka feta w sztabie Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie przemówienia, Jarosław Kaczyński pogratulował przyszłym eurodeputowanym oraz wyznaczył partii nowe zadanie. - Trzeba też pamiętać, że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni. Musimy zwyciężyć i to jeszcze bardziej niż teraz. To jest ogromne wyzwanie i musimy mu podołać - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Jarosław Wałęsa o przemówieniu Tuska.

Jarosław Wałęsa o przemówieniu Tuska. "Czekaliśmy na więcej"

Polityka
"Wyborczy Grill": Jarosław Wałęsa stwierdził w rozmowie z Markiem Kacprzakiem, że oczekiwania co do przemówienia Donalda Tuska były większe. Kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego podkreślił jednak, że szef Rady Europejskiej nie mógł zadeklarować startu w wyścigu o prezydenturę.
Leszek Jażdżewski nie boi się prokuratury. Mówi o rozmowie z Tuskiem

Leszek Jażdżewski nie boi się prokuratury. Mówi o rozmowie z Tuskiem

Wiadomości
Leszek Jażdżewski postanowił zabrać głos po tym, jak rozpętał aferę za sprawą przemówienia, poprzedzającego wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.  W rozmowie z Klaudiuszem Michalcem w ostrych słowach odniósł się do krytycznych wypowiedzi polityków opozycji. Przyznaje, że rozmawiał z Donaldem Tuskiem przed swoim wystąpieniem. Mówi także o swoich planach na przyszłość. Więcej w materiale wideo. 
Trump w Polsce ogłosi

Trump w Polsce ogłosi "coś ważnego". Kobosko i Kowal zastanawiają się, o co może chodzić

Polska
1 września Polskę prawdopodobnie odwiedzi Donald Trump. Wtedy ma powiedzieć "coś ważnego". Michał Kobosko i jego gość w kolejnym odcinku"Racji Stanu", Paweł Kowal, postanowili podywagować, o co może chodzić. - Przemówienia amerykańskie w Polsce są oparte o stereotyp Polaka w Stanach Zjednoczonych, więc już możemy napisać to przemówienie, a ja mogę je wygłosić. Będzie troszkę o papieżu, o tym, jak Polska walczyła za cały świat - stwierdził ironicznie Paweł Kowal. Dodał, że zagranie na próżności Trumpa przyniosło efekt dla Polski - może nie Fort Trump, ale "coś" będzie, np. zwiększenie wojsk, sprzętu. A co z wizami? - To jest dziwny temat, niezrozumiały - powiedział Kowal.
Posłanka PO przeczytała uchwałę o Adamowiczu. Senat ją odrzucił

Posłanka PO przeczytała uchwałę o Adamowiczu. Senat ją odrzucił

Polska
Agnieszka Pomaska w trakcie swojego przemówienia ws. działań rządu po zabójstwie Pawła Adamowicza upamiętniła prezydenta Gdańska. Posłanka przeczytała uchwałę o Adamowiczu, którą wcześniej odrzucił Senat.
Politycy poznali wyniki. Pokazujemy, jak zareagowali

Politycy poznali wyniki. Pokazujemy, jak zareagowali

Polityka
Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, Marek Jakubiak - zebraliśmy ich przemówienia, które wygłosili bezpośrednio po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll.
Premier Morawiecki został przywitany śpiewem gospodyń domowych

Premier Morawiecki został przywitany śpiewem gospodyń domowych

Polska
Premier Mateusz Morawiecki był gościem polskiego koła gospodyń domowych. Powitało go przemiłe, muzyczne przywitanie. Podczas przemówienia m.in. wychwalał tradycję oraz gospodarność, jak i talenty pań.
Prozumienie Polski i Ameryki ws. eksportu gazu

Prozumienie Polski i Ameryki ws. eksportu gazu

Polska
Stany Zjednoczone staną się jednym z eksporterów gazu łupkowego oraz gazu ziemnego. Prezydent Trump i prezydent Duda podpisali strategiczne partnerstwo pomiędzy krajami. USA było od zawsze wiarygodnym partnerem dla Polski - powiedziała podczas swojego przemówienia Georgette Mosbacher ambasador USA w Polsce.
Burza po słowach Andrzeja Dudy o UE. Marcin Horała: zdanie wyrwane z kontekstu

Burza po słowach Andrzeja Dudy o UE. Marcin Horała: zdanie wyrwane z kontekstu

Polska
Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami miasta Leżajsk mówił o "wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". Posypały się komentarze. Do sprawy odniósł się w programie "Tłit" poseł PiS Marcin Horała. - Mówimy o jednym zdaniu wyrwanym z kontekstu z bardzo długiego przemówienia. Pan prezydent ma rację, że projekt hodowania nowego, lepszego, europejskiego człowieka spalił na panewce. Polacy nadal są Polakami. Podejrzewam, że chodziło o wymiar tożsamościowy, nic nie mówił o traktatach - stwierdził. Na uwagę, że Jarosław Kaczyński zapewniał, że nie chcemy wychodzić z UE, poseł PiS oznajmił, że "nie widzi tu żadnego podważenia". - Starają się nam przyprawić antyunijną gębę. Ale musimy dbać o nasze interesy (…) UE jest organizacją, do której należymy. Wykonujemy obowiązki, ale oczekujemy szanowania naszych praw - podkreślił Horała.
Marek Jakubiak o billboardach PO i Nowoczesnej. Ostre słowa

Marek Jakubiak o billboardach PO i Nowoczesnej. Ostre słowa

Polska
- Traktowanie narodu polskiego jak stada baranów skończy się wielką klapą. Budowanie narracji wojennej, konfrontacyjnej, brudnej, jest szydzone przez wszystkich. To nie ten czas, to już minęło - tak billboardy Koalicji Obywatelskiej wymierzone w PiS skomentował w programie "Tłit" poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. Odniósł się również do przemówienia Mateusza Morawieckiego w Sandomierzu. - Premier przegina, prześcignął nawet Gierka - stwierdził Jakubiak.
Nowenna Niepodległości

Nowenna Niepodległości

Polityka
Były przemówienia, awanse i policyjny marsz. Tak obchodzono Nowennę Niepodległości w Łapach na Podlasiu. Współorganizatorem i  głównym bohaterem uroczystości był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
Jarosław Kaczyński dziękuje Macierewiczowi.

Jarosław Kaczyński dziękuje Macierewiczowi. "Stalowa wola"

Polityka
Podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński m.in. podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację miesięcznic smoleńskich oraz Antoniemu Macierewiczowi za pracę w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. - Wiele lat ciężkiej pracy, eksperymentów, hipotez. Ta stalowa wola, która doprowadziła do tego, że dziś jesteśmy bliżej prawdy – zaznacza prezes PiS. Na wspomnienie Macierewicza, tłum skandował: „Antoni! Antoni!”.
Kamil Stoch uroczyście powitany w Zębie. Piękne słowa mistrza olimpijskiego

Kamil Stoch uroczyście powitany w Zębie. Piękne słowa mistrza olimpijskiego

Polska
Kamil Stoch, najlepszy zawodnik Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018, został uroczyście przywitany w swojej rodzinnej miejscowości - Zębie. Był przejazd dorożką przez główną ulicę, były przemówienia, kwiaty, prezenty dla mistrza i tort. - Każdy musi zapracować na swój sukces. Nie zawsze jest nim złoty medal. Czasem może nim być małżeństwo, to największy sukces w moim życiu - mówił trzykrotny mistrz olimpijski.

"Hej klecho, wyjdź po dobroci" to współczesna bolszewia? Bitwa Redaktorów o 9:45 na WP.pl

Polityka
- Kiedy radykałowie weszli do Pałacu Arcybiskupów i krzyczeli: „hej klecho, wyjdź po dobroci”, to przypominało to działanie bolszewików. Typowy przykład współczesnej bolszewii – mówi Paweł Lisicki o jednym z aktów protestu przeciwko zaostrzaniu przepisów prawa do aborcji. Czy Jacek Żakowski przyzna mu rację? Komentatorzy będą dyskutowali o tym w Bitwie Redaktorów o 9:45. W programie poruszą również kwestie m.in. planowanych przez PiS kroków wstecz ws. reform sądownictwa i nowelizacji ustawy o IPN, kłopotów sondażowych obozu rządzącego oraz ostrego przemówienia w Sejmie Beaty Szydło, która broniła premii przyznanych ministrom jej rządu.
Brudziński: nazizm to ruch o charakterze lewicowym

Brudziński: nazizm to ruch o charakterze lewicowym

Wiadomości
- Zarówno niemiecki nazizm jak i włoski faszyzm nie mają nic wspólnego z konserwatywnymi, prawicowymi wartościami - oświadczył w Sejmie podczas swojego przemówienia Joachim Brudziński. Szef MSWiA dodał, że nazizm, narodowo-socjalistyczna partia Niemiec to ruch o korzeniach i charakterze lewicowym. W czwartek wyjaśnień w sprawie działalności organizacji o charakterze skrajnym - na wniosek PiS - udziela właśnie Joachim Brudziński.
Marsz Niepodległości 2017. Mocne przemówienia narodowców

Marsz Niepodległości 2017. Mocne przemówienia narodowców

Polska
Według policji w tegorocznym Marszu Niepodległości uczestniczyło ok. 60 tys. osób. Ósma edycja przemarszu narodowców odbyła się pod hasłem "My chcemy Boga". Za ochronę zgromadzenia odpowiadało m.in. ponad 6,9 tys. policjantów. W trakcie przemarszu nie odnotowano żadnych znaczących incydentów. Przemarsz zakończył się pod Stadionem Narodowym. Na koniec liderzy narodowców wygłosili mocne przemówienia.
Święto Niepodległości. Wpadka podczas przemówienia prezydenta Dudy

Święto Niepodległości. Wpadka podczas przemówienia prezydenta Dudy

Polska
Podczas przemówienia przed Grobem Nieznanego Żołnierza prezydent Andrzej Duda mylnie zacytował wystąpienie drugiego premiera II Rzeczypospolitej Jędrzeja Moraczewskiego.

"Marsz patriotów". Przemówienie byłego księdza Jacka M.

Wiadomości
11 listopada 2016 r. w trakcie "Marszu patriotów" we Wrocławiu swoje przemówienie wygłosił Jacek M., były ksiądz. Kilka tysięcy narodowców manifestowało swój sprzeciw "przeciwko okupacji brukselskiej". Jacka M. w lipcu 2017 r. oskarżono o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i wyznaniowym. Oto zapis jego przemówienia.
Pogrzeb Grzegorza Miecugowa. Tak żegnano dziennikarza

Pogrzeb Grzegorza Miecugowa. Tak żegnano dziennikarza

Wiadomości
Dziennikarza żegnała rodzina, przyjaciele, współpracownicy z telewizji i sympatycy. W kaplicy najbliższe dziennikarzowi osoby wygłosiły wzruszające przemówienia. - Grzegorz Miecugow był zawodowo spełnionym człowiekiem. Pisał, występował przed mikrofonem, kamerą, uczył, a reakcja po jego śmierci jest dowodem, że był uwielbiany przez widzów - mówił Edward Miszczak. - Po raz ostatni mówię: Część tato i do zobaczenia – powiedział na koniec swojego przemówienia Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza.

"Ucho Prezesa w Sejmie"? Przemówienie premier Szydło

Wiadomości
Na początek przemówienia premier Beaty Szydło skierowanego do opozycji, zgromadzeni na sali sejmowej posłowie zareagowali śmiechem. Zobacz, co rozbawiło parlamentarzystów.
poprzednie1 2 następne