Wyniki wyszukiwania dla:

przekształcenie

Liczba wyników: 8

Rząd majstruje przy OFE. Minister przekonuje: to nie likwidacja

Rząd majstruje przy OFE. Minister przekonuje: to nie likwidacja

Polska
- Tak naprawdę kapitałowy drugi filar emerytalny zlikwidowano w 2013 roku - mówił w programie "Money. To się liczy" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. - To, co my robimy, to jest przekształcenie. Chcemy oddać obywatelom to, co im się należy - przekonywał.
Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Polska
- W połowie roku będą zmiany dotyczące opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. - Tam, gdzie samorządy nie dały bonifikaty, my zrobimy na pewno bonifikatę ustawową dla osób, które są w trudnej sytuacji materialnej, trudnej sytuacji życiowej - zapowiedział.
Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Polska
- To nie likwidacja OFE, tylko przekształcenie OFE w IKE. Przeciwko skokowi na OFE za premiera Donalda Tuska bardzo protestowałem. Wtedy buchnięto Polakom 200 mld zł. Rząd Tuska zabierał Polakom połowę ich oszczędności ulokowanych w OFE, nasz rząd przywraca Polakom prywatną własność tej drugiej połowy - przekonywał wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". - Tusk mógłby się od Morawieckiego uczyć? - pytał Marek Kacprzak. - Pod tym względem niewątpliwie tak, choć nie tylko. Uważam Tuska za ważnego, pod wieloma względami wybitnego, polityka europejskiego, z którym jestem w zasadniczym sporze co do tego, czemu służy polityka - temu, by surfować po falach sondaży, czy realizacji strategicznych celów - wskazał Gowin.
 Użytkowanie wieczyste. Lokale przedsiębiorców też zostaną uwłaszczone, ale bez bonifikat

Użytkowanie wieczyste. Lokale przedsiębiorców też zostaną uwłaszczone, ale bez bonifikat

Nieruchomości
Lokale mieszkalne przedsiębiorców, którzy w nich prowadzą działalność gospodarczą, też zostają automatycznie przekształcone z użytkowania wieczystego we własność. Różnica jest tylko taka, że w tym zakresie obowiązują unijne przepisy związane z pomocą publiczną i nie ma możliwości udzielania dodatkowej bonifikaty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Według niego większość przedsiębiorców i tak skorzysta z przekształcenia, bo zmieszczą się w tzw. pomocy de minimis (dla małych i średnich firm), a dla większych przedsiębiorców ustawa przewiduje także specjalny, inny tryb odpłatności za przekształcenie.
Koniec użytkowania wieczystego. Jak skorzystać?

Koniec użytkowania wieczystego. Jak skorzystać?

Polska
– 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi ma przejść do historii. Stanie się to automatyczni – mówi Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS. Likwidacja użytkowania wieczystego, która wiąże się z zaprzestaniem wnoszenia opłaty rocznej, nie oznacza, że grunt przejdzie na własność dotychczasowego użytkownika bezpłatnie. – Obecne roczne opłaty za użytkowanie wieczyste zostaną zastąpione roczną opłatą przekształceniową, która będzie pobierana przez 20 lat od dnia przekształcenia. Oczywiście będzie można skorzystać z bonifikaty i zapłacić od razu całość – dodaje Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS.
Chcą parku wokół Świątyni Opatrzności Bożej.

Chcą parku wokół Świątyni Opatrzności Bożej. "To jest w interesie Kościoła"

Wiadomości
Świątynia Opatrzności Bożej stoi na 6 hektarowym terenie w samym centrum Miasteczka Wilanów w Warszawie. Od ulicy odgradza ją płot. Lokalni aktywiści chcą to zmienić. Proponują, by wokół świątyni powstał park. W tej sprawie zbierają podpisy pod petycją do Metropolity Warszawskiego. Rzecznik Kardynała Kazimierza Nycza ma jednak pewne zastrzeżenia. - Przekształcenie terenu na park w znaczeniu wolnej przestrzeni, przeznaczonej dla celów stricte rekreacyjnych, nie jest możliwe, gdyż mówimy o zaplanowanym już otoczeniu miejsca sakralnego - komentował ks. Przemysław Śliwiński. – Chcemy usiąść ze stroną kościelną i rozpocząć realny dialog – zapowiada jednak w rozmowie z nami Małgorzata Gabriel z Fundacji "Nasze Miasteczko".
Likwidacja OFE. Co z emeryturami? Możliwe dwa scenariusze

Likwidacja OFE. Co z emeryturami? Możliwe dwa scenariusze

Finanse
Likwidacja OFE. Co z emeryturami? Możliwe dwa scenariusze - Sytuacja OFE jest bardzo niejasna w tej chwili. Zapowiedzi rządu mówią o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych i przekształcenia ich w fundusze inwestycyjne. Nie jest jasne, dlaczego takie przekształcenie miałoby być dokonane. W gruncie rzeczy OFE funkcjonują już dzisiaj jak fundusze inwestycyjne, więc po co to przekształcenie? - komentuje dr Andrzej S. Bratkowski, były wiceprezes NBP i były członek Rady Polityki Pieniężnej.
Leszek Miller broni... Prawa i Sprawiedliwości:

Leszek Miller broni... Prawa i Sprawiedliwości: "W Polsce nie ma żadnego zamachu stanu"

Wiadomości
Zamieszanie wokół wyboru i ślubowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego, marsze krytyków, jak i zwolenników nowego rządu, czy w końcu planowanie przez PiS reformy (m.in. przekształcenie mediów publicznych w narodowe), zaczęły niepokoić organizacje międzynarodowe. Zainterweniowały m.in. Rada Europy, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Komisja Europejska. Leszek Miller uważa, że są to działania na wyrost. Według niego PiS nie dokonuje zamachu stanu, a tylko ten usprawiedliwiałby bezpośrednią próbę oddziaływania instytucji UE na wewnętrzną polską politykę.