Wyniki wyszukiwania dla:

przejazd kolejowy

Liczba wyników: 104

Motocykliści zatrzymani na granicy

Motocykliści zatrzymani na granicy

Polska
Dziesięciu motocyklistów z rosyjskiego klubu "Nocne Wilki" zostało zatrzymanych przez straż graniczną na przejściu w Terespolu. Jak tłumaczą funkcjonariusze, odmowa wiąże się z niespełnieniem warunków wjazdu i pobytu na terytorium Polski przez Rosjan. Motocykliści chcieli przejechać przez Polskę, Słowację, Austrię i Czechy w drodze do Berlina, gdzie zamierzali dotrzeć 9 maja. Ich przejazd upamiętnia 70. rocznicę zwycięstwa nad wojskami hitlerowskimi w II wojnie światowej.
Pociąg staranował samochód

Pociąg staranował samochód

Świat
Rozpędzony podmiejski pociąg staranował w centrum Los Angeles stojący na torach samochód osobowy. Rannych zostało 21 osób. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że silnik auta zgasł w chwili, kiedy kierowca chciał przejechać przez przejazd.
Abu Dhabi Desert Challenge: prolog na torze F1

Abu Dhabi Desert Challenge: prolog na torze F1

Inne
Uczestnicy Abu Dhabi Desert Challenge mieli okazję zainaugurować 25. edycję rajdu na torze Formuły 1 - Yas Marina. Dla motocyklistów i quadowców był to przejazd pokazowy, bez pomiaru czasu, ale dla samochodowych załóg 2,5-kilometrowy prolog był początkiem rywalizacji. Jazda rajdówkami po torze wyścigowym, chociaż nie była łatwa to sprawiła sporo frajdy załogom sporo frajdy.
Promocja zmniejszy korki przed bramkami?

Promocja zmniejszy korki przed bramkami?

Nowe technologie
Kapsch Telematic Services sprzeda 150 tys. urządzeń pokładowych viaAUTO po obniżonej o połowę cenie. Dzięki tej akcji nawet pięciokrotnie może wzrosnąć liczba kierowców aut osobowych płacących elektronicznie za przejazd autostradami. Kapsch chce dotrzeć przede wszystkim do kierowców regularnie korzystających z najszybszych tras. ? W ramach akcji promocyjnej chcemy zaoferować użytkownikom 150 tys. urządzeń pokładowych w cenie o połowę niższej. Czyli łącznie, razem z doładowaniem w wysokości 50 zł do wykorzystania, będzie to kosztować 120 zł. Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów ? zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Marek Cywiński, dyrektor generalny Kapsch Telematic Services.
#dziejesiewpolsce: więcej bezdomnych

#dziejesiewpolsce: więcej bezdomnych

Polska
W Polsce jest dwa razy więcej bezdomnych niż w 2013 roku. Policjanci i celnicy zlikwidowali w Warszawie jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Adam Bielan z Polski Razem w programie "Z każdej strony" powiedział, że Jarosław Kaczyński ma szanse znów stanąć na czele rządu. Do sądu trafił pierwszy z pozwów Kamila Durczoka przeciwko tygodnikowi "Wprost". Miłośnicy kolei zapraszają na przejazd ekologiczną drezyną.
Ruszyła druga linia metra

Ruszyła druga linia metra

Wiadomości
W niedzielę - 8 marca - po godz. 9.30 uruchomiono centralny odcinek drugiej linii metra. Prezydent Warszawy podkreślała, że to historyczny moment i przepraszała warszawiaków za opóźnienia przy budowie. W niedzielę przejazd był bezpłatny.
Jak wygląda druga linia metra?

Jak wygląda druga linia metra?

Polska
WP sprawdziła, jak wygląda II linia metra. II linia metra ruszy najprawdopodobniej w najbliższy weekend. Wirtualna Polska jechała już nową trasą. - Przejazd na odcinku siedmiu stacji zajmie 10-14 minut. Metro będzie kursowało co 2:40, 3 minuty -; mówi maszynista Wiesław Szoka. Nowością na II linii jest specjalny system, który będzie ostrzegał pasażerów, gdy za bardzo zbliżą się do krawędzi peronu.
Ruszył system rejestrujący przejazd na czerwonym

Ruszył system rejestrujący przejazd na czerwonym

Inne
Na polskich drogach ruszył system rejestrujący przejazd na czerwonym świetle. Pierwsze kamery stanęły w Polkowicach na Dolnym Śląsku. - Kamera pomiarowa patrząca na front pojazdu identyfikuje ten pojazd, jego przekroczenie linii P-14. Natomiast kamera z widokiem ogólnym rejestruje całość zdarzenia. Według danych Komendy Głównej Policji w zeszłym roku w wypadkach, których przyczyną był przejazd na czerwonym świetle zginęło 25 osób a ponad 700 zostało rannych.
Kolejna podwyżka na A2

Kolejna podwyżka na A2

Finanse
Od 12 stycznia kierowcy samochodów osobowych płacą o 3 zł więcej za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 z Konina do Nowego Tomyśla. Przejazd tą trasą kosztuje teraz w sumie 51 zł. - W koło jest tylko podwyżka - skarży się kierowca. - Co zrobić? Bokiem się tak szybko nie da pojechać - dodaje inny podróżujący A2.
Rosja zamyka połączenia kolejowe z Ukrainą

Rosja zamyka połączenia kolejowe z Ukrainą

Finanse
Rosyjskie Koleje Państwowe z 14 grudnia wstrzymują połączenia kolejowe z Ukrainą. Ruch kolejowy na granicy zostanie wstrzymany przynajmniej do końca 2015 r.
Polska kopalnia złota i jej tajemnice

Polska kopalnia złota i jej tajemnice

Podróże
Kopalnia złota w Złotym Stoku to turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej i Dolnego Śląska. Oferuje m.in. podziemny spływ łodzią, przejazd kolejką i możliwość zobaczenia jedynego w Polsce podziemnego wodospadu.
Pościg na A4. Kierowca potrącił policjantów

Pościg na A4. Kierowca potrącił policjantów

Polska
Pościg autostradą A4 w województwie śląskim i małopolskim. Kierowca Volkswagena nie chciał zapłacić za przejazd przez bramki w Gliwicach. W końcu policjantom udało się powstrzymać kierowcę, kiedy przestrzelili mu opony. (mw)
Dramat na przejeździe kolejowym

Dramat na przejeździe kolejowym

Świat
Wydział policji drogowej w Houston opublikował dramatyczne nagranie wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym. Kierowca usiłował ominąć szlaban i przejechać przez tory na czerwonym świetle. Gdy auto wjechało na przejazd, uderzył w nie pociąg metra. Samochodem jechało małżeństwo z dwójką dzieci.
Wjechała na przejazd kolejowy

Wjechała na przejazd kolejowy

Sensacje
Policjanci skierują do sądu sprawę kobiety kierującej volkswagenem, która wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania szlabanów. Próbując się wycofać, zniszczyła jedną z zapór.
Policjant zapobiegł katastrofie

Policjant zapobiegł katastrofie

Sensacje
Funkcjonariusz lęborskiej drogówki zjeżdżając na zakończenie służby zauważył autobus wjeżdżający na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości zjazdu z niego z uwagi na inne pojazdy stojące w korku. Policjanta zaniepokoiła ta sytuacja więc zaparkował motocykl i podszedł do kierowcy autobusu, a w tym momencie rozległ się dźwięk alarmu sygnalizującego nadjeżdżający pociąg i zaczęły zamykać się zapory. Jedna z nich zablokowała się o autobus.
Śmiertelny wypadek w Lublinie

Śmiertelny wypadek w Lublinie

Sensacje
Do zdarzenia doszło na jednym z przejazdów kolejowych. Pod jadący szynobus wjechała rozpędzona skoda. Jej 35-letni kierowca zginął na miejscu. Przejazd nie był wyposażony w bariery, ale działała na nim ostrzegawcza sygnalizacja świetlna. Z relacji świadków wynika, że kierowca próbował omijać samochody, które zatrzymywały się przed przejazdem. Wtedy wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Żadnemu ze 120 pasażerów nic się nie stało. (wp)
Szalony rajd BMW przez przejazd kolejowy!

Szalony rajd BMW przez przejazd kolejowy!

Sensacje
W Sulejówku (woj. mazowieckie) kilka dni temu o mały włos nie doszło do tragedii. Kierowca BMW wjechał na przejazd, który zdążył w porę opuścić, lecz na wysokości kolejnej zapory - po drugiej stronie torów - zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi. (kz)
Kobieta w ciąży zginęła na przejeździe kolejowym

Kobieta w ciąży zginęła na przejeździe kolejowym

Sensacje
Do zdarzenia doszło w Zakrzewie, w woj. kujawsko-pomorskiim. 24-letnia pasażerka w zaawansowanej ciąży zginęła w zderzeniu pociągu z samochodem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca osobowego opla wiozącego ciężarną wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg TLK relacji Bydgoszcz-Katowice. Mężczyzna przeżył i w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Ruch kolejowy w okolicach Kutna był wstrzymany przez cztery godziny.
Przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h

Przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h

Sensacje
Policyjna kamera zarejestrowała brawurową jazdę kierującego BMW, który jechał 165 km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90 km/h. Ponadto kierujący przejechał przez przejazd kolejowy gdy zapory nie zostały jeszcze podniesione. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. (WP)
Zatrzymaj się i żyj!

Zatrzymaj się i żyj!

Sensacje
Scenariusz wypadku na przejeździe kolejowo - drogowym jest jednym z najczarniejszych. Zobacz symulację zdarzenia. Źródło: policja.pl
poprzednie1 2 3 4 5 następne