Wyniki wyszukiwania dla:

przejazd kolejowy

Liczba wyników: 104

Przejażdżka największą wywrotką na świecie

Przejażdżka największą wywrotką na świecie

Ciekawostki
Białoruska firma BelAZ, produkująca ogromne wywrotki używane choćby w kamieniołomach, postanowiła pokazać się z bardziej romantycznej strony. W dzień św. Walentego zorganizowała dla zakochanych przejażdżkę największą tego typu ciężarówką na świecie - BelAz 75131. - Zobaczyliśmy w internecie. To jest coś niezwykłego, nowego. Zawsze chcieliśmy przejechać się takim pojazdem. Zwłaszcza w taki dzień - uśmiecha się Ewgienij Dzikowskij, który wraz ze swoją dziewczyną skorzystał z tej okazji. - To był eksperyment. W praktyce okazało się, że chętnych było o wiele więcej, niż mogliśmy obsłużyć - opowiada dyrektor BelAz-u. Jeden przejazd 25 tonową "łodzią dla zakochanych" kosztował równowartość 22 euro.
#dziejesiewmoto: przejazd między szlabanami

#dziejesiewmoto: przejazd między szlabanami

Inne
Dzisiejsze #dziejesiewmoto zaczynamy od skandalicznego zachowania kierowcy osobowego busika, który tak się spieszył, że postanowił przejechać przez przejazd kolejowy z zamkniętymi szlabanami. W materiale także o wypadku, który wyglądał jak kolejny odcinek "Tańca z gwiazdami". Tylko że tym razem tańczącymi były ciężarówki. Na koniec o wyczynie Japończyka, który nagrał swoją jazdę jednośladem z prędkością... 385 km/h. Zobaczcie!
Rosjanin wymyślił nową dyscypilnę zimową

Rosjanin wymyślił nową dyscypilnę zimową

Świat
Pewien Rosjanin wymyślił nowy sport zimowy. Polega on na jeździe na desce snowboardowej ciągniętej przez drona, do którego przymocowana jest lina. Pierwszy przejazd wykonało dziecko, a dumny wynalazca zarejestrował wszystko na filmie. Nagranie umieścił w sieci, a nową dyscyplinę określił mianem "dronboardingu".
Dronboarding - nowa zimowa dyscyplina rodem z Rosji

Dronboarding - nowa zimowa dyscyplina rodem z Rosji

Zimowe
Obwód swierdłowski, Rosja. Pewien Rosjanin wymyślił nowy sport zimowy. Polega on na jeździe na desce snowboardowej ciągniętej przez drona, do którego przymocowana jest lina. Pierwszy przejazd wykonało dziecko, a dumny wynalazca zarejestrował wszystko na filmie. Nagranie umieścił w sieci, a nową dyscyplinę określił mianem "dronboardingu". Chwilową przeszkodą dla popularyzacji dronboardingu mogą być zbyt słabe silniki montowane w obecnie dostępnych dronach. Producenci stają więc przed wyzwaniem stworzenia maszyny zdolnej holować nie tylko dziecko, ale również dorosłego "dronboardera".
#dziejesiewmoto [267]: katastrofa w Czechach

#dziejesiewmoto [267]: katastrofa w Czechach

Inne
Dzisiejsze #dziejesiewmoto zaczynamy nagraniem z wypadku, jaki spowodował Polak w Czechach. Kierowca ciężarówki wjechał na przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z Pendolino. Teraz w areszcie czeka na koniec procesu, który niestety dla niego dopiero się rozpoczyna. W materiale także o nieumiejętnym holowaniu pick-upa i kierowcy BMW, który myślał, że umie jeździć. Zobaczcie!
Kierowcy wykazali się wielką odwagą

Kierowcy wykazali się wielką odwagą

Inne
Adelaide, Australia. 22 stycznia nad rzeką Torrens, przy jej ujściu do Zatoki Świętego Wincentego, silne ulewy spowodowały zalanie wielu ulic. Kierowcy byli pełni obaw, czy ich samochody wytrzymają przejazd przez głębokie kałuże. Jak wyglądały próby przedostania się na drugą stronę wiaduktu?
Wspólne opłaty za drogi w całej Unii

Wspólne opłaty za drogi w całej Unii

Inne
Mamy pół roku na dostosowanie naszego systemu poboru opłat za przejazd płatnymi drogami do wymagań unijnych. Jeśli nam się nie uda, czekają nas kary.
Dziesięć tysięcy mandatów w miesiąc

Dziesięć tysięcy mandatów w miesiąc

Inne
Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle działają dopiero od miesiąca, ale już wzbudzają sporo kontrowersji. Do tej pory zanotowały ponad 10 tysięcy przypadków popełnienia wykroczeń. Kamery działają na 20 polskich skrzyżowaniach. Wśród kierowców największe obawy wiążą się z brakiem wcześniejszego ostrzeżenia o obecności rejestratora. Za uchwycony przejazd na czerwonym świetle grozi 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych.
#dziejesiewmoto: wypadki z pociągami

#dziejesiewmoto: wypadki z pociągami

Inne
Dzisiejsze #dziejesiewmoto to odcinek "kolejowy". Pokazujemy dwa wypadki z pociągami, oba zawinione przez kierowców samochodów. Szofer TIR-a w Czechach wjechał wprost pod nadjeżdżający skład. Z kolei w Stanach Zjednoczonych auto osobowe zawiesiło się na torach i zostało zmiażdżone. Na szczęście żaden z wypadków nie był tragiczny w skutkach. Na koniec o pociągu drogowym i jego samowystarczalnym kierowcy. Zobaczcie!
Lawina błotna zeszła na autostradę

Lawina błotna zeszła na autostradę

Inne
Na autostradę w północnych Indiach zeszła lawina błotna. Masy ziemi wody zablokowały przejazd w obu kierunkach. Na miejsce wysłano służby ratunkowe, okazało się jednak, że nikt nie został poszkodowany. Autostradę udrożniają teraz koparki i spycharki. Usuwanie błota i kamieni możne zająć nawet 24 godziny.
Przypadkowe archeologiczne odkrycie na Krymie

Przypadkowe archeologiczne odkrycie na Krymie

Nauka
W trakcie budowy mostu pomiędzy wybrzeżem rosyjskim a Krymem na dnie Morza Czarnego znaleziono liczne zabytkowe artefakty kultury greckiej sprzed dwóch tysięcy lat. 19-kilometrowy most drogowo-kolejowy, który ma kosztować równowartość ponad trzech miliardów dolarów połączy Krym z półwyspem Tamańskim w rosyjskim Kraju Krasnodarskim.
PKP Cargo chce być numerem jeden w Europie

PKP Cargo chce być numerem jeden w Europie

Finanse
PKP Cargo będzie oferować nie tylko transport kolejowy towarów, lecz także przewozy drogowe bezpośrednio do odbiorcy. Spółka chce w ciągu czterech lat z drugiego największego przewoźnika stać się wiodącym operatorem logistycznym w Europie.
Tak uchodźcy tłumaczą decyzję o opuszczeniu kraju

Tak uchodźcy tłumaczą decyzję o opuszczeniu kraju

Świat
Około 40 autobusów wypełnionych uchodźcami czeka na granicy na przejazd z Serbii do Chorwacji. Pogoda pogarsza się, a wraz z nią warunki dla imigrantów. Większość spędziła noc w autobusie owinięta w koce. Inni znaleźli schronienie z obozie Berkasowo. Tak tłumaczą dramatyczną decyzję o opuszczeniu swojego kraju i wędrówce do Europy.
Rajd Maroka: przejazd Rafała Sonika

Rajd Maroka: przejazd Rafała Sonika

Polska
Rafał Sonik okazał się bezkonkurencyjny na trasie pierwszego etapu Rajdu Maroka. Polski quadowiec, który ma już w kieszeni czwarty Puchar Świata wygrał otwierający rywalizację odcinek specjalny. - Startowałem jako pierwszy quadowiec i musiałem wyprzedzać kolejnych motocyklistów w kurzu, co zawsze stwarza niebezpieczeństwo. Tutaj liczyło się doświadczenie - powiedział na mecie zawodnik ORLEN Team.
Gigantyczny Minionek zablokował drogę w Dublinie

Gigantyczny Minionek zablokował drogę w Dublinie

Styl życia
Olbrzymi Minionek spowodował spustoszenie na ulicy Dublina. Ponad 9-metrowy dmuchany balon dostał się na drogę i uniemożliwił przejazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sytuacja jedynie poprawiła nastrój kierowcom.
Policjant uratował skunksa. To mogło się źle skończyć

Policjant uratował skunksa. To mogło się źle skończyć

Świat
Funkcjonariusz policji z miasta Rochester podczas patrolu zauważył małego skunksa biegającego w kółko po jezdni. Okazało się, że głowa zwierzęcia utknęła w pojemniku po jogurcie. Policjant chciał uwolnić zwierzę z pułapki, by uratować mu życie, a kierowcom zapewnić bezpieczny przejazd. Kiedy funkcjonariusz zsunął opakowanie z głowy skunksa, ten chciał wytrysnąć na niego śmierdzącą wydzielinę. Funkcjonariuszowi udało się jednak uciec.
#dziejesiewmoto: bardzo szybki diesel

#dziejesiewmoto: bardzo szybki diesel

Inne
W dzisiejszym odcinku zobaczycie niespodziewane zakończenie wyścigu pomiędzy Ferrari 458 Italia o Volkswagenem Passatem B2. Silnik Diesla pokazał tu swoją moc. Ponadto strzeżony przejazd drogowo-kolejowy, który mógł być śmiertelną pułapką. Choć zapory były podniesione, po szynach jechał pociąg. Na koniec dawka edukacji. Znacie różnicę pomiędzy ścieżką rowerową i ciągiem pieszo-rowerowym? Jeśli nie, oglądajcie uważnie, możecie ustrzec się mandatu.
Polacy brawurowi na szlabanach

Polacy brawurowi na szlabanach

Inne
Do 98 procent wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi z winy kierowców oraz pieszych. Aby poprawić bezpieczeństwo w tych miejscach PKP rozpoczęło jedenastą edycję kampanii Bezpieczny Przejazd -"Szlaban na ryzyko!". Akcję promuje wstrząsający film.
#dziejesiewmoto: nie śpieszcie się

#dziejesiewmoto: nie śpieszcie się

Motoryzacja
Dzisiejszy odcinek w całości poświęcamy pośpiechowi i jego zgubnym skutkom. Najpierw kierowca Kii postanowił zlekceważyć zamknięty przejazd kolejowy. Na pełnym gazie wpadł w auto spokojnie czekające na swoją kolej. Miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego cało. W materiale także o krewkim kierowcy Toyoty RAV4, który postanowił, że nikomu nie ustąpi. W efekcie skończył w rowie. Na koniec film z kierującym quadem, który wjechał na parking i spowodował poważny wypadek. Był tak przerażony jego skutkami, że po prostu uciekł. Sami zobaczcie.
Wyższe mandaty nie wpłyną na biezpieczeństwo

Wyższe mandaty nie wpłyną na biezpieczeństwo

Polska
Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak utrudnić życie kierowcom ? ocenia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Według niego zaostrzanie przepisów wcale nie poprawia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jest jedynie sposobem na zwiększenie wpływów do budżetu. Choć kierowcy płacą coraz więcej, to jakość dróg poprawia się powoli i wciąż nie mogą oni liczyć na przejazd autostradami bez zatrzymywania się na bramkach.
W taxi coraz częściej płacimy kartą

W taxi coraz częściej płacimy kartą

Inne
Już dwie trzecie klientów sieci taksówkarskich płaci kartą za przejazd. W Warszawie wskaźnik ten jest wyższy i dochodzi nawet do 80 proc. Rynek napędza stopniowy przyrost liczby klientów biznesowych, których przybywa 10-20 proc. każdego roku.