Wyniki wyszukiwania dla:

przejazd kolejowy

Liczba wyników: 104

#dziejesiewmoto: nieudane wyprzedzanie prawą stroną

#dziejesiewmoto: nieudane wyprzedzanie prawą stroną

Motoryzacja
Startujemy z kolejnym odcinkiem codziennego przeglądu filmów związanych z motoryzacją, które ostatnio pojawiły się w sieci. Na początku prezentujemy finał niebezpiecznego pomysłu, którzy przyszedł do głowy pewnemu kierowcy z Rosji. Otóż postanowił on wyprzedzić kilka aut prawym poboczem. Kiedy już wyminął ciężarówkę, która blokowała mu przejazd, zaczepił o małą zaspę i stracił panowanie nad swoim samochodem. Przejechał bokiem przez przeciwległy pas ruchu i o włos ominął inny pojazd ciężarowy. Autor tego nagrania miał ogromne szczęście, ponieważ jego osobówka w zderzeniu z załadowaną ciężarówką nie miałaby żadnych szans. Oprócz tego off-road w najtańszym wydaniu i najlepsze auta legendarnej włoskiej marki.
#dziejesiewmoto: subaru na torze bobslejowym

#dziejesiewmoto: subaru na torze bobslejowym

Motoryzacja
Nasz codzienny przegląd nagrań umieszczonych w internecie zaczynamy od filmu, który złamie serce miłośnikom Subaru. Chodzi o przejazd modelem WRX STI (WueRiks eSTeI) po torze lodowym przeznaczonym dla saneczkarzy. Auto ledwie zmieściło się w rynnie, a na zakrętach, gdzie były znaczne pochyłości ustawiało się bokiem. Napęd na cztery koła pozwalał na sprawne przyspieszanie, ale hamulce zupełnie nie zdawały egzaminu. Na końcu kierowca nie uniknął zderzenia z bryłą śniegu, ale nagranie udało się zrealizować, a wszyscy, którzy oglądając zimową olimpiadę zastanawiali się, czy da się zjechać po ich torze autem, znają już odpowiedź. Oprócz tego cmentarzysko Audi i niebezpieczne momenty w czasie jazdy po torze wyścigowym.
Czekoladowy pociąg na dworcu Warszawa Główna

Czekoladowy pociąg na dworcu Warszawa Główna

Kuchnia
Karolina Jakobsche odwiedziła w budynku dawnego dworca Warszawa Główna kolejowy świat z czekolady. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie rzeźby i dekoracje zostały w pełni wykonane ze prawdziwej czekolady. Do ich przygotowania zużyto pół tony produktu.
Drożeje przejazd autostradami

Drożeje przejazd autostradami

Motoryzacja
Za przejazd z Krakowa do Katowic trzeba będzie zapłacić nie 26,50 a 30 zł. To stawki dla samochodów ciężarowych. Jak na razie opłaty dla samochodów osobowych zostają bez zmian. Czy na autostradzie A2 zarządca też podniesie ceny?
27 zaawansowanych fotoradarów znowu będzie działać

27 zaawansowanych fotoradarów znowu będzie działać

Motoryzacja
Na warszawskich skrzyżowaniach kilka lat temu zainstalowano 27 zaawansowanych fotoradarów, które równocześnie rejestrują przekroczenie prędkości i przejazd na czerwonym świetle. Należały one do straży miejskiej, więc od 1 stycznia 2016 r. przestały działać. Teraz przejdą pod kontrolę GITD i znowu zaczną uwieczniać kierowców łamiących przepisy.
Odnowili XIX-wieczny wagon. Efekt jest zniewalający [Dzikie renowacje]

Odnowili XIX-wieczny wagon. Efekt jest zniewalający [Dzikie renowacje]

Styl życia
Jay Chaikin dostał telefon od właścicieli farmy w Monroe w Karolinie Północnej. Małżeństwo kupiło stary wagon kolejowy, w którym chciało przeprowadzać zajęcia z dziećmi. Chodziło o to, by mogły usiąść na ławce i poczuć atmosferę podróży w XIX wieku. Chaikin wraz z ekipą zaczęli renowację wagonu od postawienia go na torach. Obawiali się, że praca może zakończyć się, zanim jeszcze na dobre się rozpocznie. Szybko okazało się, że właściciele, Bonnie i Butch, mogli spać spokojnie.
#dziejesiewmoto [448]: o włos od dachowania przed rondem

#dziejesiewmoto [448]: o włos od dachowania przed rondem

Motoryzacja
Pierwszy bohater dzisiejszego odcinka może mówić o wielkim szczęściu. Wybrnął z niebezpiecznej sytuacji najlepiej jak mógł. Podejrzewamy ze po pierwsze się zagapił, a po drugie jechał zbyt szybko i musiał ominąć auto kierującego, który dojeżdżał do ronda. Przejazd po stromym poboczu niemal spowodował postawienie samochodu pirata na dwa boczne koła, ale udało się go opanować i zatrzymać, zanim doszło do kolizji. Tym razem się udało, ale następny taki wybryk może skończyć się tragicznie. Oprócz tego wyścigi dymiących pickupów i następny odcinek kompilacji Polskie Drogi.
0,12 litra na 100 km. Takie spalanie to dla nich pestka

0,12 litra na 100 km. Takie spalanie to dla nich pestka

Motoryzacja
Zespół studentów Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej na zawodach w Finlandii pobił swój rekord - na jednym litrze paliwa ich bolid przejechałby 837 kilometrów. Młodzi konstruktorzy co prawda nie pokonali przewidzianego dystansu, jednak dzięki specjalnym wyliczeniom udało się ustalić, że przejazd był rekordowy. Zawody odbywały się na torze o długości kilkunastu kilometrów, a sędziowie starannie liczyli zużycie paliwa. Polski zespół pokonał ten dystans ze średnim zużyciem niecałych 0,12 litra benzyny na 100 kilometrów.
#dziejesiewmoto: Trudne życie właścicieli supersamochodów, policyjny pościg zakończony w rowie

#dziejesiewmoto: Trudne życie właścicieli supersamochodów, policyjny pościg zakończony w rowie

Motoryzacja
Właściciele sportowych samochodów maja nowy problem. Nie mogą sobie już pozwolić na anonimowy przejazd przez miasto. Spotterzy, czyli samochodowi paparazzi blokują przejazd, żeby zrobić kilka zdjęć, a przez to utrudniają ruch na całej ulicy. Zjawisko rozwinęło się w zaskakującym tempie, a portale społecznościowe pękają w szwach od zdjęć robionych z narażeniem życia. Kolejną niebezpieczną sytuację przedstawia drugie z prezentowanych nagrań. Widać na nim gwałtowne zakończenie policyjnego pościgu. Radiowóz wpada w poślizg na zakręcie i uderza w drzewo. Ściganemu kierowcy udaje się uciec. Na koniec chwila nostalgii i reklama Poloneza Caro. Marzenie prawie każdej polskiej rodziny do nowych właścicieli zostaje dostarczone śmigłowcem, a rata za nowe auto to jedynie milion 400 tysięcy złotych. Zaprasza Marcin Klimkowski.
Arrinera Hussaria w Goodwood 2016

Arrinera Hussaria w Goodwood 2016

Motoryzacja
Przedwczesne okazały się pogłoski, jakoby polska myśl techniczna nie poradziła sobie z wyzwaniami "Festiwalu szybkości" w brytyjskim Goodwood. Supersamochód Arrinera Hussarya, w drugim podejściu z sukcesem przemierzył trasę długości 1,86 km, na której odbywa się wyścig górski i przejazd tego typu aut.
Autobus nie zmieścił się pod mostem. Jest cabrio

Autobus nie zmieścił się pod mostem. Jest cabrio

Wiadomości
Berlin, Niemcy. Dwupoziomowy autobus berlińskiej linii 181 stracił dach po tym, jak kierowca wjechał pod zbyt niski most kolejowy. Prawdopodobnie kierowca nie zauważył znaków ostrzegawczych. W wypadku nikt nie został ranny, ale sam pojazd nadaje się do kasacji.
#dziejesiewmoto: SUV Alfy Romeo, przejazd na czerwonym i wypadek na autostradzie

#dziejesiewmoto: SUV Alfy Romeo, przejazd na czerwonym i wypadek na autostradzie

Motoryzacja
Dzisiejsze ?Dzieje się w moto? zaczynamy od filmu nagranego w okolicy Nurburgringu. Przyłapano na nim mocno zamaskowany prototyp pierwszego w historii SUV-a Alfy Romeo. Model ten ma trafić do sprzedaży najpóźniej w 2018 roku i stać się motorem napędowym sprzedaży włoskiej marki. W programie możecie też zobaczyć kolejny dowód na to, że nie należy przejeżdżać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz przekonać się, czym grozi brak uwagi na autostradzie. Zobaczcie sami!
Tym pociągiem jeździł Gierek

Tym pociągiem jeździł Gierek

Podróże
W miejscowości Nowy Łupków zobaczyć można niezwykły tabor kolejowy - zestaw luksusowych wagonów z czasów PRL-u, którymi podróżowali m.in.: Edward Gierek czy Wojciech Jaruzelski. To eksponat muzeum kolejnictwa, które mieści się na najdalej wysuniętej na południe stacji kolejowej w Polsce.
#dziejesienaeuro. Strajk sparaliżuje przelot Biało-Czerwonych?

#dziejesienaeuro. Strajk sparaliżuje przelot Biało-Czerwonych? "Jak zagrać po takiej podróży?"

Piłka nożna
Wraz ze startem mistrzostw Europy we Francji rozpoczęły się strajki związków zawodowych, w tym kontrolerów lotniczych. W teorii Polacy mogą mieć problem z przelotem do Nicei, gdzie zagrają pierwszy mecz. Wówczas w odwodzie pozostaje przejazd autokarem, co byłoby istną mordęgą. - Trochę mnie rozśmieszyłeś tą informacją. Jak przypomniałem sobie naszą kilkunastogodzinną podróż tutaj, po przyjeździe nie czuliśmy się zbyt dobrze. Zastanawiam się, jak zagrać po takiej podróży przeciwko Irlandii, która jest zespołem świetnie przygotowanym fizycznie. Jak się przeciwstawić takiej sile? Miejmy nadzieję, że to tylko dywagacje - skomentował w programie #dziejesienaeuro Maciej Żurawski, ekspert WP SportoweFakty.
Polska jazda na przejazdach

Polska jazda na przejazdach

Polska
Wielka akcja na kolei. Mniej więcej co dziesiąty przejazd przez tory zostanie zmodernizowany lub zlikwidowany. Tylko w zeszłym roku poszło na ten cel około 400 mln zł. Kolejarze mają dość bezmyślności kierowców. Nagrali film, na którym można obejrzeć, jak samochody taranują rogatki, zawracają przy zamkniętych szlabanach, albo urządzają postój na środku torów.
Ile kilometrów dróg dołączy w tym roku do systemu viaToll?

Ile kilometrów dróg dołączy w tym roku do systemu viaToll?

Wywiady
Rekordowo mało nowych dróg zostanie w tym roku przyłączonych do systemu viaToll. Rząd zdecydował, że będzie to ok. 150 km. Tymczasem opłaty za przejazd ciężarówkami nie obowiązują np. na DK1, którą codziennie jeżdżą tysiące TIR- ów. - Przyjmując dane z 2010 to mogłoby być nawet kilkadziesiąt milionów złotych miesięcznie - mówi dyrektor generalny Kapsch Marek Cywiński o możliwych do pozyskania z tej trasy dodatkowych środkach.
Samochód spłonął na autostradzie A4

Samochód spłonął na autostradzie A4

Wiadomości
Na autostradzie powstał kilkukilometrowy korek. Po ugaszeniu płonącego samochodu i ekranów akustycznych, które zajęły się od płomieni trawiących pojazd, strażacy pozwolili autom na dalszy przejazd.
Staranował szlaban ciężarówką i przemknął tuż przed rozpędzonym pociągiem

Staranował szlaban ciężarówką i przemknął tuż przed rozpędzonym pociągiem

Motoryzacja
Monitoring na przejeździe kolejowym w miejscowości Korpele w woj. warmińsko-mazurskim zarejestrował moment, w którym kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed opuszczonym szlabanem i staranował go. Chwilę później torami przejechał szynobus. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się i pojechał w dalszą trasę.
Mężczyzna na wózku przekracza tory

Mężczyzna na wózku przekracza tory

Polska
Oto przykład skrajnego ryzyka. Takie zachowanie dla każdego jest niebezpieczne i tworzy zagrożenie dla przejeżdżających pociągów, ale w tym szczególnym wypadku, osoba pokonująca przejazd na wózku ma dodatkowo ograniczone szanse na uniknięcie zagrożenia. Niebezpieczne zachowania na przejazdach tylko w 2015 roku były przyczyną 188 wypadków, w wyniku których 55 osób zginęło, a 41 zostało ciężko rannych.
#dziejesiewmoto: wolniutko na czerwonym, drift TIR-a i agresja na drodze

#dziejesiewmoto: wolniutko na czerwonym, drift TIR-a i agresja na drodze

Motoryzacja
Dzisiejsze #dziejesiewmoto zaczynamy scenką z polskiego skrzyżowania. Kierowca jest przekonany, że jeśli będzie odpowiednio wolno jechał, to przejazd na czerwonym świetle pozostanie niezauważony. Miał pecha, bo był nagrywany. W materiale także o drifcie TIR-a, który omal nie zmiótł z drogi osobówki, popisówkach właściciela Forda Mustanga oraz ekstremalnej agresji drogowej. Zobaczcie!
Tragiczny wypadek w Dziarnowie

Tragiczny wypadek w Dziarnowie

Polska
Tragiczny wypadek w Dziarnowie w powiecie inowrocławskim. Na strzeżonym przejeździe kolejowym pod pociąg pospieszny relacji Poznań-Gdynia wjechał samochód osobowy. Dwie osoby jadące autem zginęły na miejscu. Samochód jest kompletnie zniszczony.