Wyniki wyszukiwania dla:

protest

Liczba wyników: 341

Zamknięcie lotniska to początek. Niepokojące nagranie świadka

Zamknięcie lotniska to początek. Niepokojące nagranie świadka

Świat
Protesty w ulic Hongkongu przeniosły się na port lotniczy, paraliżując pracę jednego z największych lotnisk świata. Tysiące protestujących mieszkańców miasta doprowadziło do odwołania wszystkich lotów. Zapanował chaos. Świadkowie mówią, że władza sięga teraz po kolejne narzędzia. Niepokojący widok nagrano na ulicach Shenzhen – graniczącego bezpośrednio z Hongkongiem miasta. Na tamtejszych ulicach pojawiły się dziesiątki pojazdów chińskiej armii.
Protest 13-letniej Ingi.

Protest 13-letniej Ingi. "Nie mówcie o mnie, tylko o zmianach klimatu"

Finanse
13-letnia Inga tydzień temu rozpoczęła "Wakacyjny Strajk Klimatyczny". W zeszłym tygodniu siedziała przed sejmem sama. W piątek dołączyło do niej kilkadziesiąt osób z innych, głównie młodzieżowych organizacji. - Chcielibyśmy jeszcze trochę pożyć na tej planecie - mówi jedna z uczestniczek protestu.
Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Inne
- Głowacki też faulował. Nie chcę oceniać, kto bardziej. Obaj faulowali to jest boks, a nie badminton. Jeden uderzył w tył głowy, drugi oddał łokciem. Jedyny, powiedzmy błąd, jaki popełnił sędzia był taki, że nie zatrzymał rundy. Obaj zadawali wtedy ciosy, Głowacki także - powiedział Kalle Sauerland po pojedynku Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem w półfinale World Boxing Super Series. Pochodzący z Niemiec promotor turnieju dodał, że protest, który chce złożyć obóz Polaka nie ma sensu. - Może Głowacki zostanie rezerwowym finale. Może to mogę dla niego zrobić - dodał Sauerland.
Głowacki - Briedis. Promotor Polaka zapowiada protest

Głowacki - Briedis. Promotor Polaka zapowiada protest

Inne
- Nie chciałbym, żeby kibice budowali jakieś wielkie teorie spiskowe. Nikt z organizatorów nie miał nic wspólnego z tym, co się wydarzyło w ringu. Moim zdaniem pogubił się sędzia Robert Byrd. Mam wrażenie, że w pewnym wieku sędziowie ringowi powinni odchodzić z tej pracy. Nie wiem, co teraz federacje z tym zrobią - powiedział Andrzej Wasilewski po walce Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Promotor Polaka zapowiedział protest. Jego zdaniem pojedynek powinien się zakończyć przez dyskwalifikację.
Protest lekarzy. Wiceminister zdrowia: my wywiązujemy się z porozumienia

Protest lekarzy. Wiceminister zdrowia: my wywiązujemy się z porozumienia

Polska
- Znam postulaty podnoszone przez protestujących lekarzy - powiedział w programie „Money. To się liczy” Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. – Ale odsyłam do porozumienia, które zostało podpisane przy rok temu. Ono zostało podpisane przez lekarzy i ministra zdrowia i jasno pokazuje ścieżkę dojścia do tych odpowiednich nakładów na służbę zdrowia. Tam jest jasno napisane, jak w odniesieniu do PKB będą co roku wyglądać te nakłady. Wywiązujemy się z tego porozumienia a nawet znacznie przekraczamy deklarowane kwoty.
Inspekcja weterynaryjna czuje się oszukana.

Inspekcja weterynaryjna czuje się oszukana. "Ludzie jadą na oparach"

Polska
- Wypalenie zawodowe to częsty problem w naszym fachu – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Sara Meskel z Inspekcji Weterynaryjnej. – Ludzie jadą na oparach, dlatego zaostrzyliśmy protest i liczymy na rozmowy z ministrem. Nie mamy wygórowanych żądań, chcemy jedynie, by rząd wywiązał się z obietnicy 40 mln zł na podwyżki. Tych pieniędzy nadal nie ma, czujemy się oszukani. Źródło finansowania było wskazane, dlatego nie rozumiemy, w czym jest problem.
Protest niepełnosprawnych.

Protest niepełnosprawnych. "Rząd PiS nie dorósł mentalnie do pomocy osobom niepełnosprawnym"

Finanse
- Znaleźliśmy się tu dlatego, że nie było żadnej propozycji w tzw. piątce pana posła Kaczyńskiego dla osób z niepełnosprawnościami – mówiła Iwona Hartwich, mama Jakuba, który w ubiegłym roku protestował w Sejmie. - Nikt nie chce z nami rozmawiać. Idziemy do pana premiera, aby nas przeprosił za zamknięte drzwi windy, za zamknięte okna, za nocne zapalanie świateł... Rząd PiS nie dorósł mentalnie do pomocy osobom niepełnosprawnym - dodała.   
KSW 49. Menadżer Andryszaka nie zgadza się z decyzją sędziego.

KSW 49. Menadżer Andryszaka nie zgadza się z decyzją sędziego. "Możliwe, że złożymy protest!"

Sport
- Z mojej perspektywy zakończenie walki Andryszaka było wielkim błędem. Michał nie klepał i nie odpłynął. Sędzia błędnie też sprawdził reakcję ręki zawodnika. Zamiast ją podnieść i puścić to nią machał - mówi Paweł Kowalik, menadżer Michała Andryszaka. - Ogólnie jestem przeciwnikiem protestów ale w tym przypadku błąd sędziego zabrał Michałowi możliwość walki o zwycięstwo w trzeciej rundzie. Przeanalizujemy sytuację z kilku kamer i wtedy zdecydujemy. 
Dorota Wellman o strajku:

Dorota Wellman o strajku: "Bez dobrych nauczycieli nie będzie mądrych obywateli"

Gwiazdy
Strajk nauczycieli trwa już piąty dzień. Mimo usilnych prób rządowi i Związkowi Nauczycielstwa Polskiego do tej pory nie udało się wypracować porozumienia. W walkę o lepsze warunki zatrudnienia nauczycieli zaangażowali się zarówno politycy, jak i celebryci. Swoje wsparcie dla grona pedagogicznego wyrazili m.in. Magda Mołek, Anja Rubik czy Dawid Podsiadło. Kolejną osobą, która zdecydowała się poprzeć protest nauczycieli, jest Dorota Wellman. Dziennikarka w jednym z ostatnich wywiadów stwierdziła, że dobrzy nauczyciele są niezbędni do wyedukowania mądrych obywateli. Według niej zawód nauczyciela należy do bardzo ciężkich i wymagających, dlatego strajk jest jak najbardziej uzasadniony. Zgadzacie się z nią?
Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli:

Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli: "Powinni godnie zarabiać. Uważam, że 5 tysięcy jest to kwota, za którą można wyżyć"

Gwiazdy
W związku z tym, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP, właśnie ruszył największy od lat protest polskich nauczycieli. Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, 8,5% szkół i placówek oświatowych przystąpiło do strajku. Już kilka dni temu strajk wsparła m.in. Monika Zamachowska czy Anja Rubik. Kolejną osobą, która uważa, że protest nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniony, jest Krzysztof Gojdź. Celebryta twierdzi, że nauczyciele mają prawo do godnych zarobków. Według niego kwota, za którą "można wyżyć", to minimum 5 tysięcy złotych. Zgadzacie się z nim?
Protest nauczycieli w Sopocie. Relacja reporterki WP

Protest nauczycieli w Sopocie. Relacja reporterki WP

Wiadomości
Relacja reporterki WP spod LO nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. W poniedziałek rozpoczął się strajk nauczycieli.                                                                          
Warszawskie liceum nie strajkuje. Dyrektorzy mówią stanowczo: to nie jest dobry moment

Warszawskie liceum nie strajkuje. Dyrektorzy mówią stanowczo: to nie jest dobry moment

Polityka
- W LO im. Jacka Kuroniu jest kilkunastu, może 20 uczniów. Władze tej szkoły postanowiły o nieprzystępowaniu do strajku - nie odbyło się tu nawet referendum strajkowe. Dyrektorzy, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli nam, że to po prostu nie jest dobry moment na protest, gdyż ucierpią na tym uczniowie, którzy nie mogliby komfortowo przygotować się do egzaminów - relacjonuje nasz reporter Marcin Łukasik, spod warszawskiego liceum im. Jacka Kuronia.
Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty

Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty

Polska
Jesteśmy zdeterminowani i odwołamy strajk dopiero wtedy, kiedy zostaną zrealizowane nasze postulaty - mówi Wirtualnej Polsce Gabriela Bereżecka z oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupsku. W niedzielę w tym mieście odbył się wiec poparcia dla protestu nauczycieli.
Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii.

Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii. "Nie macie co robić?!"

Finanse
- Pokażemy, jak mała liczba osób może zrobić megautrudnienia tak jak nam mała grupa polityków zrobiła nam utrudnienia w handlu, w biznesie. My pokażemy to najmniejszym nakładem sił - mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii do zebranych na placu Zawiszy. Protest daje się jednak warszawiakom mocno we znaki, bo do przemawiającego lidera rolników podszedł oburzony formą i miejscem manifestacji człowiek. - Nie macie co robić, tylko blokować miasto? - pytał. - Warszawiaków przepraszamy, ale nie mamy jak inaczej - tłumaczył Kołodziejczak.
Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Finanse
Postulatów, z którymi zgłaszają się rolnicy, jest kilka. Najważniejsze? Po pierwsze, wprowadzenie przepisów nakładających na duże sklepy obowiązku oferowania minimum 51 proc. produktów rolno-spożywczych z Polski. Ważne też, by konsumenci mogli bez problemu rozpoznać, czy produkt jest polski, czy zagraniczny - istotne jest więc oznakowanie graficzne. Rolnicy postulują również nacisk na Rosję, by ta zniosła ograniczenia w eksporcie polskich owoców i warzyw.
Monika Zamachowska wspiera strajk nauczycieli:

Monika Zamachowska wspiera strajk nauczycieli: "Ma na moje dziecko większy wpływ niż ja"

Gwiazdy
Już niebawem w wielu polskich szkołach nauczyciele mogą nie stawić się do pracy. Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi, że minister edukacji nie przyznała dydaktykom oczekiwanych podwyżek, a odpowiedzią ZNP ma być strajk nauczycieli zaplanowany na 8 kwietnia. Protest nauczycieli wspiera Monika Zamachowska. Zdaniem prezenterki nauczyciel spędza z jej dziećmi więcej czasu niż ona sama.  
Mańkowski zły na werdykt po walce z Parkiem.

Mańkowski zły na werdykt po walce z Parkiem. "Mam dość, będę składał protest"

Sport
Borys Mańkowski wrócił do oktagonu po długiej przerwie i pokazał się z dobrej strony w walce z Normanem Parkiem. Polak nie zgadza się z sędziami, którzy za zwycięzcę pojedynku uznali rywala Mańkowskiego. "Diabeł Tasmański" wraz ze swoim zespołem będzie składał protest. 
Pokojowy protest rolników: rozdają jabłka. Mają swój cel

Pokojowy protest rolników: rozdają jabłka. Mają swój cel

Finanse
W środę rolnicy prowadzą nietypowy protest: rozdają jabłka. - Jest pokojowo i z prezentem - mówi Michał Kołodziejczak, szef ruchu Agrounia. Rozdając jabłka, rolnicy chcą nagłośnić sprawę wątpliwych zysków sadowników. "Za te 2 jabłka sadownik otrzymuje 17 groszy. Czy to normalne?" – głosi napis na torebce, w której są owoce. Jakie rozwiązania proponują rolnicy? Np. wprowadzenie nakazu sprzedaży przynajmniej 51 proc. polskich owoców i warzyw w dużych sieciach sklepów. 
Protest rolników. Następny wspólnie z wykonawcami dróg?

Protest rolników. Następny wspólnie z wykonawcami dróg? "Mamy propozycję"

Polska
- Mamy propozycję od ludzi, którzy budują drogi i autostrady w Polsce. Podobają im się nasze metody działania i najprawdopodobniej jeden ze strajków może być zrobiony wspólnie - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. Tak odpowiedział na pytanie, czy rolnicy dołączą do akcji strajkowej nauczycieli, zaplanowanej na 8 kwietnia.
Protest rolników. Lider AGROunii tłumaczy, o co chodzi w sporze z ministrem rolnictwa

Protest rolników. Lider AGROunii tłumaczy, o co chodzi w sporze z ministrem rolnictwa

Polska
- Chcielibyśmy walczyć o dobro polskiego rolnika. To walka o wiele szersza niż tylko z polityką, to walka z wielkimi korporacjami, które przejmują dzisiaj produkcję żywności w całej Europie i na całym świecie - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. W ten sposób odpowiadał na pytanie o niechęć do rozmów z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim
Protest rolników. Lider AGROunii broni kontrowersyjnej akcji

Protest rolników. Lider AGROunii broni kontrowersyjnej akcji

Polska
- Trzeba było wysypać te jabłka na ulicę - mówił o środowym proteście przywódca protestu rolników Michał Kołodziejczak. W programie "Money. To się liczy" twardo bronił akcji, w efekcie której zablokowany został plac Zawiszy w Warszawie. Dodał, że planuje już kolejną akcję - tym razem jednak jabłka będą rozdawane ludziom.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 17następne