Wyniki wyszukiwania dla:

prezes

Liczba wyników: 1712

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Ciekawostki
Nowe implanty kręgosłupowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, mogą stanowić rewolucję w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Naukowcy opracowali już bioinżynieryjne krążki międzykręgowe wykonane z własnych komórek macierzystych. Zastrzyki komórkami macierzystymi w zniszczone dyski niwelują natomiast stan zapalny. Nowoczesne implanty, giętkie i dopasowujące się do ruchu kręgosłupa, to szansa na życie bez bólu dla milionów osób. Szacuje się, że ponad 80 proc. Polaków skarży się na ból pleców. O nowym odkryciu mówi Piotr Szydlik, prezes firmy Evispine.
W PiS-ie nie mają wakacji. Koniec pikników

W PiS-ie nie mają wakacji. Koniec pikników

Polityka
Ci, którzy liczyli, że w ich mieście PiS zorganizuje kolejny piknik, będą rozczarowani. Jak powiedział w programie WP "Tłit" Radosław Fogiel, "to był koncept wakacyjny". Teraz politycy "będą przechodzić do formuły bardziej kampanijnej". Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości dodał, że sztab pracuje cały czas i sam prezes PiS Jarosław Kaczyński stosuje zasadę, o której mówił: "nie będzie wakacji".
Kaczyński przed Dudą. Radosław Fogiel komentuje zdjęcie

Kaczyński przed Dudą. Radosław Fogiel komentuje zdjęcie

Polityka
"Upadek" - tak poseł PO Cezary Tomczyk podpisał zdjęcie, na którym prezes PiS Jarosław Kaczyński stoi przed prezydentem Andrzejem Dudą. Okazuje się, że fotografia została wykonana w innych okolicznościach niż sugerował polityk Platformy. Nie chodziło o święto państwowe, ale o odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Mam szczerą nadzieję, że poseł Tomczyk zamieścił to zdjęcie przez przypadek i nie wiedział, że jest zmanipulowane. Mam nadzieję, że je skasuje i przeprosi. Jeżeli nie, to ten hasztag będzie się odnosił do upadku obyczajów politycznych - ocenił w programie WP "Tłit" Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Podróż życia z Tuskiem? Sasin proponuje nawet kierunek wyjazdu

Podróż życia z Tuskiem? Sasin proponuje nawet kierunek wyjazdu

Polska
Zaczyna się długi weekend. - Jakie ma plany Jarosław Kaczyński? - pyta Michał Wróblewski w programie "Tłit". Sasin sądzi, że prezes PiS będzie pracował i kalendarz wyborczy nie pozwoli mu na wypoczynek. Odniósł się także do sondaży, w których Polacy wskazali Donalda Tuska jako tego, z którym by najchętniej chcieli spędzić wakacje. - Być może chcieliby, żeby Tusk zabrał ich w jakąś podróż życia, np. do Peru albo w inne egzotyczne miejsca — powiedział Jacek Sasin.
Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Polska
Jak ustaliła Wirtualna Polska, Maciej Łopiński – były prezydencki minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego - mieszka w prezydenckiej willi. - Płaci na zasadach komercyjnych. Inaczej to mieszkanie stałoby puste — odpiera w programie "Tłit" atak Jacek Sasin. Odniósł się też do doniesień, że w staraniach o mieszkanie miał Łopińskiego wspierać prezes PiS. - Ma wiele zajęć i ostatnią rzeczą, jaką Jarosław Kaczyński by się zajmował, to pośrednictwo w wynajmowaniu mieszkań — kwituje gość.
Kaczyński bronił Tuska? Sasin tłumaczy

Kaczyński bronił Tuska? Sasin tłumaczy

Polska
Jest lista lotów byłej premier Beaty Szydło. Nie ma jednak informacji, z kim latała? Jacek Sasin w programie "Tłit" radzi opozycji, żeby zaczęła lepiej publikować swoje propozycje wyborcze, bo na razie są tylko "fajerwerki polityczne". - Niech zaczną też krytykować Donalda Tuska, Ewę Kopacz. Oni latali znacznie częściej — podkreśla Sasin. Skomentował też wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku, gdzie prezes PiS tłumaczył loty Tuska i mówił, że nie każdy premier musi mieszkać w Warszawie.
Jarosław Kaczyński w Zbuczynie. Grzmiał:

Jarosław Kaczyński w Zbuczynie. Grzmiał: "bardzo wsi szkodono"

Polska
- To tereny, które pracują po to, żebyśmy mogli żyć, mogli jeść. Bardzo ważna jest ciężka praca rolników - mówił na pikniku w Zbuczynie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że za poprzednich rządów, w latach 2007-2015 "bardzo wsi szkodzono". Jak tłumaczył, wtedy realizowano koncepcję, która zakładała, że "rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze i wsie mają płacić i czekać, aż rozwój się rozszerzy". Kaczyński PiS podkreślił też, że wtedy likwidowano połączenia komunikacyjne, komisariaty policji, szkoły i miejsca pracy.
Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Jacek Kasprzyk: Trener Vital Heynen ma cały czas nasze pełne zaufanie

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Jacek Kasprzyk: Trener Vital Heynen ma cały czas nasze pełne zaufanie

Polska
- Na każdy mecz wychodzi optymalna czternastka. Trener uważa, że ta jest optymalna. Trzeba pamiętać, że ten turniej choć najważniejszy, jest jednym z wielu. Kadrowicze zdążą jeszcze pograć w tym sezonie - zapewnił Jacek Kasprzyk przed startem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej w rozmowie z WP SportoweFakty ocenił również dotychczasowe występy Wilfredo Leona i wyjawił swoje oczekiwania wobec reprezentacji przed kolejnymi imprezami.
Kaczyński o dymisji Kuchcińskiego. Ni stąd, ni zowąd o Tusku

Kaczyński o dymisji Kuchcińskiego. Ni stąd, ni zowąd o Tusku

Polska
- Marszałek nie złamał prawa ani istniejących obyczajów. Jego decyzja to dowód postawy związanej z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce. Ale reguły muszą być takie same dla wszystkich. Donald Tusk odbył w ciągu 6 lat i 10 miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska. Oczekuję od państwa zainteresowania tym tematem. My też będziemy się nim zajmować. Ale przede wszystkim uregulujemy te sprawy. W krótkim czasie zostanie złożona ustawa, która to ureguluje. Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, rygory będą - mówił na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
KGHM nagrodzi

KGHM nagrodzi "Ambasadorów Polski". "Każda wspólnota potrzebuje dumy"

Polska
- Budowa prestiżu kraju w oparciu o sukcesy osób takich, jak sportowcy, przedsiębiorcy, naukowcy to również budowa naszej tożsamości. Zdajemy sobie sprawę, że Polska jest istotnym krajem w centrum Europy, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele sukcesów odnoszą Polacy - mówi o powodach organizacji konkursu "Ambasador Polski" prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.
Barbara Nowacka odpowiada Andrzejowi Dudzie ws. związków partnerskich. Ostro

Barbara Nowacka odpowiada Andrzejowi Dudzie ws. związków partnerskich. Ostro

Polska
Prezydent oznajmił, że jest gotów podpisać ustawę o związkach partnerskich. Co na to Nowacka? - Niech się przyjrzy, co mówią jego koledzy z partii, a przede wszystkim, co mówił jego prezes jeszcze parę miesięcy temu, rozpoczynając nagonkę na gejów i lesbijki, która zbiera coraz brutalniejsze żniwo - komentowała w programie "Tłit". Dopytywana, czy wyobraża sobie, że Duda rzeczywiście podpisze ustawę, odparła: "Wyobrażam sobie, że nie jest już prezydentem". Zdradziła, że jej "wielkim marzeniem" na tym stanowisku byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska. - Czas na osoby, które łączą, a nie dzielą. Kidawa-Błońska ma wiedzę, klasę, doświadczenie - jest wspaniałą kobietą - argumentowała.
Emerytura bez podatku. Ekspert nie ma wątpliwości

Emerytura bez podatku. Ekspert nie ma wątpliwości

- To jest jeden z pomysłów, które należy rozważyć. Wielu emerytów ma ulgi, które powodują, że część należnego podatku wraca do ich gospodarstwa domowego. Sam pomysł jest warty kompleksowego sprawdzenia konsekwencji, bo to jest np. kwestia wpływu na 1 procent dla OPP, albo na finanse samorządu - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat

Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat

- To, co można zgromadzić w PPK, należy rozpatrywać w perspektywie 2040, 2050 roku. Jeżeli dzisiejsi 40-latkowie się zastanawiają, to jeszcze jest szansa żeby przez te 20 lat coś odłożyć, żeby mieć uzupełnienie tego systemu powszechnego. Oczywiście to nie rozwiązuje wszystkich problemów systemu emerytalnego, ale warto zadać sobie pytanie, czy te 38 proc. obecnej pensji wystarczy na moje potrzeby i zobowiązania. Czasami raty kredytów hipotecznych mają zapadalność po 60 roku życia - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Emerytki z rocznika 1953 nadal z niższą emeryturą

Emerytki z rocznika 1953 nadal z niższą emeryturą

- Panie z rocznika 1953 zostały poszkodowane, bo została zmieniona zasada nabywania prawa do świadczenia. Od kapitału, który uzyskiwały przy przeliczeniu emerytury, został odjęty kapitał, który został wypłacony jaka emerytura wcześniejsza. To spowodowało, że wysokość tego świadczenia była zaniżona w stosunku do tego, co te kobiety wypracowały. ZUS teraz powołuje się na to, że decyzja administracyjna nie może być zmieniona w ciągu 5 lat - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Motor nie obawia się, że straci któregoś z liderów. Prezes odbył z nimi już rozmowy

Motor nie obawia się, że straci któregoś z liderów. Prezes odbył z nimi już rozmowy

Jakub Kępa odbył już wstępne rozmowy z najlepszymi zawodnikami Speed Car Motoru Lublin. Prezes klubu jest dość spokojny o ich przyszłość i o to, że nie zmienią oni barw klubowych.
Kolejka po Jasona Doyle'a. Motor zapowiada, że też złoży mu ofertę

Kolejka po Jasona Doyle'a. Motor zapowiada, że też złoży mu ofertę

Prezes Jakub Kępa zdaje sobie sprawę, że Speed Car Motor Lublin po sezonie będzie potrzebował wzmocnień. Czy do drużyny dołączy Jason Doyle? Australijczyk na pewno może liczyć na otrzymanie oferty.
Ważne informacje w sprawie Grzegorza Zengoty. Motor chce z nim przedłużyć kontrakt!

Ważne informacje w sprawie Grzegorza Zengoty. Motor chce z nim przedłużyć kontrakt!

Sezon 2019 dla Grzegorza Zengoty, ze względu na kontuzję, jest kompletnie stracony. W kolejnym być może nadal będzie zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin, bowiem prezes Jakub Kępa chce z nim przedłużyć kontrakt.
Speed Car Motor nie przepłacał. Prezes twierdzi, że to Falubaz rozbił bank

Speed Car Motor nie przepłacał. Prezes twierdzi, że to Falubaz rozbił bank

- Mówienie, że beniaminek przepłaca jest troszeczkę nieprawdą - mówił w Magazynie "Bez Hamulców" prezes Speed Car Motoru Lublin, Jakub Kępa.
Prezes Stali obiecuje: Bartosz Zmarzlik na pewno nie odejdzie po sezonie

Prezes Stali obiecuje: Bartosz Zmarzlik na pewno nie odejdzie po sezonie

Kibice Stali Gorzów mogą odetchnąć z ulgą. Prezes Ireneusz Maciej Zmora, podczas Magazynu "Bez Hamulców", poinformował, że przyszłość Bartosza Zmarzlika jest jasna. W 2020 roku nadal będzie reprezentował Stal Gorzów.
Stal Gorzów dochodzi do ściany. Zmora zapowiada transfery po sezonie

Stal Gorzów dochodzi do ściany. Zmora zapowiada transfery po sezonie

Prezes Ireneusz Maciej Zmora, mając doświadczenie z poprzednich lat, zdaje sobie sprawę, że po każdym sezonie należy wymienić w zespole jakieś ogniwo.
Prezes Stali Gorzów zaatakował Martę Półtorak. Padły bardzo mocne słowa

Prezes Stali Gorzów zaatakował Martę Półtorak. Padły bardzo mocne słowa

- Nie chciałbym słuchać rad od osoby, która w żużlu niczego nie osiągnęła - mówi Ireneusz Maciej Zmora w kontekście felietonu byłej prezes Stali Rzeszów, Marty Półtorak.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 82następne