Wyniki wyszukiwania dla:

premium

Liczba wyników: 59

Meble łazienkowe premium: 19-karatowe złoto i 5 tys. dolarów napiwku

Meble łazienkowe premium: 19-karatowe złoto i 5 tys. dolarów napiwku

Prezes Oristo Krzysztof Ornowski mówi otwarcie, że woli produkować meble lepszej jakości, niż tanie wyroby na każdą kieszeń. Jakie było najbardziej ekstrawaganckie zamówienie, z jakim musiała zmierzyć się firma i jakie problemy dotykają branżę meblarską w Polsce, prezes Oristo mówi Nino Dżikiji.
Prezes Kazar: Skarpety do sandałów? Moda na brzydotę dopiero się rozkręca

Prezes Kazar: Skarpety do sandałów? Moda na brzydotę dopiero się rozkręca

Prezes największej polskiej firmy sprzedającej obuwie premium mieszka w kilku miejscach i w każdym ma kilkanaście par butów. Zdaniem Artura Kazienko z butów rozmówcy można dużo wyczytać. Jak wygląda proces projektowania obuwia w Kazarze? I dlaczego najwięksi projektanci świata od niedawna lansują modę na brzydką modę? Więcej w najnowszym odcinku "Nino o biznesie".
Nieudana ekspansja Kazara na Bliski Wschód. Powód? Zaskakujący

Nieudana ekspansja Kazara na Bliski Wschód. Powód? Zaskakujący

Największa marka obuwnicza premium w Polsce już kilka lat temu opuściła granice Polski. W 2015 roku firma otworzyła w sumie pięć salonów w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Całe przedsięwzięcie zakończyło się dla firmy jednak kilkumilionową stratą. Artur Kazienko mówi Nino Dżikiji, dlaczego ekspansja firmy na Bliski Wschód zakończyła się fiaskiem i jak sobie z nim poradził. Prezes Kazar wyjaśnia też, dlaczego w blisko 30-letniej historii firmy prawie nie korzystał z kredytów bankowych.
Nino o biznesie. Kazar: Włoskie buty z Przemyśla

Nino o biznesie. Kazar: Włoskie buty z Przemyśla

Za sukcesem marki Kazar stoi Artur Kazienko, któremu w wieku 23 lat zamarzyło się, żeby firma z Przemyśla sprzedawała w Polsce buty światowej jakości. Po blisko 30 latach działalności Kazar jest największą marką obuwniczą premium w kraju, a swoje produkty sprzedaje w kilku krajach poza Polską. Sam prezes nadal odrzuca zaproszenia do konkursów na przedsiębiorcę roku i nie myśli o wyprowadzce z ukochanego Przemyśla. W rozmowie z Nino Dżikiją Artur Kazienko mówi m.in. o trudnych początkach współpracy z Włochami na początku lat 90. oraz dlaczego nie bywa na czerwonym dywanie.
Martyna Wojciechowska zapewnia:

Martyna Wojciechowska zapewnia: "Mam mocny kręgosłup moralny, nikogo nie udaję"

Gwiazdy
Martyna Wojciechowska to jedna z cieszących się największym zaufaniem społecznym polskich dziennikarek. Podróżniczka otrzymała tytuł Osoby Wysokiej Reputacji Premium Brand 2019. Martyna podkreśla, że na swój pozytywny, wzbudzający zaufanie społeczne wizerunek pracowała przez wiele lat, kierując się jasnymi zasadami moralnymi i nie udając przed widzami osoby innej niż jest w rzeczywistości. Celebrytka dodaje, że dzięki temu nie musi się zastanawiać, jak powinna postąpić, aby utrzymać swoją dobrą reputację. Jej zdaniem obecnie wiele osób aspirujących do miana gwiazd stawia na skandale. Zachowanie nieprzystające do ogólnie przyjętych standardów uważają za najlepszą drogą do wzbudzenia zainteresowania.
YouTube Premium i YouTube Music Premium w Polsce

YouTube Premium i YouTube Music Premium w Polsce

Technologia
 Do Polski wchodzą właśnie dwie płatne usługi od YouTube. Wyjaśniamy, co obejmują subskrypcje YouTube Premium i YouTube Music Premium. Ceny również wyglądają atrakcyjne względem konkurencji. 
Oblicze BMW jakiego nie znacie

Oblicze BMW jakiego nie znacie

Motoryzacja
Wizyta na targach motoryzacyjnych jest ciekawym przeżyciem nie tylko dlatego, że można poznać na nich poszczególne samochody, ale i zobaczyć, jak razem składają się one na nowe trendy i ważne zmiany. Z taką sytuacją mamy teraz do czynienia w BMW. Mało jest producentów samochodów, którzy przeszliby w swojej historii równie spektakularną ewolucję. Kultowa firma z Bawarii dziś jest jednym z gigantów segmentu premium i światowych liderów technologii. 
Polacy coraz chętniej sięgają po wina z wyższej półki

Polacy coraz chętniej sięgają po wina z wyższej półki

Kuchnia
Import wina do Polski systematycznie rośnie. W ciągu zaledwie kilku lat jego wartość niemal się podwoiła. Wśród dostawców wina dominują Włochy – w 2018 roku wyeksportowali do Polski wina za blisko 65 mln euro. Większość stanowią gatunki czerwone, a co trzecia butelka to wino musujące, zwłaszcza prosecco. Polacy coraz chętniej sięgają po te z wyższej półki. O ile sprzedaż segmentu ekonomicznego stoi w miejscu, o tyle wina premium notują nawet 20-proc. wzrost sprzedaży.
Pomysł na biznes: Słuchawki personalizowane

Pomysł na biznes: Słuchawki personalizowane

Finanse
Pracownia słuchawek spersonalizowanych - to pomysł na biznes Piotra Granickiego, twórcy Custom Art. Jego firma oferuje słuchawki premium, tworzone na zamówienie. - Dzięki personalizacji i wykorzystaniu opatentowanejtechnologii głośników, jesteśmy w stanie zaoferować jedyny taki produkt na świecie - podkreśla właściciel. Biznes założył 7 lat temu. Zaczynał z kapitałem 3 tys. zł. Dziś zarządza firmą, która sprzedaje na 64 rynkach i należy do światowej czołówki producentów. W Custom Art klient sam decyduje o kolorze, materiale czy grafice na słuchawkach. Wszystko powstaje w oparciu o generator online na stronie firmy. Do stworzenia customowych słuchawek potrzebny jest odlew wnętrza ucha wykonany na miejscu lub dosłany pocztą. Produkcja jest bardzo złożona i wieloetapowa, z wykorzystaniem pracy rąk lub druku 3D. Oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i zawodowych muzyków. Cena gotowego produktu? Od 1,4 tys. do 4,4 tys. zł za komplet. Skąd pomysł na taki biznes? - Z pasji. Byłem recenzentem sprzętu audio. W pewnym momencie moja wiedza dotycząca konstruowania słuchawek była na tyle wystarczająca, że postanowiłem spróbować swoich sił w tej dziedzinie - wspomina Piotr Granicki. Dziś jego firma realizuje ok. 120 zamówień miesięcznie. Największe rynki sprzedaży to Ameryka Północna i Azja. Sprzedaż w Polsce wynosi 10 proc. Z customowych słuchawek polskiej manufaktury korzysta wielu artystów, m.in. Behemoth, Gojira, MØ, Ray Wilson, Sarsa. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Trendy na polskim rynku nieruchomości

Trendy na polskim rynku nieruchomości

Finanse
Boom na rynku nieruchomości trwa. I choć dynamika sprzedaży jest niższa niż w ostatnich latach, to wciąż mamy do czynienia z dużym deficytem mieszkań. Klienci coraz częściej pytają też o standard życia w nowej lokalizacji, przedkładając mieszkanie premium nad zwykłe M3 czy M4.
Nie tylko prywatny basen i siłownia. Polacy kupują mieszkania premium

Nie tylko prywatny basen i siłownia. Polacy kupują mieszkania premium

Polska
- To nie tylko lokalizacja w ścisłym centrum, ale to komfort życia. Bardzo wysublimowane rozwiązania, powierzchnie biologicznie czynne, ogrody na dachach zamiast kominów, baterie słoneczne, proekologiczne rozwiązania. Budynek premium, pasywny, na ten moment jest jeszcze droższy niż zwykły - mówił w "Money. To się liczy" Marcin Gomoła, prezes Polnord S.A.

"Biznes Mówi" - nowy program money.pl

Polska
21 lutego startuje nowy, cykliczny program wideo „Biznes mówi” przygotowywany przez money.pl. Emitowany będzie w każdy czwartek o 15.00 w samym serwisie, na stronie głównej WP i w kanałach social media. Gospodarzem programu jest Mikołaj Kunica. Jednocześnie uruchomiona zostanie cała sekcja „Biznes mówi” w money.pl, w której publikowane będą teksty premium. 
Miejskie Audi A1 na pierwszym filmie

Miejskie Audi A1 na pierwszym filmie

Motoryzacja
A1 współdzieli płytę podłogową z Volkswagenem Polo oraz Seatem Ibizą, ale stylistycznie nawiązuje do największych legend Audi – przednie wloty powietrza to wypisz wymaluj Audi Quattro. Bardzo podoba mi się konfiguracja czerwonego nadwozia z kontrastującym czarnym dachem, ale równie dobrze wyglądają egzemplarze na złotych felgach. A1 oferowane będzie wyłącznie w nadwoziu pięciodrzwiowym, a kilka milimetrów tu i ówdzie pozwoliło na powiększenie bagażnika do 335 litrów.
Wyjątkowy koniec roku. Ludzie rzucili się po luksusowe auta

Wyjątkowy koniec roku. Ludzie rzucili się po luksusowe auta

Polska
- Ludzie wyczuli sprawę, wyczuli, że to jest ostatnia okazja do dobrego wykorzystania swoich środków finansowych na finansowanie samochodu. Dlatego w naszych salonach do końca grudnia wszyscy kupowali, rejestrowali i odbierali samochody premium - mówił w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR senior manager Toyota Motor Poland. To efekt zmian w leasingu, które weszły w życie od stycznia 2019 roku.
Bogactwo po polsku. Tak zamożni Polacy wydają pieniądze

Bogactwo po polsku. Tak zamożni Polacy wydają pieniądze

Polska
Od lat w segmencie dóbr luksusowych dwie trzecie to samochody luksusowe i samochody premium. Spośród aut premium najczęściej wybierana jest "trójka z Niemiec": Mercedes, Audi, BMW. Wśród samochodów luksusowych: Bentley, Maserati, Ferrari - mówił w programie "Money. To się liczy" Tomasz Wiśniewski, partner KPMG w Polsce. Jak wyjaśniał, polski bogacz to zwykle osoba, która sama do tego bogactwa doszła ciężką pracą i dosyć ostrożnie wydaje pieniądze. - Co do zasady Polacy nie lubią się afiszować bogactwem - tłumaczył.
Pięć lat temu cydr pili wszyscy. Co się z nim teraz dzieje

Pięć lat temu cydr pili wszyscy. Co się z nim teraz dzieje

Polska
- Rynek cydru znajduje się w procesie transformacji, po okresie wielkiego boomu pięć lat temu teraz szuka swojej tożsamości. Już nie piją go młodsi konsumenci, zostali konsumenci premium - mówił w programie "Money. To się liczy" Robert Ogór, prezes zarządu spółki Ambra SA, produkującej m.in. jeden z popularniejszych w Polsce cydrów. Jak przekonywał, cydr mógłby stać się charakterystycznym produktem kojarzonym z Polską, tak jak na przykład szampan kojarzy się z Francją. - Żeby jednak rynek cydru się dobrze rozwijał, potrzebna jest pomoc rządu - przyznawał.
Pomysł na biznes: Sukienki premium

Pomysł na biznes: Sukienki premium

Finanse
Sukienki o klasycznych krojach, produkowane z wysokiej jakości naturalnych materiałów - to pomysł na biznes Krzysztofa Ziętarskiego, twórcy gdańskiej firmy Marie Zélie. - Brakowało nam ubrań, które łączyłyby codzienność i elegancję - podkreśla właściciel, który zrezygnował z działalności fotograficznej na rzecz kobiecej marki modowej. Polskie sukienki z segmentu premium pokochały już nie tylko Europejki. Produkty Marie Zélie są projektowane i szyte w Polsce. Sukienki kosztują w przedziale 300-600 zł. Skąd pomysł na taki biznes? - Zauważyliśmy z żoną luki na rynku mody damskiej. Chodziło o brak klasycznych krojów i naturalnych materiałów. Postanowiliśmy sprawdzić, czy klientkom spodoba się marka oparta właśnie o takie założenia - wspomina założyciel. Koszt inwestycji w pierwszym roku wyniósł 200 tys. zł. W kolejnym roku właściciel pozyskał milion złotych od inwestorów. Zaczęło się od jednoosobowego biznesu. Dziś Ziętarski kieruje prężnie rozwijającą się spółką, w której pracuje ponad 20 osób. W ciągu dwóch lat działalności firmy sprzedaż wzrosła czterokrotnie r/r. Obecnie firma realizuje zamówienia o wartości ponad pół miliona złotych miesięcznie. Polskie sukienki pokochały też klientki zza granicy. Zamówienia realizowano m.in. do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Finlandii czy Austrii. Plany na przyszłość? - Kolejna emisja akcji i pozyskanie kapitału na ekspansje. Chcemy również rozpocząć sprzedaż stacjonarną - wylicza właściciel.  Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Radosław Majdan przygotowuje się do ekspansji zagranicznej.

Radosław Majdan przygotowuje się do ekspansji zagranicznej. "Możliwy kontrakt ze znaną twarzą"

Polska
- Idziemy w pierwszym rzędzie na pewno na wschód, tam jesteśmy odbierani jako produkt premium, ale wybieramy się też na targi do Bolonii, Dubaju i Vegas - mówił w programie "Money. To się liczy" Radosław Majdan.- Być może przy wyjściu za granicę zaangażujemy znaną twarz, pójdziemy w kierunku, żeby porozmawiać o kontrakcie reklamowym ze znaną osobą - mówił Robert Krassowski, wspólnik Radosława Majdana z Vabun S.A.

"Ogórek premium". Joanna Senyszyn kpi z Barbary Nowackiej

Polska
- Barbara Nowacka zrezygnowała z ambicji na rzecz swojej kariery, której sama nie potrafiła zrobić. Widocznie miała dość. Schetyna daje jej miejsce wiodące do PE lub Sejmu. Nie czarujmy się, to nie dla dobra Polski, ale dla własnej kariery - mówiła Joanna Senyszyn w programie "Tłit". - Barbara musiała zrezygnować ze swoich postulatów. Niedawno była bojowniczką o prawa kobiet do aborcji, a na konwencji KO mówiła tylko o tym, o czym mówi PO - tabletce "dzień po" bez recepty, finansowaniu in vitro… - kontynuowała. W ocenie Senyszyn, SLD nie wyciągnęło wniosków po Magdalenie Ogórek. - Któż to był? Wyciągnięta z kapelusza dziewczyna, która miała reprezentować Sojusz w wyborach prezydenckich. Teraz wyciągnęli Nowacką jako przywódczynię Zjednoczonej Lewicy, robiąc takiego "Ogórka premium", który - jak widać - dobrze się sprzedał PO - podsumowała.
Pomysł na biznes: Ceramiczne kuwety dla kotów

Pomysł na biznes: Ceramiczne kuwety dla kotów

Finanse
Jedyne na świecie ceramiczne kuwety dla kotów - to pomysł na biznes Mariusza Jaraczewskiego, właściciela wrocławskiej firmy 50Cats. - Tworzymy innowacyjny produkt premium, dzięki któremu niebawem będziemy liderem światowego rynku zoologicznego - podkreśla z uśmiechem właściciel. Nietypowy pomysł Polaka już robi furorę za granicą. Wśród klientów znalazł się szejk z Bahrajnu. Dla swojej kotki zażyczył kuwetę zdobioną rubinami i 18-karatowym złotem. Oferta 50Cats to 5 kolekcji kuwet. Wszystkie są ręcznie malowane i bogato zdobione. Ceny? Od 100 euro (ok. 438 zł). Jaraczewski wcześniej pracował w sektorze bankowym. We własną firmę zainwestował ok. 120-150 tys. zł. Jak mówi, największym wyzwaniem w tym biznesie jest wzbudzenie w klientach potrzeby posiadania produktu, którego wcześniej w ogóle nie było. Firma wystartowała w maju. Pierwsza seria ceramicznych kuwet liczyła 32 sztuki i szybko znalazła nabywców m.in. w Niemczech, Austrii czy Holandii. - Kiedy zadzwonił do mnie Ahmad ibn Nasih, asystent szejka Hamida ibn Salaha z Bahrajnu, myślałem, że to dowcip znajomych. Okazało się, że szejk obejrzał naszą ofertę i jest zachwycony - opowiada Jaraczewski. - Stworzyliśmy dla jego kotki unikatowe projekty kuwet. Zdecydował się na malowanie tlenkiem kobaltu, zdobienia arabskie, mandale na brzegach, złoto i rubiny z Birmy. To niesamowita przygoda - dodaje właściciel firmy. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Nowe rozdanie w klasie premium - DS 7 kontra BMW X2

Nowe rozdanie w klasie premium - DS 7 kontra BMW X2

Motoryzacja
Podczas gdy niemieckie marki zagospodarowały niemal cały segment premium, na rynku pojawia się gracz z Francji. To właśnie jeszcze kilkadziesiąt lat temu nad Loarą produkowano auta wyznaczające standardy w kwestii wygody i luksusu. Grupa PSA przywróciła do życia markę DS i pokazała pierwszy, niezależny model - DS 7 Crossback.
poprzednie1 2 3 następne