Wyniki wyszukiwania dla:

prawo

Liczba wyników: 998

Kodeks Bezpiecznej Drogi z Skoda Auto Szkoła- Odcinek 4- Hamowanie na śliskiej nawierzchni

Kodeks Bezpiecznej Drogi z Skoda Auto Szkoła- Odcinek 4- Hamowanie na śliskiej nawierzchni

Motoryzacja
Brak doświadczenia w jeździe na śliskiej nawierzchni nie jest do końca winą samych kierowców. Podczas gdy w wielu krajach europejskich odpowiednie nawyki są nauczane już podczas kursów na prawo jazdy na płytach poślizgowych, w Polsce ten temat nadal wymaga większego zaangażowania ustawodawców. Na szczęście kierowcy mogą wziąć sprawy w swoje ręce. W naszym kraju działają już bardzo nowoczesne ODTJ-y, które pomogą dowiedzieć się, jak jeździć pewniej i bezpieczniej – a przy tym świetnie się bawić. Jednym z najlepszych obiektów tego typu jest Autodrom w Poznaniu.
Rydzyk krytykuje PiS. Michał Dworczyk: TVP ma swojego prezesa

Rydzyk krytykuje PiS. Michał Dworczyk: TVP ma swojego prezesa

Wiadomości
Ojciec Tadeusz Rydzyk ma prawo do opinii, jak każdy Polak - powiedział w programie "Tłit" Michał Dworczyk, szef KPRM. W ten sposób odniósł się do krytycznych słów redemptorysty o ofercie TVP za rządów PiS. - Telewizja Polska ma swojego prezesa i nic nie zapowiada zmian - zaznaczył gość Marka Kacprzaka. Pytany o planowany przez TVP film fabularny o aferze Amber Gold, Dworczyk przywołał wolność artystyczną.
Pojedynek Kaczyński-Schetyna. Krzysztof Brejza komentuje

Pojedynek Kaczyński-Schetyna. Krzysztof Brejza komentuje

Polityka
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło "jedynki", opozycja jeszcze nie. Krzysztof Brejza z PO w programie #Newsroom zasugerował, że czeka nas pojedynek między przedstawicielami dwóch największych partii. - Schetyna jest liderem całej Koalicji Obywatelskiej, a Warszawa jest największym okręgiem. Powinien być jedynką w Warszawie - podkreślił. Kto będzie rywalem Mateusza Morawieckiego? - Tworzenie list się rozpoczyna, ale Borys Budka jest bardzo dobrym posłem, jest naturalnym kandydatem do listę na Śląsku z pierwszego miejsca - zaznaczył Brejza.
Pędził przez miasto 139 km/h. Nagranie z radiowozu

Pędził przez miasto 139 km/h. Nagranie z radiowozu

Motoryzacja
Grudziądzcy policjanci natrafili kierowcę toyoty, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie pędził przez miasto 139 km/h. Bezmyślny 56-latek od razu stracił prawo jazdy. Wkrótce grudziądzanin stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić do więzienia nawet na 2 lata.
Wiceminister o

Wiceminister o "januszach" w administracji. "To nasze wyzwanie, musimy zmienić kulturę postępowania"

Polska
- Pakiet "Przyjazne Państwo" ma poprawić pozycję przedsiębiorcy w relacji z administracją. Przyznaję się bez bicia: jestem realistą, to wymaga czasu. Musimy zmienić kulturę prawną i kulturę postępowania administracji. To jest nasze największe wyzwanie, żeby pani Grażynka czy pan Janusz gdziekolwiek w Polsce potrafili interpretować prawo na korzyść obywatela, na korzyść przedsiębiorcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
Pozwy wobec Vegi?

Pozwy wobec Vegi? "Wątek Misiewicza mało smaczny"

Wiadomości
Z rozbawieniem patrzę, jak Patryk Vega promuje swój film, prowokując polityków - powiedział w programie „Tłit” wicepremier Jarosław Gowin o zapowiedziach pozwów wobec reżysera, którego kolejny film nawiązywać ma do sceny politycznej. - Artyści mają prawo przedstawiać rzeczywistość, tak jak ją widzą - nawet w krzywym zwierciadle. My - politycy musimy zachować pokorę. Co do pana Bartłomieja Misiewicza to pojawia się tam wątek mało smaczny - dodał. Minister nauki i szkolnictwa wyższego nie chciał ocenić wpadki Beaty Szydło, której spotkanie z wyborcami w Węgrowie zostało zapamiętane z powodu niebieskiego podestu. - Musimy starać się nie popełniać błędów – stwierdził gość Marka Kacparzaka.
Siostra Arkadiusza Kraski: to wielki stres dla całej rodziny

Siostra Arkadiusza Kraski: to wielki stres dla całej rodziny

Polska
- Liczymy na uniewinnienie. (...) Wierzę w to, że sąd podejmie słuszną i sprawiedliwą decyzję w tej sprawie - powiedziała Dorota Berg, siostra Arkadiusza Kraski. Jej brat został skazany na dożywocie i odsiedział już 18 lat wyroku. W oparciu o nowe dowody sprawa może zostać ponownie rozpatrzona, a Kraska - uniewinniony. - To wielki stres dla mnie i dla brata - mówi siostra skazanego.
Nagrywali burzę. Nagle spojrzeli w prawo i zamarli

Nagrywali burzę. Nagle spojrzeli w prawo i zamarli

Wiadomości
W sieci pojawiły się przerażające nagrania z incydentu, do którego doszło w niedzielę w Wenecji. Wycieczkowiec Costa Deliziosa omal nie wbił się w nabrzeże przystani jachtowej Riva San Biagio. Statek wypływał z portu. Był ciągnięty przez holownik. Najprawdopodobniej z powodu szalejącej burzy silnych prądów kapitan stracił panowanie nad jednostką. W sprawie będzie toczyć się postępowanie wyjaśniające. Władze Wenecji od dawna alarmują, że wycieczkowce stanowią ogromne zagrożenie dla laguny.
Siemoniak zażenowany słowami Brudzińskiego o Tusku

Siemoniak zażenowany słowami Brudzińskiego o Tusku

Polska
"#kruleuropy się odezwał" - napisał o Donaldzie Tusku Joachim Brudziński. To reakcja na komentarz szefa RE po konwencji PiS. "Mówią, że chcą 'odrzucić ofensywę zła' i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te" - stwierdził Tusk. Co na to Tomasz Siemoniak? - Wprawia mnie w zażenowanie taka publicystyka Brudzińskiego. To żenujące. Niech krytykuje Tuska, jeśli mu się nie podoba, ale to pozbawione stylu i smaku. Tusk miał prawo komentować konwencję PiS-u, zachował zasady - komentował w programie "Tłit".
Rzecznik rządu odpowiada Wałęsie ws. Rosji.

Rzecznik rządu odpowiada Wałęsie ws. Rosji. "To nieprawda"

Polska
Lech Wałęsa napisał, że "obrzydliwe podlizanie się Putinowi" i głosowanie za Rosją do Rady Europy to "hańba". Co na to rzecznik rządu? - To nieprawda, Rosja nie miała nigdy zawieszonego członkostwa w RE, tylko prawo do głosowania w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE. Polska była przeciwko odwieszeniu tego prawa. Nie rozumiem skąd jeden z portali wykreował taką informację, to powielanie nieprawdziwych tez. Polska nie głosowała w żaden sposób za przywróceniem Rosji do RE, głosowaliśmy za zachowaniem zawieszenia głosowania - wyjaśnił Piotr Muller w programie "Tłit".
Mandat to nie wszystko. Policjant ostrzega osoby spędzające urlop na wodzie

Mandat to nie wszystko. Policjant ostrzega osoby spędzające urlop na wodzie

Finanse
- Na plażach ogólnodostępnych za picie alkoholu grozi mandat - ale są miejsca wyodrębnione, np. puby czy plaże prywatne, gdzie jest to możliwe - mówił insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Przypomniał też: kierowanie łodzią z silnikiem mechanicznym po spożyciu alkoholu jest zakazane i jest tak samo karane, jakby się było na drodze - a więc można za to stracić prawo jazdy.
Kłopoty na budowach dróg.

Kłopoty na budowach dróg. "W tym roku może się toczyć 400 postępowań ugodowych"

Polska
Nowe prawo zamówień publicznych rozwiąże problem z przetargami na budowę dróg. Jednym z rozwiązań mają być postępowania ugodowe. - Nie zawsze zrywanie umów jest dobrą drogą. W tym roku postępowań ugodowych może się toczyć 400, gdybyśmy sobie wyobrazili, że 400 budów zostałoby przerwanych, to mamy zastój na 2 - 3 lata - mówiła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
Barbara Nowacka o Donaldzie Tusku.

Barbara Nowacka o Donaldzie Tusku. "Niecała opozycja strasznie czekała na Tuska"

Polityka
Szef Rady Europejskiej wróci do polskiej polityki na białym koniu? - To nie jest tak, że cała opozycja strasznie czekała na Donalda Tuska. Przynajmniej ta lewa część, która go pamięta, w tym ja, uważa, że powinno być nowe pokolenie. Polska nie potrzebuje grać tymi samymi kartami. Czas na młodszych, bez obciążeń walkami - mówiła w programie #Newsroom Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska. Jako potencjalnych kandydatów na następców Andrzeja Dudy wymieniła Rafała Trzaskowskiego i Aleksandrę Dulkiewicz. Przyznała, że opozycja też może uczyć się czegoś od PiS. – Prawo i Sprawiedliwość ma Jarosława Kaczyńskiego, ale i młodych. Cieszę się, że my też – podkreśliła Nowacka.
Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA.

Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA. "Muszę to przemyśleć"

Polityka
Zdaniem Zbigniewa Ziobry drukarz miał prawo odmówić przygotowania materiałów promocyjnych dla środowiska LGBT, ale IKEA nie miała prawa zwolnić pracownika, który nie chciał promować takich wartości. - Paradoksalnie nie ma sprzeczności, jest konsekwencja - tłumaczył minister w programie #Newsroom. Jak podkreślił, obywatele mają prawo do bojkotu. - Poruszyło mnie to. Nie mogę zadeklarować, że będę kupować kiedyś w sklepach IKEA. Muszę to przemyśleć - stwierdził.
Cymański obruszony słowami prof. Płatek.

Cymański obruszony słowami prof. Płatek. "Niedługo będzie rynsztok"

Polska
Prof. Monika Płatek stwierdziła, że "w więzieniach siedzą najczęściej wyborcy PiS". - Byłem zdumiony. To smutna, niepotrzebna, nieelegancka wypowiedź. Nie można w ten sposób. Po pierwsze - to nieprawda, po drugie - wyborcy mają prawo czuć się obrażeni. Ta wypowiedź to woda na młyn, obraźliwa. Wymagajmy od ludzi, którzy są wysoko, żeby trzymali pewien fason. Reagujmy, bo niedługo będzie rynsztok - komentował poseł PiS Tadeusz Cymański w programie "Tłit".
Prolog - Katarzyna Grochola

Prolog - Katarzyna Grochola

Kultura
- Prawo musi być prawem. Nie wydłużanie kar przestępcom działa na nich, a natychmiastowość. Dzisiaj kradnę, jutro jestem osądzony, po jutrze biorą mnie do więzienia. Tak samo, jeżeli chodzi o pedofilię i gwałt - mówi Katarzyna Grochola w najnowszym odcinku "Prologu".

"Tłit". Adam Bodnar krytycznie o karze bezwzględnego dożywocia

Polska
Prawa człowieka mają to do siebie, że mimo wszystko, nawet najokrutniejszych zbrodni, gwarantują pewne minimum, które jest związane z godnością osoby skazanej - tak Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich komentował w programie "Tłit" chęć wprowadzenia przez PiS kary bezwględnego dożywotniego więzienia. Jego zdaniem taki zapis będzie te prawa człowieka naruszał. - Standard, który powstał w Europie w kwestii kary dożywocia, bardzo ładnie oddaje jedna z końcowych scen filmu "Skazani na Shawshank". Przyjaciel głównego bohatera, "Red", po 40, 50 latach odsiadywania wyroku, zmęczony, zrezygnowany, słyszy: możesz wyjść na wolność. Kiedy pozbawiamy kogoś dożywotnio wolności, musimy dać mu minimalną szansę wyjścia na wolność, takie swoiste prawo do nadziei - tłumaczył Bodnar.
#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

Podróże
W Tadżykistanie wesele może trwać maksymalnie trzy godziny, a jeśli chce się przedłużyć uroczystość, należy uzyskać specjalny dokument. Maksymalna liczba gości także jest sprecyzowana. Co prawda da się to obejść, ale trzeba urzędnikom wręczyć łapówkę. Nowe prawo to pokłosie skandalu z udziałem dyktatora. W 2013 roku do sieci trafił filmik, na którym Rahmon śpiewa i zatacza się na weselu jednego ze swoich dziewięciorga dzieci. Wideo szybko stało się hitem, co nie było Rahmonowi na rękę. Dlaczego? O tym w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżnikiem, Łukaszem Superganem.
Szykuje się trudny nowy rok szkolny. Rodzice wyjdą na ulice?

Szykuje się trudny nowy rok szkolny. Rodzice wyjdą na ulice?

Polska
W nowym roku szkolnym będziemy mieli podwójny rocznik, a to oznacza ogromne zamieszanie. NIK alarmuje, że w niektórych miejscach zabraknie nawet kilku tysięcy miejscach dla uczniów. - Jeżeli rodzice zaprotestują, to mają do tego prawo. Ale zwracam uwagę na to, że osoba, która jest sprawcą tego zamieszania, teraz będzie zasiadała w europarlamencie. Problem będą mieli i rodzice, i samorządy, a rząd się dystansuje - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska komentuje

Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska komentuje

Polska
Władysław Frasyniuk stwierdził, że Grzegorz Schetyna powinien odejść, bo "to nie jest lider, który budzi nadzieję". - Władysław ma pełne prawo głosić, co głosi, ale ja z tymi opiniami się nie zgadzam. Nie uważam, że jest potrzebna zmiana lidera PO - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit". Odniosła się do faktu, że szef PO przoduje w rankingu braku zaufania. - Kaczyński brylował w braku zaufania od lat i nie przeszkodziło mu to wygrać wybory. Udało mu się zbudować koalicję, a nie było to łatwe. PO murem za Schetyną - bylibyśmy całkowicie nieracjonalni, gdybyśmy uważali inaczej - dodała posłanka.

"Ciekawe" porównanie premiera. Ryszard Czarnecki użyłby innego

Polityka
Premier Mateusz Morawiecki porównał Prawo i Sprawiedliwość do Greków. Okazuje się, że w PiS to zestawienie nie przypadło szczególnie do gustu. - Nie będę tłumaczył wypowiedzi mojego kolei - powiedział w programie #Newsroom Ryszard Czarnecki. - Ja bym porównywał PiS do polskich rycerzy. Wolę widzieć ciągłość w polskich dziejach - podkreślił. Słowa premiera ocenił jako "ciekawe".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 48następne