Wyniki wyszukiwania dla:

prawa autorskie

Liczba wyników: 1053

Kaczyński: euro w Polsce to byłaby klęska

Kaczyński: euro w Polsce to byłaby klęska

Wiadomości
- Nie chcemy w Polsce wprowadzenia euro. Ten eksperyment wielu państwom przyniósł klęskę i w Polsce też mielibyśmy klęskę - mówił na krakowskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii. Jarosław Kaczyński dodał także, czego oczekuje od Europy: - Chcemy równości, czyli równych dopłat dla rolników. Nie chcemy za to seksualizacji dzieci w przedszkolach - podkreślał Kaczyński.
Morawiecki: rządzimy dla zwykłych ludzi

Morawiecki: rządzimy dla zwykłych ludzi

Wiadomości
- Wiarygodność w polityce jest kluczowa i my tę wiarygodność reprezentujemy. Nasi oponenci chcą jechać do Europy żeby milczeć, my chcemy mówić głośno o tym, co ważne dla Polski – mówił szef rządu Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Premier dodał: - Dla nas ważna jest Europa w konkrecie, nasza skuteczność objawi się w kolejnym programie 500+.
Wybory do PE. Biedroń składa pozew przeciwko Neumannowi. Polityk PO reaguje

Wybory do PE. Biedroń składa pozew przeciwko Neumannowi. Polityk PO reaguje

Polska
Robert Biedroń składa pozew w trybie wyborczym ws. wypowiedzi Neumanna dot. Słupska. - Cieszę się. Niech pokaże w sądzie, że doniósł do prokuratury na przypadek pedofilii w ośrodku kultury, który mu podlega. Niech pokaże, że zareagował. Jak ma dokumenty, niech je pokaże w sądzie. Ja mam informację, że nie było żadnego doniesienia z urzędu miasta w tej sprawie. To po prostu absurd - komentował Sławomir Neumann w programie "Tłit". - W walkę z pedofilią powinni się angażować ludzie, którzy zawsze zachowywali się "correct". Kto ma cień na życiorysie, nie ma prawa pouczać innych, kto ma moralne prawo, a kto nie walczyć z pedofilią - dodał.
Wybory do PE. Beata Kempa o

Wybory do PE. Beata Kempa o "nagonce" na Annę Zalewską

Polska
Nauczyciele chcą głosować przeciw szefowej MEN. Co na to Kempa? - To nagonka, publicystyka, ja się tym nie zgadzam. Prawa demokracji są ważne, ale kultura polityczna nakazuje, żeby takich nagonek nie czynić. Jeśli ktoś myśli, że rozegra mnie przeciwko minister Zalewskiej to jest w błędzie. To nas nie poróżni - komentowała w programie "Tłit".

"Francja nie radzi sobie z własnym krajem". Jacek Saryusz-Wolski był gościem "Racji Stanu"

Polska
- Tylko swojej szczególnej sytuacji Francja zawdzięcza bezkarne trwanie przy gwałceniu reguł i prawa europejskiego. Jeżeli kraj wydaje sądy wobec innych, którzy spełniają wzorowo kryteria makroekonomiczne i prawne, to jest to coś dziwnego. Klasa polityczna, francuska, jest w głębokim kryzysie. Francja nie radzi sobie z własnym krajem, szuka wroga na zewnątrz - ocenił Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł był gościem Michała Kobosko w kolejnym odcinku "Racji Stanu".
Marek Szkolnikowski: Będę namawiał Włodzimierza Szaranowicza, żeby dalej odwiedzał studio TVP [2/5] [Sektor Gości]

Marek Szkolnikowski: Będę namawiał Włodzimierza Szaranowicza, żeby dalej odwiedzał studio TVP [2/5] [Sektor Gości]

Zimowe
Dlaczego Telewizja Polska nabyła prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem aż do 2026? Co sprawia, że wielu polskich kibiców z chęcią ogląda spektakularne zwycięstwa Adama Małysza sprzed lat? Jak dużą stratą dla Telewizji Polskiej jest zakończenie kariery komentatora przez Włodzimierza Szaranowicza? Jak w ostatnich latach układała się jego współpraca z nowym dyrektorem TVP Sport Markiem Szkolnikowskim? Czy w przyszłości Szaranowicz będzie pojawiał się w studio TVP w roli eksperta? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 108. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Miller z niedowierzaniem o Junckerze.

Miller z niedowierzaniem o Junckerze. "Emocjonalnie przeciążony”

Polska
- Wystarczyło jedno zdanie i pan Juncker jest idolem Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził w programie "Tłit” Leszek Miller. Jego zdaniem przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jest "emocjonalnie przeciążony”, skoro twierdzi, że PiS nie dąży do wyprowadzenia Polski z UE. – Jestem przekonany, że jeśli władza PiS się utrzyma, Polska będzie coraz dalej od UE, będąc jednocześnie na pograniczu – uważa Miller.

"Znam lepiej szosy niż niejeden kierowca tira". Siemoniak wytyka brak prawa jazdy

Polska
- Ja mu nie odmawiam tego, że widzi, co się dzieje dookoła. Natomiast, gdy ktoś nie ma prawa jazdy to taka figura jest ryzykowna - powiedział Tomasz Siemoniak w programie "Tłit", komentując słowa Kaczyńskiego, że zna lepiej szosy niż niejeden kierowca tira. - Kierowcy tirów pracują ciężej niż jeżdżenie przez prezesa po Polsce - skomentował. Dodał, że jego wypowiedź jest niestosowna.

"Macierewicz ma kłopoty". Siemoniak mówi o jego niegodziwych działaniach

Polska
Macierewicz ma zeznawać przed prokuraturą. Tomasz Siemoniak mówi o jego niegodziwych działaniach wobec ludzi. - Macierewicz ma ogromne kłopoty przez różne rzeczy, które robił, a to co zrobił wobec Tomasza Piątka było haniebne - powiedział w programie "Tłit". Nie wierzy w sprawne działanie prokuratury, ale jest przekonany, że były szef MON nie może spać spokojnie. - Zrobił z Piątka terrorystę, a jego prawa ręka siedzi w areszcie - dodał.

"Gra o tron": Po tej śmierci wszystko jest możliwe. Porzućcie nadzieję

Film
Serial nieuchronnie zbliża się ku końcowi. I wszyscy marzymy o szczęśliwym zakończeniu. Ale czy takie zakończenie jest możliwe w świecie "Gry o tron"? W wywiadzie z Wirtualną Polską serialowy Samwell Tarly mówi, że, nikt kto oglądał serial, nie ma prawa mieć nadziei na "happy end"...
Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Polska
- Prezes Broniarz nie boi się konfrontacji. Jeśli pan postrzega decyzję o zawieszeniu strajku jako element strachu, to pan się bardzo myli. Nie oceniamy tego w kategoriach klęski czy zwycięstwa - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Po pierwsze, przeanalizowaliśmy sytuację, jaka jest w kraju, a po drugie, nie mogliśmy dopuścić do tego, aby w praktyce zastosowano nowelizację prawa oświatowego, bo to jest dewastacja systemu - tłumaczył decyzję ZNP.

"Klatka po klatce" #29: Polsat i KSW odpalają bombę, "Juras" komentuje

Inne
Od tygodni za kulisami mówi się o nowym projekcie telewizji Polsat i federacji KSW. Oba podmioty mają powołać do życia federację organizującą jedynie walki celebrytów. Będzie to odpowiedź na FAME MMA. - Nie jest to wymarzony sposób promocję dyscypliny MMA, ale wszystko reguluje rynek: jest popyt, jest podaż. Ludzie lubią oglądać dziwadła w klatce, lubią za to płacić. Gdybym miał środki, to pewnie sam odpaliłbym taki biznes. Boli tylko, że prawdziwi zawodnicy nigdy nie dostaną takich finansów jak te cyrkowe postaci. Rozumiem prawa rynku, akceptuję ten fakt, ale nie do końca się z nim zgadzam - powiedział "Juras" w programie "Klatka po klatce".
Jak wygląda życie restauracji

Jak wygląda życie restauracji "od kuchni"? Sprawdziliśmy to dla was

Finanse
Czy zastanawialiście się jak wygląda życie restauracji od kuchni? Odwiedziliśmy z kamerą prestiżową restaurację Yulan, prowadzoną w Hotelu Metropolo by Golden Tulip, dla której znany w kulinarnym świecie, Chef Zhoulezi Nicholas Yinliang, stworzył autorskie menu. Teraz mogą cieszyć się nie tylko Klienci hotelu, ale też wszyscy mieszkańcy Krakowa.
Pomysł na biznes: Ślub humanistyczny

Pomysł na biznes: Ślub humanistyczny

Finanse
Organizacja osobistych ceremonii ślubnych - to pomysł na biznes Joanny Humerczyk i Szymona Wieczorka, właścicieli marki "Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk". Poznańska firma oferuje swoim klientom śluby marzeń - ukierunkowane na zainteresowania, potrzeby i pasje narzeczonych. To alternatywa dla tradycyjnej ceremonii kościelnej lub cywilnej, ograniczonej przepisami prawa. - Tutaj to młoda para tworzy osobistą przemowę i przysięgę, dostosowując całość do własnych potrzeb - tłumaczą właściciele marki. Ich firma organizuje w sezonie ok. 100 takich ślubów. Ślub humanistyczny w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, mimo że nie ma mocy prawnej. Blisko połowa takich ceremonii jest prowadzona w dwóch językach dla par mieszanych narodowo. Firma dysponuje 15 celebrantami, którzy mogą poprowadzić ceremonię w 10 językach. To oni wcielają się w taką rolę jak ksiądz czy urzędnik. Koszt przygotowania scenariusza i poprowadzenia uroczystości kosztuje 1-2 tys. zł (plus koszty podróży). Ceremonia może się odbyć w dowolnym miejscu. Pary najczęściej decydują się na ślub w plenerze - przy sali weselnej. Zdarzają się śluby w lesie, na plaży czy w górach. Skąd pomysł na taki biznes? - Szukając alternatywnego rozwiązania dla ceremonii kościelnych i cywilnych, znalazłam za granicą ślub humanistyczny - wspomina Joanna Humerczyk. - W niektórych krajach ma on moc prawną. Stwierdziłam, że to świetny pomysł dla par, które szukają czegoś innego - dodaje. Początkowy koszt inwestycji był zerowy. Dziś właściciele inwestują w sesje zdjęciowe, profesjonalne filmy, odpowiednie stroje i działania promocyjne ok. 20 tys. zł rocznie. Nowych klientów systematycznie przybywa. Firma notuje 30 proc. wzrost liczby ceremonii rok do roku. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Powstanie w getcie warszawskim. Prof. Paweł Śpiewak odpowiada Patrykowi Jakiemu

Powstanie w getcie warszawskim. Prof. Paweł Śpiewak odpowiada Patrykowi Jakiemu

Polska
"Po moim trupie" - powiedział wiceminister Patryk Jaki o roszczeniach do majątków pożydowskich. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odpowiedział mu w wydaniu specjalnym programu "Tłit" dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak. - Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan. To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje? Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności. Minister Jaki mógłby odejść od polityki, pójść się pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć porządne wykształcenie - powiedział Śpiewak.
Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Polska
- Twórca znaku "Solidarność" sprzedał prawa do jego używania związkowi. To on jest jego właścicielem, czy to się komuś podoba czy nie. To nasze narodowe dobro, tym bardziej jest mi przykro, że znak jest szargany przy promocji LGBT. Wypowiadam się nie jako minister, ale jako Polak - mówił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Pytany o pomysł Lecha Wałęsy ws. zakazu używania nazwy związku, stwierdził: "Lech Wałęsa mógł rozstrzygnąć tę sprawę po upadku komunizmu, w '89, '90 roku. Wtedy przeciwnie - posługiwał się tą symboliką do bardzo brutalnej walki z rządem Mazowieckiego".
Czy Polska powinna przyjąć euro? Sikroski odpowiada

Czy Polska powinna przyjąć euro? Sikroski odpowiada

PiS mówi "nie" euro. - Chce przykryć strajk nauczycieli i "Taśmy Kaczyńskiego" - ocenia Radosław Sikorski w programie "Tłit". Zarzuca prezesowi Prawa i Sprawiedliwości "absurd ekonomiczny". - To jest zastawiona pułapka. To jest albo cynizm albo analfabetyzm ekonomiczny - ocenił kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu.
Rząd wyłączy Ubera? Minister cyfryzacji odpowiada

Rząd wyłączy Ubera? Minister cyfryzacji odpowiada

Polska
- To był postulat taksówkarzy, to z technicznego punktu widzenia jest niemożliwe. Nas interesuje, żeby była możliwość korzystania z aplikacji na równych prawach, żeby wszyscy mieli równe prawa i obowiązki, z perspektywy fiskalnej i bezpieczeństwa użytkownika. Żebyśmy wiedzieli, kto nas wiezie, mówiąc wprost - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Motoryzacja
W Orlando na Florydzie doszło w środę 10 kwietnia do groźnego wypadku. Kierująca terenówką kobieta wjechała na przejazd tuż pod zamykającymi się szlabanami. Po około 15 sekundach postanowiła przejechać przez tory. Wjechała prosto pod pędzący pociąg. Pasażerowie pociągu, w tym pielęgniarka, udzielili kobiecie pierwszej pomocy, po czym została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie. Nie wiadomo co spowodowało jej dziwne zachowanie. Nagranie zostało opublikowane przez policję z Orlando ku przestrodze. Stróże prawa zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.
Bez prawa jazdy, samochodem rodziców

Bez prawa jazdy, samochodem rodziców

Motoryzacja
Rosyjski 17-latek, bez pozwolenia rodziców, postanowił pojechać ich samochodem do szkoły. Wjechał prosto pod ciężarówkę, bo chciał uciec przed ścigającą go policją. Chłopak cudem uniknął śmierci. Ojciec nastolatka zeznał przed sądem, że spał, gdy syn zabierał samochód. Mężczyźnie postawiono zarzut nieupilnowania podopiecznego, co jest w Rosji wykroczeniem. Jego syn nie miał prawa jazdy. O tym, że chłopak prowadzi samochód bez uprawnień policję powiadomili świadkowie. Zdarzenie miało miejsce koło wsi Berkut, w obwodzie tiumeńskim, w Rosji. Nagranie opublikowała policja.
Mocne słowa dyrektorki gimnazjum. Powiedziała, co sądzi o egzaminach

Mocne słowa dyrektorki gimnazjum. Powiedziała, co sądzi o egzaminach

Wiadomości
Makabra – to jedyne słowo, które przychodzi na myśl dyrektorce Publicznego Gimnazjum nr 33 w Łodzi, kiedy myśli o egzaminach gimnazjalnych. Maria Jolanta Chojnacka zauważa, że nie ma dzisiaj w Polsce dyrektora gimnazjum, który byłby zadowolony z tej całej sytuacji. Mówi, że zostali oni postawieni przed zadaniem niewykonalnym. – To nie my ponosimy odpowiedzialność za egzaminy, ten scenariusz był do przewidzenia. Pani minister nie ma prawa nas oskarżać – mówi Maria Jolanta Chojnacka w rozmowie z reporterem WP. Więcej w materiale wideo.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 51następne