Wyniki wyszukiwania dla:

poród pośmiertny

Liczba wyników: 68

Poród w domu czy w szpitalu?

Poród w domu czy w szpitalu?

Zdrowie
Aleksandra Nagel rozmawia z położną Pauliną Sachą na temat miejsca porodu. Zobacz film.
W jaki sposób przejść przez poród najłagodniej?

W jaki sposób przejść przez poród najłagodniej?

Zdrowie
Chyba każda przyszła mama nie chciałaby zapamiętać porodu jako bardzo ciężkiego, fizycznego przeżycia. Fizjoterapeutka podpowiada, w jaki sposób można przygotować się do procesu porodu, aby nie był on dla kobiety ciężkim doświadczeniem.
Ginekolog na temat ciąży i porodu pierwszych sześcioraczków w Polsce

Ginekolog na temat ciąży i porodu pierwszych sześcioraczków w Polsce

Zdrowie
Prof. dr hab. n. med. Hubert Huras udzielił nam informacji na temat ciąży i porodu szcześcioraczków z Krakowa. Jak przebiega taka ciąża, jak wygląda poród, jakie mogą być zagrożenia.   
Zobacz, ile warta była ciąża Meghan

Zobacz, ile warta była ciąża Meghan

Świat
Ok. 1,10 mln funtów, czyli blisko 5 mln zł – tyle podatnicy zapłacili za 9 miesięcy ciąży i poród księżnej Sussex. Archie Harrison Mountbatten-Windsor urodził się w prywatnym szpitalu. Doba w klinice Portland Hospital  w Londynie kosztuje od 75 tys. zł. Wcześniej w Nowym Jorku Meghan zorganizowała baby shower, którego koszt wyniósł ok. 1,6 mln zł. Na przyjęciu pojawiło się wiele amerykańskich gwiazd i celebrytów.    
Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000

Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000

Zdrowie
W brazylijskim szpitalu Praia da Costa przyszedł na świat chłopie o imieniu Noah. Jego narodziny były bardzo nietypowe.  Monyck, matka Noah, rodziła przez cesarskie cięcie. Lekarze po wykonaniu nacięcia wydobyli chłopca, który wciąż znajdował się w worku owodniowym. Na sali porodowej był fotograf, który uwiecznił ten moment.  Zobacz film. 
Pochowana z dzieckiem w łonie. Kości mają prawie 4 tys. lat

Pochowana z dzieckiem w łonie. Kości mają prawie 4 tys. lat

Ciekawostki
Dość makabrycznego odkrycia dokonali archeolodzy na terenie antycznego cmentarza w Kom Ombo, w Egipcie. W grobie sprzed 3,7 tys. lat spoczywały szczątki młodej kobiety w ostatnich tygodniach ciąży. 25-latka najprawdopodobniej już zaczynała rodzić. Świadczy o tym ułożenie kości dziecka. Jednak to nie poród doprowadził do śmierci kobiety. Naukowcy twierdzą, że zmarła z powodu nieprawidłowo leczonego wcześniejszego złamania. Ciało owinięte było skórzanym całunem. Pochowano je m.in. z koralami zrobionymi ze strusich jaj.
Ciąża Rozenek:

Ciąża Rozenek: "Czy będzie program o perfekcyjnym porodzie?" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Od kilku tygodni doniesienia dotyczące ciąży Małgorzaty Rozenek-Majdan są niewątpliwie jednym z gorętszych tematów polskiego show biznesu. Zaczęło się od wizyty w klinice in-vitro, gdzie pod koniec października widziano celebrytkę ubraną w obszerny sweter. Oliwy do ognia dolały zdjęcia zrobione podczas kolacji charytatywnej w Hotelu Grand Lubicz w Ustce. Na większości zdjęć z wydarzenia Gosia sprytnie zasłaniała brzuch torebką, jednak dopiero zdjęcia zrobione z boku pokazują wyraźnie zaokrąglony brzuch celebrytki.Myślicie, że zdecydują się zrelacjonować poród niczym Kardashianowie? Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 na kanale naziemnym telewizji WP.
Iza Miko wspomina RYTUALNY PORÓD koleżanki:

Iza Miko wspomina RYTUALNY PORÓD koleżanki: "Jest to coś niesamowitego"

Gwiazdy
Pomimo nieustannych prób zrobienia szumu za wielkim oceanem, Izabella Miko znalazła ostatnimi czasy chwilę na zagranie w jednej z licznych polskich komedii romantycznych o tematyce świątecznej, pod tytułem Planeta Singli 2. Pojawiając się na premierze filmu w trudnej do niezauważenia kreacji, aktorka postanowiła podzielić się swoją opinią na temat porodu rytualnego. Celebrytka oznajmiła, że na zachodzie technika ta jest niezwykle popularna, oraz, że sama będzie się nad nią zastanawiać, jeżeli będzie jej dane zostać mamą.
Po poronieniu kobiety mają szereg praw #dzieciutracone

Po poronieniu kobiety mają szereg praw #dzieciutracone

Zdrowie
Strata ciąży, czy to poronienie, czy przedwczesny poród daje kobiecie prawo do skróconego urlopu macierzyńskiego. Jednak szpitale często nie informują kobiet o prawach, jakie im przysługą. Mało tego - często je łamią, a tragedia rodziny bywa okazją do zarobku dla firm współpracujących ze szpitalem. O prawie i jego wypaczeniach mówi prawniczka Katarzyna Łodygowska. 
O porodzie rodzinnym trzeba zdecydować wspólnie

O porodzie rodzinnym trzeba zdecydować wspólnie

Zdrowie
Poród rodzinny to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Ale czy wszystkim kobietom odpowiada obecność męża czy partnera na sali porodowej? Jaką rolę powinna pełnić bliska osoba podczas porodu? Choć prawa rodzących zabezpieczają standardy opieki okołoporodowej, warto mieć wsparcie w postaci kogoś bliskiego, kto zadba o ty, by mama była poinformowana, traktowana z szacunkiem i zawsze wiedziała, co się z nią dzieje. O tym, czego brakuje na polskich porodówkach mówią: Iza Frankowska - Olech, doula i Kinga Jurga, dziennikarka Money.pl.
Dlaczego warto zdecydować się na poród domowy

Dlaczego warto zdecydować się na poród domowy

Zdrowie
Kobiety coraz częściej mówią, że w czasie porodu chcą się czuć komfortowo. Zamiast sali porodowej obstawionej lekarzami, wybierają domowe zacisze. Rodzą we własnym domu, przecinają pępowinę i chwilę później z nowym członkiem rodziny kładą się do łóżka. Własnego, najwygodniejszego pod słońcem. Poród domowy to gwarancja komfortu matki i dziecka, ale niestety, mogą go doświadczyć tylko kobiety idealnie zdrowe.  
Poród musi boleć. Ten ból pomaga w narodzinach

Poród musi boleć. Ten ból pomaga w narodzinach

Zdrowie
Polki bardzo często decydują się na cesarskie cięcie, choć nie ma ku temu medycznych wskazań. Robią tak, bo panicznie boją się bólu. "A ten ból jest dobry. Jako jedyny w naszym organizmie przynosi coś dobrego i informuje, że zaraz poznasz swoje dziecko." Iza Frankowska - Olech, doula, pomaga kobietom uporać się z bólem porodowym i tłumaczy, że każda ciężarna odczuwa go inaczej. 
Poród rodzinny, czyli z siostrą na porodówkę

Poród rodzinny, czyli z siostrą na porodówkę

Styl życia
Porody rodzinne, od 2012 roku są standardem na polskich porodówkach. Rodzącej mamie najczęściej towarzyszy ojciec dziecka. Ale w rodzinie Kingi Jurgi, dziennikarki Money.pl to rozwiązanie nie do końca się sprawdziło. Dlatego podczas kolejnego porodu to Kinga towarzyszyła swojej siostrze na porodówce. Jak wspomina to doświadczenie i czego żałuje? 
Pomaga kobiecie zostać matką. Kim jest doula?

Pomaga kobiecie zostać matką. Kim jest doula?

Zdrowie
Samotny poród dla wielu kobiet nie jest komfortowym doświadczeniem. W tym ważnym momencie życia potrzebują wsparcia i opieki nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim - emocjonalnej. Taką opiekunką jest doula - kobieta, która dba o komfort rodzącej matki. Na czym polega jej praca i ile kosztuje zatrudnienie douli tłumaczy Izabela Frankowska-Olech. 
Wpływ porodu na stan serca

Wpływ porodu na stan serca

Zdrowie
W czasie ciąży ciało kobiety ulega wielu zmianom. Sam poród również pozostawia po sobie ślad. Naukowcy zbadali wpływ ciąży i porodu na kondycję serca. Jakie wyniki otrzymali? 
Makabryczne odkrycie we włoskim grobowcu.

Makabryczne odkrycie we włoskim grobowcu. "Bardzo rzadki widok"

Ciekawostki
Naukowcy we Włoszech dokonali makabrycznego odkrycia. "To jeden z nielicznych, udokumentowanych przypadków trepanacji czaszki we wczesnym średniowieczu i porodu pośmiertnego" - napisali w swoim oświadczeniu. Na szkielet natknięto się już w 2010 roku, ale dopiero teraz udało mu się bliżej przyjrzeć. Oprócz tzw. porodu pośmiertnego (lub trumiennego), okazało się, że kobieta miała tydzień wcześniej przeprowadzoną trepanację czaszki. Specjaliści podejrzewają, że ciężarna mogła być w stanie przedrzucawkowym i być może medyk chciał w ten sposób zmniejszyć ciśnienie wewnątrz czaszki.
8 największych noworodków, które widziałeś!

8 największych noworodków, które widziałeś!

Zdrowie
8 największych noworodków, które widziałeś!Obejrzyj wideo! Zdziwisz się jak duże dzieci mogą się urodzić, niektóre nawet przez poród naturalny.             
Wylew u noworodków? Badanie ujawniło niezwykłą sytuację

Wylew u noworodków? Badanie ujawniło niezwykłą sytuację

Wiadomości
Wiadomo, że udary mózgu powszechne są u osób w starszym wieku. Jednak do wylewów może również dochodzić u dzieci i to bardzo małych. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że poród jest stresujący i szczególnie ciężki dla naczyń krwionośnych i układu krążenia. Istnieje jednak jedna zasadnicza różnica. Dzieci w przypadku wystąpienia udaru w obszarze mózgu odpowiedzialnym za mowę zachowują zdolność komunikacji. Dorośli mają z tym problem. Jak to możliwe? Zbadano mózgi dorosłych, którzy przeszli udar w niemowlęctwie i tych, którzy byli zdrowi. Normalnie, u osób które nie miały wylewu, podczas czytania aktywowała się część mózgu po jego lewej stronie. U osób po udarze we wczesnym dzieciństwie po prawej. Wszystko wskazuje więc na to, że gdy jako niemowlęta przeżywamy wylew, szybko przerzucamy umiejętności komunikacji na drugą stronę mózgu. Jako dorośli nie jesteśmy już w stanie tego zrobić, bo nigdy wcześniej tej części nie używaliśmy. Eksperci twierdzą, że ustalenie, co pozwala na taką elastyczność, może pewnego dnia pomóc dorosłym po wylewie odzyskać umiejętność mówienia i rozumienia języka.
Bez znieczulenia i cesarskiego cięcia. Księżna Kate będzie rodzić w hipnozie?

Bez znieczulenia i cesarskiego cięcia. Księżna Kate będzie rodzić w hipnozie?

Zdrowie
Na kwiecień planowany jest poród trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate. Już od kilku miesięcy Brytyjczycy zastanawiają się, jak będzie wyglądał. Zobacz film.
Wyzwanie - Pierwsze Dziecko - Aly & Josh

Wyzwanie - Pierwsze Dziecko - Aly & Josh

Zdrowie
"Wyzwanie – Pierwsze Dziecko" – to serial dokumentalny, w którym młodzi rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami, jakie zdobyli w pierwszym roku życia swoich pociech. W tym odcinku poznajemy Aly i Josha – parę z Kentucky, dla której właśnie rozpoczyna się jeden z najważniejszych momentów w ich życiu. Rodzi się ich pierwsze dziecko. Josh bardzo boi się o rodzącą partnerkę, wspomina, że chorowała na raka. Boi się, że coś może stać się niedobrego jej albo dziecku. Jak przebiegać będzie poród? Zobaczcie wideo!
Ciąża i połóg – czas na ćwiczenia!

Ciąża i połóg – czas na ćwiczenia!

Zdrowie
Umiarkowanie, łagodnie i z pewnymi zastrzeżeniami – takie są ogólne zasady aktywności fizycznej w okresie ciąży i połogu. Zobacz, jak zwiększyć szanse na prawidłowy poród i powrót do pełnej formy po urodzeniu dziecka.
poprzednie1 2 3 4 następne