Wyniki wyszukiwania dla:

pomysł

Liczba wyników: 921

Jarosław Królewski: Byłem spokojny o Wisłę Kraków. Miałem plan B i plan C [3/4] [Sektor Gości]

Jarosław Królewski: Byłem spokojny o Wisłę Kraków. Miałem plan B i plan C [3/4] [Sektor Gości]

Piłka nożna
W jakim stopniu gra w piłkę nożną w Gliniku Gorlice ukształtowała charakter Jarosława Królewskiego, prezesa Synerise, który w ostatnich tygodniach pomógł Wiśle Kraków? W jakim stopniu dziś pomaga swojemu byłemu klubowi Glinikowi, który gra w czwartej lidze? Jaki jest jego pomysł na rozwój drużyny? Jak Królewski postrzega swoją drogę jako młodego chłopaka z Hańczowej, który w wieku 32 lat jest właścicielem i prezesem firmy wycenianej na 75 mln dolarów? Jakimi wartościami kieruje się przy jej rozwoju? Dlaczego jego idolem jest prezes Microsoftu Satya Nadella? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 104. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Fort Trump w Polsce?

Fort Trump w Polsce? "Nie wiem, czy jest konieczne, by dodawać kolejną bazę"

Polityka
Wielka, stała baza wojsk amerykańskich w Polsce jest potrzebna? Część Polaków na nią liczy. A jak pomysł powstania Fortu Trump ocenia ambasador USA w Polsce? - Proszę zwrócić uwagę, że mamy już kilka baz, kilka miejsc stacjonowania armii amerykańskiej w Polsce. Niektóre z nich są bardzo duże. Nie wiem, czy jest konieczne, by dodawać kolejną bazę. Prawdziwe wyzwanie polega na tym, by dobrze wykorzystać te już istniejące – powiedziała Georgette Mosbacher w programie "Racja Stanu Extra".
Przekop Mierzei Wiślanej. Minister odpowiada na zarzuty opozycji

Przekop Mierzei Wiślanej. Minister odpowiada na zarzuty opozycji

Finanse
Za szybko, bez uzasadnienia ekonomicznego - tak przekop Mierzei Wiślanej komentują politycy opozycji. - Za szybko? Już przecież 50 lat temu to wymyślono, to nie pomysł naszego rządu - odpowiadał w programie "Money. To się liczy" minister Marek Gróbarczyk. Dodawał, że inwestycja to wielka szansa dla Elbląga i całego regionu.
Faszerowana ryba. Rodzina poprosi o dokładkę

Faszerowana ryba. Rodzina poprosi o dokładkę

Kuchnia
Faszerowana ryba nie gości zbyt często na naszych stołach. A szkoda. Jest to bowiem świetny pomysł na pyszny obiad lub kolację. Koniecznie przetestujcie nasz przepis. Tak przygotowana rybka smakuje obłędnie.
Sałatka grecka. Pomysł na szybką i lekką kolację

Sałatka grecka. Pomysł na szybką i lekką kolację

Kuchnia
Sałatka grecka to bez wątpienia jedna z naszych ulubionych sałatek. W czym tkwi jej fenomen? Jest prosta i szybka w przygotowaniu, a jej smak kojarzy się z wakacjami. Zobaczcie nasz przepis.
WP Express - Z wizytą na basenie

WP Express - Z wizytą na basenie

Styl życia
Reporter Wirtualnej Polski sprawdził, dlaczego chodzenie na basen, to doskonały pomysł na zimowe dni.                                                                                                                                       
Wszystkie megality w Europie mają jedno źródło. Ale nie takie, jak sądzono

Wszystkie megality w Europie mają jedno źródło. Ale nie takie, jak sądzono

Ciekawostki
Cała Europa usiana jest budowlami megalitycznymi, które powstały tysiące lat temu. Poza odwiecznym pytaniem, dlaczego ludzie zadawali sobie tyle trudu, by je wznieść, zostaje pytanie skąd w ogóle wziął się na nie pomysł. Powstały w jednym regionie i stały się popularne czy ewoluowały niezależnie w różnych częściach kontynentu, w różnym czasie? Być może nigdy nie dowiemy się z całą pewnością, ale wszystko wskazuje, że źródło megalitów jest we Francji. Co więcej, wygląda na to, że począwszy od 7000 lat temu, megality wydają się być zbudowane nad grobami. Kamienne płyty kładziono nad ziemią i tworzono w ich miejscach kopce. Dopiero później stojące kamienie stawały się oznaczeniem wydarzeń astronomicznych. Badania wskazują więc, że hipoteza jednego źródła megalitów w całej Europie jest słuszna, ale przeczy tej, która mówiła, że megality pochodzą z Bliskiego Wschodu i były wyznacznikami szlaków morskich.
Czarna Chodakowska podjeżdża Porsche Cayenne na obiad z mężem

Czarna Chodakowska podjeżdża Porsche Cayenne na obiad z mężem

Gwiazdy
Ewa Chodakowska jest idealnym przykładem na to, że jeżeli się bardzo chce i ma się na siebie pomysł, w krótkim czasie da się uzbierać dużą sumę pieniędzy. "Trenerka wszystkich Polek" od sześciu lat umiejętnie pomnaża swój majątek, prężnie prowadząc swoją firmę. To dzięki temu w tym roku udało jej się awansować aż o 14 miejsc na liście najbogatszych Polaków.Dziś Ewa może sobie pozwolić nie tylko na egzotyczne wakacje, drogie auta i apartament w Atenach, a także poszczycić się mianem pełnoprawnej celebrytki, która korzysta z przywilejów i chadza do ulubionych knajp warszawskich celebrytów. Zobaczcie Chodakowską z mężem podążających na obiad tam, gdzie jadają największe gwiazdy.
Pomysł na biznes: Kawiarnia dla influencerów

Pomysł na biznes: Kawiarnia dla influencerów

Finanse
Miejsce dedykowane cyfrowym twórcom, ze strefą coworkingową i przestrzenią dla firm - to pomysł na biznes Moniki Głuchowskiej i Mateusza Kwiatkowskiego, założycieli kawiarni #tag. - To jedyne takie miejsce w Polsce - podkreślają właściciele. Ich koncept oprócz części kawiarnianej oferuje różnorodną przestrzeń z trzema strefami do organizacji spotkań biznesowych, warsztatów i tworzenia własnych treści w internecie. Działalność cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i firm. Kawiarnia hashtag powstała z myślą o influencerach, instagramerach i youtuberach. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani twórcy internetowi mogą tu wypożyczyć lub zakupić profesjonalny sprzęt do swojej pracy. W kawiarni znajdziemy również pierwszy w Polsce "instaroom", czyli specjalne zaaranżowane pomieszczenie do robienia zdjęć. Różnorodną przestrzeń można wynajmować. Działalność prowadzi para wspólników. Obecnie właściciele zatrudniają 10 osób. Skąd pomysł? - Mój wspólnik Mateusz ma już doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, ja zrezygnowałam z pracy w marketingu w korporacji - wspomina Monika Głuchowska. Zauważyliśmy, że brakuje takiego miejsca. Postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie, połączyć siły i stworzyć coś nowego - dodaje. Firma powstała w październiku 2018 roku. Właściciele zainwestowali ok. 400 tys. zł. To koszt projektu lokalu, remontu, wyposażenia, marketingu i czynszu. Kawiarnia funkcjonuje od czterech miesięcy. Liczba klientów wzrasta o 20-30 proc. miesiąc do miesiąca. Firma organizuje też coraz więcej spotkań biznesowych. - Widać, że potrzeba takiej przestrzeni jest duża, co przekłada się na regularny wzrost eventów - podkreśla Mateusz Kwiatkowski. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Kazimierz Marcinkiewicz o plusach i minusach konwencji Biedronia

Kazimierz Marcinkiewicz o plusach i minusach konwencji Biedronia

Polska
- Jest znak zapytania co do wielkości obietnic. Biedroń powiedział, że będą kosztowały 35 mld, a na chłodne oko widać, że będzie to 2 razy więcej. W programie nie ma mowy o tym, skąd wziąć pieniądze - mówił były premier Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Tłit", komentując konwencję partii "Wiosna". Wskazał, że denerwuje go, że Biedroń atakuje przede wszystkim PO, a bardzo mało PiS. - To dziwne i niepotrzebne - stwierdził Marcinkiewicz. Na plus wskazał "świeżość, fajnych ludzi, powiew nowości i innego spojrzenia". Zdradził, że podoba mu się pomysł emerytury obywatelskiej.

"Trafił w pewne oczekiwania. Platforma ma problem". Łukasz Mężyk o partii Biedronia

Polityka
- Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł i trafił w pewne oczekiwania. Platforma ma problem, bo nie może być tak radykalna w sprawach światopoglądowych. SLD, Partię Razem, Nowoczesną to właściwie zeruje - ocenia konwencję Biedronia publicysta WP Łukasz Mężyk. Szef portalu 300polityka.pl dodał, że "nie widział tak nowocześnie zrobionej konwencji od czasu pierwszej Andrzeja Dudy".
Pomysł na biznes: Smart stetoskop

Pomysł na biznes: Smart stetoskop

Finanse
Pierwszy na świecie inteligentny stetoskop - to pomysł na biznes Wojciecha Radomskiego, prezesa i współtwórcy StethoMe. Poznański startup stworzył elektroniczny domowy stetoskop do osłuchiwania dzieci i dorosłych, który współpracuje ze smartfonem. Polacy zapowiadają tym rewolucję na rynku telemedycyny. W projekt inwestują międzynarodowe fundusze, w tym VC Manta Ray, należący do Sebastiana Kulczyka. Firma planuje ekspansje w krajach Unii Europejskiej, a w przyszłości w Stanach Zjednoczonych. Wbudowany w stetoskopie inteligentny system analizy pracy płuc lub serca ocenia, czy powinniśmy udać się do specjalisty. Taka informacja wyświetli się na naszym smartfonie. Ma to w przyszłości skrócić kolejki do lekarzy. - Naszym marzeniem jest, aby StethoMe znalazło się w każdym domu, tak jak dzisiaj w każdym domu znajdziemy termometr - podkreśla Wojciech Radomski. Produkt nie jest jeszcze dostępny na rynku. Firma rozpoczęła etap testów. Sprzedaż ruszy w 2020 roku. Smart stetoskop będzie dystrybuowany za pośrednictwem placówek medycznych i ubezpieczycieli w ramach wykupionych pakietów. Obecnie biznes tworzy 5 wspólników, którzy zatrudniają 20 osób. Startup powstał w 2015 roku. W pierwszej rundzie finansowania spółka otrzymała 1,5 mln zł na rozwój projektu. - Do tej pory łącznie udało nam się pozyskać ponad 3,5 mln euro. Większą część stanowiły dotacje z Unii Europejskiej - wylicza Radomski. Reszta środków pochodziła od kilku inwestorów - m.in. SpeedUp Group, TDJ Pitango, Programa. Polski smart stetoskop, oprócz naszego rynku, ma być sprzedawany m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, a także w krajach skandynawskich. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Dziwny pomysł narodowców ws. PO.

Dziwny pomysł narodowców ws. PO. "Wolne żarty!"

Polska
Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska złożyły wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Wolne żarty, absurdalny pomysł. Ktoś potrzebuje zaistnieć, więc wymyśla tego typu wnioski - komentował Borys Budka (PO) w programie "Tłit". 
Prosty sposób na oszronioną szybę

Prosty sposób na oszronioną szybę

Motoryzacja
Pewien Brytyjczyk opublikował w sieci nagranie z autorską metodą usuwania szronu i lodu z szyby. Wystarczy plastikowa torba i ciepła woda z kranu. Pomysł polega na napełnieniu ciepłą wodą woreczka z zamkiem. Ciepła woda ogrzewa nasze ręce, jednocześnie roztapiając lód i szron w trakcie pocierania o szybę. Koniec ze skrobaniem szyb i zmarzniętymi dłońmi. Nagranie cieszy się popularnością w sieci, a internauci okrzyknęli patent kierowcy "rewolucyjnym".
Pijany Holender połknął rybkę akwariową. Szybko tego pożałował

Pijany Holender połknął rybkę akwariową. Szybko tego pożałował

Ciekawostki
Po nocy pełnej alkoholu i narkotyków, 28-letni Holender i jego znajomi wpadli na tyle oryginalny, co głupi pomysł. Postanowili, że pożywią się pływającymi w domowym akwarium rybkami. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby ograniczyli się tylko do zjedzenia dwóch złotych rybek - Karasiów srebrzystych. Bohater wieczoru, dopingowany przez krzyczących "Duża ryba! Duża ryba!" kumpli, sięgnął jednak po inny gatunek. Postanowił połknąć Kiryska spiżowego, niewielką rybkę przypominającą nieco suma. Mężczyzna zaczął się krztusić, próbował popijać rybkę piwem i zagryzać lodami. Gdy wszystkie sposoby usunięcia rybki okazały się bezskuteczne, grupa udała się do szpitala. Lekarze ze zdumieniem wyciągnęli rybę z przełyku pacjenta. Niestety, Kirysek spiżowy, gdy czuje się zagrożony, rozpościera swoje kolczaste płetwy. Tak samo było w tym przypadku. Płetwy wbiły się w ściany przełyku Holendra, tak głęboko, że do ich usunięcia konieczny był kolejny zabieg. Mężczyzna po 2 tygodniach doszedł do siebie. To pierwszy przypadek celowego połknięcia żywej ryby, jaki opisano w medycznych czasopismach naukowych.
Pomysł na biznes: Meble ze sklejki

Pomysł na biznes: Meble ze sklejki

Finanse
Ręcznie produkowane i personalizowane meble ze sklejki - to pomysł na biznes Joanny i Michała Rypińskich, twórców marki Wood Republic. - Chcemy odczarować stereotyp, że sklejka to materiał gorszej jakości - podkreślają właściciele. Ich firma projektuje i tworzy meble inspirowane duńskim designem i polskim modernizmem lat 60. i 70. Po produkty poznańskiej manufaktury zgłaszali się już klienci z Hongkongu czy Stanów Zjednoczonych. Wood Republic oferuje m.in. biurka, komody rtv, regały, stoliki, łóżka, szafy. Ceny? Najtańszy stolik kosztuje tu 650 zł, najdroższa szafa lub łóżko piętrowe 6 tys. zł. Projekty spersonalizowane są wyceniane indywidualnie. Obecnie w firmie pracuje 9 osób. Skąd pomysł na taki biznes? - Naszą pierwszą marką była klubokawiarnia artystyczna w Poznaniu. W ciągu miesiąca musieliśmy sami zaaranżować i wyposażyć lokal - wspominają właściciele. - Stworzyliśmy bar wykonany w całości ze sklejki. Ten materiał tak nam się spodobał, że później zajęliśmy się projektowaniem mebli - dodają. Firma powstała w 2014 roku. Początkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 40 tys. zł. To wartość zakupu pierwszego sprzętu, opracowania autorskiej technologii i marketingu. - Od dwóch lat wartościowo sprzedajemy o 200 proc. więcej r/r. - wylicza Joanna Rypińska. Obecna sprzedaż to ok. 40 zamówień miesięcznie. W Europie polskie meble były już wysyłane m.in. do Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemiec.  Zobacz nowy odcinek programu "Pomysłu na biznes".
Mały chłopiec jak ''dorosły mężczyzna''

Mały chłopiec jak ''dorosły mężczyzna''

Zdrowie
Mały Ryan od urodzenia ma problemy zdrowotne. Mimo trudności, rodzice chcą aby ich dziecko miało wyjątkowe dzieciństwo. Ojciec wpadł na ciekawy pomysł, aby zrobić pamiątkę dla Ryana.
Hyży o inicjatywie wspólnego koncertu:

Hyży o inicjatywie wspólnego koncertu: "Jesteśmy apolityczni. Odcinamy się od innych organizacji"

Gwiazdy
Od kilku dni trwają intensywne prace w związku z inicjatywą Doroty Rabczewskiej. W pomysł zaangażowanych jest wiele artystów i celebrytów, a w tym m.in. Agnieszka Hyży, która została nawet rzecznikiem koncertu na rzecz walki z hejtem. Choć pomysł pojawił się zaraz po tragicznych wydarzeniach z finału WOŚP w Gdańsku, Hyży zapewnia, że idea koncertowania przeciwko hejtowi jest zupełnie niezależna zarówno od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i od polityki:Jesteśmy apolityczni. Odcinamy się od organizacji - tłumaczyła w najnowszym wywiadzie.
Nie pij herbaty przed snem

Nie pij herbaty przed snem

Zdrowie
Wiele osób ma nawyk picia herbaty tuż przed snem. Cała filiżanka lub chociaż kilka łyków sprawiają, że czujemy się gotowi do pójścia do łóżka. Okazuje się, że picie herbaty przed snem to nie jest najlepszy pomysł. 
Rzecznik MŚP krytykuje pomysł resortu sprawiedliwości.

Rzecznik MŚP krytykuje pomysł resortu sprawiedliwości. "Nie widzę sensu dodatkowych sankcji"

Polska
Ministerstwo sprawiedliwości zaostrza przepisy dotyczące przedsiębiorców spóźniających się z płaceniem podatków. - Nie bardzo widzę sens stosowania takich dodatkowych sankcji, bo te sankcje, które istnieją, są wystarczające. Jeśli ktoś zalega z podatkiem, to prędzej czy później dopadnie do każąca ręka urzędu skarbowego. Przedsiębiorcy, którzy nie płacą podatku, to albo nie mogą, bo firma ma trudności, albo są przestępcami, ale wtedy się ich ściga z Kodeksu karnego - mówił rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz  programie "Money. To się liczy". Zaznaczył, że resort Zbigniewa Ziobry nie konsultował z nim swoich pomysłów. - Zaraz się za to biorę - dodał rzecznik.
PPK: Bardzo dobry pomysł, ale rząd trochę oszukuje

PPK: Bardzo dobry pomysł, ale rząd trochę oszukuje

Polska
- Pomysł PPK jest bardzo dobry, tylko że jest to drobiazg w porównaniu z potrzebami – mówi w programie "Money. To się liczy" ocenił prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jak to możliwe? – Rząd stosuje trik, którego stosować nie powinien. Mówi o emeryturze, ludzie są przekonani, że chodzi o dożywotnie pieniądze, a tak naprawdę rząd w przypadku PPK mówi o emeryturze wypłacanej przez 10 lat – tłumaczy prof. Witold Orłowski.