Wyniki wyszukiwania dla:

polskie firmy

Liczba wyników: 1877

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Stworzono implanty mogące leczyć urazy i schorzenia kręgosłupa. Do sprzedaży trafią w ciągu kilku lat

Ciekawostki
Nowe implanty kręgosłupowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, mogą stanowić rewolucję w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Naukowcy opracowali już bioinżynieryjne krążki międzykręgowe wykonane z własnych komórek macierzystych. Zastrzyki komórkami macierzystymi w zniszczone dyski niwelują natomiast stan zapalny. Nowoczesne implanty, giętkie i dopasowujące się do ruchu kręgosłupa, to szansa na życie bez bólu dla milionów osób. Szacuje się, że ponad 80 proc. Polaków skarży się na ból pleców. O nowym odkryciu mówi Piotr Szydlik, prezes firmy Evispine.
To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

Zdrowie
Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów. Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale też filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane. Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu. **- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – **mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. **- To jest przekłamanie – **dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga. **- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest –** podsumowuje. Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. **- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy –** komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u. Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie. **Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem. **
Wojna handlowa Trumpa z Chinami.

Wojna handlowa Trumpa z Chinami. "Jeśli dojdzie do eskalacji, Polska na tym straci"

Finanse
- Co my możemy zrobić? Wejść między Trumpa a Chiny? Jeśli dojdzie do eskalacji, to Polska na tym straci. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości - zauważa w programie "Money. To się Liczy" ekonomista Marek Zuber. Jak podkreśla, wizje, w których to polskie produkty zastąpią w Chinach amerykańskie, należeć włożyć między bajki.
Downhill podbija polskie góry. Czym jest i jak uprawiać go bezpiecznie?

Downhill podbija polskie góry. Czym jest i jak uprawiać go bezpiecznie?

- W górach każdy może znaleźć aktywność dla siebie. Od turystki pieszej przez turystykę rowerową po turystykę wysokogórską. Turystyka rowerowa rozwija się bardzo mocno, z największym wskazaniem na downhill - mówi Robert Pilarczyk, naczelnik grupy jurajskiej GOPR i ekspert PZU. Dlatego nie dziwi fakt, że powstaje coraz więcej tras zjazdowych dla kolarzy górskich. W okolicach Bielska-Białej wkrótce zostanie oddana już 15 trasa downhillowa, a w okolicach Szczyrku powstają już 3 ścieżki zjazdowe. Należy jednak pamiętać, że uprawianie tego sportu lepiej zacząć pod okiem doświadczonego trenera. - Ten sport jest fantastyczny, ale jak każdy sport ekstremalny wymaga pokory. Wymaga podejścia, w którym ten stopień wtajemniczenia zwiększamy powoli, a nie rzucamy się na głęboką wodę - zaznacza Grzegorz Krawczyk, koordynator ds. prewencji CSR PZU.
ME 2019 kobiet. Jacek Kasprzyk: Jest szansa na powtórkę sprzed 10 lat. Wtedy był medal

ME 2019 kobiet. Jacek Kasprzyk: Jest szansa na powtórkę sprzed 10 lat. Wtedy był medal

Polska
23 sierpnia w Łodzi rozpoczną się Mistrzostwa Europy 2019 kobiet. Polskie siatkarki w tym sezonie po raz pierwszy od kilku lat grały w Final Six Ligi Narodów, co jest dobrym prognostykiem przed imprezą rozgrywaną w naszym kraju. Polki w Łodzi będą grały przynajmniej do ćwierćfinałów, dopiero na ewentualne mecze o medale przeniosą się do Turcji. Według Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, kadra Jacka Nawrockiego jest w stanie zdobyć medal podczas tego turnieju.
Jaworzno. Polskie Malediwy

Jaworzno. Polskie Malediwy

Podróże
Parkiem Gródek w Jaworznie na Śląsku zachwyciły się niemal wszystkie media w Polsce. To bajeczne miejsce porównano do polskich Malediwów, Chorwacji czy innych wysp tropikalnych. Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy? Pojechaliśmy na Śląsk, porozmawialiśmy z wypoczywającymi tam ludźmi, ale przede wszystkim sfilmowaliśmy to bajeczne miejsce. Zobaczcie więcej tych rajskich widoków.
Wygrał 193 mln zł. Dziennikarze odsłaniają kulisy spotkania

Wygrał 193 mln zł. Dziennikarze odsłaniają kulisy spotkania

Finanse
Bez koszuli, w wygodnych kapciach i dresie – tak dziennikarzy Wirtualnej Polski przyjął człowiek, który w Eurojackpot wygrał 193 mln zł. – Jeśli wyobrażasz sobie odpowiednika prezesa dużej firmy, to zdecydowanie nie ten człowiek – mówi o zwycięzcy Mateusz Ratajczak. Razem z Sebastianem Ogórkiem opowiadają o samym spotkaniu, poszukiwaniach i sporze w ocenie mężczyzny, który towarzyszył im w trakcie pisania tekstu.
Podsumowanie kwalifikacji do Tokio 2020.

Podsumowanie kwalifikacji do Tokio 2020. "Dziewczyny miały łzy w oczach, przeżywały ten mecz"

Sport
Choć reprezentacja Polski przegrała z Serbią i nie wywalczyła sobie przepustki na igrzyska olimpijskie, będzie miała na to jeszcze jedną szansę. Polskie siatkarki pokazały jednak, że są w stanie walczyć z rywalkami z topu, zostawiły na boisku wszystko co miały i to dobry prognostyk przed tym, co je czeka. Przed kadrą Jacka Nawrockiego mistrzostwa Europy, a w styczniu kolejna okazja na zdobycie biletu do Tokio.
Grill, co przynieść do picia? Ekspert: oczywistym wyborem jest piwo

Grill, co przynieść do picia? Ekspert: oczywistym wyborem jest piwo

Finanse
- Z grillem Polacy sobie akurat radzą, to nasza nowa pasja. Z czym na grilla? Oczywistym wyborem jest piwo. Choćby w supermarketach znajdziemy szeroką ofertę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Froń, autor bloga "Paragraf w kieliszku". Jak dodał, ma nadzieję, że Polacy coraz chętniej będą sięgali po wino, szczególnie po to polskie.
GoPL. Polskie firmy wspierają nowoczesny przemysł

GoPL. Polskie firmy wspierają nowoczesny przemysł

Finanse
W najnowszym odcinku Programu GoPL pokazujemy dwie polskie firmy technologiczne, wspierające m. in. nowoczesny przemysł. Jedną z nich jest gliwicka Apa Group Sp. z o. o., która oferuje rozwiązania dla inteligentnego przemysłu oraz systemy do zarządzania budynkami. Będziemy gościć w ich wyjątkowym showroomie technologicznym „Black House”, gdzie prezentują swoje technologie. Kolejną firmą jest WObit Sp. z o. o. z Dęborzyc w województwie Wielkopolskim, która dzięki wieloletnim wysiłkom stała się wiodącym polskim producentem robotów wykorzystywanych w przemyśle. Na koniec zabieramy Państwa do Międzychodu, gminy niemożliwych możliwości, w której burmistrz Krzysztof Wolny sukcesywnie stara się polepszać jakość życia mieszkańców, tych dorosłych, jak i najmniejszych, budując m. in. pierwsze w Europie przedszkole z całorocznym stokiem narciarskim na dachu oraz zdobywając kolejnych znaczących inwestorów.
Skarb pod podłogą. Niezwykłe znalezisko w kościele w Barczewie

Skarb pod podłogą. Niezwykłe znalezisko w kościele w Barczewie

Ciekawostki
Tysiąc srebrnych monet z XVII w. znaleźli polscy archeolodzy pod posadzką zabytkowego kościoła w Barczewie. Skarb ukryto pod ziemią w północno-zachodnim narożniku prezbiterium. Był schowany w ceramicznym, glazurowanym kubku z uchwytem. Monety są doskonale zachowane. Wśród nich są polskie grosze, półtoraki, trojaki i szóstaki oraz pruskie szelągi. Barczewski kościół św. Andrzeja Apostoła przy klasztorze franciszkanów został wzniesiony pod koniec XIV w. Za czasów Stefana Batorego w klasztorze osadzono zgromadzenie bernardynów. Według dr. Arkadiusza Koperkiewicza, kierownika, prowadzącego badania archeologiczne w świątyni, monety schowali pod podłogą zakonnicy. Nastąpiło to w czasach rozkwitu konwentu bernardynów. Barczewski klasztor otrzymywał wtedy liczne dotacje od warmińskich biskupów. Monety odkryto podczas wstępnych prac konserwatorskich. Niebawem renowacji zostanie poddany cały kościół.
Rohlig Suus Logistics: Polak, który wykupił niemiecką firmę

Rohlig Suus Logistics: Polak, który wykupił niemiecką firmę

W 1999 roku Tadeusz Chmielewski wykupił 25 proc. udziałów w niemieckiej spółce, w której wcześniej pracował. W zakupie pomogła mu wtedy rodzina. Siedem lat później biznesmen otrzymał bardzo korzystną ofertę odsprzedania swoich udziałów, ale zamiast z niej skorzystać, wykorzystał okazję do odkupienia firmy w całości. Od tamtego czasu przychody Rohlig Suus Logistics urosły czterokrotnie, a firma stała się potentatem na europejskim rynku spedycyjnym. Nino Dżikiji Tadeusz Chmielewski mówi, dlaczego wygodne życie zamienił na kolejne lata ciężkiej pracy i jak w prowadzeniu biznesu pomaga mu zamiłowanie do brydża i szachów. Biznesmen wspomina też czasy pracy na plantacji kwiatów w Holandii.

"Podsumowanie tygodnia". Piast Gliwice, Legia Warszawa i Lechia Gdańsk - kto zagra w Lidze Europy? (Cały odcinek)

Piłka nożna
Polskie zespoły wciąż walczą o prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy. Piast Gliwice, Legia Warszawa i Lechia Gdańsk wygrały swoje pierwsze mecze 2. rundy eliminacji. W najbliższy czwartek rozegrają mecze rewanżowe. Paweł Kapusta oraz Mateusz Skwierawski rozmawiają o występach polskich zespołów w eliminacjach w piłkarskich podsumowaniu tygodnia.
Polskie kluby walczą o europejskie puchary.

Polskie kluby walczą o europejskie puchary. "Legia gra najgorzej. Inne kluby na tym cierpią"

Piłka nożna
Piast Gliwice, Lechia Gdańsk oraz Legia Warszawa wciąż są w grze o prawo gry w europejskich pucharach. Miniony czwartek był dniem wyjątkowym, bo wszystkie polskie zespoły wygrały swoje mecze w kwalifikacjach do Ligi Europy. Paweł Kapusta oraz Mateusz Skwierawski rozmawiają o występach reprezentantów PKO Ekstraklasy na arenie międzynarodowej.
Rohlig Suus Logistics: Nie odbiera wielu telefonów, z pracownikami chce gotować

Rohlig Suus Logistics: Nie odbiera wielu telefonów, z pracownikami chce gotować

Prezes największej polskiej firmy transportowej nie odbiera zbyt wielu telefonów, codzienne decyzje zostawia swoim menedżerom. Nie jest też zwolennikiem dużego ryzyka w biznesie. Tadeusz Chmielewski opowiedział Nino Dżikiji, dlaczego zrezygnował kiedyś z dużego kontraktu, do którego był namawiany przez otoczenie i tego nie żałuje. Prezes Rohlig Suus Logistics mówił też o spektakularnych działaniach, których czasem wymaga branża transportowa oraz 26 hektarach ziemi, na której własnoręcznie sadzi warzywa i owoce z całego świata.
Rohlig Suus: Potentat transportowy bez ciężarówek

Rohlig Suus: Potentat transportowy bez ciężarówek

Polska firma o obco brzmiącej nazwie jest transportową potęgą nie tylko w Polsce. Mimo to Rohlig Suus nie ma na własność ani jednej ciężarówki. Z czego to wynika, założyciel firmy Tadeusz Chmielewski mówi Nino Dżikiji. Prezes zdradza też, w jaki niecodzienny sposób planuje świętować przekroczenie miliarda złotych przychodu przez firmę.
Mój prąd. Rusza nowy program rządu.

Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Polska
- Najmniejsze instalacje fotowoltaniczne kosztują ok. 15 tys. zł – mówił w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Ale zwykle montuje się systemy warte 20-23 tys. zł. Zatem pomoc z programu rządowego: mój prąd w wysokości 5 tys. zł dopłaty to tylko 15-20 proc. kosztów takiej inwestycji. Tak czy inaczej warto się po te pieniądze schylić choć trzeba pamiętać o zasadzie: kto pierwszy ten lepszy. I to widać, bo firmy instalacyjne już mają pozajmowane terminy i mnóstwo zleceń.
Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej.

Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej. "Trzeba złożyć oświadczenie"

Polska
- Firma, która w zeszłym roku płaciła za prąd pok. 10 tys. zł, w tym roku zapłaci ok. 13-14 tys. zł – mówił w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Wszystko dlatego, że większość firm energetycznych wprowadziła już nowe cenniki i rachunki już są wyższe. Natomiast zgodnie z najnowszą nowelizacją te firmy, które już zapłaciły więcej, otrzymają korekty faktur. Muszą także wystąpić do dostawcy energii z oświadczenie. Termin na to właśnie mija, Jeśli tego nie zrobią, nadal będą płacić wyższe rachunki.
Sonik zabrał przyjaciół z Anglii w Tatry.

Sonik zabrał przyjaciół z Anglii w Tatry. "Nigdy tak się nie wstydziłem"

Polska
- W najbliższą sobotę po raz ósmy organizujemy akcję sprzątania Tatr - powiedział w programie „Money. To się liczy” Rafał Sonik. – Skąd pomysł? Ze wstydu. Przyjechali do mnie znajomi z Anglii. Byłem dumny z tego, że pokażę im polskie góry. Może nie tak wysokie jak Alpy czy Pireneje, ale równie pięknie. Poszli na wycieczkę i ręce mi opadły. Paliłem się ze wstydu i to tak do granic możliwości, choć nadrabiałem miną. Co krok to porzucona plastikowa butelka, puszka, stary but… Przeżyłem to mocno. Na koniec pomyślałem: przecież nie musiałem się wstydzić, to można posprzątać. I tak się zaczęło. Za pierwszym razem tysiąc wolontariuszy zebrało ponad 1,5 tony śmieci. Teraz z roku na rok jest lepiej.
Państwo przejęło viaToll.

Państwo przejęło viaToll. "Jesteśmy w fazie przejściowej"

Motoryzacja
- Od listopada jesteśmy operatorem systemu opłat viaToll i w tej chwili jesteśmy ciągle w trakcie przejmowania systemu od firmy Kapsch - powiedziała w programie „Money. To się liczy” dr Karolina Wieczorek, Główny Inspektorat Transportu Drogowego. – Mamy już kontrolę nad wszystkimi danymi, które są w tym systemie, ale ciągle jesteśmy w fazie przejściowej. Budujemy jednocześnie satelitarny, krajowy system poboru opłat, który zacznie działać w 2021 roku. Istniejąca infrastruktura czyli np. bramki, zostaną przez nas wykorzystane. System początkowo będzie dotyczył pojazdów ciężarowych, z czasem zostanie rozszerzony na osobówki. Chodzi o to, by optymalnie usprawnić podróżowanie po polskich drogach, żeby pobór opłat odbywał się w sposób jak najbardziej dogodny.
Wedel: brakuje rąk do produkcji kultowej czekolady

Wedel: brakuje rąk do produkcji kultowej czekolady

W fabryce Wedla, tylko na jednej linii produkcyjnej, co minutę powstaje pięćset tabliczek kultowej czekolady. Mimo dużej automatyzacji zakładu część słodyczy nadal jednak wykonywana jest w tradycyjny sposób, również ręcznie. Jak powstają najbardziej znane produkty marki Wedel i jak niskie bezrobocie wpływa na działalność firmy - prezes Maciej Herman mówi Nino Dżikiji.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 90następne