Wyniki wyszukiwania dla:

polityka

Liczba wyników: 1473

Mocne słowa o wyborach. "Jesteśmy głupkami wchodzącymi w demokrację"

Mocne słowa o wyborach. "Jesteśmy głupkami wchodzącymi w demokrację"

Wyborczy Grill
Jacek Żakowski nie pozostawił suchej nitki na politykach, którzy biorą udział w wyborach samorządowych. Skrytykował Patryka Jakiego z plan zbudowania 19. dzielnicy, a Rafała Trzaskowskiego za słynną już niebieską ławkę, która miała skłonić wyborców do rozmów z kandydatem. - Jesteśmy głupkami wchodzącymi w demokrację - stwierdził publicysta w programie "Wyborczy Grill".
Pozew przeciwko Polsce. "PiS się przygotowuje na zderzenie"

Pozew przeciwko Polsce. "PiS się przygotowuje na zderzenie"

Wyborczy Grill
Niedawno prezydent Andrzej Duda nazwał Unię Europejską "wyimaginowaną wspólnotą". - PiS przygotowuje się na zderzenie - mówił Jacek Żakowski w programie "Wyborczy Grill", komentując przemówienie Dudy w Leżajsku. - Zderzenie będzie miało miejsce w TSUE, prawdopodobnie w środę Komisja skieruje pozew przeciwko Polsce. PiS przygotowuje swój elektorat na to zderzenie - dodał Żakowski. Z kolei Kamila Baranowska wskazuje na to, ze kluczowe mogą być wybory do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku. - Planem B jest oczekiwanie na to, co się okaże po wyborach do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku, bo kształt PE i KE może być zupełnie inny w tych wyborach i może być dla Polski przychylniejszy - wskazała publicystka. - Problem polega na tym, że PiS myśli o innej Unii Europejskiej, chcą zbudować inną Europę - zaznaczył z kolei Jacek Żakowski w "Wyborczym Grillu".
Jarosław Gowin o Andrzeju Dudzie. Ofiara "złej woli"

Jarosław Gowin o Andrzeju Dudzie. Ofiara "złej woli"

Tłit
Czy prezydent Andrzej Duda powinien być ostrożniejszy w wypowiedziach? - zapytał Jarosława Gowina w programie WP "Tłit" Marek Kacprzak. Nawiązał przy tym do słów głowy państwa o "wyimaginowanej wspólnocie", które większość odebrała jako określenie Unii Europejskiej. Gowin zapewnił, że Duda jest zwolennikiem integracji europejskiej. Jak zaznaczył, "przy założeniu złej woli, z każdej wypowiedzi polityka można wyciągnąć wnioski, które są sprzeczne z jego intencjami". Dodał, że jego spotkało dokładnie to samo.
 Minister inwestycji: i Polska i Niemcy poszkodowane przez Komisję Europejską

Minister inwestycji: i Polska i Niemcy poszkodowane przez Komisję Europejską

Money. To się liczy
- Polska i Niemcy są wśród ośmiu krajów UE, które zostały najbardziej poszkodowane przez propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą kształtu nowej perspektywy budżetowej. To nas łączy - mówił w programie "Money. To się liczy" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dopytywany, czy Polska ma dobrą pozycję negocjacyjną w rozmowach o unijnym budżecie w sytuacji gdy prezydent Andrzej Duda mówi o "wyimaginowanej wspólnocie", minister zwrócił uwagę, że udało nam się utrzymać wagę polityki spójności. - Udało nam się wypracować w ramach UE to, że polityka spójności została w budżecie europejskim jako to najważniejsza, obok wspólnej polityki rolnej, a wcale to nie było takie oczywiste. Musimy rozmawiać - powiedział.
Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Tłit
- Czy zapewni pan, że PO nigdzie w samorządzie nie wejdzie w koalicję z PiS? - pytał Marek Kacprzak Sławomira Neumanna w programie "Tłit". Polityk PO zareagował śmiechem. - Przepraszam, że się śmieję, ale myśli pan, że musimy o tym zapewniać? 4 lata temu były inne czasy. Dziś podział jest nie tylko emocjonalny, jest inne spojrzenie na państwo, demokrację, praworządność. To się wyklucza. Nikt, kto choć trochę interesuje się polityką, nie musi pytać, o to czy wejdziemy w koalicję. To niemożliwe i oczywiste. Uważamy PiS za szkodnika - mówił poseł.
Kosiniak-Kamysz walczy na śmierć i życie. "Ma nóż na gardle"

Kosiniak-Kamysz walczy na śmierć i życie. "Ma nóż na gardle"

Wydanie: 10 września 2018
W weekend odbyła się konwencja PSL, na którym głos zabrał lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak zauważył Piotr Witwicki z Polsat News, to było jedno z udanych wystąpień polityka. - Widać, że jemu się chce czyli coś, co nie zawsze widać w politykach Platformy. Kosiniak ma nóż na gardle, widać że ten człowiek walczy na śmierć i życie - powiedział gość "Wyborczego Grilla".
Wieniawa zachwyca się Biedroniem: "Bardzo zabawny i mądry facet"

Wieniawa zachwyca się Biedroniem: "Bardzo zabawny i mądry facet"

Gwiazdy
Robert Biedroń jest jednym z najpopularniejszych polityków w Polsce. Prezydent Słupska cieszy się wyjątkową sympatią, nie tylko w swoim mieście, ale również wśród celebrytów. Samorządowiec zaskarbił sobie sympatię Joanny Krupy, Jurka Owsiaka, Magdy Gessler czy Quebonafide. Plany utworzenia przez Biedronia "ruchu społecznego" wywołało spore poruszenie również u młodych influencerek. Angelika Mucha nie kryła zachwytu możliwością ewentualnego wystartowania polityka w wyborach prezydenckich. Działania samorządowca poparła również Julia Wieniawa. Posłuchajcie.
"Hollywoodzki trailer" Donalda Tuska. Reakcja Zdzisława Krasnodębskiego

"Hollywoodzki trailer" Donalda Tuska. Reakcja Zdzisława Krasnodębskiego

Tłit
Szef Rady Europejskiej zaprezentował w internecie plany na jesień. Informacji towarzyszy wideo, którego głównym bohaterem jest właśnie Tusk. Komentatorzy porównują go do "trailera", którym nie powstydziłaby się najlepsza hollywoodzka produkcja. Z filmem zapoznał się na antenie WP wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski. - To spot, pewna reklama, jak innych produktów. Tak reklamuje się dziś polityka - stwierdził w programie "Tłit". Europoseł odniósł się również do słów szefa PO Grzegorza Schetyny, który w czwartek w rozmowie z WP wycofał się ze wcześniejszych deklaracji ws. Tuska. Były premier miał być pewnym kandydatem zjednoczonej opozycji na prezydenta. - Tusk będzie patrzył jaka jest sytuacja. Jeśli PO przegra wybory, nie zdecyduje się na kandydowanie - ocenił Krasnodębski. Stwierdził też, że Tusk "znacznie lepiej" czuł się jako polityk w kraju, niż w UE.
LM96 ekscytuje się pełnoletnością. "Nie miałam okazji jeszcze głosować w wyborach"

LM96 ekscytuje się pełnoletnością. "Nie miałam okazji jeszcze głosować w wyborach"

Gwiazdy
Robert Biedroń na początku tygodnia ogłosił, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach na prezydenta Słupska. Samorządowiec zapowiedział, że zamierza utworzyć "ruch społeczny", co zostało odebrane jako zapowiedź stworzenia własnej partii politycznej i chęci udziału w wyborach prezydenckich. Angelika Mucha nie kryje ekscytacji ze zbliżających się wyborów samorządowych. 20 latka wyznała, że nie miała jeszcze okazji odwiedzić lokalu wyborczego. Choć blogerka nie śledzi bieżącej sytuacji politycznej w kraju, zapewnia, że kibicuje Biedroniowi.
Biedroń do Schetyny: "niech się nie maże". Cięta riposta

Biedroń do Schetyny: "niech się nie maże". Cięta riposta

Tłit
"Niech Grzegorz się nie maże, że ja nie chcę od niego odebrać telefonu" - powiedział niedawno Robert Biedroń do szefa PO. W programie "Tłit" Schetyna zareagował śmiechem. - Nie dzwonię do Biedronia. Zacznę, jak zacznie robić politykę, czyli - słyszałem - w lutym. Nie dzwonię, bo nie ma tematu. Są konferencje, zapowiedzi. Jak będzie polityka, jest szansa na rozmowę - komentował. Jak dodał, Biedronia "nie interesują wybory samorządowe, nastawiony jest na wybory europejskie". - Moje 100 proc. aktywności - podkreślał Schetyna - to właśnie wybory samorządowe. Czy zazdrości Biedroniowi? - W polityce ważne są wyniki wyborów, a nie entuzjazm na konferencjach prasowych, nawet najbardziej uznanych dziennikarzy - odparł.
"Tłit". Michał Dworczyk odpowiada Olszewskiemu ws. Macierewicza

"Tłit". Michał Dworczyk odpowiada Olszewskiemu ws. Macierewicza

Tłit
"Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu" - oznajmił Jan Olszewski. Powód? W ocenie b. premiera na stanowisku tym nie radzi sobie jego następca Mariusz Błaszczak. Co na to szef KPRM Michał Dworczyk? - Krytyka ministra Błaszczaka jest bardzo niesprawiedliwa. Od pierwszych dni bardzo aktywnie działa na rzecz modernizacji sił zbrojnych i ich rozbudowy - komentował w programie "Tłit". Błaszczak jest lepszy niż Macierewicz? - dopytywał prowadzący program Marek Kacprzak. - To dwaj różni politycy, z różnym temperamentem, inaczej współpracują z mediami. Minister Błaszczak jest świetnym przykładem polityka, o którym można powiedzieć: "po czynach, owocach pracy ich poznacie". Minister obrony narodowej świetnie sobie radzi - mówił Dworczyk. Szef KPRM odniósł się również do stwierdzenia Olszewskiego, że "zakup australijskich fregat był kompromitujący" - i dla prezydenta i dla szefa MON. - Nie chcę komentować słów premiera Olszewskiego, do którego mam wielki szacunek. Wypowiadając je, może nie mieć pełnej wiedzy - stwierdził Dworczyk.
Burza po słowach Gowina. Michał Kamiński w programie "Tłit": to robota dla psychologa

Burza po słowach Gowina. Michał Kamiński w programie "Tłit": to robota dla psychologa

Tłit
Wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że polski rząd może nie zastosować się do orzeczenia unijnego Trybunału w sprawie Sądu Najwyższego. Rozstrzygnięcie zmuszające do tego polskie władze będzie, jego zdaniem, "krokiem do autodestrukcji UE". Sprawę komentował w programie "Tłit" poseł PSL-UED Michał Kamiński. - Taka jest polityka tego rządu: szukanie wrogów w Europie. Poszli na wojnę - mówił. Po chwili dodał, że "jest to bardziej robota dla psychologa". - Mówią, co im w duszy gra, a gra im Polska bez Europy. Europa oznacza pokój, oni chcą wojny - kontynuował Kamiński. W ocenie posła, słowa to najmniejszy problem. - Gowin wspiera politykę, która prowadzi do marginalizacji w UE. Kaczyński lubi rządzić przez kryzys. Tak jak Putin potrzebuje wrogów. Polityka tego rządu jest podobna - wyimaginowani wrogowie i car, który nas broni - podsumował.
Polska ma jeden z najwyższych socjali w UE

Polska ma jeden z najwyższych socjali w UE

Money. To się liczy
- Kiedyś mieliśmy jedną czwartą gospodarstw domowych w deprywacji materialnej, tzn. że części osób nie było stać na tygodniowe wakacje raz w roku, zakup telefonu, podstawowe rzeczy w XXI wieku. W ostatnich latach to się znacznie zmieniło, po pierwsze przez bogacenie się, zmiany na rynku pracy, de facto też przez świadczenia rodzinne - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
W Polsce brakuje średnich firm. Winna polityka państwa

W Polsce brakuje średnich firm. Winna polityka państwa

Money. To się liczy
- Przedsiębiorcy bardzo zwracają uwagę nie tyle na samą wysokość podatków, co ich nieprzewidywalność. Jeżeli jestem bardzo dużą firmą, zatrudniam tysiąc, dwa pracowników, to stać mnie na prawników, żeby się bronić przed zmianami i kontrolami. Jeżeli zatrudniam ośmiu pracowników, to kontrole mi nie grożą, zawsze mogę uciec też do szarej strefy, jestem w miarę bezpieczny. A jak już mam 50-100 pracowników, to już jestem wystarczająco duży, żeby instytucje skarbowe się mną zainteresowały, a jestem za mały, żeby się bronić - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
Rząd kontra "Solidarność". Czy pensja minimalna powinna wzrosnąć

Rząd kontra "Solidarność". Czy pensja minimalna powinna wzrosnąć

To się liczy
Dla mnie jako polityka, który sprawdził się swego czasu, jest jasne, że związki zawodowe z reguły zgłaszają oczekiwania dalej idące niż propozycje rządu - uważa prof. Grzegorz Kołodko, były minister finansów. - Temu rządowi zarzuca się, z czym się nie zgadzam, że był zbyt hojny w kwestii podwyżek w sferze budżetowej czy w przypadku płacy minimalnej. Pamiętam jak rok temu tzw. eksperci podnosili alarm, że nie stać nas na podwyżkę płacy minimalnej, tymczasem nic się nie stało. Poza tym na tę kwestię nie można patrzeć w krótkim przedziale czasu. Jeśli popatrzymy na ostatnie ćwierćwiecze, to wydajność pracy rosła szybciej niż płace. Wobec tego udział zysków w rosnących owocach polskich reform był szybszy niż udział płac. Jeśli przez rok, dwa trzy płace rosną przeciętne, a minimalne nieco powyżej średniego wzrostu wydajności, to jest to pewne wyrównanie w przestrzeni historycznej. Natomiast trzeba uważać. Jeśli rząd mówi, że są pewne granice podwyższania płacy minimalnej, to trzeba się nad tym zastanowić. W tej sprawie rząd PiS nie popełnił zbyt wiele błędów. 
Tłit - Włodzimierz Czarzasty

Tłit - Włodzimierz Czarzasty

Odcinek: 101
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Włodzimierz Czarzasty.
Tłit - Marcin Warchoł

Tłit - Marcin Warchoł

Odcinek: 100
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marcin Warchoł.
Tłit - Ryszard Kalisz

Tłit - Ryszard Kalisz

Odcinek: 99
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Ryszard Kalisz.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 82następne