Wyniki wyszukiwania dla:

polityka

Liczba wyników: 712

Schetyna: UE utrzyma politykę wobec Rosji

Schetyna: UE utrzyma politykę wobec Rosji

Świat
Unia Europejska utrzyma jak na razie swoją politykę wobec Rosji - poinformował w Brukseli szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna, podsumowując dyskusję na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE.
Weterani lewicy o Magdalenie Ogórek

Weterani lewicy o Magdalenie Ogórek

Polska
- W wyborach prezydenckich wolałbym kandydata, który realizowałby w przeszłości jakąkolwiek, choćby skromną misję polityczną - powiedział Marek Borowski, komentując wystawienie przez SLD kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta. Jego sceptycyzmu nie podziela Krzysztof Janik. Były minister spraw wewnętrznych uważa kandydaturę Ogórek za "bardzo ciekawą" i wierzy, że jej osoba może przyciągnąć do urn miliony osób, które dotąd "milczą" w polityce.
Obama: jesteśmy z Francuzami

Obama: jesteśmy z Francuzami

Świat
- Francja jest naszym najstarszym sojusznikiem. Chcę, żeby wiedzieli, że jesteśmy z nimi w tych trudnych chwilach dzisiaj i będziemy z nimi jutro. Myślami i modlitwą jesteśmy z rodzinami ofiar - powiedział Barack Obama. Potępił ataki terrorystyczne, do których w ostatnich dniach doszło we Francji. (miko)
Marek Balicki o sytuacji SLD [Z każdej strony]

Marek Balicki o sytuacji SLD [Z każdej strony]

Polska
SLD to nie lewica? - W jakiejś części, chyba tak - oznajmił w programie "Z każdej strony" Marek Balicki. Były minister zdrowia i członek SLD oznajmił, że lewica "przeżywa kryzys".
Marcinkiewicz o wpadce Ewy Kopacz

Marcinkiewicz o wpadce Ewy Kopacz

Polska
- Gdybym to ja był na miejscu premier Ewy Kopacz, byłyby dymisje. Nie można premiera wpuszczać w takie maliny - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier skomentował w ten sposób sesję zdjęciową szefowej rządu dla jednego z czasopism. W artykule pojawiła się informacja o markach ubrań i dodatków, w których wystąpiła Kopacz. Zdaniem byłego premiera odpowiedzialni za wpadkę są ludzie z otoczenia premier, którzy kontaktowali się w sprawie sesji z redakcją magazynu.
Ewa Kopacz na spotkaniu z weteranami

Ewa Kopacz na spotkaniu z weteranami

Polska
Żołnierze na misjach służą za granicą nie tylko Polsce, ale całemu światu - powiedziała premier Ewa Kopacz, która wzięła w niedzielę w Warszawie udział w otwarciu Domu Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.
Putin: Nikogo nie atakujemy

Putin: Nikogo nie atakujemy

Finanse
Rosja coraz mocniej broni swoich interesów narodowych, ale nikogo nie atakuje - powiedział Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej z udziałem ponad 1,2 tys. rosyjskich i zachodnich dziennikarzy. Prezydent Rosji podkreślił, że "jego kraju w żadnym wypadku nie można uznać za prowokatora czy agresora". Odpowiedź Putina padła na pytanie dotyczące przekraczania przez rosyjskie samoloty przestrzeni powietrznej innych państw.

"Cola Light" - szczyt UE z Donaldem Tuskiem

Świat
Pierwszy szczyt Unii Europejskiej pod przewodnictwem Donalda Tuska, nowego prezydenta Rady UE, ma już przezwisko. Portal EU Observer określił go pseudonimem "Cola Light". Według dyplomatów, czterostronicowy projekt przygotowany na dzisiejsze spotkanie jest zbyt krótki i zbyt ogólny.
Sejm przyjął budżet na 2015 rok

Sejm przyjął budżet na 2015 rok

Polska
Za przyjęciem ustawy głosowało 236 posłów, 205 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Budżet przewiduje, że deficyt nie powinien przekroczyć 46 mld 80 mln zł.
Amerykanie podejmują

Amerykanie podejmują "historyczną decyzję"

Świat
Władze Kuby uwolniły 65-letniego Amerykanina Alana Grossa, który od pięciu lat był przetrzymywany na wyspie - podał w środę amerykański kanał informacyjny ABC News. Przedstawiciel amerykańskich władz powiedział, że Gross jest w drodze do Stanów Zjednoczonych. Według amerykańskich mediów to zapowiedź ocieplenia na linii USA - Kuba, a nawet wznowienia zerwanych w 1961 roku stosunków dyplomatycznych.
Polska ratyfikowała umowę UE-Ukraina

Polska ratyfikowała umowę UE-Ukraina

Polska
Prezydent Bronisław Komorowski, w obecności goszczącego z oficjalną wizytą w Polsce prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, podpisał ustawę o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską. Po złożeniu podpisu Komorowski podkreślił, że jeżeli Ukraina będzie zainteresowana kupnem broni, to Polska jest otwarta na rozmowy. Dodał, że Polska chce pomóc we wzmacnianiu sytemu obronnego Ukrainy i jego reformie.
Czarzasty podał się do dymisji [Z każdej strony]

Czarzasty podał się do dymisji [Z każdej strony]

Polska
- W niedzielę podałem się do dymisji - oznajmił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD na Mazowszu. Poinformował, że jego wniosek został jednogłośnie odrzucony. Na pytanie, czy wybory samorządowe zostały sfałszowane, odpowiedział: - Nikt z SLD tak nie sądzi.
Sikorski:jesteśmy bardziej święci od papieża

Sikorski:jesteśmy bardziej święci od papieża

Polska
Dzisiaj Polska już wie, jak odmówić USA. W okresie po atakach na WTC była jednak inna sytuacja. Warto pamiętać, że Polska jest jedynym krajem, które prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Jesteśmy tu bardziej święci niż papież - ocenił Radosław Sikorski, marszałek sejmu RP.

"Prezes czeka na przeprosiny od prezydenta"

Polska
- Jarosław Kaczyński może podać rękę Bronisławowi Komorowskiemu, ale do tego muszą być odpowiednie okoliczności - powiedział prof. Piotr Gliński. Jak zaznaczył, prezes czeka na przeprosiny od prezydenta.
Holland: nasi politycy podziwiają Underwooda

Holland: nasi politycy podziwiają Underwooda

Polska
- Polscy politycy podziwiają Underwooda, a to przecież postać patologiczna. Mówimy tu o polityku skutecznym, ale też o absolutnie brutalnym człowieku. Underwood to morderca z serialu "House of cards" - mówi Agnieszka Holland, polska reżyserka i scenarzystka.
Partie poszukują kandydatów na prezydenta

Partie poszukują kandydatów na prezydenta

Polska
Do wyborów prezydenckich w 2015 roku pozostało jeszcze wiele miesięcy. Partie poszukują już jednak kandydatów, których wystawią w wyborach. Sporą niespodzianką może być PSL, który może poprzeć starania o reelekcję Bronisława Komorowskiego.
Sejm odrzucił projekt PiS

Sejm odrzucił projekt PiS

Polska
Sejm odrzucił zaproponowany przez PiS projekt zmian w Kodeksie wyborczym, który zakładał m.in. zmianę sposobu wyłaniania Państwowej Komisji Wyborczej. O projekcie krytycznie wypowiadały się kluby koalicji PO-PSL.
Marcin Mastalerek o wyborach prezydenckich [Z każdej strony]

Marcin Mastalerek o wyborach prezydenckich [Z każdej strony]

Polska
Czy prezydent Bronisław Komorowski, podobnie jak w 2007 roku, będzie chciał obecności obserwatorów OBWE podczas wyborów prezydenckich? Tego przynajmniej oczekuje Prawo i Sprawiedliwość.
Orędzie Władimira Putina

Orędzie Władimira Putina

Świat
Prezydent Rosji wygłosił orędzie do obu izb parlamentu. Powiedział w nim m.in., że nałożone na jego kraj sankcje stanowią kontynuację "antyrosyjskiej" polityki Zachodu. Oznajmił również, że Rosja nie pozwoli, by rozmawiano z nią z pozycji siły. Zadeklarował, że Rosja nie pójdzie drogą samoizolacji i poszukiwania wrogów, jednak nie pozwoli też krajom zachodnim, by podzieliły ją według - jak to określił - "jugosłowiańskiego scenariusza".
poprzednie 1 ... 30 31 32 33 34 następne