Wyniki wyszukiwania dla:

polityka

Liczba wyników: 703

Sondaż dla TVP: PO wygrywa z PiS

Sondaż dla TVP: PO wygrywa z PiS

Polska
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lutego, wygrałaby je Platforma Obywatelska, na którą głos oddałoby 34 procent badanych - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. Tym samym PO wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, na które wraz z Solidarną Polską i Polską Razem chce głosować o 2 punkty procentowe mniej respondentów. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze tylko dwie partie: PSL (9 procent) i SLD (7 procent).
Marek Siwiec odchodzi z Twojego Ruchu

Marek Siwiec odchodzi z Twojego Ruchu

Polska
Marek Siwiec ogłosił we wtorek, że odchodzi z Twojego Ruchu. Według niego partia realizuje autorski program swojego przewodniczącego Janusza Palikota. "W takiej polityce nie ma dla mnie miejsca" - napisał polityk na swoim blogu.

"Prezydentura powinna być bardziej aktywna"

Polska
- Możliwy może być model prezydentury aktywnej, takiej, która wychodzi naprzeciw polskiej racji stanu i potrzeb Polaków, bo prezydent oprócz swoich kompetencji związanych z kwestią obronności, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej, jest pierwszym obywatelem Polski - mówił w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info prof. Piotr Gliński.
Kwaśniewski o Rosji i Władimirze Putinie [Z każdej strony]

Kwaśniewski o Rosji i Władimirze Putinie [Z każdej strony]

Polska
Jeden z bardzo podstawowych argumentów, który Rosjanie używają teraz w czasie kryzysu ukraińskiego i który dociera do wielu środowisk na Zachodzie to jest to, że politykę Putina dzisiaj usprawiedliwia polityka upokarzania Rosji przez Zachód od 1989 roku - mówi Aleksander Kwaśniewski w programie "Z każdej strony".
Ogórek przemówi w Walentynki

Ogórek przemówi w Walentynki

Polska
- Pani Ogórek będzie mówić własnymi słowami, własnymi ustami. To jest niebanalna kandydatka, która będzie prowadzić niebanalną kampanię wyborczą - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Leszek Miller, przewodniczący SLD. Zapowiedział, że kandydatka partii na prezydenta przemówi 14 lutego na konwencji wyborczej w Ożarowie Mazowieckim.
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

Polska
Jak podał marszałek sejmu Radosław Sikorski, wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2015 roku. - Miałem do wyboru cztery terminy: 1 maja, 3 maja, 10 maja i 17 maja. Zdecydowałem się pójść środkiem polskiej drogi - powiedział marszałek. Dodał, że "dobrzy kandydaci potrafią wygrać w każdym terminie".
Politycy o Adamie Jarubasie

Politycy o Adamie Jarubasie

Polska
Zdaniem Zbigniewa Kuźmiuka PSL, wystawiając młodego polityka, bierze przykład z największej partii opozycyjnej. - To jest oczywiście człowiek młodego pokolenia, a więc w tym sensie PSL naśladuje PiS i SLD - wyjaśnił eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji

Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji

Polska
- To jest de facto cicha Jałta - powiedział Paweł Kowal. Były europoseł skrytykował brak wspólnej i zdecydowanej polityki krajów Unii Europejskiej wobec Rosji. - Dla mnie było oczywiste, że jeśli Rosji zostanie okazana słabość i poszczególne państwa wejdą w dwustronne negocjacje, a weszły Francja i Niemcy, to Rosjanie zobaczą, że Unii Europejskiej właściwie nie ma - stwierdził Kowal.
Wybory w Grecji wygrywa lewicowa SYRIZA

Wybory w Grecji wygrywa lewicowa SYRIZA

Świat
Wybory parlamentarne w Grecji wgrała populistyczna lewicowa partia SYRIZA. Według sondaży exit poll zdobyła około 37% głosów. Na drugim miejscu z wynikiem około 27% znalazła się obecnie rządząca konserwatywna partia - Nowa Demokracja. (miko)
Kidawa-Błońska: to jest cios dla Ewy Kopacz

Kidawa-Błońska: to jest cios dla Ewy Kopacz

Polska
- To jest cios, jeżeli najbliższe otoczenie dopuszcza się takich rzeczy - uważa Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o dymisje najbliższych współpracowników Ewy Kopacz. - Ale Ewa Kopacz świetnie sobie radzi w kryzysowych sytuacjach - dodaje.

"Pani premier ma tendencję do kłamstwa"

Polska
Pani premier ma tendencję do kłamstwa - mówi Andrzej Duda, komentując słowa Ewy Kopacz ws. jego wypowiedzi dotyczącej wysłania wojsk na Ukrainę. - To już nie pierwsze kłamstwo pani Kopacz. Dzisiejsza premier kłamała jako minister. Kłamała kilkukrotnie w sejmie. Skoro dzieje się to tyle razy, może czas to zakończyć - mówi Andrzej Duda. - Może sprawa sądowa spowoduje, że pani premier zawróci z tej drogi - dodaje.

"Ukraińcy nie potrzebują polskiego wojska"

Polska
Nigdy nie słyszałem od żadnego oficera czy polityka ukraińskiego, że chcieliby się zwrócić do Polski lub kogokolwiek o pomoc militarną - tak prof. gen. Bogusław Pacek odniósł się w "Po przecinku" w TVP Info do dyskusji o tym, czy Polska powinna wysłać swoich żołnierzy na Ukrainę. - Ani politycy, ani zwykli Ukraińcy nie oczekują takiego wsparcia - potwierdził ukraiński socjolog, Jurij Taran.
Schetyna: UE utrzyma politykę wobec Rosji

Schetyna: UE utrzyma politykę wobec Rosji

Świat
Unia Europejska utrzyma jak na razie swoją politykę wobec Rosji - poinformował w Brukseli szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna, podsumowując dyskusję na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE.
Weterani lewicy o Magdalenie Ogórek

Weterani lewicy o Magdalenie Ogórek

Polska
- W wyborach prezydenckich wolałbym kandydata, który realizowałby w przeszłości jakąkolwiek, choćby skromną misję polityczną - powiedział Marek Borowski, komentując wystawienie przez SLD kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta. Jego sceptycyzmu nie podziela Krzysztof Janik. Były minister spraw wewnętrznych uważa kandydaturę Ogórek za "bardzo ciekawą" i wierzy, że jej osoba może przyciągnąć do urn miliony osób, które dotąd "milczą" w polityce.
Obama: jesteśmy z Francuzami

Obama: jesteśmy z Francuzami

Świat
- Francja jest naszym najstarszym sojusznikiem. Chcę, żeby wiedzieli, że jesteśmy z nimi w tych trudnych chwilach dzisiaj i będziemy z nimi jutro. Myślami i modlitwą jesteśmy z rodzinami ofiar - powiedział Barack Obama. Potępił ataki terrorystyczne, do których w ostatnich dniach doszło we Francji. (miko)
Marek Balicki o sytuacji SLD [Z każdej strony]

Marek Balicki o sytuacji SLD [Z każdej strony]

Polska
SLD to nie lewica? - W jakiejś części, chyba tak - oznajmił w programie "Z każdej strony" Marek Balicki. Były minister zdrowia i członek SLD oznajmił, że lewica "przeżywa kryzys".
Marcinkiewicz o wpadce Ewy Kopacz

Marcinkiewicz o wpadce Ewy Kopacz

Polska
- Gdybym to ja był na miejscu premier Ewy Kopacz, byłyby dymisje. Nie można premiera wpuszczać w takie maliny - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier skomentował w ten sposób sesję zdjęciową szefowej rządu dla jednego z czasopism. W artykule pojawiła się informacja o markach ubrań i dodatków, w których wystąpiła Kopacz. Zdaniem byłego premiera odpowiedzialni za wpadkę są ludzie z otoczenia premier, którzy kontaktowali się w sprawie sesji z redakcją magazynu.
Ewa Kopacz na spotkaniu z weteranami

Ewa Kopacz na spotkaniu z weteranami

Polska
Żołnierze na misjach służą za granicą nie tylko Polsce, ale całemu światu - powiedziała premier Ewa Kopacz, która wzięła w niedzielę w Warszawie udział w otwarciu Domu Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.
Putin: Nikogo nie atakujemy

Putin: Nikogo nie atakujemy

Finanse
Rosja coraz mocniej broni swoich interesów narodowych, ale nikogo nie atakuje - powiedział Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej z udziałem ponad 1,2 tys. rosyjskich i zachodnich dziennikarzy. Prezydent Rosji podkreślił, że "jego kraju w żadnym wypadku nie można uznać za prowokatora czy agresora". Odpowiedź Putina padła na pytanie dotyczące przekraczania przez rosyjskie samoloty przestrzeni powietrznej innych państw.

"Cola Light" - szczyt UE z Donaldem Tuskiem

Świat
Pierwszy szczyt Unii Europejskiej pod przewodnictwem Donalda Tuska, nowego prezydenta Rady UE, ma już przezwisko. Portal EU Observer określił go pseudonimem "Cola Light". Według dyplomatów, czterostronicowy projekt przygotowany na dzisiejsze spotkanie jest zbyt krótki i zbyt ogólny.
Sejm przyjął budżet na 2015 rok

Sejm przyjął budżet na 2015 rok

Polska
Za przyjęciem ustawy głosowało 236 posłów, 205 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Budżet przewiduje, że deficyt nie powinien przekroczyć 46 mld 80 mln zł.