Wyniki wyszukiwania dla:

polexit

Liczba wyników: 21

Prezes Tauron PE: Nie ma pomysłu na polexit, dlatego podążanie za normami wspólnoty jest nieuchronne

Prezes Tauron PE: Nie ma pomysłu na polexit, dlatego podążanie za normami wspólnoty jest nieuchronne

Finanse
Pod koniec tego roku Tauron oddaje ostatni nowy blok elektrowni w Polsce. Emisja dwutlenku węgla w Jaworznie będzie o  30 proc. niższa niż w typowych blokach węglowych.  - Jesteśmy członkiem UE nie ma pomysłów na polexit, dlatego podążanie za normami wspólnoty jest nieuchronne. Musimy jednak stabilizować bezpieczeństwo energetyczne z udziałem OZE konwencjonalnymi blokami węglowymi - mówi money.pl Filip Grzegorczyk, prezes Grupy Tauron.

"Brzydko kończy". Ostre uderzenie w Millera

Polska
 - Za cenę zapewnienia sobie sowitej emerytury w Brukseli jest gotów wygadywać każde bzdury. To jest upadek tego polityka. Niestety brzydko kończy - w ten sposób Jacek Sasin skomentował słowa Leszka Millera o tym, ile koniaków wypił Juncker, że chwali PiS, a partia Kaczyńskiego chce wyprowadzić Polskę z Unii. - Juncker powiedział prawdę. Polsce nie grozi Polexit - podkreślił Sasin. Dodał także, że pozycja nie ma nic innego do zaproponowania niż strach. 
Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Polska
- Kaczyński głosował za wejściem Polski do strefy euro, kiedy głosował za wejściem Polski do UE. To element traktatu akcesyjnego. To Kaczyński agitował za tym traktatem, to on i jego brat zgodzili się na Traktat Lizboński. Wybory europejskie nie mają nic wspólnego z wchodzeniem Polski do euro, ale jeśli deklarację Kaczyńskiego potraktować literalne, to znaczy, że proponuje renegocjacje traktatu, a to oznacza polexit. To dowód na to, że w tyle głowy stoi im polexit - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit". - To technika putinowska, szukania wroga, dzielenia Polaków. Krótkotrwale może przynosić skutki, pozwala PiS-owi utrzymać się na wysokim poziomie, ale zgubna dla przyszłości Polski. Jutro każe nam się bać śnieżnego koczkodana - dodał.
Radosław Sikorski: Wiem, jak koledzy z PiS-u myślą. Mogą nas wyprowadzić z UE

Radosław Sikorski: Wiem, jak koledzy z PiS-u myślą. Mogą nas wyprowadzić z UE

Polska
- Albo silna Polska w Europie w grupie trzymającej władzę, albo stopniowy Polexit - powiedział Wirtualnej Polsce były szef MSZ z Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski. Polityk zaznaczył, że groźba wyjścia Polski z UE jest bardzo realna. - Rząd brytyjski też nie chciał doprowadzić do Brexitu, ale przez zacietrzewienie ideologiczne, szczucie na UE i nieznajomość Europy, do tego doprowadził. (...) Ja wiem jak koledzy z PiSu myślą. Ten ich nacjonalizm, może doprowadzić do Polexitu nawet wbrew ich intencjom - zaznaczył Sikorski.

"Kto schrzanił w sprawie brexitu?" Wiceszef MSZ ma swoją teorię

Polska
Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdominowała rozmowę, którą Michał Kobosko przeprowadził w "Racji stanu" ze swoim gościem - wiceszefem MSZ Konradem Szymańskim. - Jeśli tak chłodny naród, jak Brytyjczycy, został doprowadzony na skraj tak poważnej decyzji, to znaczy, że z Unią również musi być coś nie tak - wskazuje Szymański. Minister zdradził również, jak w jego ocenie poradzi sobie w Brukseli Beata Szydło. Nie uciekł również od pytania o polexit i Dolanda Tuska, który wykazał się "cnotą ascezy".
Minister usłyszał:

Minister usłyszał: "Polexit". Wyjaśnił, dlaczego nie jest mu do śmiechu

Polska
- Gdybyśmy każde napięcie sprowadzali do tego, że dana organizacja międzynarodowa jest nam już do niczego niepotrzebna, to w ciągu roku albo mniej bylibyśmy samotną wyspą. Polexit to satyryczny aspekt polskiej dyskusji - mówi Konrad Szymański. Wiceszef MSZ był gościem Michała Kobosko w programie WP "Racja stanu".
Marcinkiewicz o Szydło. Dobitne wnioski

Marcinkiewicz o Szydło. Dobitne wnioski

Polska
Kazimierz Marcinkiewicz pytany był w programie "Tłit", jak widzi przyszłą rolę Beaty Szydło w PE. - Nie widzę jej. Szydło przegrała w Europie wszystko, co można było dla Polski przegrać. Rozpoczęła polexit, wyprowadzając z gabinetu flagi UE. W moim przekonaniu kompletnie nie rozumie UE, jest nieprzydatna - stwierdził.
Paweł Mucha o wpisach Andrzeja Dudy. Zdumiewające tłumaczenie

Paweł Mucha o wpisach Andrzeja Dudy. Zdumiewające tłumaczenie

Polska
- Prezydent zwrócił uwagę, że mamy do czynienia ze świadomym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd co do tego, że jest jakieś założenie polexitu. To niedorzeczność, nieprawda, co również prezydent dementował. Prezydent postanowił się wypowiedzieć bardzo dobitnie - mówił Paweł Mucha w programie "Tłit". - Prezydent posługiwał się Twitterem już wiele lat temu, nie będąc prezydentem. Jest jednym z liderów tweetowania w Polsce. Nie widzę nic złego, że jest dynamiczny - kontynuował. Odniósł się również do głośnego selfie z koniem. - To nie selfie z koniem. Pan prezydent zrobił zdjęcie konia. Jeśli są piękne zwierzęta, powinniśmy to przyjmować z życzliwością - przekonywał.
Zaskakujące słowa Arłukowicza o Kaczyńskim.Tego można PiS zazdrościć

Zaskakujące słowa Arłukowicza o Kaczyńskim.Tego można PiS zazdrościć

Polska
Bartosz Arłukowicz nie wierzy w politycznych solistów. Uważa, że Robert Biedroń skończy tak samo jak Paweł Kukiz i Ryszard Petru na obrzeżach wielkiej polityki. W "Gabinecie cieni " stwierdza, że w Polsce toczy się obecnie gra o nasze pozostanie w Unii Europejskiej. Równocześnie docenia politycznego rywala. – Mamy naprzeciw siebie bardzo silny blok prawicowy. Kaczyński potrafił eliminować ludzi, ale potem potrafił ich wszystkich do jednego bloku zaprosić.
Będą specjalne programy PiS dla rolników? Ekspert odpowiada

Będą specjalne programy PiS dla rolników? Ekspert odpowiada

Polska
- Rolnicy na wejściu do Unii Europejskiej zyskali najwięcej. Próba wyjścia to nie tylko utrata dopłat, ale to załamanie popytu ze strony eksportu, to jest ponad 100 mld zł wartości eksportu - mówił w programie "Money. To się liczy" Bogusław Grabowski.
Jacek Sasin:

Jacek Sasin: "Nie pracujemy nad żadną ustawą o Sądzie Najwyższym, a polexit to bzdury”

Polska
Adam Hofman i Jacek Sasin ustalili – PiS nie znalazł sposobu na duże miasta, a powinien, jeśli chce wygrać wybory parlamentarne. - Co dalej? Pójdziecie na ostro? Jaki plan? – dociekał gospodarz "Gabinetu ceni". - Wielkie miasta to 15 proc. wyborców. Trzeba obalać fałszywe informacje, że PiS równa się polexit – stwierdził minister. - A co z ustawą o Sądzie Najwyższym, coś robicie? – dopytywał Hofman. - Nie pracujemy nad żadną ustawą o Sądzie Najwyższym. Nie pisze się żaden dokument. Trwają analizy – zapewnił Jacek Sasin.
Przejechali się po wyborach, odbili od rozbitych limuzyn, zaparkowali na rekonstrukcji rządu

Przejechali się po wyborach, odbili od rozbitych limuzyn, zaparkowali na rekonstrukcji rządu

Polska
Jacek Sasin w "Gabinecie Cieni”, autorskim programie AdamaHofmana przyznał, że wstępne wyniki wyborów samorządowych były dla PiS dużym zaskoczeniem. A czy PiS pogodził się na dobre, że w dużych miastach nie wygrywa? - Wielkie miasta to 15 proc. wyborców. Trzeba obalać fałszywe informacje, że PiS równa się polexit - ocenił Sasin. Zdradził też, jak widzi przyszłość Patryka Jakiego i kto wkrótce zniknie do Europarlamentu. W pewnym momencie Hofman całkowicie go zaskoczył, pytając o nadchodzące zmiany w rządzie. – Skąd wiesz? – pytał wyraźnie skonsternowany Sasin. Hofman odpowiedział: - Jestem dobrze poinformowany.

"Polexit nam nie grozi". Marcinkiewicz jednak zaniepokojony

Finanse
- Myślę, że żaden rząd nie podejmie takiej decyzji – uspokaja były premier Kazimierz Marcinkiewicz zapytany o ryzyko polexitu. Jest jednak zaniepokojony polityką PiS wobec Unii Europejskiej. - Oni cały czas wycofują się z Unii, pogarszają naszą pozycję - uważa Marcinkiewicz. - To wycofywanie się jest groźne, zwłaszcza jeśli spojrzymy, co w ostatnich latach spowodowało nasz wzrost dobrobytu. To środki z UE, a drugie to polska przedsiębiorczość - mówi Marcinkiewicz. Jak dodaje, Jarosław Kaczyński chce stworzyć z Polski kraj trochę taki jak Turcja.  
Jest reakcja Patryka Jakiego na wniosek Ziobry do TK

Jest reakcja Patryka Jakiego na wniosek Ziobry do TK

Polska
"Skarga Ziobry do TK najmocniej uderza w kampanię Jakiego" - twierdzi część publicystów. Co na to sam zainteresowany? - Nie mam takiego wrażenia. Wniosek nie ma nic wspólnego z polexitem. To narracja mediów, które nienawidzą naszego rządu. Jeżeli by go nie było, znalazłby się inny papier, który posłużyłby do tego, by powiedzieć: patrzcie, polexit. Gdyby ktoś merytorycznie chciał to rozpatrzyć, zauważyłby, że identyczny wniosek został złożony w Niemczech. Ktoś mówi o germanexicie? - komentował Jaki w programie "Tłit".  Zapewnił, że nie jest zwolennikiem, by Polska wyszła z UE oraz że nie chce tego nikt z obozu władzy.
Czy w Brukseli pytają premiera o Polexit?

Czy w Brukseli pytają premiera o Polexit?

Wiadomości
Na zakończenie dnia z premierem Morawieckim, zapytaliśmy premiera, czy tu w Brukseli, inni przywódcy pytają o Polexit, którym straszy opozycja w Polsce? 
Mateusz Morawiecki skomentował ruch Zbigniewa Ziobry

Mateusz Morawiecki skomentował ruch Zbigniewa Ziobry

Polityka
Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją art. 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Co na to premier? Jego zdaniem nie ma mowy o zbliżaniu się do Polexitu. - Nie wiadomo, czy się śmiać, czy głęboko żałować, że ktoś może takie dywagacje snuć.
„Czy Polsce grozi Polexit?”  Miller głęboko westchnął

„Czy Polsce grozi Polexit?” Miller głęboko westchnął

Wiadomości
Leszek Miller uważa, że retoryka PiS o „wstawaniu” z kolan robi ogromnewrażenie na dużej części elektoratu. Były premier jest przekonany, że wobec Unii, partia Jarosława Kaczyńskiego prowadzi prosta grę, która sprowadza się w sumie do dwóch punktów – dajcie nam pieniądze i zostawcie nas w spokoju.
Leszek Miller – polityk, który nikomu nie musi nic udowadniać

Leszek Miller – polityk, który nikomu nie musi nic udowadniać

Wiadomości
Były premier, Leszek "Kanclerz" Miller jest dziś gościem Adama Hofmana w jego autorskim programie "Gabinet cieni". Dla  jednych Miller to "człowiek Moskwy ", który potrafił dostrzec interes kraju i stał się „człowiekiem Waszyngtonu”. Dla drugich człowiek, który wprowadził nas do Unii Europejskiej. Były premier to jednak przede wszystkim jeden z najważniejszych polityków wolnej Polski. Zdradza Hofmanowi, m.in.: czy Magdalena Ogórek od początku  miała być kandydatem SLD na prezydenta RP, czy pod rządami PiS grozi nam Polexit oraz czy głośna deklaracja złożona przez Aleksandra Kwaśniewskiego dotycząca, niespożywania alkoholi wysokoprocentowych ma sens.
Adam Bielan: w wielu sprawach jesteśmy

Adam Bielan: w wielu sprawach jesteśmy "lepszymi Europejczykami" niż Zachód

Wiadomości
- To Grzegorz Schetyna, jako jedyny polityk w Polsce, zaproponował referendum ws. członkostwa Polski w UE. Rafał Trzaskowski powinien wziąć na dywanik swojego szefa i powiedzieć mu: Grzegorz, nigdy więcej o tym nie mów - stwierdził Adam Bielan w programie Marka Kacprzak "Tłit".
Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Polityka
- To jest wypełzanie Polski z Unii. To nie będzie Polexit, ale stopniowe oddalanie się od UE – mówił przed tygodniem Jacek Żakowski komentując spór na linii polski rząd-instytucje UE. – Będzie dużo gadania KE, ale zakończy się to niczym. Morawiecki ma silne atuty w ręku, nowe otwarcie i szansę porozumienia z Unią – tak ripostował mu Paweł Lisicki. Po środowej wizycie premiera na Węgrzech, PiS jest przekonany, że Orban wesprze Polskę. We wtorek Morawiecki ma spotkać się z szefem KE ws. zarzutów o łamanie praworządności przez polski rząd. Czy Mateuszowi Morawieckiemu uda się polepszyć relacje z politykami unijnymi? M.in. o tym dyskutować będą o 9:00 w Bitwie Redaktorów Jacek Żakowski i Paweł Lisicki. Nie zabraknie również kwestii problemów w służbie zdrowia, możliwej rekonstrukcji rządu, a także dyskusji na temat rasizmu w Polsce. Spór komentatorów WP moderować będzie Łukasz Mężyk. Poniedziałek, 9:00. Zapraszamy do oglądania
Sierakowski: Kaczyński nie spocznie, dopóki nie zobaczy Tuska w więzieniu

Sierakowski: Kaczyński nie spocznie, dopóki nie zobaczy Tuska w więzieniu

Polska
Macierewicz oskarża Tuska, że dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Co stanie się z byłym premierem? – Specjalnie nie musi się przejmować – powiedziała Eliza Olczyk („Wprost”). Wyobrażam sobie sytuację, że Tusk podczas jakiejś wizyty w Polsce zostanie po prostu aresztowany – powiedział z kolei Sławomir Sierakowski („Krytyka Polityczna”).