Wyniki wyszukiwania dla:

pocisk

Liczba wyników: 598

Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Motoryzacja
W Orlando na Florydzie doszło w środę 10 kwietnia do groźnego wypadku. Kierująca terenówką kobieta wjechała na przejazd tuż pod zamykającymi się szlabanami. Po około 15 sekundach postanowiła przejechać przez tory. Wjechała prosto pod pędzący pociąg. Pasażerowie pociągu, w tym pielęgniarka, udzielili kobiecie pierwszej pomocy, po czym została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie. Nie wiadomo co spowodowało jej dziwne zachowanie. Nagranie zostało opublikowane przez policję z Orlando ku przestrodze. Stróże prawa zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.
To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

Wiadomości
"Wracam rowerem, a tu proszę! Gdybym nie zauważyła pociągu, pewnie źle by się to dla mnie skończyło." Mieszkanka Poznania była świadkiem niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Krzesinach. Automatyczne rogatki opuściły się, gdy pociąg już właściwie przejechał. Nagranie, na którym od początku do końca widać, co się stało, autorka opublikowała na Facebooku. Rzecznik PKP PLK poinformował WP, że obecnie rogatki działają już prawidłowo, a komisja ustala okoliczności tego zdarzenia. Dodał, że nieprawidłową sytuację zarejestrował system. "Wpływ na sytuację na przejeździe mogła mieć awaria pociągu towarowego." - napisał nam Karol Jakubowski. Zapewnił również, że komisja wyjaśni m.in. czy dyżurny ruchu dochował wszystkich procedur w takiej sytuacji.
Helgoland. Wielka historia malutkiej wyspy

Helgoland. Wielka historia malutkiej wyspy

Ciekawostki
Choć ma niewiele ponad 4 km kwadratowe powierzchni, przetrwała jedną z największych eksplozji w dziejach. Wyspa Helgoland leży na Morzu Północnym, 70 km od wybrzeża Niemiec. Dziś wylegują się tu foki, a po niewielkim miasteczku przechadzają się turyści skuszeni ustanowioną tu strefą bezcłową. Tymczasem, w 1947 roku, wyspa wyglądała jak morze gruzów. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu niemiecka baza okrętów podwodnych i wojskowe lotnisko. Wyspa była więc bombardowana przez aliantów. Największy nalot miał miejsce w 1945 roku. Nad malutką wyspę nadleciało 1000 brytyjskich samolotów i zrzuciło 7000 bomb, które zrównały z ziemią wszystkie zabudowania. Dwa lata po kapitulacji Niemiec Brytyjczycy postanowili wykorzystać niezamieszkałą już wyspę jako poligon. Zdetonowano tu 6700 ton materiałów wybuchowych: 4000 torped, 9000 bomb głębinowych i 91 000 pocisków artyleryjskich. Wybuch był tak olbrzymi, że zmienił linię brzegową niewielkiej wyspy. Spora część Helgolandu znalazła się pod wodą. Detonacja, nazwana wówczas British Bang (brytyjskie bum) została nawet wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. W 1952 wyspa została zwrócona rządowi Niemiec Zachodnich, oczyszczona z niewybuchów i ponownie stała się kurortem.
Wypadek na przejeździe. Nagranie monitoringu

Wypadek na przejeździe. Nagranie monitoringu

Motoryzacja
To nagranie pokazuje, jak ważne jest, by przy przejazdach kolejowych stawać jednak przed szlabanami, a nie za. Kamera monitoringu uchwyciła sytuację w Austrii, kiedy laweta zatrzymała się przed samymi torami. Najwyraźniej jej kierowca nie miał jak się wycofać. Na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn ucieka z przejazdu. Słusznie zrobili, bo pociąg towarowy bez problemu ściął przód pojazdu.
Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Technologia
Japończycy znów zbombardowali planetoidę Ryugu. To kolejny etap misji Hayabusa-2. Sonda zrzuciła ładunek wybuchowy będąc 500 m nad planetoidą. 2 kg ładunek wielkości piłki baseballowej naruszył jej strukturę tworząc głęboki krater. Wszystko po to, by zebrać podziemne próbki gruntu. Ma to pomóc naukowcom w wyjaśnieniu pochodzenia Układu Słonecznego. Wiadomo, że po wystrzeleniu, sonda musiała szybko ewakuować się, by uniknąć uszkodzenia odłamkami. Wcześniej Hayabusa-2 wystrzeliła inny pocisk w lutym. Wtedy udało się wylądować na planetoidzie, pobrać próbki skał z jej powierzchni i dokonać pomiarów. Misja japońskiej sondy trwa od grudnia 2014 r. Wszystkie zebrane próbki będą przechowywane na jej pokładzie do momentu lądowania w 2020 r.
Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Finanse
Postulatów, z którymi zgłaszają się rolnicy, jest kilka. Najważniejsze? Po pierwsze, wprowadzenie przepisów nakładających na duże sklepy obowiązku oferowania minimum 51 proc. produktów rolno-spożywczych z Polski. Ważne też, by konsumenci mogli bez problemu rozpoznać, czy produkt jest polski, czy zagraniczny - istotne jest więc oznakowanie graficzne. Rolnicy postulują również nacisk na Rosję, by ta zniosła ograniczenia w eksporcie polskich owoców i warzyw.
Kierowca od razu pożegnał się z prawem jazdy

Kierowca od razu pożegnał się z prawem jazdy

Motoryzacja
Przekroczenie prędkości o 53 km/h w terenie zabudowanym taki "popis" dał kierowca mercedesa jadący obwodnicą Grudziądza. Policjanci na wideorejestratorze zobaczyli, że auto pędziło 133 km/h. Samochodem kierował 30-latek. Za swoją lekkomyślność mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Zabili niedźwiedzicę i jej młode. Koszmarne, co nagrala kamera

Zabili niedźwiedzicę i jej młode. Koszmarne, co nagrala kamera

Wiadomości
The Human Society of the United States - amerykańska organizacja broniąca praw zwierząt - opublikowała na swojej stronie nagranie, na którym widać, jak dwóch mężczyzn w Alasce zabija niedźwiedzicę i jej młode. Wideo jest drastyczne. Słychać na nim przejmujący pisk niedźwiadków. Zwierzęta spały w gawrze. To tam dostrzegli je mężczyźni. Najpierw zabili niedźwiedzicę, później młode. Kilka dni później mężczyźni wrócili, by pozbyć się ciał zwierząt i  zebrać łuski po nabojach. Mężczyźni, którzy dokonali tego barbarzyńskiego czynu, to ojciec i syn zajmujący się kłusownictwem. Obaj zostali skazani. Ojciec na 3 mc więzienia, a jego 18-letni sy na miesiąc więzienia w zawieszeniu. Dodatkowo starszy mężczyzna został pozbawiony prawa do polowań na 10 lat, a młodszy dostał prace społeczne. Kłusownicy wpadli tylko dlatego, że w lesie nagrała ich kamera, która jest tam umieszczona w celach badawczych.
Rakietowa salwa USA. Pentagon pokazuje nagranie

Rakietowa salwa USA. Pentagon pokazuje nagranie

Wiadomości
Amerykanie przeprowadzili pierwszy pomyślny test obrony przed symulowanym atakiem jądrowym. W teście brały udział dwa pociski wystrzelone z bazy sił powietrznych w Kalifornii. "Wrogą" rakietę wystrzelono z bazy na Wyspach Marshalla na Pacyfiku, ok. 6,5 tys. km od wybrzeża USA. System zdał egzamin – jeden pocisk rozbił głowicę rakiety, a drugi jej resztę. To nowa metoda unieszkodliwiania  międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Testowano je wcześniej, ale po raz pierwszy wystrzelono więcej niż jeden w tym samym czasie. Test był demonstracją siły systemów obronnych USA przed rakietami, które posiada m.in. Korea Północna. Eksperci mają nadzieję, że nowa metoda podniesie skuteczność przechwytywania pocisków wroga. Wcześniej wynosiła ona mniej niż 50 proc.
Zeszła nagle. Przerażające nagranie narciarza

Zeszła nagle. Przerażające nagranie narciarza

Ciekawostki
Narciarz ze Szwecji przypadkowo nagrał wideo z momentu, gdy lawina podcięła jego i jego kolegów. Do wypadku doszło w pobliżu kurortu St. Anton am Arlberg w Austrii. Grupa narciarzy zamierzała zjechać trasą poza głównym stokiem. Chcieli rozpocząć zjazd po kolei, ale gdy ruszyło kilkoro z nich, podcięli lawinę. Masa śniegu na moment zakryła też samego autora nagrania. - Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że samym staniem na trasie wywołujemy nacisk. Byłem w szoku. Nie wiedziałem, ilu z moich przyjaciół znalazło się pod śniegiem - relacjonował narciarz. Ratownicy górscy też byli zdziwieni miejscem zejścia lawiny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Radosław Majewski największą gwiazdą Ekstraklasa Cup.

Radosław Majewski największą gwiazdą Ekstraklasa Cup. "Te zawody są fajnym miksem"

Polska
Radosław Majewski i Nikodem "Piko" Pawlak reprezentowali Pogoń Szczecin w trzeciej edycji rozgrywek Ekstraklasa Cup, w których profesjonalni piłkarze grają dla swoich klubów w grę FIFA w duetach ze specjalistami od wirtualnych boisk. Dotarli do ćwierćfinału, w którym ulegli Wiśle Płock 0:3. - Radek grał lepiej, niż się spodziewałem - pochwalił "Piko" największą gwiazdę poniedziałkowego turnieju. - Te zawody to fajny "miks". Możemy się czegoś nauczyć od profesjonalnych graczy - stwierdził Majewski. I dodał, że wśród zawodowych piłkarzy FIFA to znana i popularna rozrywka.
Hyperbook Pulsar Z17S: notebook do grania i do pracy (niepotrzebne skreślić)

Hyperbook Pulsar Z17S: notebook do grania i do pracy (niepotrzebne skreślić)

Technologia
Kolejny raz wybraliśmy się na IEM-a z wypasionym laptopem, tym razem był to Hyperbook Pulsar Z17S. Przez te kilka dni imprezy daliśmy mu niezły wycisk – a i po powrocie nie miał lekko. Oto nasze przemyślenia odnośnie tej maszynki.
Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 2

Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 2

Styl życia
- Śmierć szóstki osób schodzi na dalszy plan, na pierwszym planie pojawiają się popisy oratorskie brytyjskich ekspertów, którzy spierają się w jakim stanie był Damian w momencie popełnienia zbrodni – mówi Ewa Winnicka autorka książki "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey".
Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Nauka
Japońska Agencja Kosmiczna JAXA opublikowała wideo, na którym widać operację pobrania próbek z planetoidy Ryugu. 21 lutego sonda zbombardowała powierzchnię kosmicznej skały, która może zagrażać Ziemi   Nagranie przestawia całe to wydarzenie. Gdy sonda dotknęła powierzchni planetoidy wystrzeliła pocisk i zebrała wzburzony materiał do badań. Sonda Hayabusa 2 leciała do celu aż 3,5 roku. Badacze uważają, że Ryugu jest pozostałością zaraz po narodzinach Układu Słonecznego, a jej geologia może dostarczyć wielu wskazówek, które mogą połączyćjej historię z naszą planetą 
 Nowakowska:

Nowakowska: "Ewy nie lubię, bo jest za zgrabna"

Gwiazdy
W programie Dance, dance, dance, który prowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel, celebryci występują w parach i odtwarzają najsłynniejsze choreografie taneczne w historii popkultury. Ich popisy ocenia trzyosobowe jury, w skład którego wchodzą Ewa Chodakowska, Ida Nowakowska oraz Robert Kupisz.   Ida swoją przygodę z show biznesem zaczynała w pierwszej edycji You Can Dance, by ostatecznie zostać jednym z jurorów w programie. Tancerka przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, jednak podkreślała, że swoją karierę przede wszystkim wiąże z ojczyzną. 28-latka strasznie przeżywa nową rolę i za każdym razem zapewnia, że cała ekipa świetnie bawi się na planie. Nowakowska nie kryje ekscytacji z tego, że może zasiadać w fotelu jurora. Zamierza rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków tak, by swoją oceną nikogo nie skrzywdzić, tylko zmotywować do dalszej pracy. Ida postanowiła jednak zażartować z innych jurorów oraz uczestników.  

"Oko Moskwy". Historia tajemniczego radzieckiego radaru

Ciekawostki
Od 8 lat czarnobylska Strefa Wykluczenia przyciąga turystów, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji. W końcu to z tego miejsca, 33 lata temu, poleciała w Europę chmura radioaktywnego opadu. Czarnobylskie lasy, oprócz elektrowni jądrowej, w której doszło do katastrofy, kryją jeszcze jedno dziedzictwo zimnej wojny o o wiele bardziej złowrogiej i tajemniczej reputacji. Mowa o radarze Duga, który nazywany jest również Okiem Moskwy. Instalacja służyła do wykrywania nadlatujących nad terytorium ZSRR pocisków z głowicami nuklearnymi. Budowę potężnej konstrukcji, która sięga 150 m wysokości i prawie 700 m długości, rozpoczęto w 1972 r. Duga był objęty ścisłą tajemnicą. Na radzieckich mapach widniał w tym miejscu obóz dla dzieci. Już nawet po katastrofie jądrowej, kiedy amerykański dziennikarz zapytał swojego oficjalnego przewodnika czym jest ta potężna konstrukcja, którą widać na horyzoncie, usłyszał, że to niedokończony hotel. Duga rozpoczął pracę w 1976 r. Wtedy po raz pierwszy świat usłyszał dziwny dźwięk, który pochodził z nadajników. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać teorie spiskowe. Jedna z nich głosiła, że "sygnał" może zmieniać ludzkie zachowanie i niszczyć komórki mózgowe. Szalone teorie nabierały tempa, bo ZSRR żadnej z nich nie zaprzeczał. Oficjalnie był tam przecież obóz. Choć ZSRR dawno upadł, a Duga jest żałosnym tego symbolem, to szczegóły na temat działania radaru wciąż owiane są tajemnicą. Na przykład nie wiadomo ile dokładnie kosztował, choć niektórzy sądzą, że nawet dwa razy tyle co sama elektrownia. Po katastrofie w elektrowni radar został wyłączony, by chronić jego elektronikę przed uszkodzeniem na skutek promieniowania. W 1988 roku okazało się, że właśnie z tego powodu radar już działać nie będzie.
Rozszalały Borys Szyc gna po chodniku

Rozszalały Borys Szyc gna po chodniku

Gwiazdy
Wzloty i upadki Borysa Szyca przez lata obserwowała cała Polska. Na jego barkach wypromowało się też kilka etatowych celebrytek, z których żadna nie utrzymała się dłużej niż kilka miesięcy ani w show biznesie, ani u boku gwiazdora. Na prawdziwą miłość Borys musiał trochę poczekać. Znalazł ją na szczęście w osobie Justyny Nagłowskiej, szkolnej koleżanki sprzed lat, która wspiera go w walce z uzależnieniem. Romantyczna relacja najwyraźniej bardzo dobrze wpływa na aktora, który dawno już nie prezentował się w tak dobrym humorze. Opuszczając ostatnio studio DDTVN Szyc z szerokim uśmiechem na ustach dał fotoreporterom prawdziwy popis dramaturgii, rozpędzając się na chodniku i krzycząc przy tym w niebogłosy.
Autonomiczny myśliwiec bojowy od Boeinga

Autonomiczny myśliwiec bojowy od Boeinga

Technologia
Ma ponad 11 metrów długości  i zasięg do nawet 3,7 tys. km/h. Boeing zaprezentował w Australii prototyp bezzałogowego myśliwca, który będzie latał obok innego, pilotowanego odrzutowca. To pierwszy tak duży projekt bezzałogowych statków powietrznych realizowany przez Amerykanów poza USA. Myśliwiec "Loyal Wingman” będzie mógł prowadzić obserwacje, misje wywiadowcze i rozpoznawcze. Dzięki sztucznej inteligencji maszyna będzie wsparciem dla pilotów, latając bezpiecznie wzdłuż ich myśliwców. Bezzałogowiec będzie można wyposażyć w bomby i pociski. Pierwszy lot myśliwca jest planowany w 2020 roku. Sprzedaż maszyny obejmie nie tylko armię USA, ale i klientów prywatnych z całego świata.
Parasol NATO ochroni Polskę?

Parasol NATO ochroni Polskę? "Tam mają być tylko 24 pociski"

Wiadomości
W 2020 roku w bazie wojskowej w Redzikowie ma osiągnąć gotowość amerykański system antybalistyczny Aegis Ashore. Zakoszarowanych ma zostać ponad 200 żołnierzy marynarki wojennej USA. Michał Kobosko w programie "Racja Stanu" pyta eksperta od obronności, Marka Świerczyńskiego, czy to wystarczy, gdyby Rosja zdecydowałaby się nas zaatakować. - Baza w Redzikowie to element parasola antyrakietowego NATO. Ma chronić Europę i USA przed atakiem rakietowym głównie z Iranu. System miałby zadziałać także wtedy, gdyby zaatakować zdecydowałaby się Rosja. Trzeba jednak pamiętać, że tam mają być tylko 24 pociski. To oczywiście za mało, jeśli zderzyć to z potencjałem rosyjskim - stwierdził Świerczyński.
#dziejesiewsporcie: popis umiejętności Roberta Lewandowskiego

#dziejesiewsporcie: popis umiejętności Roberta Lewandowskiego

Sport
Telewizja klubowa Bayernu Monachium zamieściła film, na którym największe gwiazdy zespołu popisują się efektownymi zagraniami oraz golami. Robert Lewandowski czy Franck Ribery mogliby z powodzeniem wziąć udział w zawodach we freestyle football. Sztukę wykonywania ewolucji żonglersko-cyrkowych z piłką opanowali bowiem do perfekcji. W odcinku zobaczycie ponadto szalony taniec Sergio Aguero w szatni Manchesteru City oraz wygłupy Benjamina Mendy'ego, który robił wszystko, by przeszkodzić Bernardo Silvie w udzielaniu wywiadu.
 30-letnia Zawadzka:

30-letnia Zawadzka: "Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będę żoną"

Gwiazdy
  Pod koniec stycznia Marcelina Zawadzka świętowała 30. urodziny. Prezenterka twierdzi, że obawiała się tego dnia, ponieważ w polskim społeczeństwie trzydziestka wciąż uważana jest za koniec beztroskiego młodzieńczego życia. Celebrytka uważa, że na trzydziestolatkach ciąży presja założenia rodziny. Zawadzka czuje nacisk również ze strony rodziców, którzy chętnie widzieliby najmłodszą córkę na ślubnym kobiercu. Marcelina nie ukrywa, że trudno jest tłumaczyć starszym pokoleniom, że wiek zamążpójścia na przestrzeni ostatnich lat bardzo się przesunął. Dodała, że ma nadzieję, że w końcu znajdzie odpowiedniego partnera i zostanie żoną.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 29następne