Wyniki wyszukiwania dla:

pociąg

Liczba wyników: 169

"Piłsudski". Zobacz zwiastun polskiej produkcji

Dramat
Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.
Wyjechał zza zakrętu. Trzeba było od razu zatkać nos

Wyjechał zza zakrętu. Trzeba było od razu zatkać nos

Świat
Mołdawia. Świadek nagrał pociąg towarowy jadący z Kiszyniowa do Basarabeascy. Pojazd kopci na całą okolicę. Wideo od razu zauważyli internauci. Są zbulwersowali ilością zanieczyszczeń, jakie pociąg generuje. Coś takiego nigdy nie powinno było jechać po torach.
Prosto pod pociąg. Przerażające nagranie z metra

Prosto pod pociąg. Przerażające nagranie z metra

Wiadomości
Wstrząsającą scenę uchwyciła kamera monitoringu na stacji metra w Madrycie. Jeden mężczyzna nagle kopnął w plecy drugiego. Zaatakowany spadł na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyzna szybko jednak przetoczył się w lukę przy torach i uniknął przejechania przez skład metra. Gdy pociąg przejechał, mężczyzna bez szwanku wyszedł na peron. Policja zatrzymała już 30-letniego napastnika. Okazało się, że wcześniej m.in. pobił dwie osoby. Przyczyną zachowania 30-latka są najprawdopodobniej problemy psychiczne.

"Koncerty to dodatek do atmosfery". Reporter WP w drodze na Pol'and'Rock Festival

Styl życia
W Kostrzynie nad Odrą startuje 1 sierpnia Pol'and'Rock Festival. Nasz reporter, Klaudiusz Michalec, jest w trasie na to wydarzenie i z pociągu relacjonuje, jaka panuje atmosfera wśród ludzi zmierzających na festiwal. Rozmawiał m.in. z Krzyśkiem, dla którego to już czwarta wizyta w Kostrzynie.
Katastrofa kolejowa w Czechach

Katastrofa kolejowa w Czechach

Świat
W Czechach, nieopodal miejscowości Mariańskie Łaźnie, wykoleił się pociąg towarowy. Nikomu nic się nie stało. Z torów zleciało 13 wagonów. Pociąg przewoził wapno. Przyczyną mogło być przekroczenie prędkości przez maszynistę. Straty materialne, czyli zniszczony towar i tory kolejowe, wg szacunków wynoszą 29 mln czeskich koron (ok. 5 mln zł).
Busem za szlabanem. Nagranie z perspektywy maszynisty

Busem za szlabanem. Nagranie z perspektywy maszynisty

Wiadomości
Maszyniści pociągu relacji Wrocław-Lubań byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na przejeździe kolejowym, między Wykrotami i Gierałtowem, za szlabanami zatrzymał się pasażerski bus. Samochód wjechał na przejazd, a zaraz za nim zamknęły się zapory. Na szczęście tego dnia pogoda dopisała i maszyniści odpowiednio wcześnie dostrzegli pojazd. Dodatkowo przez radio ostrzegła ich dyżurna ruchu. Pociąg zwolnił więc do 20 km/h i wolno przejechał tuż obok pojazdu. Dlaczego kierowca wjechał za szlaban? Zdarzenie bada policja. Prowadzącemu busa grozi aż 8 lat więzienia. Firma, do której należy pojazd, zwolniła nieodpowiedzialnego kierowcę. W przypadku utknięcia na przejeździe po zamknięciu szlabanów kolejarze i policja zalecają sforsowanie zapory. Szlaban jest tak zaprojektowany, że bez problemu złamie się, nie niszcząc przy tym pojazdu. Jeśli samochód jest niesprawny, należy natychmiast go opuścić i zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Zepchnęła kobietę pod nadjeżdżający pociąg. Przerażające nagranie

Zepchnęła kobietę pod nadjeżdżający pociąg. Przerażające nagranie

Świat
Stephanie Lee Favel premedytacją zepchnęła Rozalii Meichl z peronu, prosto pod nadjeżdżający pociąg. 64-latka, która spadła na tory ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Kobieta nie będzie już mogła chodzić.
Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy miejscowości są wstrząśnięci tragedią

Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy miejscowości są wstrząśnięci tragedią

Polska
- Daj Boże, żeby te dziecko się znalazło - mówią w rozmowie z reporterem WP mieszkańcy Grodziska. Policja poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego. Wcześniej spod opieki matki wziął go ojciec. Mężczyzna miał rzucić się pod pociąg.
Poszukiwania Dawida Żukowskiego. W rodzinie chłopca był konflikt

Poszukiwania Dawida Żukowskiego. W rodzinie chłopca był konflikt

Polityka
Miesiąc temu matka zaginionego Dawida Żukowskiego wyprowadziła się z Warszawy – ustalił reporter WP Klaudiusz Michalec. Ojciec przyjechał w środę, by odebrać dziecko od dziadków. Potem rzucił się pod pociąg. Nasz dziennikarz porozmawiał z mężczyzną, który kontaktował się z wychowawczynią 5-latka w przedszkolu. Wszyscy w okolicy żyją nadzieją na to, że dziecko się odnajdzie.
Superszybki pociąg

Superszybki pociąg

Świat
Tak z bliska wygląda przejazd superszybkiego japońskiego pociągu Shinkansen. Ten skład ma długość 401 m, na co składa się 17 wagonów. Pędzi z prędkością 320 km/h.
Nie zauważył szlabanu. Nagranie mrożące krew w żyłach

Nie zauważył szlabanu. Nagranie mrożące krew w żyłach

Wiadomości
Na przejeździe kolejowym w Czechach, w Kostelcu nad Orlicą, 85-letni mężczyzna jadący na motocyklu nie zauważył zamkniętego szlabanu, wjechał prosto w niego i spadł z pojazdu prosto na tory. Straciłby życie, gdyby nie interwencja 35-latka, który czekał na pociąg na peronie. Nie wahając się ani chwili, mężczyzna pobiegł na pomoc i ściągnął z torów seniora i jego motocykl. Pociąg zatrzymał się dokładnie w miejscu, gdzie leżał starszy mężczyzna. Nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w kwietniu. 14 czerwca, dzięki czeskim policjantom, mężczyźni spotkali się. Policjanci opublikowali nagranie, by w ten sposób uhonorować bohaterskiego 35-latka.
MINI BAMBINI TV w o2: Jedzie pociąg z daleka

MINI BAMBINI TV w o2: Jedzie pociąg z daleka

Animowane
MINI BAMBINI TV w o2 to cotygodniowa porcja znakomitej rozrywki dla najmłodszych. "Jedzie pociąg z daleka" to nieustający przebój dziecięcy. Teraz także u nas.
Rozmawiała przez telefon. Pociąg pędził ponad 200 km/h

Rozmawiała przez telefon. Pociąg pędził ponad 200 km/h

Wiadomości
Monitoring na stacji Šakvice w południowych Czechach uchwycił bardzo groźny wypadek. Na nagraniu widać kobietę, która przechodzi przez tory. Nagle dostrzega pociąg, próbuje uciec i prawie jej się to udaje, ale jednak pędzący z prędkością 257 km/h pociąg, zahacza o kobietę. 49-latka trafiła do szpitala z urazem pleców. Za wypadek wini siebie i fakt, że rozmawiała wtedy przez telefon.
Widać go nawet w Polsce. Astronomowie są wściekli

Widać go nawet w Polsce. Astronomowie są wściekli

Ciekawostki
Elon Musk realizuje swój kolejny niezwykły pomysł. Tym razem chce stworzyć satelitarny szerokopasmowy internet. Swoim zasięgiem ma on objąć całą planetę, pozwalając na dostęp do sieci z dowolnego miejsca. Projekt Starlink tworzy 1,8 tys. satelitów. 60 z nich jest już na orbicie na wysokości 550 km. Satelity poruszające się jedna za drugą, przypominając kosmiczny pociąg, zyskały nazwę "pociąg Muska". Poruszający się wężykiem obiekt można było podziwiać także z Polski. Sam projekt budzi jednak wątpliwości astronomów. Według nich sztuczne satelity całkowicie zaśmiecą niebo. Wkrótce zamiast gwiazd, możemy patrzeć na niebo pełne sztucznych satelitów. Obiekty te na niewielkiej wysokości są widoczne dłużej. Może to być dokuczliwe w letnie noce dla mieszkańców Ameryki Północnej i Europy. Problemem jest także zagęszczenie samych satelitów. Każdy obiekt, pojawiający się wśród obecnych już 5 tys. satelitów, zwiększa ryzyko ewentualnej kolizji. Mimo że Starlink są wyposażone w specjalne czujniki. Jak podkreślają zaniepokojeni astronomowie, im więcej obiektów na orbicie, tym większe zagrożenie.
Jechał na interwencję. Chciał dotrzeć trochę za szybko

Jechał na interwencję. Chciał dotrzeć trochę za szybko

Motoryzacja
Zastępca szeryfa hrabstwa Midland w Teksasie został wezwany na interwencję do nieoddychającego noworodka. Chciał dojechać jak najszybciej, niestety na przejeździe kolejowym szlaban był zamknięty. Po przejechaniu pociągu, zastępca szeryfa objechał zaporę i wjechał prosto pod skład jadący z przeciwnej strony. Na szczęście stróż prawa wyszedł z wypadku bez poważnych obrażeń. Noworodek, do którego spieszył się policjant, został przewieziony do szpitala przez inną jednostkę ratunkową. 
Kiedy twoim szefem jest Kim Dzong Un

Kiedy twoim szefem jest Kim Dzong Un

Wiadomości
W środę do Władywostoku z wizytą przybył północnokoreański przywódca. Kim Dzong Un nie mógł jednak wyjść z pancernego pociągu jak każdy człowiek. Na peronie był rozwinięty czerwony dywan, a na dodatek kilku mężczyzn trzymało specjalne platformy po których miał przejść Kim. Cała operacja okazała się dość skomplikowana, bo ustawienie pociągu trzeba było korygować. Przywódca Północnej Korei wyszedł na zewnątrz dopiero, gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik. Na peronie na Kim Dzong Una czekała rosyjska delegacja, która musiała poczekać około minuty z powitaniem.
Złoty pociąg. Zaginiony skarb nazistów

Złoty pociąg. Zaginiony skarb nazistów

Technologia
Czym było złoto Wrocławia? Prawdopodobnie chodziło faktycznie o kilka ton złota i srebra, a także biżuterię wrocławskich jubilerów i depozyty cywilne. Podobno w budynku ówczesnego Prezydium Policji zgromadzono przeszło 50 żelaznych, dobrze zabezpieczonych skrzyń…
Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Prosto pod pociąg. Dziwne zachowanie kierowcy

Motoryzacja
W Orlando na Florydzie doszło w środę 10 kwietnia do groźnego wypadku. Kierująca terenówką kobieta wjechała na przejazd tuż pod zamykającymi się szlabanami. Po około 15 sekundach postanowiła przejechać przez tory. Wjechała prosto pod pędzący pociąg. Pasażerowie pociągu, w tym pielęgniarka, udzielili kobiecie pierwszej pomocy, po czym została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie. Nie wiadomo co spowodowało jej dziwne zachowanie. Nagranie zostało opublikowane przez policję z Orlando ku przestrodze. Stróże prawa zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. 
To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

Wiadomości
"Wracam rowerem, a tu proszę! Gdybym nie zauważyła pociągu, pewnie źle by się to dla mnie skończyło." Mieszkanka Poznania była świadkiem niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Krzesinach. Automatyczne rogatki opuściły się, gdy pociąg już właściwie przejechał. Nagranie, na którym od początku do końca widać, co się stało, autorka opublikowała na Facebooku. Rzecznik PKP PLK poinformował WP, że obecnie rogatki działają już prawidłowo, a komisja ustala okoliczności tego zdarzenia. Dodał, że nieprawidłową sytuację zarejestrował system. "Wpływ na sytuację na przejeździe mogła mieć awaria pociągu towarowego." - napisał nam Karol Jakubowski. Zapewnił również, że komisja wyjaśni m.in. czy dyżurny ruchu dochował wszystkich procedur w takiej sytuacji.
Wypadek na przejeździe. Nagranie monitoringu

Wypadek na przejeździe. Nagranie monitoringu

Motoryzacja
To nagranie pokazuje, jak ważne jest, by przy przejazdach kolejowych stawać jednak przed szlabanami, a nie za. Kamera monitoringu uchwyciła sytuację w Austrii, kiedy laweta zatrzymała się przed samymi torami. Najwyraźniej jej kierowca nie miał jak się wycofać. Na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn ucieka z przejazdu. Słusznie zrobili, bo pociąg towarowy bez problemu ściął przód pojazdu.
Chałka z niespodzianką. Nagranie służby celnej

Chałka z niespodzianką. Nagranie służby celnej

Ciekawostki
Nietypowego odkrycia dokonał celnik w trakcie kontroli pociągu relacji  Zdołbunów – Chełm. Pasażerka z Ukrainy przewoziła podejrzanie wyrośniętą… chałkę. Celnik postanowił dokładniej przyjrzeć się pieczywu, a w środku znalazł… 20 paczek papierosów. 48-letnia kobieta tłumaczyła, że przewoziła bułkę dla córki koleżanki. Kobieta została ukarana mandatem. Funkcjonariusze podkreślają, że kreatywność przemytników jest coraz większa. Nielegalne towary przewożono m.in. w termosie, wersalce, a nawet bigosie.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne