Wyniki wyszukiwania dla:

plakaty

Liczba wyników: 30

#KresyŚwiata: Dyktator ma obsesję. Widać go na każdym rogu ulicy

#KresyŚwiata: Dyktator ma obsesję. Widać go na każdym rogu ulicy

Podróże
Od 1992 roku władzę w Tadżykistanie sprawuje Emomali Rahmon. Oskarża się go o fałszowanie wyborów, łamanie praw człowieka i autorytarne rządy. Na początku ludzie wiązali z nim duże nadzieje. Po latach przyszło wielkie rozczarowanie. Kraj wciąż się nie rozwija, mieszkańcy żyją tam biednie. Tymczasem dyktator nie odpuszcza i każe oddawać sobie cześć. W Tadżykistanie nie ma miejsca, w którym w oczy nie rzucałaby się postać Rahmona. Jego plakaty są w każdym mieście. O wyjątkowej autopromocji prezydenta w rozmowie z podróżnikiem, Łukaszem Superganem. Cały odcinek #KresówŚwiata do objerzenia na: https://turystyka.wp.pl/kresyswiata-sa-bardziej-goscinni-niz-polacy-tadzycy-oddadza-wszystko-co-maja-6393674660247681v
Katarzyna Grochola:

Katarzyna Grochola: "Jestem za tęczowym życiem"

Gwiazdy
Plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli z napisem "tęcza nie obraża" pojawiły się w nocy na murach i ogrodzeniach warszawskich kościołów i posterunków policji. Akcja to konsekwencja zatrzymania Elżbiety Podleśnej, która rozkleiła wokół płockiego kościoła św. Dominika, a także m.in. na koszach na śmieci i przenośnych toaletach plakaty Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Całe zamieszanie skomentowała Katarzyna Grochola, która przypomniała, w jaki sposób powstaje tęcza i poparła "tęczowy" styl życia. 
Linda ze szklanką wody rozdaje autografy

Linda ze szklanką wody rozdaje autografy

Gwiazdy
Bogusław Linda uważany jest za jedną z "ikon" polskiego filmu. Przez lata oprócz łatki twardziela przylgnęła do niego etykieta amanta. Prywatnie aktor jest żonaty z modelką i fotografką Lidią Popiel, którą poznał na planie filmowym. Niestety aktor rzadko pokazuje się z partnerką na ściankach. Kilka dni temu postanowił przełamać swój wizerunek, zakładając sportowe spodnie do eleganckiej marynarki. Ze szklaneczką wody fotografował się z fankami oraz podpisywał plakaty.
Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Wiadomości
Do 20 listopada plakaty wyborcze powinny zniknąć z ulic. Tak przynajmniej mówi prawo wyborcze. Tymczasem w wielu miastach nadal pełno jest banerów, które zaśmiecają przestrzeń. Za to, że nie zostały usunięte, policja i straż miejska może wystawić mandat. Więcej w materiale wideo.
Czy ta inscenizacja ma sprawić, że podświadomie zdecydujemy, kto będzie prezydentem Warszawy?

Czy ta inscenizacja ma sprawić, że podświadomie zdecydujemy, kto będzie prezydentem Warszawy?

Wiadomości
Kampania wyborcza w pełni, a z plakatów atakują nas kandydaci na samorządowców w najróżniejszych konfiguracjach. Jedno pozycją z kotem, drudzy z gruszką, a jeszcze inni kompletnie nic nie obiecują. 
Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

Polska
Tegoroczne wybory samorządowe obrodziły w wyjątkowo oryginalne plakaty. Kandydaci, którzy nie mogą pochwalić się charakterystycznym nazwiskiem, próbują najbardziej oryginalnych sztuczek, żeby w jakiś sposób zaistnieć w przestrzeni publicznej. 
Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Finanse
Spersonalizowane mapy nieba, kreślone w oparciu o katalog gwiazd NASA - to pomysł na biznes Marty Grochowskiej i Rafała Świeżaka, twórców marki Strellas. - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która oferuje personalizowane plakaty gwiezdnych konstelacji. Mogą one upamiętnić narodziny dziecka, ślub, zaręczyny lub inną ważną dla nas datę - podkreślają właściciele. Klienci sami projektują plakat za pomocą specjalnego kreatora. Wpisujemy tam dedykację, wybieramy datę, miejsce oraz godzinę. Kreator stworzono w trzech językach. Dzięki temu mapy nieba można kreślić z uwzględnieniem angielskich lub niemieckich nazw. Firma powstała w 2017 roku. Skąd pomysł na taki biznes? - Wszystko zaczęło się od naszej randki nad Wisłą i podziwiania gwiazd nocą. Pomysł powstał z potrzeby upamiętnienia tego wydarzenia - wspomina Marta Grochowska. Właściciele zainwestowali w firmę ok. 45 tys. zł. Najdroższym elementem było zaprojektowanie specjalnego kreatora online. Pierwsze zamówienie przyszło z Australii. Plakaty wysyłano do klientów z RPA, Izraela, Brazylii czy Kanady. Drugim, głównym rynkiem po Polsce są Stany Zjednoczone. Sprzedaż rośnie z miesiąca na miesiąc. Obecnie firma realizuje ok. 100 zamówień miesięcznie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Próba kradzieży pod Sejmem. Strażnik potraktowany gazem pieprzowym

Próba kradzieży pod Sejmem. Strażnik potraktowany gazem pieprzowym

Polska
- Siedziałem przy komputerze i odpisywałem na maile. Nagle usłyszałem, że z namiotów dochodzi hałas. Poszedłem sprawdzić, o co chodzi. Okazało się, że 2 kiboli próbowało ukraść transparenty i plakaty. Kiedy próbowałem ich pogonić, potraktowali mnie gazem pieprzowym - relacjonuje Maciej Bajkowski,  działacz, który w nocy opiekował się namiotami, w których były przechowywane materiały związane z protestem.
 Rozenek zdjęła buty i ze zmęczonymi stopami... pozuje z fan

Rozenek zdjęła buty i ze zmęczonymi stopami... pozuje z fan

Gwiazdy
W miniony weekend Małgorzata Rozenek-Majdan rozdawała autografy i promowała markę lakierów hybrydowych, których niedawno została twarzą. Celebrytka ubrana w różowy garnitur i białą bluzkę w wisienki cierpliwie podpisywała plakaty ze swoją wyretuszowaną podobizną. Najwyraźniej uśmiechanie się do aparatów w wysokich szpilkach zmęczyło Rozenek, która większą część wydarzenia przesiedziała z bosymi stopami.
Protest w siedzibie Lasów Państwowych. Policja usuwa ekologów

Protest w siedzibie Lasów Państwowych. Policja usuwa ekologów

Polska
Młodzi ludzie wtargnęli do siedziby Lasów Państwowych "Wyciąć władzę, a nie Puszczę" - krzyczeli protestujący. Zablokowali wejście do budynku i rozwiesili plakaty z postulatami. Na miejscu pojawiła się policja, która zaczęła wynosić ekologów. "To pokojowy protest przeciw wycince w Puszczy Białowieskiej" - tłumaczyli demonstranci. Ekolodzy domagają się realizacji czterech postulatów i zapowiadają kolejne protesty.
Ten artysta obnaża system. Polak wypowiedział wojnę sieciówkom

Ten artysta obnaża system. Polak wypowiedział wojnę sieciówkom

Wiadomości
Na ulicach Warszawy i innych miast pojawiły się anty-kampanijne plakaty znanych firm odzieżowych. Ich twórcą jest Igor Dobrowolski. Młody, polski artysta chce w ten sposób pokazać cierpienie ludzi, którzy za niewielkie pieniądze, często w skandalicznych warunkach produkują ubrania. W rozmowie z reporterem WP, Klaudiuszem Michalcem zdradza kulisy anty-kampanii, a także opowiada o swojej dalszej twórczości. 

"Sprawiedliwe sądy". Premier zapowiada dogłębną reformę sądownictwa

Wiadomości
Rząd przygotował kampanię informacyjną o reformie sądownictwa. W całej Polsce pojawią się plakaty, które będą piętnować patologie. - Nie zgadzajmy się na to, aby "było tak jak było". Zróbmy dobrą reformę - powiedziała Beata Szydło. Zabrała również głos w sprawie projektów prezydenta Andrzeja Dudy.
Protesty środowisk pro-life przed warszawskimi szpitalami

Protesty środowisk pro-life przed warszawskimi szpitalami

Polska
Drastyczne plakaty i antyaborcyjny przekaz megafonów. Przed warszawskimi szpitalami regularnie protestują środowiska sprzeciwiające się aborcji. 
Tak wyglądał Marsz Świętości Życia w Warszawie

Tak wyglądał Marsz Świętości Życia w Warszawie

Wiadomości
W Polsce wciąż toczy się debata dotycząca zapisów regulujących możliwość legalnej aborcji. Ostatnio bardzo aktywni są tzw. obrońcy życia. 24 marca Fundacja Pro Prawo do Życia ogłosiła start akcji "Szpitale bez aborterów", co oznacza, że plakaty z drastycznymi wizerunkami "abortowanych dzieci" będą widnieć przed szpitalami. "Krwawe plakaty" już pojawiają się w kolejnych miastach i wzbudzają duże kontrowersje. Policja wciąż odbiera nowe doniesienia o popełnieniu wykroczenia. Zawiadomienia mówią o wykroczeniu polegającym na umieszczeniu plakatu w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym oraz wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym oraz umieszczeniu w miejscu publicznym nieprzyzwoitego napisu lub rysunku. To nie jedyna inicjatywa obrońców życia. Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł II Marsz Świętości Życia. Według policji uczestniczyło w nim 10 tysięcy osób. Marsz zorganizowany został przez archidiecezję warszawską i diecezję warszawsko-praską. Życie przede wszystkim, drugi człowiek nie może decydować kto będzie żył, a kto umrze. Nie ma takiego prawa. Nastał czas wyborów moralnych i nie można pozostać obojętnym - mówią uczestnicy.Zobaczcie, co się działo wczoraj w Warszawie.
Rusza akcja

Rusza akcja "Szpitale bez aborterów" Fundacji Pro Prawo do Życia

Zdrowie
24 marca Fundacja Pro Prawo do Życia ogłosiła start akcji "Szpitale bez aborterów", co oznacza, że plakaty z drastycznymi wizerunkami abortowanych dzieci pojawią się przed szpitalami. O akcji w studiu rozmawiają Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro Prawo do Życia i dr Grzegorz Południewski, ginekolog.
Syn menedżera Sex Pistols spalił kolekcję pamiątek wartą 5 mln funtów

Syn menedżera Sex Pistols spalił kolekcję pamiątek wartą 5 mln funtów

Gwiazdy
Londyn, Wielka Brytania. Joe Corre, syn menedżera Sex Pistols, spalił pamiątki po zespole. Ich wartość była szacowana na 5 mln funtów.Na stosie znalazły się m.in. płyty, plakaty, archiwalne zdjęcia oraz elementy garderoby. Corre datę spalenia wybrał nieprzypadkowo - dokładnie w 40. rocznicę wydania debiutanckiego singla "Anarchy in the UK".
Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne

Pomysł na biznes: Mapy dekoracyjne

- Nie jestem typowym sklepem z gotowymi produktami. Tworzę mapy wyłącznie na zamówienie - mówi o swojej firmie Ula Jurkowska, założycielka "Maptu". Jej pomysł na biznes to mapy dekoracyjne, które klient sam tworzy i personalizuje. - Ta działalność, to połączenie pięknej grafiki i wszystkich wspomnień, które można w niej zamknąć - dodaje właścicielka. Skąd pomysł na taki biznes? - Wszystko zaczęło się od remontu, w którym pomagałam koleżance. Spędzałyśmy razem trochę czasu, ona opowiadała o swoich planach i powiedziała, że tutaj chciałaby powiesić mapę, pytając, czy ja mogę jej taką mapę przygotować, skoro zajmuję grafiką - wspomina Ula Jurkowska. - Nie znalazłam nikogo, kto by się tutaj tym zajmował, więc pomyślałam, że warto - dodaje. Firma powstała w 2015 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 50 tys. zł. Obecna sprzedaż to ponad 100 map miesięcznie. Zamówienia są realizowane dla klientów z całego świata - oprócz Europy plakaty wysyłano m.in. do Brazylii.
22.11.2016 | #dziejesięnażywo

22.11.2016 | #dziejesięnażywo

Wiadomości
Nieprzemyślana deklaracja maszerowania ramię w ramię z nacjonalistami, plakaty Dmowskiego na marszu KOD w Święto Niepodległości i wynikający z tego konflikt w kierownictwie Komitetu. O zakręt, na którym niewątpliwie znalazł się KOD, zapytamy lidera ruchu - Mateusza Kijowskiego. Rozmowę poprowadzi Kamila Biedrzycka-Osica. Poza tym w programie: "Polski" hit Ligi Mistrzów. Już dziś rewanżowe spotkanie Legii Warszawa z Borussią Dortmund. Czy podrażniona po pierwszym starciu Legia ma szansę na korzystny rezultat w Dortmundzie? Na kogo w pierwszym składzie postawi Jacek Magiera, trener warszawian i jakie scenariusze są jeszcze dla Legii możliwe w tej edycji pucharów? O tym Marek Wawrzynowski z WP SportoweFakty i Adam Godlewski z "Piłki Nożnej". Rozmowę poprowadzi Igor Sokołowski.
Ta akcja budzi spore kontrowersje. Kościół oburzony

Ta akcja budzi spore kontrowersje. Kościół oburzony

Styl życia
Na polskich ulicach pojawiły się plakaty promujące kampanię przeciwko homofobii, na których widać dłonie splecione w uścisku i hasło "Przekażmy sobie znak pokoju". Plakat wywołał spore kontrowersje w niektórych środowiskach katolickich, a biskupi stwierdzili, że zafałszowuje naukę kościoła.  Psycholog Natalia de Barbaro wyjaśniła, czy w kościele katolickim jest miejsce dla osób homoseksualnych.
#porannymasochizm Prezydent mówi NIE schnącym gaciom i... plakatom z gołymi babami

#porannymasochizm Prezydent mówi NIE schnącym gaciom i... plakatom z gołymi babami

Gwiazdy
W dzisiejszym odcinku Masochista opowie wam, dlaczego prezydent Lubina woli oglądać w mieście własne billboardy wyborcze niż plakaty z "gołymi babami" i suszące się na balkonach "gacie".
#dziejesienazywo: Czy w Polsce powstają jeszcze plakaty autorskie?

#dziejesienazywo: Czy w Polsce powstają jeszcze plakaty autorskie?

Styl życia
Andrzej Pągowski, plakacista i grafik opowiedział o rynku plakatów w Polsce. Obecnie głównie teatry zamawiają plakaty. Coraz częściej pojawiają się zamówienia od filmu. "Ostatnio miałem przyjemność wykonać plakat do filmu Anatomia zła". Kino autorskie zaczyna coraz częściej by plakaty powstały autorskie. Jest to ważne, ponieważ grafika zostaje, a fotosy niestety nie" - mówi Pągowski.  Andrzej Wajda wymusił na dystrybutorze wykonanie autorskiego plakatu do filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
poprzednie1 2 następne