Wyniki wyszukiwania dla:

piwo

Liczba wyników: 100

Zaczęło się od kontroli prędkości. Sprawa skończy się w sądzie

Zaczęło się od kontroli prędkości. Sprawa skończy się w sądzie

Motoryzacja
Wystarczyły dwa piwa, by ten kierowca pożegnał się z uprawnieniami i został skierowany do sądy. Można jednak podejrzewać, że wypił coś więcej niż tylko piwo...
Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa.

Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa. "Postulat branży spirytusowej jest kuriozalny"

Polska
- Postulat podniesienia akcyzy na piwo jest kuriozalny. Przemysł spirytusowy próbuje poprawić swoją konkurencyjność, pogrążając rynek piwa. Cena wódki pozostałaby na niezmienionym, dość niskim poziomie, a cena piwa drastycznie by wzrosła, to zupełnie zmieniłoby strukturę konsumpcji alkoholu - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Morzycki ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie. Jak dodał, w całej UE alkohole mocne są wyżej opodatkowane niż piwo.
5 mitów na temat piwa bezalkoholowego

5 mitów na temat piwa bezalkoholowego

Kuchnia
Piwo bezalkoholowe stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Można spotkać jego różne rodzaje obok tego tradycyjnego, z zawartością alkoholu. Co warto wiedzieć na temat piwa bezalkoholowego?
Zakatarzona Iga Lis na obiedzie z koleżanką

Zakatarzona Iga Lis na obiedzie z koleżanką

Gwiazdy
Choć na co dzień Iga Lis mieszka ze swoim znanym chłopakiem, Filipem Szcześniakiem, w stolicy Wielkiej Brytanii, stara się jak najczęściej przyjeżdżać do Polski i odwiedzać w Warszawie nie tylko rodziców, ale i znajomych. Kilka dni temu paparazzi przyłapali 18-latkę w stolicy podczas jednej z takich wizyt. Iga wybrała się z koleżanką do jednego ze stołecznych, modnych lokali, w którym konsumowała ogórki i piła zimne piwo. Młoda celebrytka zdawała się dobrze bawić i ochoczo dyskutowała ze swoją towarzyszką. Zobaczcie.
Leżał 3 metry pod wodą w niemieckim porcie. Eksperci przeskanowali obiekt

Leżał 3 metry pod wodą w niemieckim porcie. Eksperci przeskanowali obiekt

Ciekawostki
Pochodzi z 1188 roku i został znaleziony na głębokości ponad 3 metrów w niemieckim porcie. Mowa o statku wikingów, który jest w doskonałym stanie, bo świetnie zakonserwowała go woda i muł portowy. Skandynawski zespół naukowców podniósł statek i zbadał go za pomocą najnowszego skanera 3D. Proces skanowania trwał miesiąc. Dzięki temu udało się odtworzyć wygląd XII-wiecznego okrętu. Według ekspertów ze Stavanger był to statek towarowy, który przewoził drewno, kamienie i piwo. Był wykonany z wielką starannością. Załoga mogła liczyć od 8 do 12 osób. Dalsze badania statku pozwolą ekspertom lepiej poznać handel miast zrzeszonych w Hanzie (związku miast handlowych Europy Środkowo-Wschodniej w czasach średniowiecza).
Marek Jakubiak: Prowadzenie firmy w Polsce to heroizm

Marek Jakubiak: Prowadzenie firmy w Polsce to heroizm

Polska
Najbogatszy poseł od blisko trzech dekad jest przedsiębiorcą. Ponad piętnaście lat Marek Jakubiak jest właścicielem kilku browarów. Biznesmenowi przypisuje się zapoczątkowanie mody na piwa regionalne w naszym kraju. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk w rozmowie z Nino Dżikiją mówi o tym, jak prowadzi się firmę w Polsce i dlaczego uważa, że browary craftowe to zagrożenie. Zdradza też, czy sprzedałby któryś ze swoich browarów światowej korporacji.
Zelt raczy się piwkiem w luksusowej restauracji

Zelt raczy się piwkiem w luksusowej restauracji

Gwiazdy
 Po zakończeniu burzliwego związku z młodszą o 23 lata Moniką Ordowską, Piotr Zelt stara się wyjść na prostą. Aktor stał się źródłem kpin i docinek po tym, jak na jaw wyszło, że modelka zdradzała go i wmawiała, że urodziła jego dziecko. Z dołka pomaga mu wyjść jego obecna partnerka, Katarzyna Krawczyk. Kilka dni temu celebryta wraz z ukochaną wybrał się do luksusowej restauracji, gdzie zamówił piwo. Trunkiem częstowała się również ukochana aktora. Romantycznie?
Chce udowodnić, że piwo jest zdrowe. Podjął wyzwanie

Chce udowodnić, że piwo jest zdrowe. Podjął wyzwanie

Zdrowie
Dieta kojarzy się z koniecznością wyrzeczeń. Oto niekonwencjonalny pomysł na zmianę stylu żywienia.  Del Hall postanowił zgodnie z zasadami Wielkiego Postu ograniczyć jedzenie. Przeszedł na płynną dietę. Zaskakiwać może rodzaj wybranego przez niego napoju. Del Hall spożywa wyłącznie piwo.  Zobacz film.
Alkohole, które powodują wzdęcia

Alkohole, które powodują wzdęcia

Zdrowie
Alkohol spożywany w nadmiarze powoduje wiele szkód. Jednym z mniej komentowanych, negatywnych wpływów, jest wywoływanie przez niego bólu brzucha oraz wzdęć. Jakie alkohole powodują wzdęcia i ból brzucha? Oto przykłady. 
Zobaczył kamerę monitoringu. Zareagował natychmiast

Zobaczył kamerę monitoringu. Zareagował natychmiast

Ciekawostki
Miejski monitoring to bardzo dobra rzecz, a straż miejska w Inowrocławiu opublikowała dowód na tę tezę. Operator monitoringu dostrzegł przy ul. Św. Ducha trzech mężczyzn. Jeden z nich pił alkohol. Mężczyźni nie widzieli w tym nic złego, dopóki jeden z nich nie zauważył, że są obserwowani. Zabrał więc koledze piwo i je wylał. Dzięki temu uchronił go przed mandatem, którego wysokość to 100 zł.
Na kaca nie wbijaj klina. To tylko przedłuży Twoje męki

Na kaca nie wbijaj klina. To tylko przedłuży Twoje męki

Ciekawostki
Jedną z najpopularniejszych metod na radzenie sobie z kacem jest tzw. "wybicie klina klinem", czyli wypicie niewielkiej ilości alkoholu. Okazuje się, że jest to jedna z gorszych metod na wyeliminowanie kaca, ale na szczęście są skuteczniejsze i przyjemniejsze sposoby.
Alkohole, których należy unikać podczas świąt

Alkohole, których należy unikać podczas świąt

Zdrowie
Święta to czas, kiedy jemy dużo niezdrowych i tłustych produktów.  Wiele z nich może powodować wzdęcia. Są one wywołane nadmiarem gazów w jelitach. Podczas obfitej kolacji warto więc unikać alkoholi, które mogą zaburzać pracę jelit i spowalniać trawienie posiłku.  Zobacz film.
Urbański ukryty za plastikowymi skrzynkami sączy piwo

Urbański ukryty za plastikowymi skrzynkami sączy piwo

Gwiazdy
Hubert Urbański postanowił o sobie przypomnieć, biorąc udział w programie Agent Gwiazdy, w którym powierzono mu najważniejszą rolę w produkcji. Udział w show był zapowiedzią powrotu prezentera na stałe do ramówki TVN. Choć prowadzący Milionerów stroni od poprzedniego stylu życia, nadal lubi samotne wypady na miasto. Kilka dni temu paparazzi natrafili na Urbańskiego w centrum Warszawy, który samotnie wracał do domu. Wcześniej ukryty za plastikowymi skrzynkami... popijał piwo.

"Brzuch piwny" – skąd się bierze?

Zdrowie
Tzw. piwny brzuch to problem, który dotyka zazwyczaj mężczyzn w średnim wieku. Niewątpliwie picie piwa przyczynia się do przyrostu wagi. To jedno z najbardziej kalorycznych alkoholi. 0,33 ltego trunku to ponad 200 kalorii!Zobacz film.
Podlewanie storczyków piwem

Podlewanie storczyków piwem

Zdrowie
Storczyki też lubią piwo! Piwo okazuje się napojem gaszącym pragnienie nie tylko ludzi. Lubią je również storczyki. Tę niekonwencjonalną metodę nawożenia kwiatów przetestowali i polecają Azjaci.Zobacz film.
Piwo na wymarciu. Zmiana klimatu grozi globalnym kryzysem

Piwo na wymarciu. Zmiana klimatu grozi globalnym kryzysem

Ciekawostki
Skutki globalnego ocieplenia doprowadzą do nagłego spadku plonów jęczmienia - głównego składnika piwa. Jak przewidują naukowcy, susze i fale upałów mogą zmniejszyć plony nawet o 17 proc. W rezultacie piwo może stać się dwa razy droższe. Choć oczywiście dokładnie jeszcze nie wiadomo na ile przewidywania się sprawdzą naukowcy twierdzą, że zmiany klimatyczne mogą też mieć wpływ na dostęp do kawy i wina.
Marek Jakubiak o Januszu Palikocie.

Marek Jakubiak o Januszu Palikocie. "Potem dostał korby"

Polska
"Czy liczy pan na poparcie Palikota?" - zapytał Marka Jakubiaka w programie "Tłit" jeden z internautów. - Nie… A co pan Janusz Palikot ma do mnie? To, że jego syn kupił ode mnie browar? Warzy ponoć dobre piwo, odszedł z polityki, realizuje się obecnie w biznesie. Trzeba się cieszyć, będzie wpłacał podatki, w odróżnieniu od Mercedesa, do państwa polskiego - odpowiedział kandydat na prezydenta Warszawy. - Polityka jest pewnego rodzaju chorobą, ale on wie, w którym momencie zrobił błędy. Przez lata większość przedsiębiorców chciała na niego głosować. Dopiero potem dostał korby - dodał.
MŚ 2018. Fabian Drzyzga docenił reprezentantów Serbii.

MŚ 2018. Fabian Drzyzga docenił reprezentantów Serbii. "Mają podobne jaja"

Sport
- To nie jest tak, że wracamy do jednego hotelu i naplujemy im teraz do makaronu. 5 minut po meczu może na piwo z nim nie pójdę, ale piątkę mogę z nim przybić - tak relacje z reprezentantami Serbii ocenił Fabian Drzyzga. Reprezentant Polski dodał, że nie jest zadowolony ze swojego występu.
Sprawdź, jak wątroba reaguje na alkohol

Sprawdź, jak wątroba reaguje na alkohol

Zdrowie
Alkohol najpierw trafia do żołądka i jelit, gdzie jest wchłaniany. Później przechodzi do wątroby, która wytwarza enzymy usuwające szkodliwe toksyny z organizmu.Ten mechanizm świetnie działa jedynie do pewnego momentu. Zobacz film.
Dzień piwa

Dzień piwa

Styl życia
3 sierpnia obchodzimy międzynarodowy dzień piwa i piwowara! Zostało ono ustanowione 11 lat temu, a dziś obchodzone jest na całym świecie. Święto przypada zawsze w pierwszy piątek sierpnia Piwo, poza gaszeniem pragnienia, może także wpływać korzystnie na naszą urodę. Zawiera ono bowiem, m. in. witaminy z grupy B, PP, wapń, fosfor i magnez.Zobacz film
Wjechał na rondo ciężarówką pełną piwa. Później już taka pełna nie była

Wjechał na rondo ciężarówką pełną piwa. Później już taka pełna nie była

Ciekawostki
We wtorek przez 5 godz. kierowcy nie mogli łatwo przejechać przez rondo im. Stanisława Szozdy w Prudniku, bo na jezdnię spadły i potrzaskały się setki butelek czeskiego piwa. Lokalna policja opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z tej niecodziennej katastrofy. Poinformowano, że jej przyczyną było złe zabezpieczenie ładunku. Pod postem policji spadła lawina komentarzy. Żal Polaków nad czeskim piwem, które miało trafić do Wrocławia, opisał nawet czeski portal internetowy.
poprzednie1 2 3 4 5 następne