Wyniki wyszukiwania dla:

piramida w gizie

Liczba wyników: 10000

Mapy

Mapy "kłamią". Oto prawdziwe rozmiary krajów

Ciekawostki
Wiele państw w rzeczywistości ma większą lub mniejszą powierzchnię niż ta, którą widzimy na większości map. Udowadnia to Neil Kaye z brytyjskiego Narodowego Serwisu Metrologicznego (Met Office). Opracował on grafikę, która prawdziwie odwzorowuje wielkość państw. Skąd więc bierze się zniekształcenie? Wszystkiemu winny jest kulisty kształt naszej planety. Nie jest łatwo odwzorować go w dwóch wymiarach. To, jak widzimy świat na mapach to zasługa Gerarda Merkatora. W 1569 r. opracował on matematyczną metodę pozwalającą na odwzorowanie kuli na płaskiej powierzchni. Odwzorowanie Merkatora do dziś jest standardem i pozostanie nim zapewne na długi czas. Pozwala bowiem szybko odnaleźć każdy punkt o dowolnych współrzędnych geograficznych, co przydaje się w nawigacji. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że powierzchnie państw w tym odwzorowaniu są dalekie od rzeczywistości.
Jurksztowicz snuje:

Jurksztowicz snuje: "Moje stare piosenki nadal jeszcze nie są wyeksploatowane"

Gwiazdy
Sceniczna kariera Anny Jurksztowicz zaczęła się od wygranej na Festiwalu w Opolu w 1985 roku. Młodziutka piosenkarka podbiła wówczas serca jurorów i publiczności utworem "Diamentowy kolczyk". Choć piosenkarka wydaje co pewien czas nowy materiał, wyznała, że fani cenią najbardziej jej stare piosenki. Skromna Jurksztowicz dodała, że większość jej miłośników wychowała się na jej przebojach. Niestety ciężko oprzeć się wrażeniu, że Anna obecnie bardziej jest znana dzięki popularności swojego syna, Radzimira Dębskiego...
Rafał Trzaskowski może wygryźć Schetynę.

Rafał Trzaskowski może wygryźć Schetynę. "Młody, zdolny”

Polska
- Niespodziewanie wyrósł Grzegorzowi Schetynie realny konkurent, który moim zdaniem jest twarzą jakiejś frakcji w Platformie Obywatelskiej – powiedziała w "Powyborczym Poranku” prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego . I dodała, że prawdopodobne zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy to "komunikat dla członków PO, że przywództwo w tej partii nie jest bezalternatywne”. 
Co dalej z Patrykiem Jakim? Dworczyk odpowiada

Co dalej z Patrykiem Jakim? Dworczyk odpowiada

Polska
Co dalej z Patrykiem Jakim? - Nie zgodzę się, że był poturbowany, załamany. Przede wszystkim pokazał klasę, gratulując swojemu rywalowi Rafałowi Trzaskowskiemu - mówił w "Powyborczym poranku" w WP Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - To, że kandydat chce podsumować i przeanalizować dla siebie kampanię, to jest oczywiste - dodał. - Pokazał determinację i energię, która będzie niejednokrotnie wykorzystywana - przekonuje Dworczyk. Skomentował też przegraną w miastach. - Ewidentnie coś nie zagrało - stwierdził.
poprzednie 1 ... 473 474 475 476 477 następne