Wyniki wyszukiwania dla:

pijany lekarz

Liczba wyników: 392

"Jeden wielki chaos". Anna Puślecka o polskiej służbie zdrowia

Styl życia
"Większość badań jest niepotrzebnych". Chora na raka piersi Anna Puślecka opowiada, w jaki sposób lekarz poinformował ją o chorobie oraz jak są traktowane pacjentki.
To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

Zdrowie
Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów. Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale też filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane. Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu. **- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – **mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. **- To jest przekłamanie – **dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga. **- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest –** podsumowuje. Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. **- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy –** komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u. Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie. **Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem. **
Tour de Pologne 2019: Lekarz zawodów: Na wyścigu jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy

Tour de Pologne 2019: Lekarz zawodów: Na wyścigu jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy

Polska
Na 3. etapie Tour de Pologne kolarz Lotto Soudal Bjorg Lambrecht miał bardzo poważny upadek. Na skutek odniesionych obrażeń Belg zmarł. Główny lekarz wyścigu opisał akcję ratowniczą. - Zrobiono wszystko, co można było zrobić - podkreślił Ryszard Wiśniewski.
Wystarczy 20 minut. Liczby nie kłamią

Wystarczy 20 minut. Liczby nie kłamią

Ciekawostki
O ile i jak szybko wzrasta temperatura w pozostawionym na słońcu samochodzie? Każdy może to teraz obliczyć dzięki internetowemu kalkulatorowi, opracowanemu przez lekarza i fizyka. Wystarczy wpisać temperaturę powietrza i określić stopień zachmurzenia nieba. Kalkulator wygeneruje interaktywny wykres i podpowie, po jakim czasie temperatura zagraża życiu. Niebieska linia pokazuje temperaturę powietrza w samochodzie, czerwona zaś temperaturę ciała 2-letniego dziecka. Kalkulator stworzyli Łukasz Białek, lekarz i Dominik Czernia z Instytutu Fizyki Jądrowej, w ramach projektu Omni Calculator.
Ugryzł go wąż. Lekarz osłupiał, gdy przyjął go w szpitalu

Ugryzł go wąż. Lekarz osłupiał, gdy przyjął go w szpitalu

Świat
Raj Kumar, mieszkaniec Indii pił alkohol w domu, gdy zobaczył węża. Gad go ugryzł. Jak relacjonował ojciec mężczyzny, zastał syna żującego kawałki gada w ramach zemsty.
Zgubił się w ciele. Niezwykły przypadek 31-letniej Portugalki

Zgubił się w ciele. Niezwykły przypadek 31-letniej Portugalki

Ciekawostki
Pewna 31-latka z Portugalii zgłosiła się do ginekologa z powodu nieprawidłowych krwawień. Kobieta miała wszczepiony w ramię implant antykoncepcyjny. Lekarz postanowił więc sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Wtedy okazało się, że nie można go namierzyć w miejscu wszczepienia, czyli w ramieniu. Dzięki badaniu USG okazało się, że implant wielkości zapałki, przemieścił się z ramienia do... lewego płuca.Lekarze przeprowadzili operację i usunęli "wędrowca". Po 4 dniach kobieta opuściła szpital. To nie pierwszy raz w historii medycyny, kiedy implant się "zgubił". W tym przypadku najprawdopodobniej został wszczepiony zbyt głęboko, wszedł do żyły w ten sposób dotarł do płuc. Lekarze ostrzegają więc: jeśli mimo implantu twoje okresy są nieregularne, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
Kąpiesz się w soczewkach kontaktowych? Uważaj! Możesz stracić wzrok

Kąpiesz się w soczewkach kontaktowych? Uważaj! Możesz stracić wzrok

Zdrowie
O groźnych skutkach regularnych kąpieli w soczewkach przekonał się Brytyjczyk Nick Humphreys. Mężczyzna od kilku lat nosił soczewki kontaktowe. Zakładał je rano, pędził na siłownię, brał prysznic i szedł do pracy. Po pewnym czasie zaczął odczuwać "zmęczenie oczu". Lekarz mówił mu o owrzodzeniu oka. Prawda była gorsza.
To często bagatelizowany problem. Eksperci ostrzegają

To często bagatelizowany problem. Eksperci ostrzegają

Ciekawostki
Zdaniem polskich ekspertów, alergia na białko mleka krowiego nie jest zwykłą dolegliwością, to poważna choroba. Białko mleka krowiego jest jednym z najczęstszych alergenów pokarmowych. Uczulonych na nie jest 3 proc. małych dzieci. Polscy eksperci ostrzegają, że nie należy jej bagatelizować, bo może to prowadzić do rozwoju innych schorzeń, jak atopowe zapalenie skóry, astma oskrzelowa, czy alergiczny nieżyt nosa. Bardzo ważne jest wczesne wykrywanie alergii. Jej najczęstsze objawy to egzema i wysypki skórne, biegunka, wymioty, zaparcia oraz refluks, a także dolegliwości oddechowe. Uczulone dzieci bywają nerwowe i źle sypiają. Przy łagodnej alergii pomóc może lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Wizyty u specjalisty wymagają ciężkie przypadki. Specjaliści ostrzegają też, aby nie stosować tzw. alternatywnych testów alergicznych, jak irydologia i badanie włosa. Nie mają one żadnej wartości diagnostycznej i na ich podstawie nie da się stwierdzić na co dziecko jest uczulone. Lekarze stosują tzw. testy punktowe sprawdzające poszczególne substancje, które mogą uczulać.
3 dni chodził z owadem w uchu. Lekarz musiał chwycić się za głowę

3 dni chodził z owadem w uchu. Lekarz musiał chwycić się za głowę

Zdrowie
Mężczyzna zgłosił się do kliniki w Wietnamie z bólem ucha. Powiedział lekarzom, że do środka wleciał mu owad. Wietnamscy lekarze wydobyli z ucha pacjenta żywego motyla.
Doda odpowiada Romanowi Giertychowi:

Doda odpowiada Romanowi Giertychowi: "Poniosło go na Twitterze. PAN WIE, ŻE JA WIEM"

Gwiazdy
Dyskusję wokół burzliwego sporu Doda kontra Emil Haidar kilka godzin temu na nowo rozognił Roman Giertych. Prawnik opublikował w piątek wpis na Twitterze, w którym ogłosił zwycięstwo swojego klienta, który rzekomo padł ofiarą "gróźb karalnych" ze strony piosenkarki. Doda odpowiedziała na tę informację na instagramowym nagraniu, w którym podkreśla, że oświadczenie Giertycha jest mocno przekoloryzowane. "Siema kochani, dziś pan Roman Giertych ochoczo przeznaczył na swoim Twitterze przestrzeń dla mnie, jak zwykle manipulując mediami i wami następującą treścią. A te groźby karalne, według pana Giertycha, Jezu jak dobrze, że już to za mną, to nic innego jak zmuszanie Haidara do tego, żeby przyznał się przed rodzicami że jest alkoholikiem i ma problemy z alkoholem. W innym przypadku to ja będę zobowiązana pokazać im patologiczne nagrania, gdzie chodzi w majtkach w restauracji, zasypia przy stoliku, bełkocze, bierze narkotyki w miejscach publicznych, jeździ pijany za kierownicą, ucieka w tłum i wszystko to, co działo się w miejscach publicznych, jak pił" - wylicza piosenkarka. Gwiazda skorzystała też z okazji, aby przestrzec swoje fanki przed mężczyznami uzależnionymi od środków wyskokowych. "Także dziewczyny, uciekajcie od takich związków, bo ciągną się jak smród po gaciach. I nie, nie żałuję, zrobiłabym to samo. 5 tysięcy grzywny to okej kwota, żeby przejrzeć szybko na oczy. I panie Romanie, faktycznie we wrześniu zacznie się nowy rozdział nie tylko w moim życiu, ale też pana. I pan wie, że ja wiem" - zakończyła tajemniczo. Na potwierdzenie swojej wersji wydarzeń Doda opublikowała na Instagramie fragment pisma sporządzonego przez swojego adwokata Adama Gomułkę. Nawet on nie mógł powstrzymać się przed wbiciem Giertychowi szpili. "Najwyraźniej adw. Roman Giertych, w natłoku toczących się wokół jego klientów licznych postępowań, nie znalazł czasu by doczytać dokładnie treść aktu oskarżenia i wyroków obu instancji i zauważyć, iż podstawa prawna wyroku jest zupełnie inna" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Też nie możecie się już doczekać wrześniowego starcia Dody z Giertychem?
Dachował prosto na nich. Zdecydowały centymetry

Dachował prosto na nich. Zdecydowały centymetry

Motoryzacja
O ogromnym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy w ostatniej chwili uciekli przed dachującym autem. Właśnie wchodzili do zaparkowanego mitsubishi, kiedy "lecąca" toyota uderzyła w bok ich samochodu. Jeden z mężczyzn w ostatniej chwili odskoczył, drugi schował się w aucie. Do groźnego wypadku doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Henryków-Urocze pod Warszawą. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca seata był pijany. Całe zdarzenie nagrał monitoring przed sklepem. Wideo na Facebooku opublikowało sołectwo Złotokłos.
#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

Podróże
W Tadżykistanie wesele może trwać maksymalnie trzy godziny, a jeśli chce się przedłużyć uroczystość, należy uzyskać specjalny dokument. Maksymalna liczba gości także jest sprecyzowana. Co prawda da się to obejść, ale trzeba urzędnikom wręczyć łapówkę. Nowe prawo to pokłosie skandalu z udziałem dyktatora. W 2013 roku do sieci trafił filmik, na którym Rahmon śpiewa i zatacza się na weselu jednego ze swoich dziewięciorga dzieci. Wideo szybko stało się hitem, co nie było Rahmonowi na rękę. Dlaczego? O tym w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżnikiem, Łukaszem Superganem.
2-latek walczył o życie po ugryzieniu kleszcza

2-latek walczył o życie po ugryzieniu kleszcza

Zdrowie
Jackson, 2-latek z Kentucky, był na spacerze z tatą. To właśnie wtedy w kark ugryzł go kleszcz. Rodzice wyjęli pajęczaka i zapomnieli o całym zdarzeniu. Po kilku dniach Jackson dostał wysokiej gorączki, a na skórze pojawiła się różowa wysypka. Lekarz stwierdził, że to wirusowa infekcja i odesłał chłopca do domu. Zobacz film.
Olejek lawendowy. Zamiast leków na uspokojenie?

Olejek lawendowy. Zamiast leków na uspokojenie?

Zdrowie
Zdaniem prof. Hansa Peter-Volza, lekarze psychiatrzy powinni zamienić silne leki uspokajające na olejek lawendowy. Niemiecki lekarz uważa, że mógłby to być dobry sposób na zmniejszenie ilości uzależnionych od leków uspokajających. Peter-Volz powołuje się na badania z 2014 roku, które wykazały, że kapsułki z olejkiem lawendowym są równie skuteczne, jak silne leki psychotropowe, mają jednak dużo mniejsze skutki uboczne. 
Odczuwał dyskomfort w uchu. Okropne, co laryngolog znalazł w środku

Odczuwał dyskomfort w uchu. Okropne, co laryngolog znalazł w środku

Zdrowie
Pewien Chińczyk, pan Li, odczuwał dyskomfort w uchu. Udał się wiec do lekarza, a ten z przerażeniem odkrył, że w uchu pacjenta zamieszkał mały pajączek. Stworzenie tak się zadomowiło, że uwiło w uchu pana Li pajęczynę. Lekarz nie był w stanie schwytać pająka pęsetą, zwierzę było zbyt zwinne. Pomogło dopiero przepłukanie ucha wodą, która skutecznie wystraszyła niepożądanego lokatora. 
Zaginął na 130 lat. Odnaleziono grób człowieka-słonia

Zaginął na 130 lat. Odnaleziono grób człowieka-słonia

Ciekawostki
Po 130 latach udało się namierzyć grób Josepha Merricka. Mężczyzny nazywanego człowiekiem-słoniem. Tak przynajmniej twierdzi Jo Vigor-Mungovin - autorka biografii Merrica. Kobieta trafiła na trop przeglądając m.in. księgi cmentarne. Odnalezienie grobu było tak trudne, bo ze względu na liczbę cmentarzy w ówczesnych latach, nie zapisywano wszystkich tego typu informacji. Joseph Merrick był sławny przez zniekształcenia swojego ciała, które wywołała nieznana w XIX w. choroba. Mężczyzna chorował na zespół Proteusza - rzadką chorobę genetyczną, która prowadzi do przerostu skóry i zaburzeń rozwoju kości. W XIX w. Merricka uznawano za potwora. Miał 22 lata, gdy zatrudnił się w cyrku jako atrakcja. Pod koniec życia trafił do szpitala w Londynie. Tam zaopiekował się nim lekarz. Pod swoją pieczę wzięła go również sama królowa Wiktoria. Merrick zmarł w 1890 r. Miał 27 lat. Zmarł podczas snu. Przyczyną było przemieszczenie się karku wywołane dużym ciężarem głowy. Szkielet mężczyzny można było do niedawna zobaczyć w Royal London Hospital. Obecnie istnieje muzeum ku jego pamięci. 
Najgłupsza metoda

Najgłupsza metoda "leczenia" raka

Zdrowie
Wetknięta w specjalnie zrobioną ranę ciecierzyca rzekomo wyciąga z organizmu powodujące raka toksyny. Wynalazcą tej metody jest Ormianin dr George Ashkar, nie lekarz a fizyk, absolwent moskiewskiego uniwersytetu. W jaki sposób babrząca się przez nawet półtora roku rana z ziarnem w środku miałaby leczyć raka? 
Pijany za kierownicą. Dobrze, że inny kierowca miał włączoną kamerę

Pijany za kierownicą. Dobrze, że inny kierowca miał włączoną kamerę

Motoryzacja
Pewien kierowca z USA zauważył, że biały SUV przed nim jedzie wężykiem. Powiadomił policję i wyciągnął kamerę, aby zarejestrować pijanego. Szybko okazało się, że była to słuszna decyzja. Chwilę później pijany kierowca stracił panowanie nad autem, wjechał w inny samochód na sąsiednim pasie i dachował. Właściciel kamerki opisał w internecie, że mężczyzna był tak pijany, że sądził, że to on został potrącony. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nagranie trafiło do internetu ku przestrodze. 
Szaleniec za kierownicą

Szaleniec za kierownicą

Motoryzacja
Ten kierowca Renault Kangoo od razu powinien stracić prawo jazdy po tym, jak popisał się na drodze. Pijany mężczyzna urządził sobie prawdziwy drift, który nie skończył się dla niego najlepiej. Wszystko nagrała kamerka samochodowa.
Krzysztof Gojdź ostro o Zofii Klepackiej:

Krzysztof Gojdź ostro o Zofii Klepackiej: "Bardzo mnie dziwi, że jest młodą osobą, a już taką hejterką"

Gwiazdy
Ostatnio podpisana przez Rafała Trzaskowskiego karta LGBT wywołała niespodziewanie dużo skrajnych emocji. Najgłośniejszą przeciwniczką karty zdaje się być Zofia Klepacka, medalistka olimpijska w windsurfingu. Pod koniec lutego pokusiła się o homofobiczny wpis, który zamieściła na Facebooku. W jednym z ostatnich wywiadów zachowanie sportsmenki zdecydował się skomentować najpopularniejszy polski lekarz medycyny estetycznej. Według Krzysztofa Gojdzia tak młoda osoba, powinna być zdecydowanie bardziej tolerancyjna. Podczas rozmowy, 46-latek zwrócił się bezpośrednio do Klepackiej, apelując o to, aby spróbowała zrozumieć środowisko LGBT. Myślicie, że Zofia weźmie sobie słowa Krzysztofa do serca?
Krzysztof Gojdź o medycynie estetycznej:

Krzysztof Gojdź o medycynie estetycznej: "Większość lekarzy nie ma wyczucia"

Gwiazdy
W ciągu ostatnich kilku lat można obserwować dynamiczny rozwój medycyny estetycznej, która stała się czymś niemal tak powszechnym, jak usługi kosmetyczne. W związku z tym wśród gwiazd i celebrytek coraz trudniej znaleźć taką, która nic sobie nie poprawiała. Problem pojawia się w momencie, gdy ślepe dążenie do zatrzymania młodości sprawia, że gwiazdy tracą umiar. W rezultacie na ściankach coraz częściej możemy zaobserwować rzeszę z wysiłkiem uśmiechających się ostrzykniętych twarzy. W temacie postanowił wypowiedzieć się najpopularniejszy polski lekarz medycyny estetycznej. Według Krzysztof Gojdzia to lekarz powinien wiedzieć, kiedy powiedzieć swojej klientce "dość". Dodaje, że większość z lekarzy nie ma wyczucia, czego efektem są tzw. potworki, chodzące po ulicach. Ma rację?
poprzednie1 2 3 4 5 ... 19następne