Wyniki wyszukiwania dla:

pieszy

Liczba wyników: 30

Wskaż winnego. Nagranie z kamerki samochodowej

Wskaż winnego. Nagranie z kamerki samochodowej

Motoryzacja
Do wypadków na przejściach dla pieszych zazwyczaj dochodzi, gdy kierowcy chcą na pasach wyprzedzać. Jednak sytuacja, która miała miejsce u naszych wschodnich sąsiadów jest naprawdę wyjątkowa. Otóż pieszy nagle zdecydował zawrócić i zderzył się w przejeżdżającym autem. Pamiętajcie, wychodzenie na pasy łączy się z dużą odpowiedzialnością. Pieszym nie wolno wbiegać na jezdnię, zwalniać czy tym bardziej zawracać. Trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. To samo dotyczy kierowców, którzy widząc na pasach pieszego powinni zdecydowanie zwolnić i bacznie obserwować, co robi człowiek na przejściu.
Peugeot 508: technologia Night Vision

Peugeot 508: technologia Night Vision

Motoryzacja
Peugeot 508 opcjonalnie może być wyposażony w technologię Night Vision, która zwiększa bezpieczeństwo w nocy. Wykorzystywana jest kamera na podczerwień, a także oprogramowanie do rozpoznawania pieszych, rowerzystów i zwierząt. Obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie nad kierownicą. Piesi, rowerzyści i zwięrzęta są oznaczani z użyciem żółtych prostokątów.
Agresja na pasach. Pieszy nie wytrzymał

Agresja na pasach. Pieszy nie wytrzymał

Motoryzacja
Pewien mężczyzna w dosadny sposób pokazał kierowcy, jak bardzo jest niezadowolony, że ten zablokował pasy. Kiedy prowadzący renault próbował skorzystać z zielonej strzałki, pieszy się wrócił i kopnął w jego samochód. Do "wymiany uprzejmości" doszło w Krakowie. Zdarzenie nagrał świadek całej sceny, który wrzucił wideo do sieci.
Tak nie przechodzi się przez ulicę. Nagranie z Pilawy

Tak nie przechodzi się przez ulicę. Nagranie z Pilawy

Wiadomości
Bardzo groźnie wyglądający wypadek zarejestrowała kamera monitoringu w Pilawie. Na nagraniu widać, jak mężczyzna idzie Aleją Wyzwolenia i pewnym momencie postanawia przejść przez jezdnię, mimo że nie ma pasów. Z naprzeciwka nadjeżdżał samochód, ale jego kierowca nie zauważył pieszego, bo ten był zasłonięty przez auto jadące z drugiej strony. Na nagraniu widać moment, w którym samochód potrąca 48-letniego pieszego. Mężczyzna przeżył. Z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy.
Kierowca potrącił pieszego na przejściu. Policja ostrzega przed nieostrożnością

Kierowca potrącił pieszego na przejściu. Policja ostrzega przed nieostrożnością

Inne
Do zdarzenia doszło tuż po zachodzie słońca. 25-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych. Gdy był o kilka kroków od krawężnika zauważył, że kierowca zbliżającego się do pasów forda nie ustąpi mu pierwszeństwa. Zaczął uciekać przed siebie. Niestety, ten sam kierunek wybrał kierujący, który w ostatniej chwili zauważył przechodnia i postanowił go ominąć. Siła uderzenia była tak wielka, że pieszego wyrzuciło w powietrze. Mężczyzna trafił do szpitala. Kierowca został zatrzymany przez patrolujących ulice miasta policjantów, na oczach których doszło do zdarzenia. Był trzeźwy.
Przechodzenie na pasach. Lepsze niż film sensacyjny

Przechodzenie na pasach. Lepsze niż film sensacyjny

Motoryzacja
Pewien mężczyzna w mieście Adıyaman w Turcji postanowił przejść przez pasy. Cierpliwie czekał aż kierowcy się zatrzymają i wyszedł na jezdnię. Reszta wydarzeń potoczyła się bardzo szybko. Pieszy musiał uciekać z drogi, bo kierowca busa jechał tak szybko, że wiedząc, że nie zdąży się zatrzymać, zmienił pas i postanowił zaryzykować wyprzedzanie na przejściu. Doszło też do stłuczki, kiedy van też jechał zbyt szybko i najwyraźniej prowadzący auto nie zauważył, że przed pasami zatrzymały się wcześniej trzy inne samochody. Nie wiadomo czy i kiedy pieszemu udało się pokonać przejście, ale na pewno uważnie się rozglądał.
Wiewiórka czeka na zielone, pieszy nie

Wiewiórka czeka na zielone, pieszy nie

Ciekawostki
Pewien kierowca w Olsztynie był świadkiem nietypowej sytuacji. Stanął na światłach przy pasach dla pieszych. Zanim jeszcze zapaliło się "zielone", jeden z mężczyzn wkroczył na zebrę. Nie byłoby to aż takie dziwne (choć oczywiście niezgodne z prawem), gdyby nie fakt, że przy przejściu pojawiła się też... wiewiórka. Gryzoń spokojnie czekał, aż będzie mógł bezpiecznie przejść przez pasy. W odróżnieniu od mężczyzny z teczką, który najwyraźniej bardzo się spieszył.
Kierowca, rowerzysta i pieszy. Przykład idealnej współpracy

Kierowca, rowerzysta i pieszy. Przykład idealnej współpracy

Ciekawostki
Współpraca kierowcy, rowerzysty i pieszego pozwoliła na uratowanie kaczki i jej małych przed niechybną śmiercią na środku drogi. Akcja miała miejsce w Krakowie. Jej przebieg nagrała kamera samochodowa. Najpierw kaczki dostrzegł kierowca. Zatrzymał się. Po chwili pojawił się rowerzysta, który zagonił ptaki w kierunku chodnika. Na końcu pieszy upewnił się, że cała rodzina znalazła się daleko od jezdni.

"Połknęły" go ruchome schody. W pułapce spędził godzinę

Ciekawostki
Kamery monitoringu w metrze uchwyciły przerażający moment, kiedy ruchome schody "połykają" pieszego. Do wypadku doszło na stacji Ayazaga w Stambule. Na nagraniu widać, jak mężczyzna wchodzi na schody i wtedy dochodzi do awarii. Konstrukcja "otwiera się" i pieszy do niej wpada. Sekundę później zakrywa go warstwa schodów. Mężczyzna spędził tam blisko godzinę, zanim z pułapki wyciągnęli go strażacy. Został odwieziony do szpitala ze złamaną ręką.
Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Policja publikuje nagranie

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Policja publikuje nagranie "ku przestrodze"

Motoryzacja
Śląska Policja opublikowała na swojej stronie nagranie "ku przestrodze". Do zdarzenia doszło w połowie marca w Lubomi. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać jak mężczyzna odchodzi od kiosku i zaczyna przechodzić przez pasy. Nagle dostrzega pędzący samochód. Chce uciec, ale ostatecznie auto w niego uderza. Mężczyzna upada nieruchomo na jezdnię. 25-letni kierowca zatrzymał się i natychmiast podbiegł do potrąconego. Już w szpitalu okazało się, że 37-latek jedynie złamał rękę. "Aż trudno uwierzyć, że pieszemu nic poważnego się nie stało" - piszą policjanci. 25-latek był trzeźwy. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia. Funkcjonariusze podkreślają, że do wypadku by nie doszło, gdyby kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszemu. "W tym przypadku można mówić o prawdziwym szczęściu, gdyż zdarzenie mogło zakończyć się o wiele tragiczniej" - podsumowują policjanci.
Ku przestrodze! Policja pokazała tragicznie wyglądające potrącenie

Ku przestrodze! Policja pokazała tragicznie wyglądające potrącenie

Motoryzacja
Kierowca volkswagena golfa potrącił pieszego w miejscowości Lubomia. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. 37-letni mężczyzna odszedł od kiosku i ruszył prosto na "zebrę". Gdy zauważył nadjeżdżający pojazd, było za późno, żeby uniknąć wypadku. Całe szczęście odniósł on niewielkie obrażenia. Doszło jedynie do złamania kości przedramienia. 25-letni kierowca volkswagena pył trzeźwy.
Wypadek w Krakowie. Nastolatek wbiegł pod samochód

Wypadek w Krakowie. Nastolatek wbiegł pod samochód

Wiadomości
Do zdarzenia doszło w Krakowie przy Rondzie Matecznego. Pieszy wbiegł na jezdnię obok pasów, na czerwonym świetle. Nastolatek uderzył o maskę hamującego samochodu. Wypadek nagrał wideorejestrator kierowcy. Pieszy nie otrzymał mandatu, ponieważ jest nieletni, ale za popełnione wykroczenie może odpowiadać przed sądem. Nastolatkowi nic się nie stało, po ok. godzinie opuścił karetkę.
Głupota na drodze. Niewidoczny pieszy na obwodnicy

Głupota na drodze. Niewidoczny pieszy na obwodnicy

Polska
Czujny kierowca jadący obwodnicą Ełku w ostatniej chwili zauważył pieszego, który przechodził w niedozwolonym miejscu przez drogę. Pieszy w ciemności był ledwo widoczny. Czujny kierowca zauważył mężczyznę, zwolnił i ominął go. Dzięki temu nie doszło do tragedii. Sytuacja miała miejsce 15 stycznia po godz. 17. Prowadzący pojazd opublikował nagranie ze swojego auta "ku przestrodze".
Przerażające wideo z Jeleniej Góry. Kierowca omal nie potrącił pieszej

Przerażające wideo z Jeleniej Góry. Kierowca omal nie potrącił pieszej

Motoryzacja
Jeleniogórska drogówka podzieliła się nagraniem ze swojego radiowozu. Kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na przejściu. Całe szczęście, nie doszło do tragedii.
Walka pieszego o przetrwanie. Na ulicy w Kielcach

Walka pieszego o przetrwanie. Na ulicy w Kielcach

Polska
Do sieci trafiło nagranie z wideorejestratora z samochodu kierowcy z Kielc. Zatrzymał się przed pasami widząc, że pieszy chce przejść przez jezdnię. Przechodzień dotarł do środka przejścia, ale dalej iść nie może. Wszyscy inni jadą.
#dziejesiewmoto: niewzruszony człowiek

#dziejesiewmoto: niewzruszony człowiek

Motoryzacja
Nawet rozbicie samochodu nie przerwało jego planu zrobienia zakupów. Nie do wiary? Sprawdźcie w dzisiejszym #dziejesiewmoto!. Poza tym skuter kontra pieszy i kot łamiący przepisy na jednośladzie, bo bez kasku nie wolno! Zaprasza Monika Kapinos.
Próba wymuszenia, czy potrącenie pieszego?

Próba wymuszenia, czy potrącenie pieszego?

Inne
Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w Sieradzu. Przed maskę jadącego wolno kierowcy wszedł pieszy. Doszło do próby wyłudzenia odszkodowania, czy potrącenia? Nawet sąd ma z tym problem.
Hua Shan - przerażający szlak w Chinach

Hua Shan - przerażający szlak w Chinach

Podróże
Hua Shan znajduje się w prowincji Shaanxi, około 100 kilometrów na wschód od jednego z najważniejszych historycznie miast Chin - Xi?an. Święta góra ma aż pięć szczytów - najwyższy z nich to Szczyt Południowy (2160 m n.p.m.), a najniższy Północny (1613 m n.p.m.). Istnieje kilka sposobów na dotarcie na ten ostatni - najpopularniejszy szlak pieszy to 6-kilometrowa trasa z wioski Hua Shan. Trasy wyposażone są w łańcuchy i barierki, ale niektóre ich odcinki pokonają tylko turyści o wyjątkowo mocnych nerwach. Kładki zamontowane nad przepaścią sprawią wrażenie, jakby miały zaraz się rozpaść. Kiedyś stanowiły gwarancję odosobnienia dla pustelników, znajdujących schronienie na zboczach, dziś przyciągają fanów ekstremalnych wrażeń.
dziejesiewmoto: minął się ze śmiercią

dziejesiewmoto: minął się ze śmiercią

Motoryzacja
Centymetry dzieliły tego pieszego od tragedii, ale on zorientował się w sytuacji dopiero po całym zajściu. Los tym razem okazał się łaskawy dla niego, a poturbowani pewnie z tego wypadku wyszli pasażerowie samochodu. No cóż, w życiu trzeba mieć szczęście. Ponadto zobaczymy na jaki sposób wpadli chińscy przestępcy, by utrudnić policji identyfikację samochodów oraz przyjrzymy się spektakularnym próbom parkowania. Zapraszamy!
#dziejesiewmoto: pieszy z pistoletem

#dziejesiewmoto: pieszy z pistoletem

Motoryzacja
Dzisiejsze #dziejesiewmoto zaczynamy od rewolwerowca na spacerze. Pijany mężczyzna wyruszył z Sosnowca do Imielina, by spotkać się z kolegą. Niestety nie udało się i chyba z żalu zaczął paradować z bronią po ulicy, zaczepiając kierowców. Skończyło się interwencją policji i zarzutami karnymi. Poza tym spotkamy warszawskiego szeryfa na delegacji w Krakowie i zobaczymy zupełnie nietypowa pomoc drogową. Zapraszamy!
#dziejesiewmoto: o włos od śmierci

#dziejesiewmoto: o włos od śmierci

Inne
Dzisiejsze #dziejesiewmoto zaczynamy od wypadku, w którym omal nie zginął przypadkowy pieszy. Mężczyzna oczekujący na przejście miał mnóstwo szczęścia: o milimetry minął go samochód, na którym zostało wymuszone pierwszeństwo. W materiale także o pijanym kierowcy bez prawa jazdy, który próbował uciec do owocowego sadu. A na koniec o tym jak z małymi rondami radzą sobie przewoźnicy naprawdę dużych ładunków. Zobaczcie!
poprzednie1 2 następne