Wyniki wyszukiwania dla:

pieniądze

Liczba wyników: 1333

Rząd zainwestuje w medyczne badania naukowe. Gigantyczne zyski dla gospodarki

Rząd zainwestuje w medyczne badania naukowe. Gigantyczne zyski dla gospodarki

Polska
- Pieniądze zainwestowane w biotechnologię przekładać się będą bezpośrednio na zyski całej gospodarki. Wysterowanie rynku badań biotechnologicznych zapewni wysokopłatne miejsca pracy. Dziś ten rynek w Polsce jest wart 2 mld zł, a szacunki mówią, że może być wart nawet 8 mld -mówił money.pl dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.
Monika Jarosińska apeluje:

Monika Jarosińska apeluje: "Przeznaczcie pieniądze na badanie zdrowia!"

Gwiazdy
Na początku lutego 2017 roku okazało się, że Monika Jarosińska ma tętniaka mózgu. Aktorka przeszła w marcu operację, o czym chętnie opowiadała w mediach i na kanapach śniadaniówek. Celebrytka nauczona swoim przykładem zachęca wszystkich do tego, aby regularnie wykonywali badania profilaktyczne. Choć dla wielu osób jest to niezwykle stresujące, to przekonuje, że trzeba pokonać wszelkie obawy i przełamać barierę wstydu. Aktorka tłumaczy, że po operacji, którą przeszła dwa lata temu, na bieżąco kontroluje stan swojego zdrowia i wie, jak jest to ważne, niezależnie od wieku. Jarosińska przekonuje, że warto zrezygnować z kupna nowej pary butów i przeznaczyć te pieniądze za odpowiednie badania.
Ostatnia szansa Lewandowskiego?

Ostatnia szansa Lewandowskiego? "Powinien przenieść się do Premier League"

Sport
- Moim zdaniem Robert Lewandowski osiągnął w Bayernie wszystko. To jest ostatni moment żeby zmienić klub. Powinien spróbować przenieść się do Premier League. Liga wyraźnie jest na fali i wraca na szczyt po wielu latach. Tam są też największe pieniądze - mówi Marek Wawrzynowski o sytuacji Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.
Pomoc prawna w Polsce - poszkodowani

Pomoc prawna w Polsce - poszkodowani

Polska
Biedni, poszkodowani na skutek klęsk żywiołowych czy ofiary przestępstw - to osoby, które bez wątpienia potrzebują pomocy. Budżet państwa nie jest jednak z gumy. W takich sytuacjach wykorzystuje się tzw. fundusze celowe. Czym one są i jak wygląda zarządzanie nimi tłumaczy dr Marcin Romanowski, dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Czy pieniądze można odzyskać?
Działka Morawieckiego. Żona premiera gotowa oddać pieniądze na cele charytatywne

Działka Morawieckiego. Żona premiera gotowa oddać pieniądze na cele charytatywne

Wiadomości
- W najbliższych dniach złożony zostanie pozew przeciwko wydawcy "Gazety Wyborczej" - poinformował Dariusz Tokarczuk, pełnomocnik rodziny Mateusza Morawieckiego. Poinformował również, że żona premiera jest gotowa sprzedać działkę za cenę zakupu, a pieniądze przeznaczy na cele charytatywne.
Tusk atakuje PiS.

Tusk atakuje PiS. "Gwałcili konstytucję, niszczyli polskie sądy"

Wiadomości
Szef Rady Europejskiej był gościem marszu Koalicji Europejskiej pod hasłem "Polska w Europie". W swoim przemówieniu zaatakował PiS. - Krzycząc "prawo" gwałcili konstytucję, krzycząc "sprawiedliwość" niszczyli polskie sądy, mówiąc o skromności głośno wykrzykiwali "te pieniądze nam się po prostu należą" - mówił Donald Tusk. Były premier odniósł się też do piątkowych słów Jarosława Kaczyńskiego. - Ktoś tu mówił niedawno o szariacie. Znam autora tych słów. Jak mówi, że chce przed czymś bronić, to zazwyczaj o tym marzy. Jest wielu takich na świecie. Jeden nazywa się prezes, a inny ajatollah. Ale różnica między nimi jest nieduża - powiedział.
12-letnia blogerka kupiła sobie na urodziny BMW

12-letnia blogerka kupiła sobie na urodziny BMW

Zdrowie
Natthanan Sanunrat ma zaledwie 12 lat, a już pracuje, zarabia duże pieniądze i zwiedza świat. Na co dzień zajmuje się makijażem i robi to naprawdę dobrze. Ostatnio na swoje urodziny postanowiła sprawić sobie nietypowy prezent.
Mroczna przeszłość księdza z Lichenia. W tle grube pieniądze i kochanek

Mroczna przeszłość księdza z Lichenia. W tle grube pieniądze i kochanek

Wiadomości
Ksiądz Eugeniusz Makulski w filmie "Tylko nie mów nikomu" oskarżony jest o wykorzystanie seksualne chłopca, który wpłacił pieniądze ze swojej skarbonki na budowę bazyliki w Licheniu. Po tych oskarżeniach marianie zdecydowali się przykryć jego pomnik przy sanktuarium białym materiałem. Jednak monument to kropla w morzu, jeśli chodzi o kult byłego kustosza w bazylice. Na jaw wychodzą kolejne mroczne szczegóły z życia księdza Makulskiego. Mimo tych doniesień nie wszyscy pielgrzymi chcą w nie wierzyć, choć o skłonnościach pedofilskich marianina podobno wiedziano już wcześniej. Więcej w materiale reportera WP, Klaudiusza Michalca.

"Tylko nie mów nikomu": Włodzimierz Cimoszewicz o głośnym filmie Tomasza Sekielskiego

Polska
- "Kler" to film fabularny, ma charakter umowny. W tym przypadku mamy do czynienia z dokumentem zawierającym informacje niepodważalne, bo często pochodzące od samych sprawców. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że fala przejęcia się czymś dość często z nas opada. Ale ten temat nie może być zamieciony pod dywan. Nie wolno uznać, że Kościół zadeklarował i to wyjaśni. Prokuratura ma obowiązek się tym zająć. - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości. - Największą wartością filmu Sekielskich jest udowodnienie systemowe mechanizmu tuszowania przestępstw. Z niej wynika odpowiedzialność konstytucjonalna Kościoła - dodał. Co Kościół powinien teraz zrobić? - Gdyby Kościół stwierdził, że rezygnuje z funduszu kościelnego, przeznaczając pieniądze dla ofiar pedofili w sutannach, byłoby to rozwiązanie.
Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Polska
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz potwierdziła: Donald Tusk przyjedzie na obchody 4 czerwca. Co na to Joanna Kopcińska? - To decyzja pana Tuska, co będzie robił. Ja wiem, co robi moje ugrupowanie - komentowała w programie "Tłit". - Będziecie ignorować Tuska? - pytał Marek Kacprzak. - Nie dam się wciągnąć w dyskusje na temat pana Tuska. Jak wyglądała Polska za jego rządów, wszyscy wiedzą. Puste obietnice, wyższy wiek emerytalny i vat, gigantyczny deficyt, mafie vatowskie… PiS zabrało pieniądze z kieszeni mafii i włożyło je do kieszeni obywateli - stwierdziła Kopcińska.
Oszuści pod kantorem. Akcja krakowskiej policji

Oszuści pod kantorem. Akcja krakowskiej policji

Polska
53-latek oferował obcokrajowcom pod kantorem wymianę gotówki po korzystniejszym kursie. Wabieni propozycją turyści, tracili w ten sposób spore ilości gotówki. Policja w Krakowie otrzymała pierwsze zgłoszenia kilka tygodni temu. Para obcokrajowców zgodziła się na wymianę gotówki przed kantorem.

"Tylko nie mów nikomu". Ofiara ks. Franciszka Cybuli: Wiele razy mnie molestował

Wiadomości
W 2018 r. doszło do konfrontacji ofiary z księdzem Franciszkiem Cybulą, byłym kapelanem prezydenta Lecha Wałęsy. Nieżyjący już ksiądz próbował tłumaczyć swoje zachowania sprzed lat, obarczając winą ofiarę. Mówił: "chciałeś tego". Na koniec zaproponował pieniądze. ofiara duchownego wspomina, że pierwszy raz spotkała ks. Cybulę w wieku 12 lat. Do molestowania miało dochodzić wiele razy i zawsze ksiądz inicjował zbliżenia.
Organizacja pierwszej komunii kosztuje rodziców średnio 1,1 tys. zł

Organizacja pierwszej komunii kosztuje rodziców średnio 1,1 tys. zł

Polska
Pierwsza komunia dziecka to dla rodziców i najbliższych spore wydatki. Organizacja przyjęcia i zakup prezentów mogą znacząco nadwyrężyć domowy budżet. Średnio na ten cel Polacy wydadzą około 1150 zł, nieznacznie więcej niż przed rokiem – wynika z Barometru Providenta, opublikowanego przez agencję informacyjną Newseria.
Pieniądze z UE przejdą Polsce koło nosa? Hubner: wszystko w naszych rekach

Pieniądze z UE przejdą Polsce koło nosa? Hubner: wszystko w naszych rekach

Finanse
Problemy z praworządnością mogą sprawić, że Polsce koło nosa przejdą duże pieniądze z unii. Mówi się, że to może być nawet 100 mld zł. - Cechą nowe budżetu UE jest przesunięcie środków z polityk np. spójności do programów, w których trzeba będzie startować w konkursach i do nich trzeba być bardzo dobrze przygotowanym – powiedziała w programie „Money. To się liczy” prof. Danuta Hubner, europosłanka. – Nie ma powodu, by Polska nie była dużym beneficjentem tych programów. Praworządność bez wątpienia będzie także ważnym kryterium i Polska może stracić.
Prezes ZUS: 2,6 mln emerytów już dostało trzynastkę

Prezes ZUS: 2,6 mln emerytów już dostało trzynastkę

Polska
- Wypłaciliśmy już pieniądze dla około 2,6 mln świadczeniobiorców, które kosztowało ponad 3 mld zł - mówiła w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Grzegorz Schetyna przedstawił propozycję programową.” 100 mld zł więcej” od PiS

Grzegorz Schetyna przedstawił propozycję programową.” 100 mld zł więcej” od PiS

Polska
- Nasz program w tych wyborach to 100 mld zł więcej, niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS – powiedział Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku. Te pieniądze mają zostać przeznaczone na europejską ochronę zdrowia, projekt „Priorytet Praca” i Narodowy Program Rozwoju Wsi”.
Ekspert o likwidacji OFE: gorzej niż w 2014 r.

Ekspert o likwidacji OFE: gorzej niż w 2014 r.

- To jest kilkanaście miliardów, czyli 1 proc. PKB dodatkowego jednorazowego zastrzyku finansowego. To jest jak faktoring, chcę gotówkę na dziś, a co będzie za 20 lat, to mnie nie interesuje. To co jest nazywane reformą OFE jest wygenerowaniem gotówki. To jest to samo, co zrobiła poprzednia ekipa, tylko teraz te pieniądze zostaną natychmiast wydane - mówił o likwidacji OFE w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Vistula.
Joanna Mazur zdradza, co zrobi z pieniędzmi ze zbiórki:

Joanna Mazur zdradza, co zrobi z pieniędzmi ze zbiórki: "Przeznaczę je na przygotowania do igrzysk"

Gwiazdy
Na przestrzeni ostatnich tygodni Joanna Mazur zyskała ogromną popularność, głównie za sprawą medialnej burzy wokół jej warunków mieszkaniowych. Jakiś czas temu uczestniczka Tańca z gwiazdami pokazała Janowi Klimentowi swoje miejsce zamieszkania w Krakowie, które wprawiło go w osłupienie. Okazało się bowiem, że mistrzyni świata w bieganiu mieszka w pokoju, w którym nie ma nawet... łazienki. Niemal od razu zorganizowano dla skromnej sportsmenki zbiórkę pieniędzy i w niedługim czasie uzbierano aż 300 tysięcy złotych. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, Asia zdradziła, co zrobi z uzbieraną kwotę. Okazuje się, że wbrew krążącym plotkom, nie zamierza kupić mieszkania w Warszawie, a przeznaczy te pieniądze na przygotowania do igrzysk.
Cybersejf: bankowość online - czego się bać?

Cybersejf: bankowość online - czego się bać?

Technologia
Cyberprzestępcy pracują dla pieniędzy - a gdzie mogą je zdobyć łatwiej, niż w banku? W banku, w którym i Ty masz swoje pieniądze? Fakty i mity dotyczące bezpieczeństwa bankowości internetowej - w najnowszym odcinku Cybersejfu.
Jarosław Gowin o proteście pracowników opieki społecznej: są pieniądze, samorządy nie korzystają

Jarosław Gowin o proteście pracowników opieki społecznej: są pieniądze, samorządy nie korzystają

- Pracownicy opieki społecznej są pracownikami samorządowymi. Jest pewien paradoks. Część pieniędzy w ramach 500 plus jest przeznaczana na samorządy na finansowanie podległych im służb i część tych pieniędzy trafia z powrotem do budżetu, nie jest wykorzystywana przez samorządy - mówił w programie "Money. To się liczy" wicepremier Jarosław Gowin.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 64następne