Wyniki wyszukiwania dla:

pensje nauczycieli

Liczba wyników: 213

Nie ma komu czereśni zbierać. Ekspert:

Nie ma komu czereśni zbierać. Ekspert: "Wciąż posiłkujemy się pracownikami z Ukrainy"

Finanse
- Problem z ludźmi do pracy w Polsce wcale się nie zmniejsza. Posiłkujemy się pracownikami z Ukrainy, ale i oni szukają innych możliwości, w innych krajach - zauważa w programie "Money. To się Liczy" ekonomista Marek Zuber. Jednocześnie rosną pensje, co podnosi koszty pracy. Zdaniem ekonomisty trzeba się spodziewać wzrostu cen.
Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny

Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny

- Formowanie wszelkich wyjątków w systemie ubezpieczeń społecznych nie służy temu systemowi. W Polsce mamy pół miliona nauczycieli i sformułowanie takiego prawa nie będzie zachęcało do kontynuowania kariery w tym zawodzie, a wiemy, że będzie coraz większy problem jeśli chodzi o nauczycieli na rynku pracy. Te osoby mogą w przyszłości się spodziewać braku zaspokojenia swoich potrzeb i zobowiązań - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

Polityka
Poważnie podchodzimy do możliwości strajku nauczycieli we wrześniu - stwierdził w programie "Tłit" wicepremier Jacek Sasin. Oceniając kłopoty podczas rekrutacji do szkół, gość Marka Kacprzaka winą obarczył samorządowców związanych z opozycją. - Agresywnie nas atakują i podgrzewają problem, a są kiepskimi włodarzami - mówił wicepremier.
Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Polska
- Nie jestem zwolennikiem dawania podarunków. Wydaje mi się, że kwiaty i ciepłe słowo, taki miły gest, w zupełności wystarczą - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zwrócę uwagę, że dawanie prezentów to nie jest i nie powinna być nigdy inicjatywa nauczycieli. Jeśli rada rodziców widzi taką formę, to jest ich indywidualna decyzja. Moim zdaniem same kwiatki by wystarczyły - dodał.
Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Polska
- Jeśli chodzi o mnie, to tak, jestem za powrotem do strajku. Natomiast Związek Nauczycielstwa Polskiego nie jest partią polityczną, gdzie decyzję podejmuje prezes tej partii, a kierownictwo związku to jest 80 osób, więc decyzje zapadają kolegialnie po głębokiej analizie tego, co dzieje się w środowisku - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
Pomoc dla strajkujących nauczycieli. Broniarz ujawnia, ile osób chce skorzystać

Pomoc dla strajkujących nauczycieli. Broniarz ujawnia, ile osób chce skorzystać

Polska
- Około 8,7 miliona złotych udało się zebrać dla nauczycieli, którzy w kwietniu brali udział w strajku. Wpłynęło około 35 tysięcy wniosków o pomoc - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. To oznacza średnio około 220-240 złotych na nauczyciela. Jak poinformował Broniarz, trzeba jeszcze podjąć decyzję, czy każdy nauczyciel dostanie tyle samo, czy też może będzie weryfikacja, którzy z nich dostali wsparcie ze strony samorządu.
Wynagrodzenie minimalne rośnie. To i tak za mało, by przyciągnąć do pracy

Wynagrodzenie minimalne rośnie. To i tak za mało, by przyciągnąć do pracy

Finanse
Rząd znacząco podnosi wynagrodzenie minimalne (planowo do 2450 zł brutto od 2020 r.), a pracodawcy śrubują pensje jeszcze bardziej. Nie mają wyjścia. - I tak już muszą więcej płacić, by tych pracowników mieć - mówi ekonomista Marek Zuber. Za przykład podaje największe sieci dyskontów.
500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

Polska
- Program 500+ jest nieefektywny i obciąża finanse publiczne. Po rozszerzeniu na każde dziecko najbardziej skorzysta z niego 10 proc. najbogatszych. Ponadto program nie wspiera wcale dzietności, a jednocześnie rząd oszczędza na innych wydatkach, np. strajk nauczycieli jest skutkiem oszczędzania na edukacji - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
Tomasz Jacyków wspomina piękne lata szkolne:

Tomasz Jacyków wspomina piękne lata szkolne: "Nie mogłem sobie pozwolić na luksus, żeby uczyli mnie głupi ludzie"

Gwiazdy
Uchodzący za jednego z najpopularniejszych (i najbardziej kontrowersyjnych) polskich stylistów Tomasz Jacyków, na przestrzeni lat dał się poznać  jako wnikliwy obserwator życia publicznego. Celebryta nie stroni od "cięższych" tematów, zawsze dzieląc się swymi zdecydowanymi opiniami. Zapytany na ostatnim pokazie Macieja Zienia o strajk nauczycieli, Jacyków stanął murem za pedagogami, stwierdzając, że młodzież musi mieć szacunek do osób, które ich edukują. W przeciwnym razie nie będzie w stanie przyswoić niezbędnej wiedzy. Stylista sam zaznaczył jednak, że jego osobiste doświadczenie z systemem edukacji wspomina wyjątkowo negatywnie. To właśnie niekompetentni wykładowcy mieli być powodem, dla których celebryta nie ukończył studiów wyższych. Podzielacie jego zdanie o polskiej oświacie?
Strajk włoski nauczycieli?

Strajk włoski nauczycieli? "W tym komunikacie jest fałsz"

Polska
- Chyba Broniarz próbuje jakoś wyjść z twarzą z sytuacji, w którą sam wpędził środowisko nauczycielskie - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób słowa szefa ZNP, który rekomenduje nauczycielom strajk włoski i pracowanie nie więcej niż 18 godzin tygodniowo. Sasin stwierdził, że w tym komunikacie jest fałsz, bo nauczyciele przecież mają 40-godzinny tydzień pracy, a te 18 pracują przy tablicy. - To próba powiedzenia Polakom, że będziemy pracować mniej niż na pół etatu, a zarabiać tyle co na cały etat. To sympatii im nie przysporzy - dodał. - Myślę, że Broniarz po raz kolejny chce uderzyć w swoje środowisko - powiedział Sasin.
Patryk Jaki tłumaczy się ze

Patryk Jaki tłumaczy się ze "szpalerów Wehrmachtu": niepotrzebnie powtórzyłem po prezydencie z PO

Polityka
- Te słowa dotyczyły nie nauczycieli, ale ośmiu osób. Niepotrzebnie powtórzyłem po prezydencie z Platformy Obywatelskiej pewne nawiązanie historyczne, to porównanie do najgorszych czasów historii - mówił w programie "Wyborczy Grill" wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS do europarlamentu Patryk Jaki. Tak tłumaczył swoją wypowiedź, w której porównał szpaler utworzony przez nauczycieli do tych formowanych przez żołnierzy Wehrmachtu. - Chociaż nadal uważam, że zachowanie tych ośmiu nauczycieli z Sosnowca, którzy zorganizowali ten haniebny szpaler jest skandaliczne - dodał Jaki.
Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

- Ja popieram obniżenie kosztów pracy, żeby bardziej się opłacało pracować - mówił o rozwiązaniu problemu podwyżek dla nauczycieli w "Money. To się liczy" Jarosław Gowin. Wicepremier przekonywał, że ważne jest, by administracja państwowa w Polsce była dobrze opłacana, choć ograniczona. Na pytanie o zarobki urzędników najwyższego szczebla Jarosław Gowin odpowiedział: My, ministrowie, jakoś sobie dajemy radę, osobną kwestią są pensje posłów, one zostały znacznie obniżone.
Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Polska
- Pierwszego września rodzice zobaczą, co zgotowała ich dzieciom, naszym uczniom, minister Anna Zalewska, wprowadzając dwa roczniki i dwa roczniki do szkół - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Czy nie boi się, że do września entuzjazm związany ze strajkiem wygaśnie? - Nie, dlatego że nie zniknie problem związany z dewastacją systemu, wynagrodzeniami, nakładami na oświatę. Jeśli komuś się wydaje, że zamiótł coś pod dywan, to się bardzo zdziwi - dodał.
Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Polska
- Na obywatelskim funduszu jest około 8 mln zł - poinformował w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. Zapewnił, że to nie związek, a specjalny komitet, zarządza tymi pieniędzmi i będzie je rozdysponowywał. - My jako związek nie mamy na to żadnego wpływu - wyjaśnił. Czy on sam i prezydium ZNP przekaże część swoich pensji na wsparcie dla szeregowych nauczycieli? Na to pytanie nie chciał odpowiedzieć.
Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech?

Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech? "Nie wierzę w to"

Polska
Wśród nauczycieli krąży sms, w którym pojawia się obawa, że po zawieszeniu strajku rząd tak zmieni prawo, że pedagogom w ogóle zabroni się organizowania strajków. Takie rozwiązanie działa na Węgrzech. - Jestem przekonany, że takiego pomysłu nie będzie. Żeby coś takiego zrobić, trzeba zmienić ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Nie wierzę w to - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Polska
- Prezes Broniarz nie boi się konfrontacji. Jeśli pan postrzega decyzję o zawieszeniu strajku jako element strachu, to pan się bardzo myli. Nie oceniamy tego w kategoriach klęski czy zwycięstwa - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Po pierwsze, przeanalizowaliśmy sytuację, jaka jest w kraju, a po drugie, nie mogliśmy dopuścić do tego, aby w praktyce zastosowano nowelizację prawa oświatowego, bo to jest dewastacja systemu - tłumaczył decyzję ZNP.
Kwaśniewski o strajku nauczycieli:

Kwaśniewski o strajku nauczycieli: "dowód kolosalnego cynizmu rządu PiS"

Wiadomości
Aleksander Kwaśniewski był gościem programu "Tłit". Były prezydent był pytany m.in. o strajk nauczycieli, który został zawieszony w czwartek. - Rząd pokazał ogromną arogancję. Pokazał, że na tej ważnej grupie im nie zależy - tłumaczył Kwaśniewski. Dlaczego? - To nie jest ich baza wyborcza. To jest dowód kolosalnego cynizmu rządu PiS - dodał polityk. 
Magda Steczkowska:

Magda Steczkowska: "Moi rodzice byli nauczycielami i wiem, jak trudną pracę wykonywali"

Gwiazdy
Magda Steczkowska murem staje za nauczycielami, wspiera wszystkich strajkujących pracowników oświaty i wierzy, że ich oczekiwania zostaną spełnione. Piosenkarka wspomina, że w dzieciństwie u niej w domu się nie przelewało, choć rodzice, którzy wykonywali zawód nauczyciela, spędzali w pracy bardzo dużo czasu. Jej zdaniem, choć od tamtego czasu sporo się zmieniło, to jedno pozostało takie samo, czyli niskie pensje. Steczkowska uważa, że nauczyciele powinni dostawać wynagrodzenie adekwatne do ich wysiłku włożonego w wychowywanie kolejnych pokoleń.
Strajk nauczycieli 2019. Burza po słowach Patryka Jakiego. Marek Jakubiak komentuje

Strajk nauczycieli 2019. Burza po słowach Patryka Jakiego. Marek Jakubiak komentuje

Polska
Patryk Jaki porównał nauczycieli z Sosnowca do żołnierzy Wehrmachtu. Ci, którzy nie przystąpili do protestu, zostali przywitani szpalerem przez tych strajkujących. - Przypomina to ścieżki zdrowia. Każdy Polak musi zareagować emocjonalnie. To zwykły mobbing. Niepotrzebnie używa się retoryki niemieckiej, II WŚ, ale nauczyciele przesadzają. Art. 50 konstytucji nakłada obowiązek uczenia. Zarabiają zbyt mało, ale nie tędy droga - komentował Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Czas, by absolutnie zreformować edukację, zlikwidować kartę nauczyciela, wszystkie przywileje. Jestem oburzony rocznym płatnym urlopem dla poratowania zdrowia. Krew się we mnie burzy. Wakacje, ferie, urlopy... Jak się pododaje, to nie wiem, kiedy pracują - dodał.
Strajk nauczycieli 2019. Zalewska żaliła się posłowi. Jakubiak uchylił rąbka tajemnicy

Strajk nauczycieli 2019. Zalewska żaliła się posłowi. Jakubiak uchylił rąbka tajemnicy

Polska
- Wiem, jak pani minister przeżywała to bardzo, przyjmowała osobiście. W sytuacji, gdy protestujący mówili: ze wszystkimi, tylko nie z tą panią, usunęła się, żeby nie drażnić. Spotkałem panią minister na korytarzu w Sejmie. Chwilę żeśmy rozmawiali - zdradził Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Nie mówię, że cała reforma nie ma wad, ale jest absolutnie potrzebna. Dziś nauczyciele produkują ludzi, którzy nie potrafią wbić gwoździa w ścianę. To bardzo trudny kawałek chleba. 3 lata z hakiem być ministrem edukacji, gdy każdy więcej i lepiej wie - dodał.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wiadomości
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne