Wyniki wyszukiwania dla:

pedofilia

Liczba wyników: 139

Katarzyna Grochola nieśmiało pozuje z mężem pod TVN-em

Katarzyna Grochola nieśmiało pozuje z mężem pod TVN-em

Gwiazdy
Życie Katarzyny Grocholi z pewnością mogłoby stać się dla niej samej inspiracją do napisania kolejnej powieści. Mama Doroty Szelągowskiej wychodziła za mąż dwukrotnie, jednak żadne z małżeństw nie przetrwało próby czasu. Najbardziej bolesny był drugi związek: mężczyzna, który "pomagał" Grocholi w wychowaniu córki, okazał się pedofilem i alkoholikiem. Pisarka jesienią ubiegłego roku w rozmowie z tygodnikiem Na Żywo zdradziła, że znalazła miłość u boku nowego partnera. W sobotę Grochola pojawiła się w Dzień Dobry TVN z nowym partnerem. Pisarka i Stanisław Bartosik zdradzili, że 9 miesięcy temu wzięli cichy ślub. Choć od dłuższego czasu Katarzyna nosiła obrączkę, nikt nie zwrócił na to uwagi. 61-latka nieśmiało pozowała u boku męża pod studiem DDTVN.
Robert Biedroń ostro o Rydzyku. Apel do Gądeckiego

Robert Biedroń ostro o Rydzyku. Apel do Gądeckiego

Polska
- Czy wyobraża pan sobie ojca Rydzyka i abp Gądeckiego całujących ofiary pedofilii w rękę i przepraszających za Kościół? Marzę o tym, żebyśmy dożyli dnia, kiedy - przykładem Franciszka - polscy hierarchowie, biskupi, ojciec Rydzyk, publicznie przeproszą za to, co robią ofiarom pedofilii - mówił Robert Biedroń w programie "Tłit". - Co Rydzyk ma wspólnego z pedofilią? - ripostował Michał Wróblewski. - Jest częścią tego Kościoła. Mam nadzieję, że Radio Maryja przyłączy się do Joanny Scheuring-Wielgus i razem z nią zaczną wyjaśniać przypadki pedofilii w polskim Kościele - odparł lider Wiosny. - Przewodniczący KEP mógłby dać przykład, jak inni biskupi na świecie, i zrezygnować ze swojej funkcji symbolicznie. On i jego współpracownicy przez wiele lat tolerowali tę sytuację - niewiele zrobili, by ją zmienić. Dowodów jest mnóstwo. Złożyliśmy pismo o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Jeżeli Kowalski i Nowak są równi wobec prawa, to najwyższy czas, żeby byli również polityk i ksiądz - podsumował Biedroń.
Agata Buzek o temacie pedofilii:

Agata Buzek o temacie pedofilii: "Trzeba go poruszać. Od tego też jest sztuka"

Gwiazdy
W poniedziałkowy wieczór w Złotych Tarasach odbyła się premiera filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza. Wśród gwiazd obsady znaleźli się m.in. Dawid Ogrodnik, Agata Buzek i Marcin Dorociński.
Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Polska
- Jest bardzo ścisły sojusz Kościoła z obecnie rządzącą partią. Minister Ziobro nigdy nie zrobi żadnego kroku, który mógłby doprowadzić do wejścia do archiwów kościelnych i wyciągnięcia wszystkiego, co tam jest ukrywane. Boję się, że może być podobnie jak w Niemczech, że te archiwa zaczną być niszczone w polskich kościołach - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Do jesieni tylko kilka miesięcy. Jak PiS straci władzę, zrobię wszystko, aby powstała komisja - by zacząć się zajmować tą sprawą jak należy - dodała. Posłanka zdradziła, że od wielu miesięcy przy fundacji "Nie lękajcie się" trwają prace nad ustawą, która będzie zalążkiem powstania takiej komisji. - Przedstawimy ją na jesieni, być może wcześniej - zadeklarowała.

"Ludzie byli zdruzgotani". Scheuring-Wielgus o raporcie nt. pedofilii w Kościele

Polska
- Ofiary, które współpracują z fundacją "Nie lękajcie się", poczuły się, jakby ktoś im napluł w twarz. Kościół nie pokazał współczucia, miłosierdzia, tego, że rozumie, co się w Kościele dzieje, tylko że dba tylko o siebie jako instytucję, że zwraca uwagę na sprawców, którym potrzebne jest miłosierdzie. Nie widzi problemu pedofilii u siebie, zwala ten problem, te przestępstwa na to, co się dzieje na świecie. Ludzie byli zdruzgotani tym, co usłyszeli - mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Kościół jest instytucją, korporacją, zakładem pracy. Nauczyli się przez wiele lat używać mechanizmów tuszowania i mówienia nieprawdy. Najbardziej przeraziło mnie kłamanie. Statystyki o 382 sprawcach i 625 ofiar są niemożliwe. Nigdy nie jest tak, że jeden ksiądz to jedna ofiara. Ofiar jest zawsze więcej - dodała.
Stanowcza krytyka karty LGBT+ ze strony Konferencji Episkopatu Polski

Stanowcza krytyka karty LGBT+ ze strony Konferencji Episkopatu Polski

Polityka
- Mówi się o pedofilii w Kościele, stygmatyzuje go, a z drugiej strony mamy do czynienia z programem, który chciałby naruszyć intymność dzieci i to począwszy od 4 roku życia. Nie dziwmy się, że protesty ze stron środowisk rodzicielskich stają się coraz bardziej znaczące i Bogu dzięki, że tak to jest - mówił abp Marek Jędraszewski pytany o postanowienia karty LGBT+.
Abp Gądecki: pedofilia to nie problem samego Kościoła. To jest problem całego świata

Abp Gądecki: pedofilia to nie problem samego Kościoła. To jest problem całego świata

Polityka
- Przyzwyczailiśmy się do tego hasła ukutego ideologicznie: pedofilia w Kościele. Ono miało wskazać na problem, który istnieje, ale też poderwać autorytet Kościoła. Natomiast to nie jest problem samego Kościoła. To jest problem całego świata, problem społeczny - mówił abp Gądecki komentując publikację raportu KEP na temat problemu pedofilii wśród polskiego duchowieństwa.
Kościół rozlicza się z pedofilią. Podaje dokładną liczbę ofiar

Kościół rozlicza się z pedofilią. Podaje dokładną liczbę ofiar

Społeczeństwo
- Łączna liczba ofiar od 1990 do 2018 poniżej 15 roku życia wynosiła 254 w samych diecezjach, natomiast w zakonach - 91 - ujawnił ks. Wojciech Sadłoń podczas konferencji dotyczącej raportu na temat pedofilii w Kościele. Podano również płeć ofiar - małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., płci żeńskiej 41,6 proc.
Raport dotyczący pedofilli w Kościele. Episkopat podaje konkretne liczby

Raport dotyczący pedofilli w Kościele. Episkopat podaje konkretne liczby

Społeczeństwo
- Od 1990 roku do połowy 2018 roku wszystkich przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich było 382, w tym 198 przypadków dotyczyło osób poniżej 15 roku życia - mówił ks. Wojciech Sadłoń podczas prezentacji raportu na temat pedofilii w polskim Kościele. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała się opublikować raport dotyczącego tego problemu wśród duchowieństwa.

"Ten tekst jest żenujący". Marek Borowski odpowiada KEP ws. karty LGBT

Polska
Biskupi zaapelowali o wycofanie rozwiązań zawartych w karcie LGBT. Sprawę komentował w programie "Tłit" senator Marek Borowski. - Wolałbym, żeby biskupi byli bardziej stanowczy ws. pedofilii w Kościele, a nie LGBT. Jakoś w tej sprawie ciężko się doszukać zdecydowanego głosu i działań. W sprawie prałata Jankowskiego nie mogą się zebrać, żeby powołać komisję - odbywa się spychotechnika. Ten tekst jest żenujący. Abstrahuje od tego, co jest napisane w karcie. Wsparcie i pomoc dla dyskryminowanych, prześladowanych osób nieheteronormatywnych jest określane jako zagrożenie. O co w ogóle chodzi? - mówił.
Tomasz Sekielski u Jakuba Bierzyńskiego. Do studia przyszedł z psem! Zobacz cały odcinek programu

Tomasz Sekielski u Jakuba Bierzyńskiego. Do studia przyszedł z psem! Zobacz cały odcinek programu

Polityka
Tomasz Sekielski był gościem Jakuba Bierzyńskiego. Doradca Roberta Biedronia rozmawiał z dziennikarzem o jego filmie dotyczącym pedofilii w polskim Kościele katolickim, o obaleniu pomnika ks. Jankowskiego, ale również o... odchudzaniu. Sekielski ma bowiem cel - zrzucić aż 100 kg. Zobacz cały odcinek programu "Bierzyński na żywca"!
Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg.

Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg. "Przez lata zajadałem stres"

Polityka
- Na początku akcji ważyłem 185 kg. Po miesiącu wejdę na wagę. Chcę zejść do 85 kg, więc 100 kg... - powiedział Tomasz Sekielski w programie "Bierzyński na żywca". Dziennikarz rozpoczął narodową akcję odchudzania. W żartach mówi o 100 kg na 100-lecie niepodległej Polski. - Skończyłem 45 lat, pomyślałem, że jak się za siebie nie wezmę, to ktoś może się o mnie upomnieć i serce nie wytrzyma - dodał. Sekielski w studiu pojawił się z psem. Razem spacerują: - Nie mogę trenować, stąd spacery. Codziennie przynajmniej 30 minut. Dokumentalista wyznał, że do ogromnej nadwagi doprowadził go stresujący tryb życia: - Przez lata zajadałem stres. - Jeśli chcecie żyć pełnią życia, zrzucajcie kg, żebyście nie doprowadzili się do takiego stanu jak ja. Maszerujcie po zdrowie. Otyłość może doprowadzić do śmierci - powiedział na koniec rozmowy z Jakubem Bierzyńskim. Prowadzący program to doradca Roberta Biedronia.
Sekielski uwiecznił obalenie pomnika ks. Jankowskiego. Niektórzy mówili o ustawce

Sekielski uwiecznił obalenie pomnika ks. Jankowskiego. Niektórzy mówili o ustawce

Polityka
- Wszystko wskazuje na to, że prałat Jankowski popełnił przestępstwa, które zarzucają mu ofiary - powiedział Tomasz Sekielski. Dodał, że księża-pedofile bywali tajnymi współpracownikami SB - służby miały na nich "haka". Twórca filmu o pedofilii w polskim Kościele katolickim stwierdził, że obalenie pomnika ks. Jankowskiego było dobrą decyzją. Dokumentalista uwiecznił to na nagraniu. Niektórzy mówili o ustawce. Prawda jest inna. Tomasz Sekielski był gościem programu "Bierzyński na żywca". Prowadzący, Jakub Sekielski, to doradca Roberta Biedronia.
Sekielski o rachunku sumienia dla 9-latków:

Sekielski o rachunku sumienia dla 9-latków: "To jest uświadamianie seksualne w jak najgorszym wydaniu"

Polityka
- To brzmi jak kpina, kiedy słyszymy wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy bronią dzieci przed seksualizacją. Wyobraźmy sobie dziecko, które jest nieuświadomione i nagle słyszy o filmie pornograficznym, dotykaniu się... To jest uświadamianie seksualne w jak najgorszym wydaniu - ocenił Tomasz Sekielski, nawiązując do pytań z rachunku sumienia dla 9-latków. Dziennikarz, reporter i dokumentalista, Tomasz Sekielski był gościem programu "Bierzyński na żywca". Prowadzący, Jakub Bierzyński, jest doradcą prezydenta Biedronia.
O filmie Sekielskiego już jest głośno.

O filmie Sekielskiego już jest głośno. "Księża próbują udawać głupiego"

Polityka
- To, co będzie można zobaczyć w tym filmie, to całość zjawiska - powiedział Tomasz Sekielski, twórca produkcji dokumentalnej o pedofilii w polskim Kościele katolickim. - Kościół nie potrafi się z tym rozliczyć. Niektórzy księża próbują udawać głupiego - dodał Sekielski. "Tylko nie mów nikomu" będzie mieć premierę 11 maja. Film zostanie udostępniony za darmo w internecie - będzie mógł zobaczyć go absolutnie każdy. Dziennikarz, reporter i dokumentalista, Tomasz Sekielski był gościem programu "Bierzyński na żywca". Prowadzący, Jakub Bierzyński, jest doradcą prezydenta Biedronia.
Michał Wojciechowicz o usunięciu pomnika ks. Jankowskiego: czuję ulgę, ale żadnej satysfakcji

Michał Wojciechowicz o usunięciu pomnika ks. Jankowskiego: czuję ulgę, ale żadnej satysfakcji

Polska
Michał Wojciechowicz, gdański działacz opozycji z czasów PRL jest jedną z osób, które oskarżają ks. Henryka Jankowskiego o molestowanie. Głośno domagał się usunięcia jego pomnika. Teraz, gdy statua księdza została zdjęta z cokołu, mówi w rozmowie z reporterem WP, że czuje ulgę. - Tak, czuję ulgę, ale nie czuję żadnej satysfakcji - stwierdził Wojciechowicz. - Ja mam swoją historię, wiem, co się wydarzyło. Dla mnie ten człowiek, gdyby nawet nie wyszły żadne inne historie, byłby p... pedofilem - dodał.

"Pomieszanie pojęć". Rabiej odpowiada Guzikiewiczowi

Polska
Karol Guzikiewicz, wiceszef stoczniowej Solidarności w Gdańsku, chce zamknąć drzwi bramy św. Brygidy dla radnych PO i Koalicji Obywatelskiej. Sprawa ma związek z zamieszaniem wokół pomnika ks. Henryka Jankowskiego. - Z całym szacunkiem, ale to pomieszanie pojęć. Oni nie są papieżem, nie będą decydować, kto wchodzi do kościoła. To jakieś postawienie rzeczy na głowie. Podobnie jak to, że ten związek ciągle posługuje się nazwą "Solidarność". Mocno kwestionowałbym prawo do używania przez nich tej nazwy - komentował w programie "Tłit" wiceprezydent Paweł Rabiej. Odnosząc się do decyzji o odebraniu honorowego obywatelstwa prałatowi, stwierdził: "Podoba mi się ta decyzja, choć pewnie była trudna dla rady miasta Gdańska. Nie powinno być pomników dla osób, wobec których są tak uprawdopodobnione zarzuty o pedofilię". 

"Kościół absolutnie potępia pedofilię". Na pogrzeb biskupa Wesołowskiego przyszło wielu księży

Polityka
- To jest narzędzie szatana. Kościół potępia pedofilię - stwierdził kategorycznie ks. Rytel-Andrianik w programie "Bierzyński na żywca". A jednak na pogrzebie biskupa Wesołowskego nie brakowało przedstawicieli Kościoła. - Każdy, nawet zbrodniarz, ma prawo do pochówku - stwierdził gość Jakuba Bierzyńskiego. 
W Kościele obowiązywał dekret ukrywający pedofilię. Jan Paweł II długo to tolerował

W Kościele obowiązywał dekret ukrywający pedofilię. Jan Paweł II długo to tolerował

Polityka
- Oskarżenia są fałszywe. Nie mają pokrycia w faktach - powiedział Jakubowi Bierzyńskiemu gość. Ks. Paweł Rytel-Andrianik bronił Jana Pawła II, któremu zarzuca się ukrywanie pedofilii w Kościele katolickim. - 20 lat obowiązywała doktryna ukrywania - przypomniał prowadzący program "Bierzyński na żywca". Czy świętość papieża powinna zostać zweryfikowana? 
Jak Kościół katolicki walczy z pedofilią?

Jak Kościół katolicki walczy z pedofilią? "Od 2001 roku przypadki były kierowane do Watykanu"

Polityka
- Od 2001 roku, kiedy św. Jan Paweł II powiedział, żeby wszystkie zgłoszenia były przekazywane do Watykanu, zgłoszenia były przekazywane. Księża zostali osądzeni, nawet niektórzy zostali wydaleni ze stanu duchownego. Brak jest informacji na ten temat - twierdzi ks. Rytel-Andrianik. Rozmówca Jakuba Bierzyńskiego mówi też, że przedstawiciele Kościoła nie tylko mają zamiar, ale już współpracują z Fundacją "Nie lękajcie się". - Ja spotkałem się z panem Lisińskim rano. Bierzyński jest doradcą prezydenta Biedronia oraz prowadzącym program "Bierzyński na żywca".
Skandaliczne słowa kurator oświaty. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Skandaliczne słowa kurator oświaty. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Polska
W ocenie małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, ruchy LGBT "propagują pedofilię". - Pani Barbara Nowak absolutnie nie powinna być kuratorem - komentowała była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit". - Za moich czasów kurator to była osoba mocno osadzona w strukturach lokalnych. Jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęła minister Zalewska, była zmiana ustawy i podporządkowanie kuratorów wyłącznie sobie. Dziś więc kurator jest przedstawicielem ministra w terenie. Zalewska, pozwalając na opowiadanie takich bardzo krzywdzących dyrdymałów przez panią kurator, bierze za nią bezpośrednią odpowiedzialność - wskazała Kluzik-Rostkowska. Skomentowała również aferę PCK.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne