Wyniki wyszukiwania dla:

patriotyzm

Liczba wyników: 30

"To nieakceptowalne". Bartłomiej Sienkiewicz o zjeździe narodowców na Jasnej Górze

Polska
Na Jasnej Górze odbyło się m.in. zaprzysiężenie nowych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. - To zderzenie dwóch porządków, których nie da się pogodzić. Nacjonalizm to nie patriotyzm, jest sprzeczny z ewangelią. Mówili o tym kolejni papieże, nawet polski episkopat. Język nienawiści i dzielenia jest dla ojców z Jasnej Góry ważniejszy niż ewangelia. To budzi zgorszenie i sprzeciw. Po II Wojnie Światowej to nieakceptowalne w ładzie Europy i normalnej demokracji - komentował Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".
Debata: czym jest patriotyzm?

Debata: czym jest patriotyzm?

Polska
Postawa patriotyczna czyli jaka? Jak powinien zachowywać się patriota na co dzień? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Na te i inne ważne pytania odpowiadali goście Marka Kacprzaka: Agnieszka Grochowska, aktorka filmowa i teatralna, Dorota Stępniak, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim, Mateusz Zaremba, politolog z Uniwersytetu SWPS, Dariusz Paczkowski, Fundacja Klamra, Katarzyna Grubek, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Moro odpowiada Siwiec:

Moro odpowiada Siwiec: "Nie trzeba wstydzić się tego, kim się jest"

Gwiazdy
Natalia Siwiec w ostatnim wywiadzie dla Plejady przyznała, że nie czuje się patriotką i będąc za granicą, wstydzi się rodaków. Miss Euro 2012 nie znalazła również czasu, by pojawić się w lokalu wyborczym podczas ostatnich wyborów samorządowych. Całe zamieszanie tłumaczyła zbyt późnym zorientowaniem się, że jest... zameldowana w innej miejscowości. Wymówki celebrytki nie przekonały Joanny Moro. Aktorka urodzona w Wilnie zapewnia, że nigdy nie wstydziła się bycia Polką i cały czas pozostaje dumna ze swojego kraju. Niestety zaangażowania celebrytki nie doceniły władze TVP, które uznały, że Joanna "kojarzy się z kulturą rosyjską". Obecnie Moro szuka pracy i żali się tabloidom, jak jej ciężko.   Po patriotycznym wywiadzie uśmiechną się do niej polscy reżyserzy?  
Chajzer wietrzy grzywkę w Chevrolecie Camaro za 200 tysięcy złotych

Chajzer wietrzy grzywkę w Chevrolecie Camaro za 200 tysięcy złotych

Gwiazdy
Filip Chajzer po medialnej porażce "Hipnozy" szybko szukał dla siebie nowego zajęcia w TVN-ie. Dziennikarz dostał szansę odkupienia win udziałem w Ameryka Express. Prezenter często gości w Dzień Dobry TVN, dla którego przeprowadza rozmaite sondaże wśród mieszkańców stolicy. Ostatnio zawitał do śniadaniówki, by skomentować patriotyzm warszawiaków. Do studia na Hożej zajechał Chevroletem Camaro za 200 tysięcy złotych. Zobaczcie, jak "niechcący" zwracał na siebie uwagę.
Prezes Fakro zapowiada dalszą walkę z Veluxem i większe zarobki dla Polaków

Prezes Fakro zapowiada dalszą walkę z Veluxem i większe zarobki dla Polaków

Polska
Twórca potęgi polskiego prymusa w produkcji okien dachowych, przekonywał, że patriotyzm zakupowy może przenieść nasze zarobki na wyższy poziom. Ryszard Florek w rozmowie w studiu money.pl zapowiadał też dalsza walkę z globalnym konkurentem firmą Velux. - Walczymy nie tylko o Fakro, ale o inne polskie firmy, które są gnębione w sposób niezgodny z prawem przez zachodnie koncerny - mówił prezes firmy.
Michał Żebrowski do narodowców: masz za dużo siły? To wygraj dla Polski medal w boksie

Michał Żebrowski do narodowców: masz za dużo siły? To wygraj dla Polski medal w boksie

Wiadomości
- Jeśli masz za dużo siły, to trenuj przez 15 lat boks i wygraj dla Polski złoty medal na igrzyskach olimpijskich. To jest patriotyzm - powiedział Michał Żebrowski w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Janusz Piechociński: rozumiem, że prezydent jest poirytowany

Janusz Piechociński: rozumiem, że prezydent jest poirytowany

Polityka
- Rozumiem, że prezydent czuje się poirytowany. Kiedy nie udaje się wygrywać poprzez normalne, pragmatyczne rozwiązania, to wracamy do takiej dyskusji - stwierdził były wicepremier i minister rolnictwa Janusz Piechociński pytany czy czuje się jak złodziej. Prowadzący program "Tłit" w WP Marek Kacprzak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział, że "poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". "Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy okradani" - mówił Duda. -  Trzeba zapytać o czym mówimy? A mówimy o SKOK-ach? 5 mld. A mówimy o GetBacku? 2,5 mld. A mówimy o tym, że niektórzy wpływowi politycy PiS-u uczestniczyli w transferze pieniędzy do fundacji za granicą, uczestniczyli w transferze pieniędzy z wielkich banków, bo na ich czele stali, a dzisiaj mówią, że patriotyzm gospodarczy wymyślili? - pytał były wicepremier. - Jeżeli będziemy szli tą drogą, to będziemy powielać bardzo niebezpieczne zjawisko. Każdy Kowalski będzie przekonany, że politycy tylko kradną, tylko są nieudolni, tylko działają na szkodę Polski, obywatela i żyją rozrzutnie z naszych podatków. A nie wszyscy, i nie wszędzie - ocenił Piechociński.
Kamiński o kibolach: W Polsce piłka nożna to sport ekstremalny. Nie można z rodziną pójść na mecz

Kamiński o kibolach: W Polsce piłka nożna to sport ekstremalny. Nie można z rodziną pójść na mecz

Polityka
Europoseł UED atakuje PiS za postępowanie przeciwko pseudokibicom. - Ta władza jest w stanie zatrzymać 40 osób na pokojowej demonstracji Obywateli RP, albo wylegitymować staruszkę, jeśli będzie protestować przeciwko władzy, a nie może sobie poradzić z jednym gościem, który demoluje stadion. Piłka nożna w Polsce to sport ekstremalny, nie można całą rodziną pójść na mecz - uważa Michał Kamiński. - PiS protestował, jak Schetyna zrobił brutalną akcję przeciwko kibolom. Odwiedzali hersztów tej ekipy w więzieniach. Nie reagowali, kiedy kibice wywieszali transparenty, że Monika Olejnik zawiśnie na szubienicy. To nie jest patriotyzm, tylko bandytyzm. Morawiecki powinien mieć refleksję, że normalni obywatele czują się zagrożeni w swoich demokratycznych prawach przez policję, a chuligani mają się najlepiej - dodał.
Jarosław Sellin: kibole

Jarosław Sellin: kibole "psują nam zabawę"

Polska
- Na polskich stadionach mamy przede wszystkim fantastycznych kibiców, którzy przychodzą na mecze z całymi rodzinami i często manifestują swój patriotyzm. (...) Kibole, krótko mówiąc, "psują nam zabawę". My się chcemy cieszyć ze sportu, przeżywać rywalizację. Nie chcemy, aby mecz był przerywany i rozstrzygany walkowerem - powiedział w programie "Tłit" Jarosław Sellin, odnosząc się do wydarzeń z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa.
Yola Czaderska-Hayek przepisze cały majątek na stypendia i rozwój polskiej kultury

Yola Czaderska-Hayek przepisze cały majątek na stypendia i rozwój polskiej kultury

Wywiady/relacje
Yola Czaderska-Hayek od lat przeprowadza wywiady z największymi gwiazdami srebrnego ekranu. Jako jedyna Polka należy do prestiżowej organizacji Hollywood Foreign Press Association, wręczającej Złote Globy. W rozmowie z Łukaszem Knapem opowiedziała o swojej miłości do ojczyzny i życiu z dala od niej. Zdradziła, komu zapisze swój majątek i jak przejawia swój patriotyzm.
Piróg edukuje młodych:

Piróg edukuje młodych: "Patriotyzm to nie są polityczne ataki w obronie narodu i czystości rasy"

Gwiazdy
Michał Piróg, podobnie jak Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr, stał się aktywny politycznie po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Polsce. Nie kryje swojej niechęci do prawicowych polityków, których otwarcie krytykuje. Obecny rząd nazwał niedawno "ciemnogrodem i zbiorowiskiem upośledzonych ludzi". Celebryta kilka dni temu pojawił się nagraniu Fabryki patriotów. W wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni opowiedział, czym dla niego jest patriotyzm.
Joanna Scheuring-Wielgus mówi w

Joanna Scheuring-Wielgus mówi w "Kto nami rządzi?", czym jest dla niej patriotyzm

Polska
- To jest to, co trzeba Prawu i Sprawiedliwości wydrzeć - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus, odnosząc się do polskiego patriotyzmu. Zdaniem posłanki Nowoczesnej Platforma nie znalazła odpowiedniego ujścia dla patriotycznych emocji. - I co mamy? Idą goście z zakrytymi twarzami, z racami - dodaje w "Kto nami rządzi?". 
Dzieje się w Polsce: patriotyzm w Radomiu

Dzieje się w Polsce: patriotyzm w Radomiu

Polska
W ramach cyklu #dziejesięwPolsce nasi reporterzy codziennie odwiedzają jedną miejscowość. W tym odcinku zapytaliśmy mieszkańców Radomia czym jest dla nich patrioryzm. 
Damięcki apeluje do Polaków o patriotyzm:

Damięcki apeluje do Polaków o patriotyzm: "Wracamy do agresywnych czasów. Trzeba reagować!"

Gwiazdy
Mateusz Damięcki od jakiegoś czasu głośno i chętnie wypowiada się na tematy polityczne. Aktor 36- napisał również list do Świętego Mikołaja, w który to ujął swój komentarz do bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w kraju oraz prosił o "Smoleńsk na blureja" i "książkowy poradnik "Jak rozpoznać geja". Damięcki głośno więc wyraża swoje niezadowolenie z rządów PiS-u i apeluje do Polaków o patriotyzm. W #mówiąmi w Telewizji WP zachęcał: Patriotyzm w czasach pokoju powinien zamieniać się w postawę obywatelską. Nagle się okazuje, że wracamy do czasów, które zaczynają być agresywne. Nie wiem czemu, skąd to się wzięło. Taka tendencja jest na całym świecie. Trzeba reagować i wiedzieć w środku, że to minie.
To dziś oni postrzegani są jako współcześni bohaterowie oraz patrioci

To dziś oni postrzegani są jako współcześni bohaterowie oraz patrioci

Styl życia
Polacy jako patriotów i bohaterów postrzegają dziś nie tylko tych, którzy walczyli o ojczyznę, lecz także tych, którzy poświęcają się służbie innym – strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników. To zawody, których wykonywanie wiąże się z dużym ryzykiem – dla ratowania innych często ryzykują własne życie. Dlatego rodziny osób, które zginęły lub straciły zdrowie podczas wykonywania służby, powinny być objęte szczególną opieką – podkreślają przedstawiciele Fundacji „Dorastaj z nami”, która zapewnia kompleksową pomoc takim rodzinom.
Petru dla WP: przychodzę tu jako obywatel

Petru dla WP: przychodzę tu jako obywatel

Polska
Przychodzę tu jako obywatel, dziś nie występuję na demonstracji. Popieram hasło: "Jedna Polska Dość Podziałów" - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru Wirtualnej Polsce. - Patriotyzm powinien być wspólny - dodał. Zapytany, kto odmawia mu patriotyzmu, odpowiedział: "Jarosław Kaczyński".
Magda Mielcarz o tęsknocie za ojczyzną

Magda Mielcarz o tęsknocie za ojczyzną

Gwiazdy
Aktorka w rozmowie z Basią Pasek zdradziła, jak często przylatuje do Polski. Czego najbardziej brakuje jej mieszkając w Los Angeles? Obejrzyjcie nasze wideo!
Gojdź:

Gojdź: "Rok temu przechodziłem obok salonu Ferrari, wszedłem w podartych dżinsach!"

Gwiazdy
W chirurgu gwiazd TVN-u podczas zagranicznych wyjazdów oprócz lansowania swojej osoby, budzi się też lokalny patriotyzm. Twierdzi, że chętnie promuje historię naszego kraju. Gojdź przyznał, że nie każde auto pasuje do jego osobowości. Najchętniej widzi siebie w ferrari, które uważa za "sportowe i lansiarskie". Chwali się, że zakup pierwszego luksusowego auta zajął mu kilka minut.
#dziejesienazywo: Patriotyzm gospodarczy. To w sklepie budujemy rozwój kraju?

#dziejesienazywo: Patriotyzm gospodarczy. To w sklepie budujemy rozwój kraju?

Polska
Kupując polską czekoladę, zamiast niemieckiego produktu, jesteśmy zakupowymi patriotami? W jaki sposób małe decyzje zakupowe przekładają się na wzrost gospodarczy? W programie #dziejesienazywo na te pytania odpowiadał Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska.
Polacy są patriotami na zakupach

Polacy są patriotami na zakupach

Finanse
Jak odróżnić polskie z nazwy, a nie polskie pod względem kapitałowym produkty pierwszej potrzeby? Teoretycznie trzeba byłoby na zakupy chodzić wyposażonym w bogatą wiedzę o zmianach właścicielskich na rynku spożywczym. Praktyczniej jednak użyć w tym celu aplikacji "Pola", która w kilka sekund pomoże każdemu nastawionemu patriotycznie konsumentowi.
#dziejesienazywo: Holland: nie zrobiłabym filmu dla ministra Glińskiego, nie wolno przekłamywać faktów

#dziejesienazywo: Holland: nie zrobiłabym filmu dla ministra Glińskiego, nie wolno przekłamywać faktów

Polityka
Nie zrobiłabym filmu dla ministra Glińskiego, który z założenia ma być propaganda pewnej ideologicznej koncepcji widzenia historii. Mnie interesuje złożoność polskiej natury i komplikacja historii - powiedziała w #dziejesienazywo reżyserka Agnieszka Holland.
poprzednie1 2 następne