Wyniki wyszukiwania dla:

park narodowy krugera

Liczba wyników: 215

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Finanse
- Ostatnio jest tendencja do korzystania z retail parków, gdzie oprócz zgromadzenia sklepów są także np. placówka pocztowa, bank, fryzjer czy pralnia. Mamy mało czasu, więc zależy nam na miejscach dobrze skomunikowanych, gdzie możemy szybko po pracy zrobić najpotrzebniejszego zakupy i załatwić konieczne sprawy - tak Maja Meissner, ekspert Knight Frank. - Natomiast centra handlowe staną się miejscem rozrywki, a zakupy będziemy tam robić przy okazji - uważa.
Puszczyk w kąpieli. Nagranie z fotopułapki

Puszczyk w kąpieli. Nagranie z fotopułapki

Ciekawostki
W dzień siedzi w dziupli i trudno go tam dostrzec, bo upierzenie doskonale go maskuje. Nocą można określić go mianem bezszelestnego łowcy. To agresywny i nietolerancyjny względem innych sów typ. Mowa o puszczyku, którego fotopułapka przyłapała na... kąpieli. Wideo na swojej stronie na Facebooku opublikował Wdecki Park Krajobrazowy.
Biegł prosto na niego. Mężczyzna nagrał wszystko

Biegł prosto na niego. Mężczyzna nagrał wszystko

Ciekawostki
Sam Vorster monitoruje dzikie zwierzęta w Parku Narodowym Krugera w RPA. Jego ulubionym zwierzęciem z całego parku jest widoczny na filmie nosorożec czarny. Niestety, zwierzę nie podziela tej sympatii. Nosorożec staranował samochód strażnika już dwukrotnie. Poprzedni atak miał miejsce kilka lat temu.
Bawół i przeciwności losu. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

Bawół i przeciwności losu. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

Ciekawostki
Ciężkie jest życie bawołów w Parku Narodowym Krugera w RPA. Z każdej strony mogą czaić się bezwzględni drapieżcy. Tak właśnie było tym razem. Tego bawoła lwy zaskoczyły na brzegu rzeki. Zwierzę postanowiło poszukać schronienia przed drapieżnikami w wodzie. Szybko okazało się, że bawół spadł z deszczu pod rynnę. W wodzie krył się krokodyl! Bawół szybko ocenił swoje szanse i popłynął w kierunku lądu. Tam miał szansę uciec, a także skorzystać ze swojej umiejętności specjalnej: wezwania na pomoc reszty stada! Uratowało mu to życie.
Nie zadzieraj w wiewiórkami. Wcale nie są takie słodkie i bezbronne

Nie zadzieraj w wiewiórkami. Wcale nie są takie słodkie i bezbronne

Ciekawostki
Zwykle o wiewiórkach myślimy jako o słodkich, bezbronnych stworzonkach. Ten susłouch skalny, gryzoń z rodziny wiewiórkowatych, pokonał w walce węża, a chwilę później go zjadł. Autor zdjęć, William Leggett, strażnik z Guadalupe Mountains National Park w Teksasie, powiedział, że to karmiąca mama, która broniła swoich młodych przed wężem. Dlatego była wyjątkowo waleczna. Wiewiórki, choć zwykle żywią się żołędziami, szyszkami i orzechami, w rzeczywistości są wszystkożerne. Nie pogardzą więc owadami, jajami, pisklętami, a nawet wężem.
Guziec kontra stado lwów. Wszystko nagrała turystka

Guziec kontra stado lwów. Wszystko nagrała turystka

Ciekawostki
W Parku Narodowym Krugera w RPA trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Dotyczy to nie tylko zwiedzających. Ten guziec, którego przyuważyła pisarka z Florydy, Dana Atkinson, dreptał do wodopoju, nie zdając sobie sprawy, że obserwuje go z daleka aż siedem lwów! Drapieżniki wolno podkradały się do nieświadomego świniaka. Na szczęście guziec w porę zauważył zagrożenie i po długiej ucieczce zdołał zmylić pogoń i ocalić swoją świńską skórę.
Grzegorz Schetyna przedstawił propozycję programową.” 100 mld zł więcej” od PiS

Grzegorz Schetyna przedstawił propozycję programową.” 100 mld zł więcej” od PiS

Polska
- Nasz program w tych wyborach to 100 mld zł więcej, niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS – powiedział Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku. Te pieniądze mają zostać przeznaczone na europejską ochronę zdrowia, projekt „Priorytet Praca” i Narodowy Program Rozwoju Wsi”.
Hipcio kontra krokodyle. Nagranie świadka

Hipcio kontra krokodyle. Nagranie świadka

Ciekawostki
44-letni Rainer Mauthe z Niemiec uchwycił niezwykłą i dość zabawną scenę w Parku Narodowym Krugera w RPA. Nagrał jak młody hipopotam przegania znad jeziora krokodyla. Później próbował tej sztuczki z bawołem, ale z nim już nie poszło mu tak łatwo. Szybko postanowił, że w wodzie jednak bedzie bezpieczniejszy. Mauthe, który całą scenę podziwiał z przyjaciółmi wyznał, że jeszcze nigdy nie widział, żeby hipopotam tak swobodnie czuł się wśród stada krokodyli.
Szarża słonia. Nagranie turysty

Szarża słonia. Nagranie turysty

Ciekawostki
Turyści w Parku Narodowym Krugera mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak wygląda wściekły słoń. Zaczęło się od tego, że tuż przed ich pojazdem przebiegło całe stado słoni. Jeden z nich zwrócił uwagę na auto pełne turystów. Zwierzę podbiegło do samochodu i groźnie zatrąbił, po czym odbiegł w krzaki. Po chwili strachu ludzie wybuchnęli śmiechem, bo okazało się, że słoń w tracie swojej szarży się wypróżniał. Na tym jednym razie słonie manifestowały swoją złość jeszcze kilka razy. Przewodnik kazał turystom zachować spokój i względną ciszę. Odjechali gdy naprawdę zrobiło się groźnie. Słonie swoim głośnym zachowaniem chciały najprawdopodobniej odstraszyć lwy, które mogły być w pobliżu.
Śmierdzący problem. Władze alarmują, że zacznie się tego lata

Śmierdzący problem. Władze alarmują, że zacznie się tego lata

Ciekawostki
Nawet 66 ton… odchodów, pozostawionych przez pokolenia wspinaczy, odsłonią topniejące lodowce. Mowa o Denali - najwyższym szczycie Ameryki Północnej, położonym w górach Alaska. Władze National Park Service alarmują, że proces odmarzania wielopokoleniowych ekskrementów może rozpocząć się już tego lata. Wszystko przez rekordowe fale upałów, susze i inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Denali jest jednym z ulubionych szczytów, który przyciąga śmiałków z całego świata. Swoimi umiejętnościami popisywał się tu nawet Bear Grylls. Brytyjczyk znany z propagowania sztuki przetrwania. Każdego roku ponad tysiąc osób pozostawia tu nawet 2,2 tony kału, co odpowiada masie nosorożca. Odmarzanie ekskrementów jest nie tylko problemem związanym z zanieczyszczeniem. To proces niebezpieczny dla zdrowia. Zamarznięte w odchodach patogeny (np. E.coli) mogą przetrwać setki lat. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłe  pokolenia wspinaczy nie będą już zostawiać w górach "pamiątek" po sobie.
Zakleszczone bociany. Nagranie z Parku Krugera

Zakleszczone bociany. Nagranie z Parku Krugera

Ciekawostki
Dwa czarne bociany w Parku Narodowym Krugera w RPA posprzeczały się i poszły ze sobą… na dzioby. Walka między bocianami była tak zacięta, że dzioby bocianów zablokowały się jeden o drugi. Nie wiadomo co było powodem sprzeczki bocianów, sprawa musiała być jednak poważna. Ponieważ żaden nie chciał odpuścić cała sytuacja trwała dość długo i raczej nie była komfortowa dla ptaków.
Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

Finanse
- Ustawa o zakazie handlu okazała się błędna i szkodliwa dla wszystkich – ocenia w programie "Money. To się liczy" Rafał Sonik, właściciel galerii handlowych Gemini Park i kierowca rajdowy. – Zakaz handlu zabiera kawałek wolności. Nie służy tym, którym miała służyć, czyli małym przedsiębiorcom. Nie chroni też pracowników – zaznacza.
Zakaz handlu zaszkodził kościołowi.

Zakaz handlu zaszkodził kościołowi. "Ksiądz skarży się, że spadły mu datki na tacę o połowę"

Finanse
- Jeden z naszych obiektów położony jest tuż przy kościele. Charakterystyczny jest spadek ruchu w niedzielę u nas w galerii i w kościele – mówi w programie "Money. To się liczy" Rafał Sonik właściciel galerii handlowych Gemini Park i kierowca rajdowy. - Ludzie przyjeżdżali do galerii, gdzie na parkingu zostawiali samochody i szli do kościoła. Przed lub po mszy robili zakupy. Zakaz handlu zniszczył tę synergię między kościołem i galerią. W efekcie również datki na tacę zmniejszyły się o połowę.
Psychoterratica. Nowa choroba mieszczuchów

Psychoterratica. Nowa choroba mieszczuchów

Zdrowie
Wszechobecny beton, wysokie, szare budynki, hałas, zanieczyszczenia i nadmiar bodźców. Wg australijskiego profesora Glenna Albrechta te nieodłączne elementy życia w mieście powodują w ludziach traumę. Zdaniem naukowca, brak kontaktu z naturą skutkuje różnego rodzaju dolegliwościami psychicznymi. Receptą na lęk i depresję wywołaną miejskim życiem są leśne kąpiele. Nie chodzi w nich oczywiście o to, aby dosłownie brać kąpiel w środku lasu, a o to, by całkowicie zanurzyć się w naturze. Spacer wśród dzikiej zieleni i obcowanie z naturą w pełnym skupieniu, pomaga na stres i ma korzyści zdrowotne. Spacery po lesie obniżają poziom kortyzolu, hormonu stresu, o 12%. Wspomagają też odporność poprawiają jakość snu i przywracają prawidłowe ciśnienie krwi. W Japonii jest ponad 60 ośrodków leśnej terapii. By odczuć pozytywne efekty kontaktu z naturą wystarczy spędzić 2 godziny dziennie wśród zieleni. Wystarczy nawet miejski park
Młode lwy kontra mangusta. Zobacz jak to się skończyło

Młode lwy kontra mangusta. Zobacz jak to się skończyło

Ciekawostki
Grupa młodych lwów w Parku Narodowym Krugera w RPA postanowiła upolować mangustę. Zwierzę nie chciało jednak poddać się bez walki. Młode, jeszcze nieporadne lwy, były wyraźnie zaskoczone szybkością i zwinnością tego małego, drapieżnego ssaka. Manguście udało się uciec, a mina lwów była bezcenna.
Przewodnik zostawił kamerę na szlaku. Niezwykłe, co nagrała

Przewodnik zostawił kamerę na szlaku. Niezwykłe, co nagrała

Ciekawostki
Jeden z przewodników w Parku Narodowym Krugera w RPA umieścił kamerę na ścieżce, którą zwierzęta mieszkające w parku chodzą do wodopoju. Kamerą szybko zainteresowała się jedna z lwic. Zwierzę wzięło urządzenie w pysk, na filmie możemy więc podziwiać wnętrze paszczy i imponujące zęby. Lwica bawiła się przez chwilę kamerą, po czym straciła zainteresowanie i zostawiła urządzenie. Przewodnik zdołał odzyskać swoją obślinioną i pogryzioną własność.
Młode lwy kontra jeżozwierz. Zobaczcie, jak to się skończyło

Młode lwy kontra jeżozwierz. Zobaczcie, jak to się skończyło

Ciekawostki
Młodym lwom często brakuje doświadczenia. Doskonale to widać na nagraniu z Narodowego Parku Krugera. 36-letni turysta uchwycił scenę, w której aż 7 lwów próbuje schwytać jeżozwierza. Ten jednak długo się im opiera. Koty wyraźnie nie wiedzą, jak poradzić sobie z kłującą stroną ewentualnej kolacji. Ostatecznie postanawiają dać za wygraną i zostawiają jeżozwierza w spokoju.
Zawstydzająca pomyłka. Lew chciał tylko pomóc

Zawstydzająca pomyłka. Lew chciał tylko pomóc

Ciekawostki
Istnieje przekonanie, że lwy nie polują. Jest ono błędne, ale to nagranie pokazuje, dlaczego lwy nie powinny się wtrącać, gdy polowaniem zajmują się lwice. Wideo zostało nagrane przez turystę w Parku Narodowym Krugera w RPA. Widać na nim, jak lwice rzucają się w pościg za impalami. Lew postanawia pomóc jednej z nich i wybiega ofierze naprzeciwko, kiedy lwica goni impalę od tyłu. W decydującym momencie koty zderzają się ze sobą, a ich niedoszły obiad wykorzystuje sytuację i ucieka.
Maja Bohosiewicz:

Maja Bohosiewicz: "Doszłam do takiego momentu, że jestem zadowolona z życia"

Gwiazdy
Wiosenne porządki to obecnie niemalże sport narodowy. Po długiej i ponurej zimie, na trzepakach lądują dywany, a szafy wywracane są do góry nogami. Udziału w tej dyscyplinie nie weźmie jednak Maja Bohosiewicz. Aktorka zdradziła, że robi generalne porządki, łącznie z pozbywaniem się zbędnych rzeczy, średnio raz na dwa miesiące, nie musi się więc przepracowywać wraz z nadejściem wiosny.  Co więcej, insta-mama nie planuje także żadnych radykalnych zmian w kwestii swojego wyglądu. Wyznała bowiem, że jest zadowolona ze swojego obecnego życia i nie czuje potrzeby na jakąkolwiek metamorfozę.

"Żołnierze wyklęci" dzielą. "Antypokojowa propaganda"

Wiadomości
Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W wielu miastach Polski trwają obchody, związane z tym świętem. – Dziś dla obecnie rządzących jest to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu pamięci – przekonuje senator PiS, prof. Jan Żaryn. Pojawiają się jednak głosy, że kult „żołnierzy niezłomnych” jest nie do końca słuszny, a partia rządząca wykorzystuje go do politycznych celów. – Żołnierze wyklęci byli potrzebni do uruchomienia nacjonalistycznych grup, albo dania im faworów – mówi prof. Ireneusz Krzemiński. Więcej w materiale wideo. 
Walka na paski. Zebry nagrał przewodnik

Walka na paski. Zebry nagrał przewodnik

Ciekawostki
Fotograf i przewodnik w Narodowym Parku Krugera (RPA) prezentował turystom zebry nad wodopojem. Mężczyźnie udało się podjechać bardzo blisko i pierwszy raz nagrać zachowania młodych samców. Obserwowane zwierzęta zaprezentowały swoim widzom prawdziwy pokaz. Był nietypowy bo, trwał dość długo jak na zebry (15 min.). Brutalne starcie obfitowało w liczne kopnięcia i wzajemne kąsania w szyje i głowy. Taka walka też wg znawców jest nietypowa, bo zebry to zazwyczaj bardzo łagodne zwierzęta.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne