Wyniki wyszukiwania dla:

park narodowy krugera

Liczba wyników: 8

Młody lew kontra opona. Musiał mocno się wystraszyć

Młody lew kontra opona. Musiał mocno się wystraszyć

Ciekawostki
Zabawną sytuację nagrał nastolatek, który wraz z rodzicami odwiedzał Park Narodowy Krugera (RPA). Drogę zablokowały im lwy. Zwierzęta były wyraźnie zainteresowane zatrzymanymi autami. Jednego z młodych lwów zaciekawiła opona. Jak przystało na kota - postanowił ugryźć "dużą zabawkę". Po chwili rozległ się huk, a drapieżnik odskoczył od auta. Okazało się, że przebił oponę. Zwierzęta uciekły. Kiedy można było już bezpiecznie wyjść z samochodów, na pomoc kierowcy przyszli świadkowie zdarzenia.
Lew kontra bawół. "Pierwszy raz coś takiego zobaczyłam"

Lew kontra bawół. "Pierwszy raz coś takiego zobaczyłam"

Ciekawostki
Zabawną sytuację nagrała kobieta na safari w Narodowym Parku Krugera (RPA). Otóż młody lew podczas zabawy upolował jaszczurkę. Długo jednak ze zdobyczy się nie cieszył, bowiem do akcji wkroczył bawół. Zwierzę tak mocno zaatakowało lwa, że ten poleciał w powietrze, a gad uciekł. Wszyscy bohaterowie potyczki wyszli z niej bez szwanku, chociaż 32-letnia autorka nagrania nigdy tej sceny nie zapomni. Jak zapewnia, Park Narodowy Krugera odwiedza od 2 roku życia, a świadkiem takiej sytuacji jest po raz pierwszy.
Krąg życia na jednym wideo

Krąg życia na jednym wideo

Ciekawostki
Turysta podczas wycieczki po Parku Narodowym Krugera (RPA) nagrał jastrzębia atakującego gniazdo pełne piskląt. Drapieżnikowi nie udało się schwytać wszystkich maleństw. Jedno wpadło do wody i próbowało czym prędzej uciec. Jastrząb zrezygnował ze swojej przekąski, ale pisklę niestety daleko nie popłynęło. Po chwili wpadło bowiem prosto w paszczę młodego krokodyla, który tylko na moment się wynurzył.
Słoń w kąpieli. Nie spodobało mu się nagrywanie

Słoń w kąpieli. Nie spodobało mu się nagrywanie

Ciekawostki
Nie wszystkie zwierzęta lubią, gdy podchodzi się zbyt blisko. Ten słoń najwyraźniej chciał odrobiny prywatności podczas kąpieli w rzece. Łódkę zwiedzających Park Narodowy Krugera w RPA prąd zniósł blisko zwierzęcia. Słoniowi się to nie spodobało i zaczął zbliżać się do łodzi. Przewodnik zachował jednak zimną krew. Nie włączył natychmiast silnika, co mogłoby jeszcze bardziej rozzłościć zwierzę. Pozwolił słoniowi odepchnąć łódź i wszystko skończyło się dobrze i łagodnie.
Ciekawski kotek. Nagranie z safari

Ciekawski kotek. Nagranie z safari

Ciekawostki
Park Narodowy Krugera w RPA słynie z bliskich spotkań ze zwierzętami. Tym razem samochód zwiedzających przykuł uwagę młodego lwa. Zaciekawione zwierzę próbowało pogryźć lusterko, stukało też łapami w szybę auta. Zwiedzający postanowili odjechać, gdy lew zaczął obgryzać opony. Mimo niegroźnych zamiarów lwa, nie chcieli ryzykować bliższego spotkania.
Lwice kontra hieny. Zobacz, jak to się skończyło

Lwice kontra hieny. Zobacz, jak to się skończyło

Ciekawostki
Pamiętacie scenę z "Króla Lwa", kiedy osaczonemu przez hieny Simbie przybywa na ratunek Mufasa? Świadkiem właśnie takiej sceny była w Parku Narodowym Krugera 19-letnia studentka. Wszystko nagrała. Według jej relacji, lwica była na polowaniu, kiedy zaczęły otaczać ją hieny. Było ich coraz więcej. Chciały odebrać lwicy zdobycz. Wkrótce było już 12 hien na jednego kota i wyglądało to naprawdę źle. Wtedy z odsieczą pojawiły się inne lwice. Hieny natychmiast się rozpierzchły.
"Budzenie" lwicy. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

"Budzenie" lwicy. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

Ciekawostki
Przewodnik w Parku Narodowym Krugera w RPA nagrał ciekawą scenę. Na wideo widzimy, jak lew skrada się do śpiącej lwicy. Kiedy już znalazł się nad nią, postanowił ją ugryźć. Wystarczyła sekunda by lwica od snu przeszła do ataku. Nagranie przewodnika znad rzeki Sand pojawiło się na oficjalnym kanale YouTube Parku Narodowego Krugera. Według relacji mężczyzny, po incydencie parę otoczyły inne lwy, jakby chciały zapytać: co się stało? Wcześniej przewodnik poprosił turystów, żeby zachowali spokój i byli cicho, by nie spłoszyć zwierząt.
Niezwykłe spotkanie turystów z królem zwierząt

Niezwykłe spotkanie turystów z królem zwierząt

Wiadomości
Tę wizytę turyści odwiedzający Park Narodowy Krugera w RPA zapamiętają do końca życia. W trakcie nocnego safari zauważyli samego króla zwierząt. „Słyszeliśmy w oddali też inne lwy, ale ten leżał, mrugał do nas i ryczał do księżyca” – wspominają niezwykłe spotkanie.