Wyniki wyszukiwania dla:

paraliż

Liczba wyników: 34

Magda Gessler:

Magda Gessler: "Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy"

Gwiazdy
Magda Gessler kilka dni temu pochwaliła się w social mediach utratą kilku kilogramów oraz zmianą stylu. Celebrytka metamorfozę zawdzięcza diecie pomidorowej i "miłości do Waldusia". Przypomnijmy, że w jednym z wywiadów twierdziła, że jest uczulona na sok pochodzący z tych owoców. Gessler przyznała, że jest zmęczona pytaniami o stosowanie botoksu, powiększanie ust, policzków i innych zabiegów upiększających. Celebrytka często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Restauratorka dodała, że jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.
Magda Gessler zdradza sekret swojej urody:

Magda Gessler zdradza sekret swojej urody: "Mam PIĘKNE POLICZKI, bo mam za dużo kilogramów"

Gwiazdy
Restauratorka dodała, że jej twarz czasami "wygląda nieregularnie", bowiem miała paraliż nerwu trójdzielnego.
Spojrzeli śmierci prosto w oczy. Naukowcom opowiedzieli, co widzieli

Spojrzeli śmierci prosto w oczy. Naukowcom opowiedzieli, co widzieli

Ciekawostki
Jedna osoba na dziesięć spojrzała śmierci prosto w oczy, dowodzą ostatnie badania. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przebadali ponad 100 osób. Okazało się, że co dziesiąty badany, podczas wypadku samochodowego, ataku serca lub modlitwy, przeżył doświadczenie z pogranicza śmierci. Uczestnicy badania opisywali jasny tunel, na końcu którego byli zmarli krewni. Czuli paraliż. Mówili, że życie przebiegło im przed oczami. Niektórzy mieli nawet odczucie wysysania duszy z ciała, albo widzieli demona siadającego na klatce piersiowej. Zdaniem naukowców, odczucia te wyzwalają się pod wpływem zagrożenia życia lub silnych negatywnych emocji. Dla 3/4 badanych doświadczenie śmierci było bardzo nieprzyjemne. Wyniki badań sugerują, że fizjologiczną przyczyną tych odczuć mogą być zaburzenia fazy REM snu. To podczas niej śnimy intensywnie, a ciało jest tymczasowo "sparaliżowane". 47 proc. badanych, którzy mieli doświadczenia bliskie śmierci, cierpiało również na zaburzenia fazy REM snu. Naukowcy uważają, że w mózgach niektórych osób może dochodzić do mieszania się stanów świadomości. Gdy mózg przełącza się między świadomością a snem REM, dochodzi do doświadczenia bliskiego śmierci.
Wysłała córkę na biwak. 10 dni po powrocie była sparaliżowana

Wysłała córkę na biwak. 10 dni po powrocie była sparaliżowana

Ciekawostki
Heidi Ganahl z Kolorado, USA, wysłała swoją córkę Jennę na jednodniowy biwak. Gdy siedmiolatka wróciła do domu, Heidi znalazła we włosach córki kilka kleszczy. Wkrótce po ich usunięciu Jenna zaczęła czuć się coraz gorzej. 10 dni po powrocie z biwaku jej stopy i nogi były sparaliżowane. Heidi szybko zabrała córkę do szpitala. Lekarze potwierdzili podejrzenia. Dziewczynkę dopadł paraliż odkleszczowy. Spowodowany jest on neurotoksyną, którą produkują gruczoły ślinowe pajęczaka. Gdy kleszcz pożywia się krwią, toksyna dostaje się do organizmu żywiciela, wywołując postępujący od dołu paraliż. Jest on szczególnie groźny dla dzieci do lat 10. To one najczęściej padają jego ofiarą i może być dla nich śmiertelny. Objawy ustępują po usunięciu kleszcza. Pod warunkiem, że zostanie wyciągnięty w całości. W przypadku Jenny, pasożyt nie został usunięty do końca. Jego głowa została w ciele dziewczynki. Gdy lekarze wyciągnęli pozostałości pajęczaka, Jenna szybko wróciła do zdrowia. Heidi opisała przypadek córki w socialmediach, by ostrzec innych rodziców. W Europie paraliż odkleszczowy występuje niezwykle rzadko. Powodują go gatunki kleszczy żyjące w USA i Kanadzie.
Polsce grozi paraliż telekomunikacyjny. Wdrażanie 5G jest kluczowe

Polsce grozi paraliż telekomunikacyjny. Wdrażanie 5G jest kluczowe

Polska
- Bez sieci 5G Polsce grozi paraliż telekomunikacyjny - przekonuje w rozmowie z money.pl Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji. Już dziś infrastruktura telekomunikacyjna jest u kresu swoich możliwości - bez jej modernizacji Polska będzie mieć ogromne problemy. I komunikacyjne, i gospodarcze. W rozmowie z money.pl wiceminister mówi również o sporze USA - Chiny i zmianach legislacyjnych, które planuje resort cyfryzacji. 
Bolała go szyja. Lekarze są zgodni: mógł umrzeć

Bolała go szyja. Lekarze są zgodni: mógł umrzeć

Wiadomości
O tym, jak niebezpieczne może być strzelanie z karku, przekonał jeden z mieszkańców Oklahomy. Josh Hader przez kilka tygodni skarżył się na ból szyi. Mężczyzna postanowił porozciągać kark, licząc, że to złagodzi ból. W pewnym momencie usłyszał chrupnięcie, a po chwili zaczął mieć problemy z chodzeniem. Mężczyzna w ciągu godziny trafił do szpitala. Tam okazało się, że podczas strzelania z karku pękła mu tętnica kręgowa powodując zakrzep krwi. W konsekwencji doszło do udaru i czasowego paraliżu lewej strony ciała. Lekarze są pewni, Hader mógł umrzeć. Przypadek mężczyzny pokazuje, że przy bólu szyi trzeba być ostrożnym, a strzelanie z karku jest niebezpieczne. Nawet śmiertelnie niebezpieczne, bo następstwem może być trwały paraliż, udar i śpiączka.
Przerażająca śmierć. Nowa hipoteza nt. Aleksandra Wielkiego

Przerażająca śmierć. Nowa hipoteza nt. Aleksandra Wielkiego

Ciekawostki
O Aleksandrze III Macedońskim wiemy, że zmarł w 323 r. p.n.e. w Babilonie. Wiemy również, że 32-latek nagle zachorował. Dręczyły go bóle brzucha, gorączka i mdłości. Ledwo mówił. Pewności, co było przyczyną śmierci wielkiego przywódcy, nie ma. Są tacy, którzy twierdzą, że został otruty. Według dr Katherine Hall z Uniwersytetu w Otago w Nowej Zelandii, Aleksandra zabił zespół Guillaina-Barrego. To choroba autoimmunologiczna, która występuje bardzo rzadko. Pierwszy raz została opisana dopiero w 1859 r. GBS może powodować całkowity paraliż i jednocześnie nie pozbawiać przytomności i jasności umysłu. Aleksander nie mógł więc nic zrobić, kiedy uznano go za zmarłego. W tym kontekście makabrycznie brzmią słowa starożytnego pisarza Plutarcha, który pisał, że ciało Aleksandra po wielu upalnych dniach pozostawało "czyste i świeże". Zdaniem Hall, było tak, bo Aleksander Wielki żył. Według lekarki, przypadek władcy może być "najsłynniejszym w historii przypadkiem fałszywej diagnozy zgonu".
Jadowita ośmiornica. Ten filmik mógł kosztować życie

Jadowita ośmiornica. Ten filmik mógł kosztować życie

Styl życia
To wideo zrobiło w sieci sporo zamieszania. Turysta trzyma na nią występującą w Australii ośmiornicę. To malutkie stworzenie wydaje się być słodkie, a jednak spotkanie z nim można przypłacić śmiercią. Trzymający ośmiornice turysta najprawdopodobniej nie wiedział, że jej jad jest 1000 razy silniejszy niż cyjanek. Gdyby zwierzę go ugryzło, czekałaby go śmierć w męczarniach. Tetrodotoksyna, trucizna, którą wytwarza ośmiornica, uszkadza nerwy powodując najpierw odrętwienie mięśni, mdłości, utratę wzroku i zaburzenia ruchu. Etapem końcowym jej działania jest postępujący paraliż, a wraz z nim zatrzymanie oddechu i śmierć przez uduszenie. Dodatkowo ofiara jest przez większość czasu przytomna, ale bez możliwości kontaktu. Na truciznę nie ma antidotum. Na szczęście ośmiornice nie atakują ludzi. Można je oglądać i robić im zdjęcia nie należy jednak pod żadnym pozorem ich podnosić. Zdenerwowane zwierzę może wtedy ugryźć. 
Olejnik zostawia BMW na zakazie parkowania

Olejnik zostawia BMW na zakazie parkowania

Gwiazdy
Monika Olejnik wiedzę zdobytą podczas kursu prawa jazdy postanowiła zignorować i poruszać się po jezdni według własnych zasad. Dziennikarka nagminnie łamie przepisy drogowe, pozostawiając swoje auto na środku ulicy lub parkując samochód tuż przed znakiem zakazu zatrzymywania się. Kilka dni temu śpiesząc się na spotkanie ze znajomą, "porzuciła" auto pod bramą wjazdową. Inni kierowcy postanowili obtrąbić manewr dziennikarki, która spowodowała chwilowy paraliż ruchu. Myślicie, że się przejęła?
Czeka nas atak zimy.

Czeka nas atak zimy. "Możliwy paraliż komunikacyjny"

Wiadomości
Już w weekend czeka nas pierwszy w tym roku atak zimy. Śnieg pojawi się na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Na początku przyszłego tygodnia biało zrobi się już w całej Polsce. W nocy w niektórych częściach Polski możliwe są przymrozki, sięgające nawet -8 st. C. Więcej w materiale wideo. 
21-latek wygrał zakład. Zmarł 8 lat później

21-latek wygrał zakład. Zmarł 8 lat później

Wiadomości
W 2010 r. Sam Ballard był młodym, obiecującym rugbystą, kiedy założył się z kolegami, że zje nagiego ślimaka 21-latek zakład wygrał, ale wkrótce zaczął odczuwać silny ból w nogach. Lekarze szybko odkryli powód. Okazało się, że ślimak był nosicielem larwy nicienia Angiostrongylus cantonensis. Pasożyt zaatakował mózg Ballarda. Mężczyzna cierpiał na paraliż miał napady padaczkowe, jadł i oddychał przez rurki. Na ok. rok przed śmiercią Ballard zapadł w śpiączkę i już się nie obudził. Zmarł 2 listopada. Lekarze ostrzegają, że człowiek może zarazić się larwą nicienia w wyniku spożywania surowych ślimaków krabów, krewetek i niektórych ryb morskich oraz jarzyn zanieczyszczonych śluzem ślimaka. W ciele człowieka larwy wędrują do mózgu, gdzie zazwyczaj giną. Przypadek Sama Ballarda jest jednak dowodem, że zarażenie może prowadzić do śmierci lub co najmniej poważnych następstw neurologicznych. Lepiej więc unikać niektórych potraw w wersji surowej, a warzywa dobrze umyć przed zjedzeniem.
Paraliżująca choroba atakuje dzieci w USA. Jest podobna do polio

Paraliżująca choroba atakuje dzieci w USA. Jest podobna do polio

Ciekawostki
Lekarze w USA notują coraz więcej przypadków ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia kręgowego (AFM). Choroba przypomina polio - wirusową chorobę zakaźną, która prowadzi m.in. do porażenia ciała. W 1988 roku choroba dotykała na świecie ponad 1000 dzieci dziennie. Obecnie atakuje dzieci w wieku około 4 lat. Objawia się m.in. osłabieniem siły mięśni, opadaniem powiek. Może spowodować paraliż. Dotyka on również mięśni oddechowych, co może prowadzić do śmierci. W 2018 roku potwierdzono 62 przypadki AFM w 22 stanach USA. Wzrost nastąpił też w 2014 i 2016 roku. Przyczyna choroby nie jest jeszcze znana. U żadnego z pacjentów nie wykryto wirusa polio, ani innego patogenu. Eksperci z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób podkreślają, że czynnikiem chorobotwórczym może nie być patogen, a toksyna, lub geny. Zbadano też czy AFM ma związek ze szczepieniami. Nie wykazano, aby były ze sobą powiązane. Na chorobę zapadały zarówno dzieci szczepione jak i nie szczepione. Na szczęście choroba jest bardzo rzadka. Na AFM nie ma lekarstwa ani szczepionki. Niektórzy pacjenci zdrowieją, u innych paraliż pozostaje. Jako środek zapobiegawczy lekarze doradzają częste mycie rąk i używanie środków odstraszających owady.
Paraliż na granicach i lotniskach? Kolejne służby dołączają do policjantów

Paraliż na granicach i lotniskach? Kolejne służby dołączają do policjantów

Polska
- Koledzy z innych służb też będą wprowadzać elementy protestu włoskiego, straż pożarna, służba więzienna, straż graniczna, służba celna. Największe obawy dotyczą działań zapowiedzianych przez związek zawodowy straży granicznej i słuzby celnej. Koledzy twierdzą, że będą wprowadzać takie działania na granicach, w portach lotniczych - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.
Rabiej o stanie zdrowia Kaczyńskiego. „Paraliż z powodu choroby jednej osoby”

Rabiej o stanie zdrowia Kaczyńskiego. „Paraliż z powodu choroby jednej osoby”

Polska
- Rzeczywiście, zaczyna to wyglądać tak, że z wszystkim trzeba biegać na Nowogrodzką, że tam jest centrum decyzyjne – stwierdził w programie WP „Tłit” Paweł Rabiej. Polityk Nowoczesnej uważa, że „nowoczesny” kraj nie może sobie na to pozwolić. 
5-latka sparaliżowana po ukąszeniu kleszcza

5-latka sparaliżowana po ukąszeniu kleszcza

Zdrowie
5-letnia Kailyn Griffin nie mogła wstać z łóżka.Dziewczynkę bolały nogi, miała problem, żeby na nich stanąć.Pojawiły się też kłopoty z mówieniem.  Okazało się, że dziewczynka cierpi na tzw. paraliż kleszczowy.Zobacz film.
Ugryzienie kleszcza wywołało paraliż

Ugryzienie kleszcza wywołało paraliż

Zdrowie
Historia Rachel Foulkes-Davies jest przykładem tego, że ugryzienie przez kleszcza może być naprawdę bardzo groźne. Kobieta musiała zmagać się z poważną chorobą oraz z brakiem odpowiedniej opieki medycznej zaraz po wystąpieniu objawów choroby. Jak wygląda jej sytuacja obecnie? 
Powrócił wirus powodujący ostrą białaczkę. Odkrywca bije na alarm

Powrócił wirus powodujący ostrą białaczkę. Odkrywca bije na alarm

Technologia
Wirus HTLV-1, powodujący ostrą białaczkę, powrócił. Przenosi się przez krew, podczas karmienia piersią i drogą płciową. Prócz nowotworu, który potrafi zabić w kilka tygodni, powoduje też paraliż. Nie oszczędza też nerek i płuc. Od zakażenia do wystąpienia objawów może upłynąć nawet 30 lat. Należy do tego samego rodzaju co wirus HIV, jednak w przeciwieństwie do niego, występuje na Ziemi od 10 tys. lat. Znaleziono go nawet w 100-letnich mumiach z Andów. Odkrywca HTLV-1 jest poważnie zaniepokojony. Wirus silnie rozprzestrzenia się w Australii. Wśród przebadanych społeczności jego nosicielami jest nawet 45 proc. osób. Naukowiec mówi, że trzeba bić na alarm.
Zwykły wypad do baru zakończył się paraliżem dla Dana Woodalla

Zwykły wypad do baru zakończył się paraliżem dla Dana Woodalla

Zdrowie
''Myślałem, że to koniec, ale na szczęście ktoś przechodził obok i usłyszał moje wołanie. Zadzwonili po pomoc.'' – opowiada Dan. W szpitalu powiedziano mu, że ma zaledwie 0,5% na to, żeby ponownie zacząć chodzić.Zobacz film.
Paraliż na lotnisku

Paraliż na lotnisku

Wiadomości
Od soboty w wyniku awarii sytemu komputerowego British Airways i wstrzymania lotów setki tysięcy ludzi koczują na lotnisku Heathrow w Londynie. Naprawa infrastruktury może potrwać nawet do poniedziałkowego wieczoru.
Figurski chce pomóc Wodeckiemu.

Figurski chce pomóc Wodeckiemu. "Dzwoniłem do menadżera"

Gwiazdy
Kilka dni temu 67-letni Zbigniew Wodecki znalazł się w szpitalu po tym, jak doznał udaru. Podobno stan zdrowia muzyka się ustabilizował, a największe zagrożenie minęło. Wśród przyczyn udaru u Wodeckiego pojawia się przede wszystkim przepracowanie i zbyt intensywny tryb życia. Swoją pomoc muzykowi zaoferował Michał Figurski, który rok temu doświadczył dramatycznego zwrotu w życiu, jakim był wylew i częściowy paraliż, przez wiele lat nie dbał o zdrowie.Dzwoniłem do menadżera Wodeckiego. Każda pomoc jest bardzo istotna. Powiedziałem, że jestem świeżo po wylewie i jestem obstawiony lekarzami i mogę się spotkać z rodziną i wesprzeć.  Wylew jest schorzeniem. o którym w ogóle nic się nie mówi. Wiedza na ten temat jest bardzo znikoma. Wodecki jest fighterem, jest niesamowicie pogodnym człowiekiem, to mu pomoże najbardziej. Przychodzi monet kompletnego załamania, depresji, która odbiera chęci do walki i rehabilitacji. Na prawo i lewo słyszę, że się lansuję na chorobie. Lans, czy pomoc?

"Otworzyłem oczy, zobaczyłem krzyżyk i mowię: No cześć. Do tej pory się nie poznaliśmy"

Gwiazdy
Półtora roku temu Michał Figurski przeszedł groźny wylew, którego konsekwencją był częściowy paraliż i upośledzenie podstawowych czynności. Dziennikarz na oczach całej Polski zmagał się powrotem do sprawności, w czym pomagała mu głównie jego była żona, Odeta Moro.
poprzednie1 2 następne