Wyniki wyszukiwania dla:

paragony

Liczba wyników: 11

Katarzyna Bosacka ostrzega:

Katarzyna Bosacka ostrzega: "Szkodliwe dla zdrowia są nawet paragony fiskalne"

Gwiazdy
Katarzyna Bosacka stwierdziła, że każdego dnia nadużywamy foliówek, plastikowych kubków, sztućców, butelek i różnego rodzaju opakowań z tworzyw sztucznych. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie. Opierając się na najnowszych badaniach zaalarmowała, że toksyczny bisfenol A znajduje się także w papierze wykorzystywanym do drukowania sklepowych paragonów. Częsty kontakt z bisfenolem może powodować zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu i problemy zdrowotne. BPA przyczynia się do wzrostu zachorowalności na raka, bezpłodności, przyspieszonego dojrzewania płciowego i innych poważnych zaburzeń hormonalnych, zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Alzheimera, astmę czy depresję. W nadużywaniem plastiku Bosacka rozprawi się w swoim najnowszym programie "Co nas truje".
Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony

Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony

Polska
- Nie ma dużych zmian. W tym studio było podnoszone, że niedziele przynoszą gigantyczne wzrosty, tylko niedzielami nie zrobimy całorocznego obrotu. Obserwujemy trend spadkowy stąd, że w piątek i sobotę 78 proc. osób robi zakupy w dyskontach - mówił w "Money. To się liczy" Paweł Tracz z Polskiego Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców.
Minister środowiska nie potrafi segregować śmieci. Złapaliśmy go

Minister środowiska nie potrafi segregować śmieci. Złapaliśmy go

Polska
Paragony, chusteczki higieniczne, a nawet ręczniki papierowe - te produkty to nie papier i do pojemnika na odpady papierowe trafić nie mogą. Nie wie tego minister środowiska Henryk Kowalczyk. W jaki pojemnik wrzucamy paragony? – Do papieru oczywiście – odpowiedział minister środowiska w programie "Money. To się liczy". – Niestety, ale nie. Paragony zawierają za dużo chemii – odpowiedział dziennikarz money.pl.
Rakotwórcze paragony. Nie bierz do ręki, jeśli nie musisz

Rakotwórcze paragony. Nie bierz do ręki, jeśli nie musisz

Ciekawostki
Papier termiczny, na którym w sklepie drukuje się paragony, zawiera rakotwórczy związek chemiczny. Chodzi o bisfenol A (BPA), który naukowcy zdołali powiązać z wieloma chorobami. Jego budowa powoduje, że zaburza układ hormonalny. Może przyczyniać się do rozwoju niektórych nowotworów. Naukowcy zbadali skład 112 rodzajów papieru używanego do drukowania paragonów. Ponad 90 proc. próbek zawierało szkodliwy BPA. Autorzy badań radzą, aby nie dotykać paragonów bez potrzeby. Odradzają zgniatanie ich, trzymanie ich w portfelu, torebce czy w samochodzie, a także robienie na nich notatek. Prócz paragonów, bisfenol A znajduje się w wielu tworzywach sztucznych, np. w plastikowych opakowaniach na żywność. BPA wchłania się przez układ pokarmowy i oddechowy. Łatwo przenika też przez skórę, dlatego lepiej nie dotykać paragonów.
Paragony mogą być rakotwórcze

Paragony mogą być rakotwórcze

Zdrowie
Naukowcy poprzez badania dowiedli, że z pozoru niegroźny kawałek papieru, z którym stykamy się prawie każdego dnia, może być zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Skąd takie informacje?
Przedświąteczne zakupy. Na co uważać?

Przedświąteczne zakupy. Na co uważać?

Polska
- W tym roku wyjątkowo w wigilię większość sklepów skróciła godziny pracy. Jednak polskie sklepy będą pracowały godzinę dłużej. Biedronka, Lidl, Auchan, Simply Marek będą czynne do godz. 14.00. Polskie sklepy takie jak Dino, Polomarket, Topaz czy Piotr i Paweł postanowiły dać swoim pracownikom godzinę pracy więcej - mówił w #dzieńdobryPolsko Sebastian Ogórek z WP money. Wiele osób na świąteczne zakupy decyduje się w ostatniej chwili. Na co zwracać uwagę w szale zakupów? - Nadal trzeba patrzeć na ceny, na paragony, na to co kupujemy. Często producenci zmniejszają dany produkt, np. przy śledziach czy mące - tłumaczył gość programu. Na co jeszcze uważać? O pułapkach handlowców przed świętami w #dzieńdobryPolsko opowiada Sebastian Ogórek.
E-paragony od 2018 roku. Do czego doprowadzi cyfrowa rewolucja?

E-paragony od 2018 roku. Do czego doprowadzi cyfrowa rewolucja?

Finanse
- To bardzo dobry kierunek wyznaczony przez rząd – komentuje prace nad wdrożeniem systemu paragonów elektronicznych Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Gość programu #dziejesięnażywo poinformował, że proces wdrożenia nowego systemu potrwa 18 miesięcy, a Polacy skorzystają z e-paragonów od stycznia 2018 roku.
Rząd chce wprowadzić e-paragony. Koniec z wyblakłym papierem

Rząd chce wprowadzić e-paragony. Koniec z wyblakłym papierem

Wywiady
Koniec z papierowymi paragonami jest coraz bliższy. Zamiast nich dowód zakupu dostaniemy na maila, do bankowości elektronicznej czy wybranej przez nas aplikacji. I to nie tylko w przypadku transakcji przez internet czy kartą. Pierwszy e-paragon dostać możemy już za rok. Ten pomoże nam się odchudzić, sprawdzić wydatki. Skorzysta też ministerstwo finansów, któremu łatwiej będzie złapać niepłacących podatki.
Kasy fiskalne dla mechaników od 1 marca

Kasy fiskalne dla mechaników od 1 marca

Finanse
Właśnie skończył się okres przejściowy. Po zmianie przepisów mechanicy samochodowi będą musieli zainstalować w warsztatach kasy fiskalne i wydawać klientom paragony.
#dziejesiewbiznesie: weź paragon i wygraj samochód

#dziejesiewbiznesie: weź paragon i wygraj samochód

Finanse
Każdy Polak, który weźmie paragon będzie mógł wygrać samochód, laptop lub tablet. Ministerstwo finansów organizuje specjalną loterię, która ma sprawić, że sprzedawcy będą bardziej rzetelnie wydawać paragony, a klienci będą zainteresowani ich zbieraniem. Ruszył już przetarg na organizatora loterii. Pierwsza edycja ma wystartować za kilka miesięcy.
Obowiązkowe kasy fiskalne w warsztatach

Obowiązkowe kasy fiskalne w warsztatach

Inne
Kasa fiskalna obowiązkowa w każdym warsztacie. Od 1 marca 2015 mechanicy po naprawie będą zobowiązani wydawać klientom paragony poświadczające wykonane prace. Dzięki temu trudniej będzie im ich oszukiwać.