Wyniki wyszukiwania dla:

papierosy

Liczba wyników: 90

Do czego służy e-dowód. We Włoszech nie kupisz bez niego papierosów

Do czego służy e-dowód. We Włoszech nie kupisz bez niego papierosów

Polska
- Największe pole użycia dowodu z warstwą elektroniczną będzie w biznesie np. w banku przy potwierdzaniu tożsamości, przy meldowaniu się w hotelach ("przykładam dowód i jestem zameldowany'), czy przy zakupie papierosów - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Najbardziej praktyczny przykład, o którym słyszałem, pochodzi z Włoch: gdzie papierosy można kupić w automacie, ale pod warunkiem przyłożenia e-dowodu, czyli potwierdzenia, że mamy ukończone 18 lat - dodał.
Qczaj broni Allana Krupy :

Qczaj broni Allana Krupy :"Ja jako rodzic dałbym mu jeszcze paczkę. Niech się napali"

Gwiazdy
Kilka dni temu Edyta Górniak wyprawiła swojemu ukochanemu synowi urodziny w jednej z eleganckich trójmiejskich restauracji. Wszystko z pozoru wyglądało jak najbardziej normalnie do czasu, gdy 15-letni Allan nie zaczął wychodzić na "dymka". Okazało się, że syn diwy, z którego jest bardzo dumna, co podkreśla w niemal każdym wywiadzie, pali papierosy. W sieci zawrzało i pojawiły się głosy, jakoby Edyta do wychowywania syna podchodziła zbyt swobodnie.W temacie postanowił wypowiedzieć się Qczaj. Trener stwierdził, że nie należy obwiniać piosenkarki, ponieważ istnieją 15-latkowie, którzy robią o wiele gorsze rzeczy niż palenie papierosów. Qczaj dodał, że na miejscu Górniak dałby Allanowi całą paczkę papierosów, aby "się napalił". Dobre podejście?
Z Łodzi na podbój świata. Dziś zarządza 80 tysiącami pracowników

Z Łodzi na podbój świata. Dziś zarządza 80 tysiącami pracowników

Polska
Wyruszyłem z miasta Łódź, w którego nazwie aż 3 litery nie występują w żadnym innym języku – mówi o drodze na szczyty globalnej korporacji Jacek Olczak, wiceprezes Philip Morris International, jednego z największych producentów tytoniu na świecie. Polak stoi za sterami strategicznej transformacji firmy wycenianej na ponad 140 miliardów. Jego idee 80 tysięcy pracowników będzie realizować na wszystkich kontynentach. W rozmowie z mony.pl Jacek Olczak zdradza, dlaczego trzeba podejmować ryzyko, jakie kompetencje oraz zasoby są najcenniejsze w biznesie, opowiada, jak rzucił klasyczne papierosy, dlaczego kibicuje piłkarzom ŁKS a po pracy chwyta gitarę i mocno podkręca potencjometr wzmacniacza.
Szef koncernu tytoniowego.

Szef koncernu tytoniowego. "Wyobrażam sobie świat bez papierosa"

Polska
"Rzucanie palenie nie jest łatwe, Jacek Olczak, to jest duże wyzwanie" mówi w rozmowie z Mikołajem Kunicą, prezes ds. operacyjnych koncernu Philip Morris International. Olczak sugeruje aby tradycyjne papierosy zamieniać na nowe produkty, które według PMI, nie są tak niezdrowe. Na świecie pali około miliard osób, w Polsce, 9 milionów. Wg. WHO, tytoń zabija rocznie około 7 milionów osob na świecie. 
Chałka z niespodzianką. Nagranie służby celnej

Chałka z niespodzianką. Nagranie służby celnej

Ciekawostki
Nietypowego odkrycia dokonał celnik w trakcie kontroli pociągu relacji  Zdołbunów – Chełm. Pasażerka z Ukrainy przewoziła podejrzanie wyrośniętą… chałkę. Celnik postanowił dokładniej przyjrzeć się pieczywu, a w środku znalazł… 20 paczek papierosów. 48-letnia kobieta tłumaczyła, że przewoziła bułkę dla córki koleżanki. Kobieta została ukarana mandatem. Funkcjonariusze podkreślają, że kreatywność przemytników jest coraz większa. Nielegalne towary przewożono m.in. w termosie, wersalce, a nawet bigosie.
Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Ciekawostki
Na celowniku obrońców środowiska znalazło się już wiele przedmiotów. Były słomki i torby foliowe, teraz czas na niedopałki po papierosach, czyli tak zwane pety lub kiepy. To najczęściej wyrzucany śmieć. Nie wszyscy, którzy beztrosko wywalają niedopałki wprost na ziemię czy do studzienki wiedzą, że są one zrobione z plastiku. "Wata" w środku filtra to nie bawełna, a syntetyczna celuloza, która rozkłada się nawet 10 lat. W dodatku nasączona obficie toksycznymi substancjami z dymu papierosowego. Z danych WHO wynika, że 2/3 ze wszystkich niedopałków wyrzucane są w sposób nieodpowiedzialny czyli na ziemię lub do wody, skąd trafiają do mórz i oceanów. Jak wpływają na środowisko wodne? By to sprawdzić wykonano eksperyment. Do wody, w której moczyły się niedopałki wpuszczono ryby. Po czterech dniach połowa z nich zdechła. Dodatkowo filtry nie powodują, że palenie jest mniej szkodliwe. Warto więc zastanowić się zanim rzucimy peta na ulicę, zwłaszcza, że rocznie produkuje się ponad 6 kwintylion papierosów (ponad 90% z nich ma filtry).
Kaźmierczak o karach od rządu:

Kaźmierczak o karach od rządu: "To jest działanie bułgarskiego gangstera"

Polska
- To jest dywersja ewidentna ministerstwa zdrowia – mówi Cezary Kaźmierczak o opóźnieniu przy powstawaniu przepisów dotyczących rejestracji papierosów. Jak przypominał w MTSL szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców tempo procedowania przepisów musi być teraz błyskawiczne, bo muszą zacząć obowiązywać w maju. – Tam skandaliczna sprawa jest kar w przypadku pomyłki. Rząd daje system jeśli będzie, to w ostatniej chwili. I karać po 200 tys. zł. To jest działanie bułgarskiego gangstera – stwierdził ekspert.
Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Polska
- 20 maja mogą skończyć się dostawy. Mogą przestać wychodzić papierosy z magazynów. Jeśli nie ruszy unijny system "track and trace". Projekt ustawy przeleżał w Sejmie dziesięć miesięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu.
Gwiazdy, które wygrały z nałogiem

Gwiazdy, które wygrały z nałogiem

Styl życia
Alkohol, papierosy gdy ich nadużywamy to często kończy się to uzależnieniem.  Gwiazdy, które miały problem z nałogiem walczą każdego dnia o trzeźwość. Zobacz film.
Co papierosy robią z płucami? Filmik stał się hitem internetu

Co papierosy robią z płucami? Filmik stał się hitem internetu

Zdrowie
O szkodliwym działaniu papierosów mówi się od lat. Sprawa jest poważna. Szacuje się, że każdego roku ok. 60 tys. osób umiera z powodu chorób odtytoniowych. Ok. 9 mln Polaków pali papierosy codziennie. Wielu z nich wciąż nie chce rzucić tego nałogu. Zobacz film.
Sprzedawał papierosy w sklepie z zabawkami

Sprzedawał papierosy w sklepie z zabawkami

Polska
Policjanci ze Śródmieścia skontrolowali sklep z zabawkami. Zamiast zabawek, były sprzedawane papierosy bez akcyzy. 46-latniemu Arturowi Sz. grozi kara grzywny albo do 3 lat pozbawienia wolności.
Potargana wiatrem Wierzbicka zaciąga się w przerwach od jedzenia

Potargana wiatrem Wierzbicka zaciąga się w przerwach od jedzenia

Gwiazdy
Marta Wierzbicka zaistniała w show biznesie dzięki roli w Na Współnej. W przeciwieństwie jednak do wielu serialowych kolegów, dziewczyna zamiast walczyć o rolę w innych produkcjach telewizyjnych skupiła się bardziej na pracy w dubbingu, a  wolny czas woli natomiast spędzać podróżując w gronie znajomych. Przebywającą ostatnio w Warszawie celebrytkę przyłapali paparazzi, gdy dziewczyna spożywała posiłek z przyjaciółmi. Nie mogąc się powstrzymać, co jakiś czas celebrytka sięgała po papierosy.
Wychudzona Kołakowska

Wychudzona Kołakowska "kopci IQOSA"

Gwiazdy
Viola Kołakowska (z domu Kołek) znana jest przede wszystkim z wyjątkowo przykrego związku z notorycznym łamaczem kobiecych serc, Tomaszem Karolakiem. Niegdysiejsza aspirująca aktorka zasłynęła też ostatnio swoim zamiłowaniem to chłodnych deserów. Okazuje się jednak, że to nie wszystkie grzeszne przyjemności, którym lubi się oddawać. W ostatni wtorek Viola została przyuważona podczas spotkania z koleżanką, w trakcie którego nie rozstawała się ze swoim elektronicznym papierosem. Najwyraźniej nikotyna działa na celebrytkę pobudzająco, biorąc pod uwagę jej niezwykle energiczną gestykulację w trakcie dyskusji.
Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego.

Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego. "Cała Polska wschodnia pali i pije bez akcyzy"

Polska
- Rząd ma sukces, jeśli chodzi o VAT, ale jeśli chodzi o akcyzę, wygląda to niepokojąco, ponieważ akcyza wzrasta wolniej niż wydatki. W warunkach dobrej koniunktury powinna wzrastać więcej, więc wygląda na to, że tam się rozszerza dziura. Łatwiej jest walczyć z VAT, niż to że cała Polska wschodnia pali papierosy i pije alkohol bez akcyzy, tu są preferencje polityczne, z czym się walczy, a na co przymyka oko - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów

Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów

Polska
- Widać w Polsce taki trend przez działalność agencji rządowych, które zajmują się ochroną zdrowia, jest nacisk na polityków, żeby te restrykcje zwiększać (...). To jest ryzykowne. Kiedy u nas podnoszone są podatki na papierosy czy alkohol, to o wiele bardziej nakręca to szarą strefę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Polska na 9 miejscu w UE. W rankingu... ograniczania konsumentów

Polska na 9 miejscu w UE. W rankingu... ograniczania konsumentów

Polska
- Ranking dotyczy papierosów, alkoholu, e-papierosów i żywności. Mierzone są różne zakazy, np. reklam, sprzedaży, w przypadku e-papierosów wielkości pojemników, miejsc konsumpcji. W przypadku jedzenia to jest różnego rodzaju opodatkowanie, np. dotyczące cukru. Mamy tu do czynienia z działaniem, którego celem jest, by człowiek nie podejmował złych decyzji, ale to osłabia poczucie odpowiedzialności za swój los u ludzi - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Weekend Tomka Makowieckego - zapiekanka, piwo i papierosy

Weekend Tomka Makowieckego - zapiekanka, piwo i papierosy

Gwiazdy
Dwa lata temu Tomasz Makowiecki i Reni Jusis uporali się z kryzysem w małżeństwie. Muzyk, młodszy o 9 lat od żony, uznał, że musi się wyszumieć i od rodziny wolał imprezy. Podobno na wszelkie uwagi ze strony Reni reagował wybuchami złości. Piosenkarka z trudem znosiła ciężar domowych obowiązków, jakie stanęły przed nim po narodzinach dzieci. Choć para doszła do porozumienia, Tomek nie stroni od życia towarzyskiego w stolicy. Kilka dni temu paparazzi napotkali na muzyka imprezującego w gronie kolegów. 35-latek zajadał się zapiekanką oraz raczył się alkoholem i nikotyną. Już zapomniał, jak u boku Reni Jusis propagował zdrowy tryb życia?  
Grillowanie gorsze od palenia papierosów

Grillowanie gorsze od palenia papierosów

Zdrowie
Sezon na gillowanie rozpoczął się wraz z ciepłą pogodą. Czy wiesz jednak, że podczas grillowania wytwarzają się silnie szkodliwe substancje chemiczne, które są gorsze dla zdrowia nawet od palenia papierosów?
Palenie papierosów a serce

Palenie papierosów a serce

Zdrowie
Palenie tytoniu zabija ponad 7 mln ludzi rocznie, z czego 900 tys. to bierni palacze.WHO szacuje, że ok. 3 mln z nich umiera z powodu chorób serca spowodowanych paleniem papierosów.Niestety, większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, że palenie tytoniu nie tylko obciąża płuca, ale też przyczynia się do powstawania udarów mózgów i zawałów.Zobacz film.
Oto, co się dzieje w organizmie, gdy rzucasz palenie

Oto, co się dzieje w organizmie, gdy rzucasz palenie

Zdrowie
Statystyczny Polak wypala 15 papierosów dziennie. Oznacza to, że przez 20 lat można przepalić ponad 260 tys. zł. Ponadto palacz żyje przeciętnie ok. 10 lat krócej niż niepalący, najczęściej umierając z powodu raka płuc lub chorób serca.Zobacz film.
Rak jelita grubego. Jakie są jego czynniki ryzyka?

Rak jelita grubego. Jakie są jego czynniki ryzyka?

Zdrowie
To jeden z najczęstszych nowotworów w Polsce. Rozwija się długo i najczęściej w ukryciu, a my go bagatelizujemy i udajemy się do lekarza za późno. Jakie są jego czynniki ryzyka?
poprzednie1 2 3 4 5 następne