Wyniki wyszukiwania dla:

panda wielka

Liczba wyników: 3

Nieplanowane, bliskie spotkanie z pandami. Nagranie świadka

Nieplanowane, bliskie spotkanie z pandami. Nagranie świadka

Ciekawostki
Na terenie Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu w Chinach miała miejsce mrożąca krew w żyłach scena. Dziewczynka wypadła za ogrodzenie wprost na wybieg z trzema pandami wielkimi. Na pomoc dziecku natychmiast ruszył strażnik, który najpierw podał jej kij. Ten sposób jednak się nie sprawdził, a do płaczącej dziewczynki zaczęły zbliżać się pandy. Wtedy strażnik postanowił po prostu wychylić się i podać dziecku rękę. W ten sposób ostatecznie udało się ją wyciągnąć. W Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu ten groźny ssak jest hodowany od 1987 roku.
Panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym wyginięciem

Panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym wyginięciem

Wiadomości
W ubiegłym tygodniu Światowy Fundusz na rzecz Przyrody - WWF ogłosił, że panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Według najnowszych danych pandy klasyfikuje się obecnie jako "gatunek wysokiego ryzyka". Szacuje się, że na świecie żyje w tej chwili ok. 1864 pand wielkich, z czego większość na terenie Chin. W Chinach znajduje się 67 rezerwatów, w których żyje aż 2/3 populacji. Panda wielka była przez ponad pół wieku symbolem ochrony przyrody oraz znakiem WWF. Organizacja podkreśla jednak, że sytuacja tego gatunku wciąż jest alarmująca. Wciąż trzeba walczyć o przywracanie populacji tego gatunku.
Szczęśliwy jak panda

Szczęśliwy jak panda

Ciekawostki
Po latach starań ekologów na całym świecie panda wielka w końcu została wykreślona z listy zagrożonych gatunków. Wygląda na to, że jest się chyba z czego się cieszyć.