Wyniki wyszukiwania dla:

płatności zbliżeniowe

Liczba wyników: 67

Nowy sposób płatności na A1 i A4.

Nowy sposób płatności na A1 i A4. "Wygodnie i szybko"

Finanse
- Nowy sposób płatności na autostradach, czyli AmberOne, który działa już na A1 od zeszłego roku, po początkowych perturbacja, działa całkiem nieźle – powiedział w programie „Money. To się liczy” Mateusz Żuchowski, redaktor WP Moto. – Pozwala zaoszczędzić czas. Jest aplikacja, którą ściągamy na telefon – autopay - a potem wjeżdżamy na autostradę, bez pobierania biletu. Bramka automatycznie się otwiera a pieniądze automatycznie są ściągane z naszego konta po zjeździe z trasy. Bardzo wygodnie.
Męski Atest: płatności mobilne

Męski Atest: płatności mobilne

Technologia
Czy można wyjść z domu bez portfela i nie narażać się na brak możliwości zakupu biletów, artykułów spożywczych i najpotrzebniejszych rzeczy? Oczywiście! W programie "Męski Atest" testujemy płatności mobilne. Zobacz, jak można bezpiecznie wrócić do domu mając przy sobie tylko... telefon.
Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Polska
- Zgoda NBP dotyczyła wejścia w życie od kwartału, ale to data niefortunna, bo wchodzą wówczas inne regulacje. (…) Dlatego ze względu na bezpieczeństwo, we współpracy z bankami, mówimy o drugim kwartale przyszłego roku – mówi money.pl o podniesienie limitu transakcji bez PIN z 50 do 100 zł dyrektor biura Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski. Równocześnie zapewnia, że wbrew informacjom o wyższej kwocie, mowa o zwiększeniu limitu do 100 zł.
Kazimierz Marcinkiewicz szczerze o konflikcie z b. żoną Izabelą Olchowicz

Kazimierz Marcinkiewicz szczerze o konflikcie z b. żoną Izabelą Olchowicz

Polska
- Osoba kiedyś mi bliska pluje na mnie, robi to codziennie. Musiałem to zatrzymać. Przepraszam wszystkich, że znów jestem w kolorowych gazetach. Nie mam sobie nic do zarzucenia, jestem uczciwym człowiekiem. Stalkerka o tym doskonale wie. Mam zaległości, ale dzielę się z nią wszystkim, co zarobię. Dwa tygodnie temu dokonałem płatności, w tym tygodniu pewnie też mi się to uda. Nie uchylam się od wyroku, ale wypełniam go na miarę moich możliwości. Dziś są złe, jutro mogą być bardzo dobre. Jeśli pluje na mnie przez 4 lata, a płaciłem jej regularnie, nawet bez sądu, to oczywiście nie chce się na taką osobę płacić. Ale rozumiem, że taki jest wyrok sądu. Musiałem to wyciszyć, pokazać, że ta kobieta nieustająco kłamie - powiedział były premier w programie "Tłit".
Nowy dowód osobisty. Jak będzie działała warstwa elektroniczna

Nowy dowód osobisty. Jak będzie działała warstwa elektroniczna

Polska
- Nowe dokumenty będą działały dokładnie na tej samej zasadzie, co karty płatnicze, które umożliwiają transakcje zbliżeniowe - tłumaczył w programie "Money. To się liczy" Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji. Jak wyjaśniał, nowe dowody przydadzą się na przykład przy wizycie w banku. Taki dokument daje stuprocentową pewność, że nikt się pod nas nie podszyje. - To rozwiązanie jest tak naprawdę dużo bezpieczniejsze niż dowody, których używamy teraz - zapewnił.
Chiński bat na dłużników

Chiński bat na dłużników

Technologia
Władze chiński prowincji Hebei  opracowały aplikację informująca o przebywających nieopodal dłużnikach. Ci obywatele Chin, którzy ukrywają swoje dochody, powinni mieć się na baczności. Aplikacja ma bowiem zachęcać pozostałych do złożenia donosu na tych dłużników, którzy wydają pieniądze. Jeśli więc dłużnik, którzy rzekomo nie jest w stanie spłacić należności zostanie zauważony podczas robienia niepotrzebnych zakupów, może mieć poważne kłopoty. Aplikacja to wtyczka do popularnego komunikatora WeChat. WeChat może służyć nie tylko do wysyłania wiadomości, ale też do płatności internetowych i zakupów. W chińskiej kulturze tradycją jest oszczędzanie, a długi stanowią tabu. 
Rewolucja w systemie płatności blik. Będzie jeszcze szybciej

Rewolucja w systemie płatności blik. Będzie jeszcze szybciej

Polska
- Ocieramy się o 100 mln transakcji za pośrednictwem blika w skali całego mijającego roku. To ogromny sukces - ocenił w programie „Money. To się liczy” Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. – W przyszłym roku wyznaczamy sobie cel, by co druga płatność w e-commerce była dokonywana blikiem. To duża misja, którą bierzemy na bary. Drugi cel to zaproponowanie wszystkim użytkownikom blika płatności zbliżeniowych. Chcemy, by było to możliwe na wszystkich terminalach w skali globalnej. To duży krok. Chcielibyśmy to wprowadzić w połowie przyszłego roku. Mamy nadzieję, że przed następnymi świętami płatności blikowe zbliżeniowe będą już możliwe. W tym celu podjęliśmy współpracę z Mastercard - dodał.
Święta wpędzają Polaków w długi

Święta wpędzają Polaków w długi

Polska
Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków. Co trzecia osoba na prostą wychodzi w styczniu, niektórzy dopiero w marcu – wynika z danych BIG InfoMonitor. Przekładanie płatności rachunków i zapożyczanie się nie rozwiążą problemu, a tylko pogłębią zadłużenie – podkreślają eksperci. To właśnie w lutym i marcu do rejestru trafia zazwyczaj najwięcej dłużników.
Finanse przyszłości. Rozmowa z Jasonem Lanem, członkiem zarządu Mastercard Europe

Finanse przyszłości. Rozmowa z Jasonem Lanem, członkiem zarządu Mastercard Europe

Finanse
Trwająca rewolucja technologiczna w finansach dziś ułatwia konsumentom dokonywanie płatności głównie dzięki bankowości mobilnej. Już niedługo kolejne innowacyjne rozwiązania mają sprawić, że płatności staną się jeszcze prostsze, bo zakupy za nas zrobi np. lodówka.
Banki przyszłości. Wystarczy, że klient pomyśli, czego chce

Banki przyszłości. Wystarczy, że klient pomyśli, czego chce

Polska
- Wybiegając mocno w przyszłość, w przyszłości będziemy mieli płatności transparentne, podążające za wolą konsumenta. Klient w ogóle nie będzie czuł czynności płatności - mówił money.pl podczas Impact fintech w Łodzi Michał Miszułowicz z BGŻ BNP Paribas.
Jak działa blockchain i gdzie można go zastosować?

Jak działa blockchain i gdzie można go zastosować?

Technologia
Blockchain to zdecentralizowana oraz rozproszona baza danych w modelu open source działająca w sieci peer-to-peer (P2P). Co ważne - bez scentralizowanego miejsca przechowywania danych i bez centralnych komputerów. Główne zastosowanie to rejestrowanie płatności, transakcji czy innych zapisów księgowych przy jednoczesnym zastosowaniu algorytmów kryptograficznych.
Karty zbliżeniowe przejęły rynek w dekadę. Czas na płatności smartfonami

Karty zbliżeniowe przejęły rynek w dekadę. Czas na płatności smartfonami

Finanse
Zbliżeniowe karty płatnicze w 10 lat od debiutu wykorzystywanesą w około 90 proc. transakcji dokonywanych w Polsce. Ich następcą mają być płatności dokonywane smartfonami. Zaprezentowany przed 3 laty pomysł dziś odpowiada za niemal co dziesiątą transakcję rozliczaną przez Mastercard.
Nowatorska technologia na rynku finansowym.

Nowatorska technologia na rynku finansowym. "Koszty wymiany walut będą niższe"

Polska
- Szerokie zastosowanie blockchainowych rozwiązań powinno doprowadzić do niższych kosztów i tam, gdzie jest to istotne, do większego poziomu bezpieczeństwa. Niższe koszty płatności, wymiany walut to będzie to, co blockchain będzie ze sobą przynosił - ocenił w programie "Money. To się liczy" Wojciech Kostrzewa, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. W odniesieniu do bezpieczeństwa zwrócił uwagę, że nowa technologia przyczyni się do przechowywania najbardziej wrażliwych dokumentów w sposób, który będzie najlepiej zabezpieczał przed zhakowaniem.

"Jesteśmy gotowi płacić odszkodowania za straty wyrządzone przez foki"

Finanse
- Wprowadziliśmy już rozwiązanie ustawowe za szkody, które czynią foki. Wszyscy rybacy mogą występować do KOWR-u o płatności z tytułu strat - powiedział w rozmowie z money.pl minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
Przelewy24 przeciw kryptowalutom

Przelewy24 przeciw kryptowalutom

Technologia
Niepewny status kryptowalut w Polsce ponownie dał o sobie znać. Tym razem operator płatności Przelewy24 przypomniał, że nawet wzmianki o kryptowalutach na stronach naruszają obowiązujące regulacje i zablokował obsługę płatności kartami na takiej stronie.

"Money. To się liczy". Gościem: Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku

Polska
Do Polski niedawno wkroczył Apple Pay. Jak zareagowali klienci na nową metodę płatności? Czy Polacy porzucają karty na rzecz smartfonów, który w przeciwieństwie do portfela mamy zawsze przy sobie? Czy płatności zbliżeniowe telefonem są bezpieczniejsze niż tradycyjną kartą? M.in. na te pytania odpowie Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku
Zapomnij o telefonie. Na wakacjach za granicą najlepsza karta płatnicza i gotówka

Zapomnij o telefonie. Na wakacjach za granicą najlepsza karta płatnicza i gotówka

Polska
- Mamy bardzo dużo w Polsce terminali, które mają tą funkcję zbliżeniową, około 95 proc., czyli prawie wszystkie. No i płacimy też często gadżetami. Jesteśmy w tej dziedzinie jednym ze światowych liderów. I jak pojedziemy do innych krajów, to może się okazać, że tam jest zupełnie inaczej. I to w krajach, w których byśmy się tego zupełnie nie spodziewali, np. w Niemczech będziemy mieli duży problem, żeby zapłacić zbliżeniowo. Za granicą najlepiej mieć wszystko, i kartę i gotówkę - mówił w programie "Money. To się liczy" Jarosław Sadowski, główny analityk Expander.
Split payment oznacza dodatkowe obowiązki dla płatników. Nie wystarczy już po prostu zatytułować przelewu

Split payment oznacza dodatkowe obowiązki dla płatników. Nie wystarczy już po prostu zatytułować przelewu

Finanse
Split payment oznacza dodatkowe obowiązki po stronie przedsiębiorców. Aby skorzystać z tego systemu płatności, musi w poleceniu przelewu wpisać kwotę brutto, kwotę podatku, numer faktury, którą opłaca i NIP kontrahenta – wyjaśnia w "Money. To Się Liczy" Karolina Gierszewska, dyrektor Departamentu Podatków ECDP. Bank nie będzie sprawdzał zgodności danych, tylko dokona przelewu zadeklarowanej kwoty – wartość netto faktury wędruje na rachunek podstawowy, a kwota podatku VAT na rachunek VAT – powiedziała w rozmowie z Markiem Kacprzakiem.
Split payment. Zysk dla budżetu, ogromne koszty dla firm

Split payment. Zysk dla budżetu, ogromne koszty dla firm

Polska
- Szczególnie u drobnych przedsiębiorców generuje to większy nakład pracy działów księgowych, czyli siłą rzeczy większe zatrudnienie, koszty są. Po stronie banku już to wygenerowało wyższe koszty, bo nagle trzeba było utworzyć kilka milinów kont, poinformować o nich. Przy czym banki niechcący są beneficjentami tej zmiany, bo dotychczas można było zapłacić jednorazowo za kilka faktur. W systemie podzielonej płatności można zapłacić tylko za jedną fakturę, a każdy przelew kosztuje - mówiła w programie "Money. To się liczy" Karolina Gierszewska, dyrektor Departamentu Podatków ECDP.
Mechanizm podzielonej płatności. Dobrowolny tylko w teorii

Mechanizm podzielonej płatności. Dobrowolny tylko w teorii

Polska
- Teoretycznie ono jest dobrowolne, ale tylko teoretycznie. Jeśli pierwszy kupujący skorzysta z tego mechanizmu podzielonej płatności, to wówczas u sprzedawcy pojawiają się zamrożone środki. I wówczas mimo, że mechanizm jest nadal dobrowolny, sprzedawca ma zamrożone środki, które może wydać na zobowiązania comiesięczne podatkowe, bądź w taki sam sposób zapłacić za zakupy, których dokonał - mówiła w programie "Money. To się liczy" Karolina Gierszewska, dyrektor Departamentu Podatków ECDP.
Bez podawania kodu PIN zapłacimy więcej. Mastercard planuje podniesienie limitu na przyszly rok

Bez podawania kodu PIN zapłacimy więcej. Mastercard planuje podniesienie limitu na przyszly rok

Finanse
- Otrzymaliśmy zgodę od Narodowego Banku Polskiego na podniesienie limitu płatności do 100 zł. Bierze się to z czystej praktyki - powiedział w rozmowie z money.pl Aleksander Naganowski z Mastercard Polska. Jak wyjaśnił, liczba transakcji bez podawania PINu zrównała się z tą, którą obserwowano przy wprowadzaniu rozwiązania. Powód? Wzrost zamożności Polaków.
poprzednie1 2 3 4 następne