Wyniki wyszukiwania dla:

płatnośc podzielona

Liczba wyników: 18

CPK: w 2 godziny do Baranowa z największych miast Polski

CPK: w 2 godziny do Baranowa z największych miast Polski

Polska
- Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to nie tylko lotnisko. Pod płaszczykiem CPK powstanie infrastruktura komunikacyjna, która umożliwi dotarcie w 2 godziny z CPK do największych miast. Potrzebujemy dużego lotniska, Okęcie zostało ulokowane w nieszczęśliwym miejscu - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Dariusz Blocher, prezes Budimex S.A.  - Jeśli umowy zostaną odpowiednio sformułowane, znajdą się w nich zapisy o waloryzacji cen, decyzje będą szybko podejmowane i inwestycja zostanie sensownie podzielona na odcinki, polska branża budowlana będzie na nią gotowa - zapewniał Dariusz Blocher
Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Piłka nożna
- Lewandowski, Glik, nawet Kuba Błaszczykowski, wszyscy mówią, że nie ma w drużynie żadnych podziałów. Natomiast Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Telewizji Polskiej mówi, że muszą sobie wyjaśnić kilka rzeczy, między innymi to, że do niedawna piłkarze cenili sobie prawo gry z Lewandowskim a teraz nie do końca im to pasuje - mówi Dariusz Tuzimek. - Nagle okazuje się, że ten nasz lider jest sam w tej reprezentacji. Jak jest naprawdę dowiemy się pewnie za jakiś czas.
Split payment oznacza dodatkowe obowiązki dla płatników. Nie wystarczy już po prostu zatytułować przelewu

Split payment oznacza dodatkowe obowiązki dla płatników. Nie wystarczy już po prostu zatytułować przelewu

Finanse
Split payment oznacza dodatkowe obowiązki po stronie przedsiębiorców. Aby skorzystać z tego systemu płatności, musi w poleceniu przelewu wpisać kwotę brutto, kwotę podatku, numer faktury, którą opłaca i NIP kontrahenta – wyjaśnia w "Money. To Się Liczy" Karolina Gierszewska, dyrektor Departamentu Podatków ECDP. Bank nie będzie sprawdzał zgodności danych, tylko dokona przelewu zadeklarowanej kwoty – wartość netto faktury wędruje na rachunek podstawowy, a kwota podatku VAT na rachunek VAT – powiedziała w rozmowie z Markiem Kacprzakiem.
Rzecznik MSP zapowiada powołanie rady biznesu przy nowym urzędzie

Rzecznik MSP zapowiada powołanie rady biznesu przy nowym urzędzie

Polska
- Jak już zorganizuję urząd, powołam radę przedsiębiorców, radę biznesu przy moim urzędzie. Będę najpierw pytał przedsiębiorców, a potem wypowiadał swoje zdanie. Jeżeli nie będzie obowiązkowa podzielona płatność, to może wielu przedsiębiorcom pomóc. Bo wprowadzenie obowiązku może zaszkodzić pewnym firmom. Mamy dzisiaj sporo firm, które wpadły w karuzele vatowskie i mają problemy. A wpadły nie ze swojej winy, nie chciały nikogo oszukać, a dziś mają ogromne problemy, wiele firm się pozamykało - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.
Tak przebiega rozbiórka wyciągu narciarskiego

Tak przebiega rozbiórka wyciągu narciarskiego

Ciekawostki
Ekipa firmy specjalizującej się w rozbiórce oraz wywożeniu złomu musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem. Otrzymali zlecenie na usunięcie starego wyciągu narciarskiego w Piwnicznej Zdroju. 12 przęseł, stacje bazowe i kilometry lin - ze wszystkim musieli sobie poradzić w zaledwie dwa dni. Podzielona na dwie grupy brygada używała dwóch różnych narzędzi - nożyc hydraulicznych i tradycyjnego palnika. Która z metod okazała się bardziej skuteczna?
Gojdź krytykuję PiS:

Gojdź krytykuję PiS: "Hejtują odmienność. Polska jest bardzo podzielona"

Gwiazdy
Kilka uśmiechów na ściankach i udzielenie garstki wywiadów utwierdziło Krzysztofa Gojdzia w przekonaniu, że powinien dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na tematy społeczne oraz polityczne. Celebryta niedawno zadeklarował nawet przyjęcie rodziny uchodźców... W wywiadzie dla serwisu PrzeAmbitni tym razem postanowił skrytykować działania obecnego rządu.
Hiszpania podzielona? Katalończycy chcą referendum niepodległościowego.

Hiszpania podzielona? Katalończycy chcą referendum niepodległościowego.

Świat
Hiszpański rząd interweniował w sprawie referendum niepodległościowego w Katalonii. 14 aresztowanych urzędników, zarekwirowane urny i karty do głosowania. Zobaczcie jak przeciwko temu protestowali ludzie w Barcelonie. 
Birma. Ostrzegamy - łatwo stracić tam rachubę

Birma. Ostrzegamy - łatwo stracić tam rachubę

Podróże
Zapraszamy państwa w egzotyczną podróż do Mjanmy, państwa w południowo-wschodniej Azji, może szerzej znanego wam jako Birma. Ostrzegam - łatwo stracić tam rachubę, nie tylko ze względu na różnicę czasu, ale przede wszystkim przez birmański tydzień, liczący nie 7, a 8 dni! Środa jest tam podzielona na dwa dni - pierwszy trwa od północy do południa, drugi - od południa do północy.
Kornel Morawiecki u Jacka Gądka o opozycji: żywi się sporem

Kornel Morawiecki u Jacka Gądka o opozycji: żywi się sporem

Polska
Jestem trochę zawiedziony - przyznał Kornel Morawiecki pytany o odczucia na temat Sejmu, po roku sprawowania mandatu posła. - Jak występowałem rok temu na inauguracji, to starałem się swoimi słowami łączyć tę Polskę, spajać ją. A cały czas ona jest bardzo podzielona, politycznie rozedrgana - tłumaczył w programie "WP rozmowa".
Polonia podzielona ws. Trumpa - zdecyduje stanowisko wobec Rosji

Polonia podzielona ws. Trumpa - zdecyduje stanowisko wobec Rosji

Wiadomości
Trump obiecuje znieść wizy dla Polaków, ale Polonia podzielona. Kluczowe będzie stanowisko kandydatów wobec Rosji. Polonia amerykańska nie jest jednolita w swoich poglądach nt. wyboru kandydata na prezydenta. Jak dowiedzieliśmy się od uczestników, przychodząc na spotkanie z Polonią, Trump nawet nie wiedział, że mamy problem z wizami. Zareagował jednak błyskawicznie, obiecując, że już w kilka tygodni po zaprzysiężeniu zajmie się tą sprawą. Później zbuduje u nas tarczę antyrakietową, będzie też wzmacniał NATO.
Playa de Las Americas

Playa de Las Americas

Ciekawostki
Playa de las Americas stała się ostatnio nowoczesnym, tętniącym życiem ośrodkiem turystycznym odwiedzanym przez gości z wielu krajów. Przy porośniętej palmami 5-kilometrowej promenadzie znajdują się centra handlowe, liczne bary, kawiarnie, dyskoteki i sklepy. Swoją popularność kurort zawdzięcza również dogodnej lokalizacji - leży w pobliżu znanego kurortu Las Cristianos oraz w trochę dalszej odległości od El Medano. Sama miejscowość podzielona jest na trzy kompleksy turystyczne z własnym centrum - Playa de las Vistas, Playa de Fanabe/Torviscas Playa oraz San Eugenio i Playa de Troja.
Czy będzie kompromis w sprawie Galerii Wilanów?

Czy będzie kompromis w sprawie Galerii Wilanów?

Finanse
Czy na przedpolu pałacu w warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe? Deweloper pracuje nad tym od kilku lat. Jest jednak grupa mieszkańców, która przekonuje, że nie jest przeciwna galerii, ale chce, by została podzielona na trzy budynki. - Uwzględniliśmy większość uwag, są też jednak pewne granice kompromisu ? odpowiada na to giełdowa spółka GTC. Rafał Twarowski, członek zarządu GTC w rozmowie z WP mówi natomiast, że większość postulatów mieszkańców i radnych uwzględniono. I GTC zmodyfikowało wedle nich projekt. Deweloper podkreśla, że projekt podziału na trzy budynki jest dysfunkcyjny i nie jest racjonalny.Podpiera się też badaniami wśród przyszłych najemców powierzchni w galerii -  ma z nich wynikać, że wielu z nich nie jest zainteresowanych centrum handlowym w takim kształcie, jak zaproponowali to wiosną tego roku niektórzy radni i grupy mieszkańców. GTC utrzymuje też, że obawy mieszkańców o dużo większy ruch nie mają podstaw. I liczy na to, że kompromis jednak uda się osiągnąć.
Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?

Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?

Finanse
Czy na przedpolu pałacu w warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe? Deweloper pracuje nad tym od kilku lat. Jest jednak grupa mieszkańców, która przekonuje, że nie jest przeciwna galerii, ale chce, by została podzielona na trzy budynki. - Uwzględniliśmy większość uwag, są też jednak pewne granice kompromisu - odpowiada na to giełdowa spółka GTC. W liście od grupy mieszkańców, przysłanym do redakcji WP czytamy m.in., że obecny projekt jest "wsobnym mallem handlowym z drugiej połowy ubiegłego wieku", a oczekiwania są takie, by "tworzony obiekt nawiązywał otwartością i miejskim charakterem do otoczenia". Rafał Twarowski, członek zarządu GTC w rozmowie z WP mówi natomiast, że większość postulatów mieszkańców i radnych uwzględniono. I GTC zmodyfikowało wedle nich projekt. Deweloper podkreśla, że projekt podziału na trzy budynki jest dysfunkcyjny i nie jest racjonalny. Podpiera się też badaniami wśród przyszłych najemców powierzchni w galerii - ma z nich wynikać, że wielu z nich nie jest zainteresowanych centrum handlowym w takim kształcie, jak zaproponowali to wiosną tego roku niektórzy radni i grupy mieszkańców.
Polska podzielona na pół - prognoza długoterminowa

Polska podzielona na pół - prognoza długoterminowa

Polska
Pogodę w naszym kraju w ciągu kilku najbliższych dni będą kształtowały ośrodki wyżowe. Zapewnią nam one słoneczną, przyjemną aurę. Jednak już od piątku pogoda podzieli Polskę na pół. Od 10 do 14 czerwca zachodnia część naszego kraju pozostanie słoneczna i pogodna. Na wschodzie będzie dokładnie odwrotnie - synoptycy dla tej części kraju prognozują deszcze i burze. Od środy 15 czerwca zmienna aura zapanuje już w całym kraju. Nadal będzie bardzo ciepło. W ciągu najbliższych dwóch tygodni temperatura w najcieplejszym momencie dnia rzadko nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.
Prognoza pogody na 27 kwietnia (plus dwa kolejne dni)

Prognoza pogody na 27 kwietnia (plus dwa kolejne dni)

Polska
W środę Polska podzielona będzie na trzy strefy pogodowe. Słońce zaświeci mieszkańcom Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Na tych terenach przez cały dzień nie powinno padać. W pasie środkowym kraju cały dzień będzie pochmurny i deszczowy. Miejscami opady mogą być nieco intensywniejsze. Po południu w wyższych partiach Beskidów może spaść nawet ponad 10 cm świeżego śniegu. Na zachodzie kraju, po pogodnym poranku, w ciągu dnia zacznie dominować zmienna aura. W Sudetach popada przelotny deszcz ze śniegiem. Czeka nas duża rozpiętość temperatur. Najchłodniej w pasie centralnej i południowej Polski - tutaj od 7 do 10 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 11 stopni na zachodzie do 17 na wschodzie kraju.
Prognoza pogody na 13 kwietnia (plus dwa kolejne dni)

Prognoza pogody na 13 kwietnia (plus dwa kolejne dni)

Polska
W środę Polska podzielona będzie na dwie części: słoneczną i deszczową. W niektórych rejonach kraju mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze, ale za to będzie ciepło. Termometry we Wrocławiu i okolicach pokażą nawet 21 stopni Celsjusza.
Polska została podzielona? Czarzasty: Narzucono nam to z góry

Polska została podzielona? Czarzasty: Narzucono nam to z góry

Polityka
Jest nowy podział w Polsce, narzucony przez polską prawicę. To nie jest podział na Polskę postsolidarnościową i postpeerelowską. W tej chwili jest jakiś wydumany zupełnie podział stworzony przez dwie partie prawicowe - mówi Włodzimierz Czarzasty w programie "Z każdej strony". Nowy przewodniczący SLD deklaruje, że jego partia chce zaproponować alternatywę dla rozbitego społeczeństwa. - W tej chwili rów wykopany między Polakami przez ostatnie 10 lat jest tak głęboki, że naprawdę trudno będzie znaleźć kiedyś łopatę i go zakopać - mówi Czarzasty.
Prognoza pogody na 25 września

Prognoza pogody na 25 września

Polska
W piątek Polska podzielona będzie na dwa fronty. Na północnym zachodzie i w centrum kraju raczej słonecznie i ciepło. Natomiast na wschodzi i południu kraju będzie deszczowo i chłodno.