Wyniki wyszukiwania dla:

owczarki niemieckie

Liczba wyników: 69

Tykająca bomba na dnie oceanu

Tykająca bomba na dnie oceanu

Świat
Kanadyjska marynarka wojenna planuje rozbroić tykającą bombę – wrak pełen amunicji. Zatopiony przez nazistów w 1942 roku brytyjski okręt SS Saganaga spoczywa nieopodal kanadyjskiej wyspy Bell. Podczas starcia na dno poszły też wtedy 3 niemieckie u-boty. Na pokładzie wszystkich zatopionych okrętów znajduje się 240 sztuk wybuchowej amunicji. Kanadyjscy żołnierze rozpoczęli właśnie delikatną operację wydobycia pocisków na powierzchnię.
Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Motoryzacja
Opel najwyraźniej wstaje z kolan i prezentuje fragment elektryzującej, jakby inaczej, przyszłości marki. Opel GT X Experimental ma być symbolem wartości marki – niemieckiego rodowodu, przystępności oraz ekscytujących wrażeń.
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS.

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS. "Niemieckie proszki lepiej piorą"

Wiadomości
Prezes PiS mówił na konwencji swojej partii o nierównościach między konsumentami w Polsce, a tymi w Europie Zachodniej. Jarosław Kaczyński stwierdził, że np. niemieckie proszki do prania "lepiej piorą". Zapewnił, że taka sytuacja wkrótce będzie przeszłością.
Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Ciekawostki
Dobry pies policyjny jest bezcenną pomocą dla stróżów prawa. Dlatego chińscy naukowcy postanowili sklonować jednego z najskuteczniejszych psich funkcjonariuszy. Kunxun ma na razie dopiero 3 miesiące, ale już wkrótce rozpocznie intensywny trening, by zasłużyć na miano "Sherlocka wśród psów policyjnych". Szczeniak jest klonem Huahuangmy, siedmioletniej suki wilczaka chińskiego. Te średniej wielkości psy przypominają nieco owczarki niemieckie. Są bardzo inteligentne i łatwo się szkolą. Huahuangma, dzięki swojemu świetnemu węchowi, rozwiązała wiele zagadek kryminalnych, w tym kilka morderstw. Sklonowany szczeniak Kunxun już teraz ma lepsze osiągnięcia, niż inne szczeniaki tej rasy z tradycyjnej hodowli. Naukowcy liczą na to, że dzięki klonowaniu uda się obniżyć koszt i skrócić czas treningu psów policyjnych. Teraz zajmuje to około 5 lat i kosztuje pół miliona yuanów. To około 280 tys. zł. Chińczycy chcieliby, klonować psy policyjne na większą skalę, jednak koszt klonowania jest jeszcze zbyt wysoki. Pierwszym krokiem będzie więc stworzenie banku komórek szczególnie uzdolnionych psów pracujących. To nie pierwszy taki eksperyment na świecie. Wcześniej psy policyjne sklonowano w Korei Południowej.
Przez tę pomyłkę cały świat się śmieje z Polaków. Obalamy popularny mit

Przez tę pomyłkę cały świat się śmieje z Polaków. Obalamy popularny mit

Ciekawostki
W polskich jak i zagranicznych opracowaniach historycznych utrwalił się pewien wyjątkowo szkodliwy dla Polaków mit. Zakłada on, że lekkomyślni polscy kawalerzyści atakowali niemieckie czołgi szablami. Tę historię podchwyciła propaganda III Rzeszy, a w późniejszych latach utrwala to również propaganda PRL. Jaka jest prawda? Kuba Jankowski sprawdza ten mit w kolejnym odcinku „Nie do końca”
Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Ciekawostki
Trwa II wojna światowa. Alianci przygotowują się do operacji "Overlord". Jeszcze nie wiedzą, że część przygotowań zostanie objętych tajemnicą na 40 lat. Okolice wsi Slapton Sands w hrabstwie Devon stały się poligonem. Swoje domy musiało opuścić 3000 mieszkańców. Niektórzy wyjeżdżali po raz pierwszy w życiu. Wybór padł na Slapton Sands, bo tereny te bardzo przypominały plażę w Normandii (nadano jej kryptonim Utah Beach). Pierwsze ćwiczenia, w których łącznie brało udział 30 tys. żołnierzy odbyły się w grudniu 1943 roku. 4 miesiące później żołnierze mieli sprawdzić się w prawdziwie bojowych warunkach. Mieli poczuć zapach i słyszeć hałas ostrzału z prawdziwej amunicji. Ćwiczenia miały rozpocząć się o godz. 7:30, ale ze względu na opóźnienia przesunięto start na godzinę później. Nie wszyscy zostali jednak o tym poinformowani. W ten sposób jednostki desantowe znalazły się pod ostrzałem. Rozpętało się istne piekło na ziemi. Według relacji żołnierzy, zginęło ok. 450 ludzi. Następnego dnia niemieckie kutry torpedowe zaatakowały aliancki konwój. Zginęło niemal tysiąc amerykańskich żołnierzy. Wielu zmarło z powodu hipotermii, niektórzy nie wiedzieli jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową. Ćwiczenia można nazwać totalną porażką. Dowództwo aliantów nie chciało, by wyszło to na jaw przed prawdziwą operacją. Dlatego wszyscy, którzy przeżyli, otrzymali rozkaz trzymania sprawy w tajemnicy. Nie bez znaczenia był też fakt, że ćwiczenia odzwierciedlały rzeczywisty plan operacji desantowej. Obawiano się wycieku, więc gdy okazało się, że zaginęło 10 oficerów, szukano ich tak długo, aż odnaleziono ich ciała. Hitlerowi dały jednak do myślenia wydarzenia w Slapton Sands - podejrzewał, że były to ćwiczenia przed lądowaniem w Normandii. Dlatego wzmocniono stacjonujące tam już niemiecki siły.
Michalczewski: Zarobiłem 40 mln euro. Wolę, żeby mi zazdrościli niż się litowali [cały odcinek] [Sektor Gości]

Michalczewski: Zarobiłem 40 mln euro. Wolę, żeby mi zazdrościli niż się litowali [cały odcinek] [Sektor Gości]

Polska
Dlaczego były znakomity pięściarz Dariusz Michalczewski zdecydował się zostać promotorem bokserskim? W jaki sposób zachęcił do współpracy i podpisania kontraktu czołowego polskiego pięściarza wagi ciężkiej Izuagbe Ugonoha? Jak ocenia jego perspektywy? Dlaczego uważa, że bokserzy, którzy przechodzą do MMA, "robią kabaret"? Czemu uważa, że Artur Szpilka nie osiągnie już w boksie wielkich sukcesów? Jak potoczyłoby się życie i kariera sportowa Michalczewskiego, gdyby w 1988 roku nie uciekł do RFN i nie został na długie lata w Niemczech? Dlaczego zdecydował się przyjąć obywatelstwo niemieckie i reprezentować kraj naszych sąsiadów? Jak podchodzi do komentarzy w internecie, według których zdradził w ten sposób Polskę? Co sprawia, że do dziś jest bardzo wdzięczny Niemcom za obywatelstwo? Ile pieniędzy zarobił w traksie kariery bokserskiej? Zapraszamy do obejrzenia 96. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Dariusz Michalczewski: Jestem bardzo wdzięczny Niemcom, że dali mi obywatelstwo [3/4] [Sektor Gości]

Dariusz Michalczewski: Jestem bardzo wdzięczny Niemcom, że dali mi obywatelstwo [3/4] [Sektor Gości]

Polska
Jak potoczyłoby się życie i kariera sportowa Dariusza Michalczewskiego, gdyby w 1988 roku nie uciekł do RFN i nie został na długie lata w Niemczech? Dlaczego zdecydował się przyjąć obywatelstwo niemieckie i reprezentować kraj naszych sąsiadów? Jak podchodzi do komentarzy w internecie, według których zdradził w ten sposób Polskę? Co sprawia, że do dziś jest bardzo wdzięczny Niemcom za obywatelstwo? Jak wyglądały jego początki w kraju naszych sąsiadów? Jak podchodził do ich żartów na temat Polaków? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 96. odcinka programu "Sektor Gości". Z Dariuszem Michalczewskim rozmawia Michał Bugno. 
Pies i kuchenka gazowa. Połączenie dosłownie wybuchowe

Pies i kuchenka gazowa. Połączenie dosłownie wybuchowe

Ciekawostki
Domowy monitoring pewnego Amerykanina zarejestrował, co może się stać, gdy zwierzęta są same w domu i się nudzą. Dwa owczarki niemieckie, Hendrix i Dahlia miały zablokowane wejście do kuchni, ale sforsowały ogrodzenie. Jeden z czworonogów na tyle zainteresował się tym, co znajduje się na blacie, że przy okazji udało mu się uruchomić kuchenkę gazową. Na nagraniu widać, jak płomień pojawia się pod zgrzewką napoju. Wkrótce obejmuje więcej przedmiotów, ale wtedy napój eksploduje i przy okazji gasi pożar. Zwierzętom nic się nie stało. Właściciel psów opublikował nagranie ku przestrodze, by każdy wiedział, co może się wydarzyć w domu pod nieobecność człowieka.
Alianckie bombardowania docierały w kosmos. Fala uderzeniowa sięgała 1000 km wysokości

Alianckie bombardowania docierały w kosmos. Fala uderzeniowa sięgała 1000 km wysokości

Ciekawostki
Fala uderzeniowa podczas alianckich bombardowań była tak silna, że dochodziła aż na skraj atmosfery. Do takich wniosków doszli naukowcy z uniwersytetu w Reading. Badacze spodziewali się, że fala mogła obejmować spory obszar, ale było dla nich dużym zaskoczeniem, że aż taki. Pod koniec II wojny światowej na niemieckie miasta zrzucano potężne ładunki. Słynny Grand Slam ważył 10 tys. kg i miał siłę 6,5 ton trotylu. Do 2017 roku była to najpotężniejsza bomba konwencjonalna na świecie. W ogóle każdy aliancki nalot uwalniał tyle energii co 300 uderzeń pioruna na raz. Niekiedy fala uderzeniowa niszczyła samoloty. Piloci skarżyli się na usterki, mimo że teoretycznie lecieli na bezpieczniej wysokości. Mając te relacje na uwadze naukowcy sięgnęli po dane zebrane w latach 40 XX w. dotyczące górnych warstw atmosfery. Okazało się, że w jonosferze, która jest bardzo silnie naładowana, do pewnej wysokości dostrzeżono zmniejszoną elektronów. Przyczyną była fala uderzeniowa. Uwolniona podczas wybuchu energia pędziła przez atmosferę i dzięki silnie naładowanej jonosferze docierała na wysokość nawet 1000 km nad ziemią (pozostawiając za sobą jonosferę ze zmniejszoną liczbą elektronów).
W Gdańsku powstanie port rolniczy. Teraz eksport idzie przez Niemcy

W Gdańsku powstanie port rolniczy. Teraz eksport idzie przez Niemcy

Polska
- To ma być port państwowy udostępniany zarówno zorganizowanym grupom rolników, jak i prywatnym firmom - mówił na temat gdańskiego portu rolniczego w rozmowie z money.pl minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu zwrócił uwagę, że teraz polscy producenci muszą wysyłać towary na eksport przez porty niemieckie. Ardanowski zdradził, że jest już wybrane miejsce na tę inwestycję - z głębokim torem podejściowym dla dużych statków, z infrastrukturą drogową i kolejową. Minister podkreślił, że realizowana jest już pierwsza część inwestycji - trwa budowa portu cukrowego. Krajowa Spółka Cukrowa buduje silos cukrowy. W kolejnych miesiącach ma powstać część przeładunkowa nasion rolniczych.

"To haniebne". Ryszard Czarnecki uderza w Małgorzatę Gersdorf

Polska
- Pani Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku. Jak chce to może do SN przychodzić, ale funkcji I prezesa nie sprawuje. To jej decyzja. Mogła skorzystać z prawa, napisać do prezydenta. Nie chciała tego uczynić - stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - Pojechała do Niemiec za niemieckie pieniądze i donosi na Polskę. To haniebne - dodał, odnosząc się do wykładu w Karlsruhe. Polityk pytany był również o doniesienia, że Gersdorf w fotelu I prezes Sądu Najwyższego ma zastąpić prof. Małgorzata Manowska. Namaścić miał ją sam Zbigniew Ziobro. Europoseł unikał komentarza. - Strasznie pan dużo nie wie. Jak nie Ryszard Czarnecki - ironizował prowadzący program Marek Kacprzak. - Proszę pana, pan wybaczy. Uważa pan, że kwestia SN to polityka? Ja tak nie uważam. Wezmą fachowca - sędziego lub profesora prawa - uciął Czarnecki.
Nowe rozdanie w klasie premium - DS 7 kontra BMW X2

Nowe rozdanie w klasie premium - DS 7 kontra BMW X2

Motoryzacja
Podczas gdy niemieckie marki zagospodarowały niemal cały segment premium, na rynku pojawia się gracz z Francji. To właśnie jeszcze kilkadziesiąt lat temu nad Loarą produkowano auta wyznaczające standardy w kwestii wygody i luksusu. Grupa PSA przywróciła do życia markę DS i pokazała pierwszy, niezależny model - DS 7 Crossback.
Brutalne ataki na Lewandowskiego.

Brutalne ataki na Lewandowskiego. "Kto nie kopnie Roberta, ten nie wraca samolotem"

Piłka nożna
 - Sevilla na pewno grała brutalnie. W szatni mieli chyba napisane: Kto nie uderzy Roberta Lewandowskiego, ten nie wraca samolotem, tylko autobusem. Łatwo jest powiedzieć, ty masz strzelać gole... - w taki sposób redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk komentuje ostatnie mecze Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Niemieckie media narzekały, szczególnie po dwumeczu z Sevillą, że Polak nie grał tego, co powinien. I na co w Monachium liczą. Rozmowę z Michałem Kołodziejczykiem przeprowadziliśmy po piątkowym losowaniu półfinałów Ligi Mistrzów. Bayern zagra z Realem Madryt. Sevilla na pewno brutalnie. łatwo jest powiedzieć, ty masz strzelać gole. Lewandowski nadal odpowiada za strzelanie gole.  Sevilla chyba miała napisane w szatni na tablicy, że kto nie uderzy Roberta, ten nie wraca samolotem, tylko jedzie autokarem. Po to jest zagrunienie Zahaviego, żeby pomóc robertowi przejść do klubu marzeń. 
8 owczarków niemieckich, które oszalały na punkcie miotły

8 owczarków niemieckich, które oszalały na punkcie miotły

Ciekawostki
12 stycznia w Deutsche Schäferhunde vom Wolfsbergblick - hodowli owczarków niemieckich w Niemczech - przyszło na świat 8 zdrowych szczeniąt. Ich właściciel - Lukas Paschke - zauważył, że psy wybitnie intryguje szczotka, którą zamiata podwórko. Postanowił więc nagrać zabawę szczeniaków polegającą na ganianiu za miotłą. Zwierzakom trzeba oddać, że są wyjątkowo zawzięte.
Dzwon Hitlera. Niemieckie miasto nie usuwa pozostałości po wodzu III Rzeszy

Dzwon Hitlera. Niemieckie miasto nie usuwa pozostałości po wodzu III Rzeszy

Wiadomości
73 lata po śmierci Adolfa Hitlera, w Niemczech wciąż można znaleźć "pamiątki" po nim. W miasteczku Herxheim am Berg w Nadrenii-Palatynacie rozbrzmiewa 240-kilogramowy dzwon z brązu. Dzwon ze swastyką i napisem "Wszystko dla ojczyzny - Adolf Hitler" zamontowano w 1934 r. Od 84 lat dzwon rozbrzmiewa przy okazji mszy, ślubów, pogrzebów czy chrzcin. Napis na nim przypadkiem odnalazła emerytowana nauczycielka muzyki, która czasami gra na organach w Kościele pw. św. Jakuba. Mimo nagłośnienia sprawy i oburzenia części mieszkańców, burmistrz miasteczka poinformował, że dzwon pozostanie. Zadecydowała o tym rada gminy w tajnym głosowaniu 10 do 3.
Niemcy wykończą diesle?

Niemcy wykończą diesle?

Polska
Popularny na YouTube ojciec dominikanin zgromadził na swoich rekolekcjach w Poznaniu tłumy, których nie powstydziłaby się gwiazda rocka. Z kolei niemieckie miasta będą mogły legalnie zakazać samochodom z silnikami diesla wjazdu do miast. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 

"Gwiazda śmierci Hitlera". Superbroń nazistów w kosmosie

Nauka
Naziści planowali stworzyć satelitę, która niczym lustro wykorzystywałaby promienie słoneczne do przypalania. Projekt "słonecznego karabinu" budzi skojarzenia z Gwiazdą Śmierci ze Star Wars. Broń miała być w stanie "zagotować wodę w ocenie lub zamienić miasto wroga w popiół". Szokujące plany Niemców odkryli Amerykanie, a całą sprawę w 1945 r. po raz pierwszy opisał magazyn "Life". Stacja z bronią miała orbitować na wysokości ok. 8,2 tys. km i miała być wyposażona w zwierciadło o powierzchni 9 km kw. Jej efekt miał być podobny do działania lupy, ustawionej pod odpowiednim kątem. Niemcy zakładali, że budowa stacji i broni może zająć nawet 50 lat. W latach 40. nie istniała bowiem tak ciężka rakieta, która mogłaby przenosić części satelity do złożenia na orbicie. Niemieckie plany budowy superbroni o niesamowitej sile rażenia pogrążył koniec II wojny światowej.
Rok po zamachu w Berlinie. Korespondent: niemieckie władze popełniły dużo błędów

Rok po zamachu w Berlinie. Korespondent: niemieckie władze popełniły dużo błędów

Świat
19 grudnia 2016 roku podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie doszło do zamachu. W tłum zgromadzonych ludzi wjechała rozpędzona ciężarówka. Zginęło 12 osób, w tym Polak, który został postrzelony przez terrorystę. - To był trudny moment. Pierwszy od dłuższego czasu zamach w Berlinie, ludzie bardzo szybko się tu gromadzili, zapalali znicze i składali kwiaty - wspomina w rozmowie z WP Tomasz Lejman, korespondent Polsatu w Berlinie.  
Test Euro NCAP: Opel Crossland X

Test Euro NCAP: Opel Crossland X

Crash test
Obok Citroena to Opel Crossland X uzyskał nieco gorsze od innych testowanych modeli. Nie jest to niespodzianką, gdyż ten francuskie i niemieckie auto są ze sobą blisko spokrewnione. Oba uzyskały identyczną notę ochrony dorosłych i bardzo dobre wyniki ochrony dzieci. Tracą natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych i elektroniczne systemy.
Niemiecki pielęgniarz podejrzany o zabicie co najmniej 84 pacjentów

Niemiecki pielęgniarz podejrzany o zabicie co najmniej 84 pacjentów

Wiadomości
O zamordowanie co najmniej 84 osób podejrzany jest niemiecki pielęgniarz. Do zabójstw miało dojść w latach 2000-2005. Jak donoszą niemieckie media, mężczyzna miał podawać pacjentom zbyt duże dawki leku na serce, by potem wykazać się przy reanimacji. Istnieją podejrzenia, że Nils Hoegel zabił w ten sposób nawet 200 osób, ale część zmarłych została skremowana. To najnowsze informacje przekazane przez śledczych. W 2015 roku pielęgniarzowi udowodniono, że zabił dwóch pacjentów. Został już wtedy skazany na dożywocie.
poprzednie1 2 3 4 następne