Wyniki wyszukiwania dla:

otyłość

Liczba wyników: 133

Tworzywa sztuczne mogą szkodzić spermie

Tworzywa sztuczne mogą szkodzić spermie

Zdrowie
Z roku na rok jakość i ilość wytwarzanej spermy mieszkańców Europy ulega pogorszeniu. Wiemy już, że za ten niepokojący stan może odpowiadać niezdrowy styl życia, stres, niewłaściwa dieta, otyłość oraz używki. To jednak nie wszystko. Badacze z Nottingham University potwierdzili kolejną możliwą przyczynę. Zobacz film.
Coraz więcej młodych choruje na raka. Winna otyłość

Coraz więcej młodych choruje na raka. Winna otyłość

Zdrowie
Amerykańscy naukowcy przeanalizowali dane na temat zachorowań na raka w ostatnich 20 latach. Wyniki ich badań nie są pozytywne. Coraz częściej na nowotwory chorują ludzie bardzo młodzi.
Żywność z puszki. Obejrzyj, zanim po nią sięgniesz

Żywność z puszki. Obejrzyj, zanim po nią sięgniesz

Styl życia
Produkty pakowane w puszki są popularną kategorią w sklepach. Ich zaletą jest długi okres przydatności. Czy jest to jednak zdrowy wybór? W puszkach obecny może być bisfenol A – chemiczny związek używany do produkcji tworzyw sztucznych. Bisfenol A może powodować otyłość, choroby układu krążenia i zaburzenia metabolizmu. Niebezpieczne w konserwach mogą być też konserwanty (np. azotan potasu) oraz duże ilości soli i cukru. Należy uważać, czy wieczko konserwy nie jest wypukłe – jeśli tak, to możemy zatruć się jadem kiełbasianym. Niska cena konserw często przekłada się na słabą jakość produktu – ryb czy zmielonego mięsa. Jeżeli zależy nam na szybko przygotowanym posiłku, zamiast konserw wybierzmy mrożonki. Jeśli nie mamy innej możliwości, jedna konserwa zjedzona raz na jakiś czas nie zaszkodzi nam. Ważne, by nie sięgać po tego typu żywność regularnie.
Ryż pomaga w walce z otyłością

Ryż pomaga w walce z otyłością

Zdrowie
Najnowsze badania japońskich naukowców, dają kolejne powody ku temu, aby zacząć regularnie spożywać ryż. Okazuje się, że bardzo pomaga on w walce z otyłością.
„Polska jest, była i będzie krajem tolerancyjnym”.  Michał Dworczyk komentuje deklarację LGBT+

„Polska jest, była i będzie krajem tolerancyjnym”. Michał Dworczyk komentuje deklarację LGBT+

Polska
Dlaczego skupiamy się na problemie LGBT+ a nie na rzeczywistych problemach   w szkołach? Ja mam troje dzieci w szkołach – przyznał Michał Dworczyk (szef KPRM) w programie „Tłit”  Najczęstszą przyczyną dyskryminacji jest wygląd, ubiór. 20% dzieci ma otyłość – dodał polityk.
Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg.

Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg. "Przez lata zajadałem stres"

Polityka
- Na początku akcji ważyłem 185 kg. Po miesiącu wejdę na wagę. Chcę zejść do 85 kg, więc 100 kg... - powiedział Tomasz Sekielski w programie "Bierzyński na żywca". Dziennikarz rozpoczął narodową akcję odchudzania. W żartach mówi o 100 kg na 100-lecie niepodległej Polski. - Skończyłem 45 lat, pomyślałem, że jak się za siebie nie wezmę, to ktoś może się o mnie upomnieć i serce nie wytrzyma - dodał. Sekielski w studiu pojawił się z psem. Razem spacerują: - Nie mogę trenować, stąd spacery. Codziennie przynajmniej 30 minut. Dokumentalista wyznał, że do ogromnej nadwagi doprowadził go stresujący tryb życia: - Przez lata zajadałem stres. - Jeśli chcecie żyć pełnią życia, zrzucajcie kg, żebyście nie doprowadzili się do takiego stanu jak ja. Maszerujcie po zdrowie. Otyłość może doprowadzić do śmierci - powiedział na koniec rozmowy z Jakubem Bierzyńskim. Prowadzący program to doradca Roberta Biedronia.
Desery, które nie tuczą

Desery, które nie tuczą

Zdrowie
Będąc na diecie można pozwolić sobie na małe grzeszki. Przedstawiamy sposoby, jak przygotować nietuczące desery. Wykorzystaj sezonowe owoce. Zmiksuj je na mus i zamroź. Uzyskasz przepyszne lody sorbetowe. Zastąp zwykły cukier brązowym - jest nieco mniej kaloryczny. Cukier możesz zastąpić także daktylami, miodem oraz słodzikami np. ksylitolem.
Plaga XXI wieku. Sprawdź, gdzie rozprzestrzeniła się najbardziej

Plaga XXI wieku. Sprawdź, gdzie rozprzestrzeniła się najbardziej

Ciekawostki
Otyłość u dzieci WHO uznaje za jedno z największych zdrowotnych wyzwań, z jakim zmierzymy się w XXI w. Eksperci podkreślają, że choć wciąż na świecie jest więcej dzieci z niedowagą niż otyłych, to wkrótce się to zmieni. Ostatnie badania wskazują, że dzieci otyłych będzie więcej już w 2022 r. Skala tego problemu jest bardzo różna, w zależności od badanego kraju. Według danych WHO, najmniej otyłych dzieci mieszka w Etiopii i Burkina Faso. Najwięcej zaś (ponad 30 proc.) w Nauru i na wyspach Cooka, znajdujących się na Oceanie Spokojnym. W Europie najmniej otyłych dzieci mieszka w Danii, Francji, Irlandii, Norwegii i na Łotwie. Najwięcej zaś na Cyprze, Malcie, w Grecji, Hiszpanii, we Włoszech i w San Marino. Przyczyną otyłości u dzieci jest m.in. zła dieta, a zwłaszcza potrawy kaloryczne, ale ubogie w składniki odżywcze, słodzone napoje, brak ruchu i ćwiczeń, siedzący tryb życia i czas spędzany przed ekranem tabletu czy tv. WHO podkreśla też, że w wielu krajach do eskalacji problemu przyczyniło się zastąpienie tradycyjnych dla danego rejonu potraw przetworzoną żywnością z importu. Tak właśnie stało się na wyspach Pacyfiku.
Udar po grypie. Niepokojące obserwacje naukowców

Udar po grypie. Niepokojące obserwacje naukowców

Ciekawostki
Nawet o 40 proc. wzrasta ryzyko wystąpienia niedokrwiennego udaru mózgu u osób, które chorowały na grypę. Naukowcy Uniwersytetu Columbia przeanalizowali dane 31 tys. pacjentów, którzy dostali udaru w latach 2012-2014. Okazało się, że 15 dni po przyjęciu do szpitala z powodu grypy, ryzyko udaru znacznie wzrastało, ale zwiększone niebezpieczeństwo utrzymywało się nawet przez rok. Głównymi czynnikami, które zwiększają ryzyko wystąpienia udaru to wciąż nadciśnienie, otyłość, palenie papierosów, geny czy miażdżyca. Ale nie wolno bagatelizować wpływu infekcji. Naukowcy nie mają więc złudzeń, najskuteczniejszym sposobem zapobiegania takim powikłaniom są szczepienia. W Polsce każdego roku udar mózgu przechodzi ok. 70 tys. ludzi, a 30 tys. z jego powodu umiera.
Chciała popełnić samobójstwo z powodu otyłości

Chciała popełnić samobójstwo z powodu otyłości

Zdrowie
29-letnia Jennifer Malik zmagała się z nadmiarem kilogramów od najmłodszych lat. Z powodu wagi była wyśmiewana w szkole. Nazywano ją "wielorybem". Przestała wychodzić z domu. Zajadała problemy. W jej diecie dominowały fast foody, a także makarony i słodycze. Pogrążyła się w depresji. Czuła się bezużyteczna. Uważała, że zawiodła swojego męża Billy'ego i 3-letnią córkę Naomi. Zobacz film.
Otyłość wpływa niekorzystnie na mózg. Najnowsze badania

Otyłość wpływa niekorzystnie na mózg. Najnowsze badania

Ciekawostki
Eksperci z Wielkiej Brytanii zbadali ponad 9,5 tys. osób w średnim wieku. Zwracali uwagę na wiele rzeczy, ale najważniejszą z nich była otyłość. Okazało się, że na każdych 5 osób, jedna cierpi na otyłość. Przy okazji wskaźnika masy ciała (BMI), badano objętość mózgu. Naukowcy zaobserwowali związek pomiędzy wagą, a inteligencją. U osób otyłych – z większym wskaźnikiem BMI i większą objętością bioder – zauważono mniejszą objętość istoty szarej, czyli skupiska tzw. szarych komórek w mózgu, która odpowiada za naszą pamięć i inteligencję. Osoby otyłe mają po prostu mniej miejsca w mózgu na szare komórki, odpowiadające za wymienione cechy. Naukowcy przyznają jednak, że wciąż jeszcze nie wiedzą, dlaczego istnieje związek między wagą a mózgiem.
Mam otyłe dziecko. Jak powinnam je karmić

Mam otyłe dziecko. Jak powinnam je karmić

Zdrowie
"Wspólne działanie całej rodziny i taktyka małych kroczków" - to zdaniem Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr najlepszy sposób, by pomóc dziecku kontrolować swoją wagę. O technikach i sztuczkach, które pomogą rodzinie trwać w zdrowiu, dowiesz się z naszej rozmowy.
Rodzice sami robią to swoim dzieciom.

Rodzice sami robią to swoim dzieciom. "Zmieniajmy nawyki wspólnie"

Styl życia
Według statystyk co piąte dziecko w Polsce jest otyłe. Problem jest poważny, ponieważ znaczna nadwaga powoduje szereg chorób, w tym wiele śmiertelnych. Klaudia Stabach, redaktorka WP Kobieta, zaprosiła do studia Katarzynę Śmigielską, mamę nastoletniego Kuby, który zmaga się z otyłością.
Kasia początkowo nie zauważyła problemu. W pewnym momencie jej synek ważył 90 kg

Kasia początkowo nie zauważyła problemu. W pewnym momencie jej synek ważył 90 kg

Styl życia
Według statystyk co piąte dziecko w Polsce jest otyłe. Problem jest poważny, ponieważ znaczna nadwaga powoduje szereg chorób, w tym wiele śmiertelnych. Klaudia Stabach, redaktorka WP Kobiety, zaprosiła do studia Katarzynę Śmigielską, mamę nastoletniego Kuby, który zmaga się z otyłością.
Nietypowy objaw cukrzycy typu 2

Nietypowy objaw cukrzycy typu 2

Zdrowie
Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Na rozwój tej choroby znacząco wpływa otyłość. Typowymi objawami cukrzycy typu 2 jest częste oddawanie moczu, zwiększone pragnienie, osłabienie, senność po jedzeniu i suchość skóry. Zobacz film.  
Rewolucja w leczeniu otyłości. Naukowcy na dobrym tropie

Rewolucja w leczeniu otyłości. Naukowcy na dobrym tropie

Ciekawostki
Genetycy z USA i Australii odkryli, że "wyłączenie" zaledwie jednego genu powoduje, że można jeść bez przybierania na wadze. Chodzi o gen RCAN1. Na razie dało się go wyłączyć u myszy. Zauważono wtedy, że gryzonie znacznie lepiej radzą sobie z przekształcaniem tłuszczu. Co więcej, ich metabolizm dostał doładowany i myszy mogły spalać więcej kalorii niż normalnie. Naukowcy zapewniają, że ich odkrycie może w najbliższej przyszłości pomóc ludziom. Pozostaje tylko zbadanie, jakie skutki uboczne ma hamowanie aktywności RCAN1. Wiadomo bowiem, że gen ten chroni komórki przed zaburzeniami neurodegeneracyjnymi jak alzheimer.
Spektakularna metamorfoza. Schudła, bo rodzina jej nie poznała

Spektakularna metamorfoza. Schudła, bo rodzina jej nie poznała

Zdrowie
Cairyn Bloomfield w wyniku złych doświadczeń wpadła w pułapkę utraty kontroli nad swoją wagą. W pewnym momencie jej waga była na tyle duża, że rodzina przestała ją rozpoznawać. Po odzyskaniu równowagi, postanowiła podjąć walkę o samą siebie.
Myślał, że jest gruby. Tymczasem w jego brzuchu rósł rak

Myślał, że jest gruby. Tymczasem w jego brzuchu rósł rak

Styl życia
Przez lata Hector Hernandez z USA myślał, że przytył i dlatego jego brzuch osiągnął ogromny rozmiar. Okazało się, że w jego ciele narastał guz. Wszystko zaczęło się 5 lat temu. Mężczyzna przeszedł nawet na dietę, ale brzuch wciąż się powiększał. Tak naprawdę powiększał się tłuszczakomięsak - nowotwór złośliwy powstający z komórek tłuszczowych, najczęściej w udzie i jamie brzusznej. Hernandez był operowany przez 6 godzin. Wycięty guz ważył prawie 35 kg. Tłuszczakomięsak jest rzadką chorobą. Występuje w ok. 60 rodzajach, ale wszystkie stanowią jedynie 1 proc. przypadków nowotworów.
Ważyła 160 kg. Przytyła po śmierci ojca

Ważyła 160 kg. Przytyła po śmierci ojca

Zdrowie
Steph Sykes po ciężkim przeżyciu popadła w depresję, która objawiała się ciągłym jedzeniem i zamknięciem na innych ludzi. W wyniku tego bardzo przytyła. W pewnym momencie ważyła już nawet 160 kg. 
Niezwykła metamorfoza 36-latki. Schudła prawie 40 kg

Niezwykła metamorfoza 36-latki. Schudła prawie 40 kg

Zdrowie
36-letnia Natalie Hogg spotykała się z brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa, ze względu na jej wygląd. Kobieta była otyła. Pewnego dnia, wydarzyło się w jej życiu coś, co zmieniło jej podejście do swojego problemu. Jej życie dzisiaj wygląda zupełnie inaczej. 
Środki czystości zwiększają ryzyko otyłości u dzieci

Środki czystości zwiększają ryzyko otyłości u dzieci

Zdrowie
Badania naukowe wykazały, że istnieje związek pomiędzy stosowaniem chemicznych środków czyszczących a ryzykiem otyłości u dzieci. Jak to możliwe? Odpowiedź może zaskakiwać. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne