Wyniki wyszukiwania dla:

ostrzeżenie

Liczba wyników: 44

Groźby Korei Północnej. Reżim może wznowić testy nuklearne

Groźby Korei Północnej. Reżim może wznowić testy nuklearne

Świat
Korea Północna wysłała ostrzeżenie do prezydenta USA Donalda Trumpa. Pjongjang rozważa wznowienie testów broni jądrowej i między-kontynentalnych rakiet balistycznych. Wszystko przez informację Pentagonu o wznowieniu ćwiczeń wojskowych między USA i Koreą Południową. Cały świat w ostatnich latach obserwował z niepokojem coraz to nowe udane testy północnokoreańskiej broni.
Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Ciekawostki
W lasach Puszczy Białowieskiej pojawił się wyjątkowy gość. Foto-pułapka nagrała w nocy niedźwiedzia brunatnego. To ogromna niespodzianka dla ekspertów, bo w polskiej części Puszczy Białowieskiej, nie widziano niedźwiedzia od… 1963 roku! Zwierzę zaobserwowali pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Sam niedźwiedź pozostawił też po sobie wyraźne ślady – zniszczone pasieki i ślady pazurów na pszczelim wosku. Według ekspertów, zwierzę przywędrowało do nas z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Nie wiadomo jak długo miś pozostanie w okolicy. Widziano go także w nadleśnictwie Hajnówka. Tamtejsza dyrekcja Lasów Państwowych wydała oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców. W końcu przez 56 lat ludzie mogli odzwyczaić się od obecności niedźwiedzia.
Zasypane Beskidy. Zdjęcia internautów

Zasypane Beskidy. Zdjęcia internautów

Polska
Nawet 25 cm – tak sypnęło śniegiem w połowie maja w Beskidach. Za ponad miesiąc wakacje, tymczasem gruba warstwa śniegu przykryła tu nie tylko górskie szczyty. Internauci chętnie dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami zimowej aury. Warunki w górach są trudne, widoczność ograniczona. Niżej pada deszcz. Dla południa woj. śląskiego IMGW wydało ostrzeżenie.  
11-latka zmarła po umyciu zębów. Jej matka apeluje

11-latka zmarła po umyciu zębów. Jej matka apeluje

Ciekawostki
11-letnia dziewczynka zmarła po umyciu zębów pastą, która zawierała składnik, na który była uczulona. Pastę polecił dentysta w celu wzmocnienia szkliwa na zębach dziecka. Na opakowaniu było ostrzeżenie, ale nikt z rodziny go nie zauważył. Krótko po umyciu zębów usta 11-latki zrobiły się niebieskie. Powiedziała matce, że czuje się jakby nie mogła oddychać. Kobieta podała córce adrenalinę i inhalator do astmy, ale było już za późno. Po kilku minutach resuscytacji pogotowie zabrało dziecko do szpitala. Tam dziewczynka zmarła. Matka 11-latki apeluje teraz do rodziców, by sprawdzali skład wszelkich przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku zabójczym alergenem było białko mleka. To najczęściej występująca alergia pokarmowa.
FDA: azbest w kosmetykach Claire's

FDA: azbest w kosmetykach Claire's

Ciekawostki
FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) wydała ostrzeżenie przed stosowaniem kosmetyków marki Claire's. Chodzi o trzy produkty: cienie do oczu, puder prasowany i palety do konturowania twarzy. Jak podaje stacja CNN, FDA przetestowała te produkty i okazało się, że zawierają azbest. Agencja apeluje do osób, które mają te kosmetyki w domu, by natychmiast przestały z nich korzystać. Firma wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że jej produkty są bezpieczne, to testy FDA są błędne. Claire's to sieć sklepów głównie z biżuterią i akcesoriami, ale mają w ofercie również kosmetyki. W Polsce ma swoje sklepy w 19 miastach.

"Wampirza" terapia. Eksperci ostrzegają: to niebezpieczne

Ciekawostki
"Wampirza terapia" to nowy medyczny hit wśród bogatych Amerykanów. Kilka klinik w USA, za cenę ok. 10 tys. dolarów, oferuje przetoczenie osocza krwi młodych osób. Ma to rzekomo być cudowny lek na dolegliwości związane ze starością. Terapia ma leczyć demencję, chorobę Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane czy zespół stresu pourazowego. Oferujące ją kliniki prowadzą ją pod przykrywką badań klinicznych, nie spełniają one jednak ich rygorów. Amerykańska federalna agencja ds. żywności i leków (FDA) wydała ostrzeżenie przed kontrowersyjną terapią. Nie ma żadnego dowodu na to, że przynosi ona jakiekolwiek korzyści zdrowotne, a konsekwencje jej stosowania mogą być dla pacjentów przykre. Mogą być to m.in. przeciążenie układu krążenia, alergie, urazy płuc, czy zakażenie. Osocze to składnik krwi, który odpowiada m.in. za jej krzepnięcie. Jeśli stosuje się je w medycynie, to zawsze udowodnione korzyści przewyższają potencjalne szkody.
Sposób na galaretkę z kiwi

Sposób na galaretkę z kiwi

Zdrowie
 Galaretka z owocami to prosty sposób na smaczny i zdrowy deser. Niestety nie wszystkie owoce można dodawać do galaretki. Na opakowaniu jest ostrzeżenie o tym, że kiwi i ananas powodują, że galaretka nie tężeje.   Owoc, które wymagają obróbki przed dodaniem do galaretki to oprócz kiwi i ananasa, także papaja i mango.   Zobacz film.
Tusk przed komisją śledczą: KNF ostrzegł Polaków przed inwestowaniem w Amber Gold”

Tusk przed komisją śledczą: KNF ostrzegł Polaków przed inwestowaniem w Amber Gold”

Finanse
- Współczując tym, którzy zainwestowali w Amber Gold, bo są ofiarami tego procederu, chcę powiedzieć, że ostrzeżenia KNF, iż jest to związane z bardzo dużym ryzykiem, było publicznie dostępne. Ostrzeżenie zostało wystosowane – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, odpowiadając na pytanie komisji śledczej ds. Amber Gold.
Ostrzeżenie dla rodziców

Ostrzeżenie dla rodziców

Zdrowie
Bardzo trudno upilnować dzieci. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Niestety, możemy spotkać wiele nieodpowiedzialnych zachowań. Rodzice często przechodzą ze swoimi pociechami na czerwonym świetle lub w niedozwolonym miejscu.Zobacz film.

"PiS wygrało, ale oczekiwania były wyższe". Hofman i Kalisz komentują

Polska
- PiS wygrało, ale oczekiwania były wyższe. Zwycięstwo w Warszawie będzie zaburzać wynik PO, który jest w sumie słaby. Nastroje były takie: okej, wygraliśmy, ale to sygnał, ostrzeżenie. PSL będzie trudnym partnerem do rozmów, a samodzielnie rządzić się nie da - mówił Adam Hofman w programie "Tłit". - Kampania Jakiego była lepsza, bardziej dynamiczna, ale stracił na impecie. Były popełniane błędy. Dwa tygodnie przed wyborami Trzaskowski nabrał werwy, jego twarz się zmieniła. To się odbiło na całym kraju. PiS będzie miało zadyszkę - dodał Ryszard Kalisz.
Superbakteria. Eksperci ostrzegają szpitale

Superbakteria. Eksperci ostrzegają szpitale

Ciekawostki
Szpitale będą musiały zmienić sposoby dbania o czystość, by poradzić sobie z nową bakterią. Odkryto właśnie, że korzystanie z np. mydeł na bazie alkoholu, ma nieoczekiwane konsekwencje. Naukowcy twierdzą bowiem, że pojawiła się bakteria odporna na wankomycynę (antybiotyk). Organizmy te mają też większą tolerancję alkoholu. Według prof. Timothy'ego Stinear'a z University of Melbourne, który brał udział w badaniach, szpitale powinny rozważyć m.in. używanie środków na bazie chloru i rozszerzenie badań przesiewowych u pacjentów.
Skandaliczne zachowanie leśników. W Puszczy Białowieskiej znów łamią prawo

Skandaliczne zachowanie leśników. W Puszczy Białowieskiej znów łamią prawo

Wiadomości
Aktywiści z "Obozu dla Puszczy" biją na alarm. Wbrew wyrokom Trybunału Sprawiedliwości UE i Sądu Okręgowego w Warszawie wciąż z Puszczy Białowieskiej wywozi się ponad stulenie drewno. Nie pomagają ostrzeżenie, że jeśli proceder będzie kontynuowany, zawiadomiona będzie Komisja Europejska. Reporter WP, Klaudiusz Michalec, wybrał się na Podlasie, by na własne oczy zobaczyć, jak teraz wygląda Puszcza i czy nadal jest tam łamane prawo. Więcej w materiale wideo. 
RODO już od maja. Firmom grożą ogromne kary

RODO już od maja. Firmom grożą ogromne kary

   - Maksymalny wymiar kary, podkreślę dwoma grubymi kreskami słowo maksymalny, to 20 mln euro. Jednak zanim organ nałoży karę, może dać upomnienie, ostrzeżenie oraz decyzję nie zawierającą kary - mówi w programie "Money. to się liczy" Maciej Kawecki z ministerstwa cyfryzacji.                                                                                                                                                                                                
Tajemnicza

Tajemnicza "choroba X" na liście WHO. To ostrzeżenie dla nas wszystkich

Zdrowie
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała listę 8 patogenów, które poważnie zagrażają zdrowiu publicznemu. Obok wirusów: Ebola, gorączki Lassa, Zika, SARS czy MERS, znalazła się tajemnicza "choroba X". To nikomu nie znany patogen. Nie ma na niego skutecznego lekarstwa ani szczepionki. Nie został nawet jeszcze odkryty. Dlaczego WHO umieściła na liście nieistniejącą chorobę? To ostrzeżenie dla nas wszystkich. Zdaniem organizacji, nieznany nam jeszcze zarazek może wywołać pandemię i powinniśmy się na to przygotować.
Najnowsza mapa ostrzeżeń IMGW

Najnowsza mapa ostrzeżeń IMGW

Wiadomości
IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 13 pełnych województw. Silny mróz utrzyma się jeszcze przez kolejnych kilka dni. Prognozy na wtorek, środę i czwartek nie są optymistyczne. Od niedzieli z powodu wychłodzenia organizmu zmarły co najmniej dwie osoby.
IMGW ostrzega przed mrozem

IMGW ostrzega przed mrozem

Wiadomości
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia prze silnym mrozem dla kilkunastu województw. Trudne warunki mają objąć większość Polski. W niektórych miejscach temperatura spadnie nawet do -17 stopni. Według prognoz taka pogoda ma się utrzymać co najmniej do 1 marca.
IMGW ostrzega przed potężnym wirem niżowym

IMGW ostrzega przed potężnym wirem niżowym

Wiadomości
IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe dla 14 polskich województw, w tym ostrzeżenia II stopnia dla: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. To w związku z nadciągającym wirem niżowym, który w tym momencie w Holandii dosłownie zwiewa ludzi z ulicy. Na amsterdamskim lotnisku odwołano wszystkie loty, nie kursują też pociągi. Ostrzeżenie II stopnia oznacza możliwe duże straty materialne, a nawet zagrożenie życia.
Pogrzeb ofiar wypadku w Tryńczy: to ostrzeżenie dla nas wszystkich

Pogrzeb ofiar wypadku w Tryńczy: to ostrzeżenie dla nas wszystkich

Polska
Tragiczny wypadek w Tryńczy, w którym zginęło pięcioro młodych ludzi, poruszył całą Polskę. We wtorek pochowano pierwsze ofiary: 16-letnią Anię i jej 18-letnią siostrę Dominikę. - Ten wypadek, to ostrzeżenie dla nas wszystkich - stwierdził jeden z uczestników pogrzebu. - Lekkomyślność może kosztować życie - dodał. 
Brylewski radzi młodym muzykom:

Brylewski radzi młodym muzykom: "Jak się nie jest pozerem na scenie, to jest się inwalidą!"

Gwiazdy
Robert Brylewski ma na swoim koncie kilkadziesiąt lat obecności na scenie. Grał w takich zespołach jak Kryzys, Izrael i Armia. Trzy lata temu opublikował smutne ostrzeżenie dla młodych muzyków. Przyznał, że otarł się o biedę i bezdomność. I przestrzegł młodych przed wyborem muzyki jako drogi życiowej. Wyznał także, że nie zadbał odpowiednio szybko o uregulowanie spraw m.in. w ZAIKS-ie. W Hard Talk - na ostro przekazał jeszcze kilka innych rad. Jak zachować autentyczność na scenie i zjednać sobie publiczność?
IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe. Możliwe podtopienia

IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe. Możliwe podtopienia

Polska
Trzeba przyznać, że w tym roku jesień przyszła wyjątkowo punktualnie. Od kilku dni deszcz pada niemal w całym kraju, a ta pogodowa aura ma utrzymać się przez kilka dni. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie śląskim, gdzie opady mogą się jeszcze nasilić. Instytut wydał dla  tego województwa czerwony, czyli trzeci i najwyższy alert ostrzegawczy   Instytut wydał dla  tego województwa czerwony, czyli trzeci i najwyższy alert ostrzegawczy. 
Kontrowersje wokół prywatyzacji PKP Energetyki.

Kontrowersje wokół prywatyzacji PKP Energetyki. "Na pewno to nie pomaga w dzialalności

Finanse
PKP Energetyka jest wskazywana jako ostrzeżenie dla zagranicznych inwestorów. Dwa lata temu spółkę sprywatyzowano, a po zmianie władzy do sądu trafił pozew o stwierdzenie nieważności transakcji. - Na pewno informacja, że jest spór, nie pomaga w prowadzeniu działalności. Mam nadzieję, że szybko ten spór zażegnamy - mówi money.pl prezes PKP Energetyki Wojciech Orzech.
poprzednie1 2 3 następne